Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιστροφή σε 5.1.1 πλέον γιατί δεν έχω χρόνο για δοκιμές.

Έβαλα και το Recently γιατί έχει ένα θέμα με την ram και πάει τρένο.

Πιστεύω ο καλύτερος συνδυασμός για την συσκευή μας. b364b004085b3ae285f4e01dccb005e1.jpg6a0a541cad53f6989ec82efbc4b0532c.jpg01d9145422632673ad8b8598980c3281.jpg

 

Μηπως εχεις καποιο λινκ για το recently?

Ακυρο το βρηκα τελικα

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ακουστικό Xiaomi που δεν έχει εφαρμογή αλλά διαβάζω πως διάφοροι με mm ρομ (σε άλλες συσκευές) βλέπουν την στάθμη της μπαταρίας του στην μπάρα ειδοποιήσεων.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Βάλε από το play store την εφαρμογή baton. Είναι για να δείχνει τη μπαταρία των συσκευών bluetooth που είναι συνδεδεμένες με το κινητό. Δοκίμασε αν θα δουλέψει με το ακουστικό σου.

Edited by aopvet

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Βάλε από το play store την εφαρμογή baton. Είναι για να δείχνει τη μπαταρία των συσκευών bluetooth που είναι συνδεδεμένες με το κινητό. Δοκίμασε αν θα δουλέψει με το ακουστικό σου.

Λειτουργεί αλλά δείχνει στιγμιαία μόνο το υπόλοιπο της μπαταρίας. Μακάρι να λειτουργούσε σωστά. Είναι θέμα του ακουστικού και όχι της εφαρμογής.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...επειδη ειναι πολλες οι σελιδες του topic και επειδη μπορει να ειμαι και σε λαθος topic...υπαρχει rom για sm-n9005 να αναβαθμιστει σε android 7 ή android 6 εστω? υπαρχει και οδηγος γιαυτο?

ευχαριστω πολυ

Γιαννιός Σταύρος

Οργανισμός Σιδηροδρόμων Ελλάδος

Διευθυνση Πληροφορικής

Email :s.giannios@osenet.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει.Σε 6 οι περισσότεροι προτείνουν την magma: https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-magma-nx-rom-t3508672

Σε android 7 υπάρχουν μερικές custom rom αλλά δεν θα στο πρότεινα(δεν έχω δοκιμάσει και δεν έχω άποψη πάντως νομίζω ότι οι λειτουργίες του s pen δεν δουλευουν και σίγουρα θα υπάρχουν αρκετά bugs.

Για αρχή πάντως θα σου έλεγα να βάλεις την https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910 η οποία είναι 5.1.1. και είναι ίσως η πιο σταθερή custom rom για το κινητό μας.

Ρε παίδες τι σημαίνει ότι πρέπει να κάνω deodex your ROM για να βάλω xposed;Έχω δει την διαδικασία αλλά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς κάνει.

Edited by Dimitris_1386
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τι σημαίνει ότι πρέπει να κάνω deodex your ROM για να βάλω xposed;Έχω δει την διαδικασία αλλά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς κάνει.

Κάτι διαβάζεις λάθος δεν χρειάζεται να κάνεις την ρομ deodex γιατί είναι όλες οι ρομ είναι deodex.

Απλά βάζεις την κατάλληλη έκδοση xposed για την έκδοση Android που έχεις. Εγώ δεν βάζω xposed γιατί η συσκευή σέρνεται και έχει κατανάλωση.

Odex ήταν κάποιες ρομ με kit kat .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.Καλώ Πασχα σε ολους και καλη Ανασταση !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά. Θα θελα να ρωτήσω ,αν γνωρίζει κάνης για την rom του Qaraqumus N7 port ver.2.8 και την συμπεριφορά της στην συσκευή μας.Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους.

Έχω στο κινητό την τελευταία ρομ darklord reborn με τα μόντεμ και bootloader που βλέπετε παρακάτω.

Έχω κακό σήμα και ανύπαρκτο GPS. Μπορείτε να μου πείτε ποιο μοντέρνα είναι καλύτερο και που θα το βρω?

3dde2c644854e63d852ae248ac82a274.jpg

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρϊξε μια ματιά εδώ

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/general/bootloader-baseband-bl-cp-samsung-t3582504

 

Τα CP αρχεία είναι αυτά που σε ενδιαφέρουν απλά πρέπει να δοκιμάσεις κάμποσα

μέχρι να πετύχεις ένα που να δουλεύει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως γινεται εμφανές το σημα του SMS στην μπάρα ειδοποιησεων? Εχω την τελευταία προνεσις και χανω πολλα SMS γιατί δεν ξέρω πως, δεν μου εμφανίζεται το φακελάκι πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα.Ειμαι με magma ux7 και κερνελ lss3.8ux.Αξιζει να βαλω τον darklord kernel v2?Θα δω διαφορα προς το καλυτερο.?.Δεν τον εχω δοκιμασει ποτε
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα.Ειμαι με magma ux7 και κερνελ lss3.8ux.Αξιζει να βαλω τον darklord kernel v2?
Σε εμένα ανέβασε πολύ θερμοκρασία και τον έβγαλα.

Δοκίμασε phantom-kernel-One τα πάει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ανέβασε πολύ θερμοκρασία και τον έβγαλα.

Δοκίμασε phantom-kernel-One τα πάει πολύ καλά.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου θα τον δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Πέρασα και εγώ τη phronesis 6.5 σε Ν9005 και έχω κάποιες απορίες:

1) Ποια κάμερα από τισ προτεινόμενες κατά την εγκατάσταση (Note 3, Note 4, S6) χρησιμοποιείτε; Επέλεξα την Note 4 και έχω την εντύπωση πως δεν δουλεύει το HDR και το burst shot.

2) Τι επιλέγετε για τον ήχο από όλες αυτές τις επιλογές που έχει (dolby atmos κτλ) γιατί έχω χαωθεί λιγάκι; Είναι όλες απλά equalizer κτλ;

3) Ποιά recovery χρησιμοποιείτε; Προσπαθησα να το περάσω με τις τελευταίες TWRP (>3.0) και οταν πάταγα Installation της Rom κολλαγε στο samsung note 3 logo. Το πρόβλημα λύθηκε περνώντας παλιότερη TWRP, έκδοση 2.8... αλλά τώρα κάθε φορά που κάνω restart μου γράφει kernel is not seandroid enforcing. Υπάρχει κάποιο θέμα; (Εδώ να πω πως είχα την τελευταία stock 5.0 πριν ξεκινήσω)

4) Προτείνετε τoν kernel που εγκαθίσταται μαζί με την phronesis ή κάποιον άλλο για μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

MagMa-NX S8 Limited Edition έρχεται

Με το καλό να έρθει. Ελπίζω να κουμπώσει καλά. Έχω να αλλάξω 5 μήνες Rom είμαι με magma UR2 και μια αλλαγή τι θέλω. Έβγαλε testing έκδοση πριν λίγο.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας γιατί στο κινητό μας (το οποίο το έδωσα δυστυχώς λογω ανάγκης δίκαρτου) όταν μπαίνει κάρτα Vodafone κάνει συνέχεια reboot???????????????????

Υ.Γ. Είναι με phronesis 6.5 (την καλύτερη πιστεύω που ταίριαζε σε αυτό).

Υ.Γ.2 Αν του βάλω την μαμίσια θεωρώ ότι δεν θα έχει προβλημα. Συμφωνείται;

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να έρθει. Ελπίζω να κουμπώσει καλά. Έχω να αλλάξω 5 μήνες Rom είμαι με magma UR2 και μια αλλαγή τι θέλω. Έβγαλε testing έκδοση πριν λίγο.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Νομιζω εχει μονο preview εικονες δεν μπορεις να κατεβασεις την ρομ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Πέρασα και εγώ τη phronesis 6.5 σε Ν9005 και έχω κάποιες απορίες:

1) Ποια κάμερα από τισ προτεινόμενες κατά την εγκατάσταση (Note 3, Note 4, S6) χρησιμοποιείτε; Επέλεξα την Note 4 και έχω την εντύπωση πως δεν δουλεύει το HDR και το burst shot.

2) Τι επιλέγετε για τον ήχο από όλες αυτές τις επιλογές που έχει (dolby atmos κτλ) γιατί έχω χαωθεί λιγάκι; Είναι όλες απλά equalizer κτλ;

3) Ποιά recovery χρησιμοποιείτε; Προσπαθησα να το περάσω με τις τελευταίες TWRP (>3.0) και οταν πάταγα Installation της Rom κολλαγε στο samsung note 3 logo. Το πρόβλημα λύθηκε περνώντας παλιότερη TWRP, έκδοση 2.8... αλλά τώρα κάθε φορά που κάνω restart μου γράφει kernel is not seandroid enforcing. Υπάρχει κάποιο θέμα; (Εδώ να πω πως είχα την τελευταία stock 5.0 πριν ξεκινήσω)

4) Προτείνετε τoν kernel που εγκαθίσταται μαζί με την phronesis ή κάποιον άλλο για μπαταρία;

 

1)Ότι κάμερα και να επιλέξεις δε δουλεύει το hdr.Σε καμία custom rom δε δουλεύει μόνο στου civato η οποία είναι η μαμά rom αλλά παραμετροποιημένη.2)Για ήχο εγώ δε χρησιμοποιώ τίποτα από αυτά μαμά έτσι όπως είναι.3)Το μήνυμα που σου βγάζει στο boot για το κέρνελ είναι λογικό εφόσον έχεις custom kernel.

Link to comment
Share on other sites

3 χρονών και πάμε για τέταρτο με ίδια μπαταρία με πάνω από 2000 πλήρεις φορτισεις.

 

Full φωτεινότητα 4G συνέχεια όλοι οι συγχρονισμοι ανοιχτοι

 

Screenshot_20170429-143750.png

 

Screenshot_20170429-143745.png

 

Screenshot_20170429-143740.png

 

 

 

Καθόλου άσχημα νομίζω και το 1% μπορεί να με πάει ακόμα 20 λεπτά σίγουρα. Στις αρχές όταν το είχα πάρει έβγαζα 5 6 ώρες σίγουρα. Φυσικά έχω πάντα το 10αρι Power bank της xiaomi μαζί μου για να μην ξεμενω ποτέ. Απλως είχα καιρό να δω πόσο θα βγάλει με όλα Full και αφού έβγαλε πάνω από 1 ώρα θεωρώ είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

3 χρονών και πάμε για τέταρτο με ίδια μπαταρία με πάνω από 2000 πλήρεις φορτισεις.

 

Full φωτεινότητα 4G συνέχεια όλοι οι συγχρονισμοι ανοιχτοι

 

Screenshot_20170429-143750.png

 

Screenshot_20170429-143745.png

 

Screenshot_20170429-143740.png

 

 

 

Καθόλου άσχημα νομίζω και το 1% μπορεί να με πάει ακόμα 20 λεπτά σίγουρα. Στις αρχές όταν το είχα πάρει έβγαζα 5 6 ώρες σίγουρα. Φυσικά έχω πάντα το 10αρι Power bank της xiaomi μαζί μου για να μην ξεμενω ποτέ. Απλως είχα καιρό να δω πόσο θα βγάλει με όλα Full και αφού έβγαλε πάνω από 1 ώρα θεωρώ είναι καλά.

Μακράν το χειρότερο νούμερο που έχω δεί στην συσκευή μάς με stock μπαταρία.

Η Ρομ που έχεις την ρουφάει σαν νεράκι ,στην αναμονή είναι καλή αλλά αν την δουλέψεις λίγο πέφτει κλάμα.

 

Δοκίμασε 7.1.2 με την ίδια χρήση που έκανες και μετα ανέβασε φωτογραφία ,

πιστεύω ότι θα εκπλαγείς.

 

70cb413f7e4c05a3d757ad9ffc1ee39c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μακράν το χειρότερο νούμερο που έχω δεί στην συσκευή μάς με stock μπαταρία.

Η Ρομ που έχεις την ρουφάει σαν νεράκι ,στην αναμονή είναι καλή αλλά αν την δουλέψεις λίγο πέφτει κλάμα.

 

Δοκίμασε 7.1.2 με την ίδια χρήση που έκανες και μετα ανέβασε φωτογραφία ,

πιστεύω ότι θα εκπλαγείς.

 

70cb413f7e4c05a3d757ad9ffc1ee39c.jpg

Με τη magma έχω βολευτεί 9 μήνες τώρα ειναι απολαυστική σε όλα. Είχα CM πριν με άλλα καλούδια καλύτερη μπαταρία λίγο πιο γρήγορη. Ίσως δοκιμάσω lineage 7αρα που γράφεις σίγουρα θα δω καλύτερη μπαταρία. Γενικά για τα χρόνια της μπαταρίας δεν έχω παράπονο. Απλά έχω πάντα μαζί μου power bank και βγάζω όλη μέρα απλα χωρίς να ασχολούμαι με την μπαταρία.

 

Μερικές ερωτήσεις για lineage. Έχει τα πάντα που έχει η Nougat? Multiwindow όπως η magma? Το πενακι δουλεύει? Έχω τη ρομ του NOTE 7 και έχω όλες τις επιλογές που έχει η κανονική stock Rom και βολεύει πάρα πολύ. Για αυτό έκατσα στη magma τόσους μήνες. Systemless Root με cosmote GO και suhide.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

 

Μερικές ερωτήσεις για lineage. Έχει τα πάντα που έχει η Nougat? Multiwindow όπως η magma? Το πενακι δουλεύει? Έχω τη ρομ του NOTE 7 και έχω όλες τις επιλογές που έχει η κανονική stock Rom και βολεύει πάρα πολύ. Για αυτό έκατσα στη magma τόσους μήνες. Systemless Root με cosmote GO και suhide.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

 

 

Με τη magma έχω βολευτεί 9 μήνες τώρα ειναι απολαυστική σε όλα. Είχα CM πριν με άλλα καλούδια καλύτερη μπαταρία λίγο πιο γρήγορη. Ίσως δοκιμάσω lineage 7αρα που γράφεις σίγουρα θα δω καλύτερη μπαταρία. Γενικά για τα χρόνια της μπαταρίας δεν έχω παράπονο. Απλά έχω πάντα μαζί μου power bank και βγάζω όλη μέρα απλα χωρίς να ασχολούμαι με την μπαταρία.

 

Μερικές ερωτήσεις για lineage. Έχει τα πάντα που έχει η Nougat? Multiwindow όπως η magma? Το πενακι δουλεύει? Έχω τη ρομ του NOTE 7 και έχω όλες τις επιλογές που έχει η κανονική stock Rom και βολεύει πάρα πολύ. Για αυτό έκατσα στη magma τόσους μήνες. Systemless Root με cosmote GO και suhide.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

 

 

Μερικές ερωτήσεις για lineage. Έχει τα πάντα που έχει η Nougat? Multiwindow όπως η magma? Το πενακι δουλεύει? Έχω τη ρομ του NOTE 7 και έχω όλες τις επιλογές που έχει η κανονική stock Rom και βολεύει πάρα πολύ. Για αυτό έκατσα στη magma τόσους μήνες. Systemless Root με cosmote GO και suhide.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Multiwindow έχει ,το πενάκι δέν το δουλεύω αλλά υπαρχουν εφαρμογές πού μπορείς να βάλεις ώστε να δουλέψει αλλά μην περιμένεις

παπάδες.

Εμένα με νοιάζει να έχει καλή μπαταρία και να πάει σφαίρα.

Η διάφορα στην ταχύτητα είναι χαοτική , στην μπαταρία άντε με TW να έβγαζα κάνα μισαωρο παραπάνω.

Βέβαια έχω πετάξει την σαβουρα που λέγεται FB και έχω το SlimSocial με το που το έβαλα η μπαταρία μού ήρθε στα ίσια της.

 

f6a84d369fcaa4e74bd8ab6d41b37cb9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ να σε καλά. Θα περάσω lineage με όλα τα Wipe να κάτσει καλά δοκιμάζω systemless Root με suhide και ελπίζω να μην έχω θέματα. Σε ταχύτητα είναι ένα κλικ πιο κάτω η magma αλλά μιλάμε για πολύ μικρή διαφορά.

 

Κάνω ένα backup με Titanium και πιάνω δουλειά. Θαύματα από την μπαταρία δεν περιμένω έχει πέσει αρκετά η απόδοση της όπως είναι και το λογικό. Στις αρχές με x NOTE αν θυμάσαι βαρουσαμε 7 8 ώρες.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ είμαστε έτσι

 

 

 

Φρέσκια φρέσκια 1e8b96e215536119dccd51bd70e38cf7.jpg

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...