Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια, εχω την τελευταια magma και οπως και στην phronesis 4.1 εχω προβλημα με το σημα (τουλαχιστον αυτην την εντυπωση εχω, οτι δεν ειναι καλο) μπορειτε να μου πειτε πιο μοντεμ θεωρειτε καλυτερο για Ελλαδα? ειμαι στο δικτυο της Wind.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://www.dropbox.com/s/p1lpuja1ukv6rfz/idleKernel-hlte-eur-6.6.3-note5port.zip?dl=0

Χωρίς wipe τον βάζεις ,μην πειράξεις τίποτα οι stock ρυθμίσεις είναι ότι καλύτερο.

 

Καλημέρα. Αν δεν είναι κόπος να είχαμε και την διαδικασία για την τοποθέτηση του kernel?

Samsung note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν δεν είναι κόπος να είχαμε και την διαδικασία για την τοποθέτηση του kernel?
Τον βάζεις από το recovery, install zip.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον βάζεις από το recovery, install zip.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ.

Samsung note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα φώτα σας αδέρφια είμαι σε phronesis 6,5 (μόλις την έβαλα) και έχω μεγάλα εικονίδια και ενω παταω στης επιλογες να τα αλλαξω δεν αλλαζουν το επομενο προβλημα μου ειναι οταν ασπουμε παταω Like σε μια συνομιλία παει σαν τρελο το χερακι :P υπαρχει λυση και γιαυτο ??

ευχαριστω πολυ [ATTACH]66645[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα φώτα σας αδέρφια είμαι σε phronesis 6,5 (μόλις την έβαλα) και έχω μεγάλα εικονίδια και ενω παταω στης επιλογες να τα αλλαξω δεν αλλαζουν το επομενο προβλημα μου ειναι οταν ασπουμε παταω Like σε μια συνομιλία παει σαν τρελο το χερακι :P υπαρχει λυση και γιαυτο ??

ευχαριστω πολυ [ATTACH]66645[/ATTACH]

Για τα εικονίδια άλλαξε ανάλυση, δοκίμασε από 420 και κάτω .

Αυτό με το χερακι δεν το κατάλαβα.

 

 

0d1b1adcc77c79e9ecd9273acc6f0ba8.jpg

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να εγκαταστησω την aryamod v9 με τον idle kernel εκανε συνεχως restart , με τον custom δεν ειχε καθολου σημα.Τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μία βοήθεια τι πρέπει να βαλω στίς ρυθμίσεις για να δουλέψει το magisk και γιατί με βγάζει λάθος με το safety net????4eb8687641df960c62f447e8de106075.jpg

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παει η magma. Απο την πρωτη στιγμή προβλήματα. Πολλά!

Πέρασα την phronesis 6.5 και βλέπω να τα πηγαίνει αισθητά καλύτερα η συσκευή.

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι το crashαρισμα στις επαφές. Σοβαρο μεν αλλα η magma δεν την πάλευε με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παει η magma. Απο την πρωτη στιγμή προβλήματα. Πολλά!

Πέρασα την phronesis 6.5 και βλέπω να τα πηγαίνει αισθητά καλύτερα η συσκευή.

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι το crashαρισμα στις επαφές. Σοβαρο μεν αλλα η magma δεν την πάλευε με τίποτα.

Τι προβλήματα έχεις με τη magma? Έχω την UR2 πάνω από 2 μήνες με 200 εφαρμογές παιχνίδια και πάει άψογα σαν την πρώτη μέρα η καλύτερη ρομ για το NOTE 3.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με mm rom να μου πει αν εμφανίζεται το υπόλοιπο της μπαταρίας του Bluetooth ακουστικού στην μπάρα ειδοποιήσεων;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με mm rom να μου πει αν εμφανίζεται το υπόλοιπο της μπαταρίας του Bluetooth ακουστικού στην μπάρα ειδοποιήσεων;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Αν έχεις κάποιο ακουστικό bluetooth που έχει εφαρμογή για να δείχνει τη μπαταρία του, τότε εμφανίζεται το εικονίδιο από την αντίστοιχη εφαρμογή.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία χαλια.

Κολλήματα κατα την κλήση

Κολλήματα κατά την φόρτιση

Κολλήματα κατα την εκκίνηση κάμερες

Η γκαλερί των φωτό αλλα έδειχνε αλλα έσβηνε

Τελευταια δε... δεν σήκωνε πανω απο δυο τρείς εφαρμογές στο παρασκήνιο.

Αυτα στα γρήγορα.

 

Ισως να ηθελε ψάξιμο κατι που δεν είχα ουτε τον χρόνο ούτε την διάθεση.

Ισως να έφταιγε η δικά μου συσκευή... Ξέρω γω;

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία χαλια.

Κολλήματα κατα την κλήση

Κολλήματα κατά την φόρτιση

Κολλήματα κατα την εκκίνηση κάμερες

Η γκαλερί των φωτό αλλα έδειχνε αλλα έσβηνε

Τελευταια δε... δεν σήκωνε πανω απο δυο τρείς εφαρμογές στο παρασκήνιο.

Αυτα στα γρήγορα.

 

Ισως να ηθελε ψάξιμο κατι που δεν είχα ουτε τον χρόνο ούτε την διάθεση.

Ισως να έφταιγε η δικά μου συσκευή... Ξέρω γω;

Δεν έχω κανένα με κανένα θέμα από τα παραπάνω. H magma έκατσε άψογα στο δικό μου. Έκανα πρώτα τα πάντα Wipe προφανώς καθαρή την φλασαρα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιο ακουστικό bluetooth που έχει εφαρμογή για να δείχνει τη μπαταρία του, τότε εμφανίζεται το εικονίδιο από την αντίστοιχη εφαρμογή.

Έχω ακουστικό Xiaomi που δεν έχει εφαρμογή αλλά διαβάζω πως διάφοροι με mm ρομ (σε άλλες συσκευές) βλέπουν την στάθμη της μπαταρίας του στην μπάρα ειδοποιήσεων.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ούτε σε εμένα είχε κάτσει καλά η magma.Με καθαρή εγκατάσταση.Πιο καλά από όλες μου δούλευε ή phronesis 5.1.1.Τελικά όμως ξαναγύρισα μέσω nadroid σε stock ρομ κράτησα το ροοτ και έσβησα ότι εφαρμογη προεγκατεστημένη δεν χρεισιμοποιώ.Δεν βλέπω να ξαναπηγαίνω σε custom.Το μόνο που μου λείπει είναι τα θέματα και το πιο ωραίο μενού στις ρυθμίσεις....Τώρα ψάχνω να βάλω και xpose γιατί δεν έχω ξανα ασχοληθεί με αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ούτε σε εμένα είχε κάτσει καλά η magma.Με καθαρή εγκατάσταση.Πιο καλά από όλες μου δούλευε ή phronesis 5.1.1.Τελικά όμως ξαναγύρισα μέσω nadroid σε stock ρομ κράτησα το ροοτ και έσβησα ότι εφαρμογη προεγκατεστημένη δεν χρεισιμοποιώ.Δεν βλέπω να ξαναπηγαίνω σε custom.Το μόνο που μου λείπει είναι τα θέματα και το πιο ωραίο μενού στις ρυθμίσεις....Τώρα ψάχνω να βάλω και xpose γιατί δεν έχω ξανα ασχοληθεί με αυτό.

Η Phronesis δεν είχε κάτσει καθόλου καλά σε μενα. Δεν την πάλεψα πάνω από βδομάδα. Το κάθε κινητό έχει τις ιδιαιτεροτητες του.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως βάζω xpose σε stock rom lollipop.Κάτι διάβασα για boot loop στα samsung.Μέσω twrp γίνεται από ότι έχω καταλάβει αλλά δεν ξέρω πιο αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή σε 5.1.1 πλέον γιατί δεν έχω χρόνο για δοκιμές.

Έβαλα και το Recently γιατί έχει ένα θέμα με την ram και πάει τρένο.

Πιστεύω ο καλύτερος συνδυασμός για την συσκευή μας. b364b004085b3ae285f4e01dccb005e1.jpg6a0a541cad53f6989ec82efbc4b0532c.jpg01d9145422632673ad8b8598980c3281.jpg

Link to comment
Share on other sites

a85c2a7cd50f6003fe22d726eb21df2a.jpgf9d39784d11ae963cba9ad8ee4ce8ba3.jpg

Καλησπέρα παιδιά μία βοήθεια ενώ έχω πέρασει τι magisk έχω βάλει την τελευταία έκδοση​ έχω θέμα με το safety net είμαι με magna rom,για να έχω το magisk πρέπει να έχω και το SuperSU ή όχι και ποιές ρυθμίσεις πρέπει να βαλω στο αroma για να δουλέψει στο magisk.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά επιστρέφω στη fronessis N7 5.2 από την darklord S7E reborn με το N7 UX Ui. Την κράτησα τρεις μέρες με τον gugu0das που ειχε μέσα . Με καθαρή εγκατάσταση, αισθητά πιο γρήγορη, πιο smooth και με καλύτερη μάλλον μπαταρία απο τη fronessis, αλλά έλειπαν λειτουργίες απο το spen (π.χ. μεταφραση), η μπάρα του ήχου για τις ειδοποιήσεις συμπεριφερόταν περίεργα (Τη χαμήλωνα και χαμηλωνε μαζί και ο ήχος κλήσης ενώ αυτή άμεσα ξανά δυνάμωνε μόνη της ?!) και είχε και κάποια μικρά θεματάκια με την αυτόματη φωτεινότητα.
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα με κανένα θέμα από τα παραπάνω. H magma έκατσε άψογα στο δικό μου. Έκανα πρώτα τα πάντα Wipe προφανώς καθαρή την φλασαρα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Να συμπληρωσω και εγω πως απο τοτε που εβαλα magma δεν αλαζω ξανα...παει τρενο στη συσκευη μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...