Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι πολυ ικανοποιημένος εκει. Σε τι θα μπλέξω;

Εσας αυτή η ασπρίλα δε σας κουράζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαι πολυ ικανοποιημένος εκει. Σε τι θα μπλέξω;

Εσας αυτή η ασπρίλα δε σας κουράζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από kit kat σε lollipop πως πηγές; με odin αν ναι όταν θα γυρίσεις σε kit kat θα μπρικαρεις το τηλέφωνο θα χάσεις imei πριν κάνεις κάτι ψάξτο λίγο μην χάσεις το τηλέφωνο σου

Link to comment
Share on other sites

Μα εχω ήδη επιστρέψει, αν και είχα ηδη περάσει το νεο driver της aderno. Πήγα πρωτα σε lollipop και μετά σε kitkat. Κανένα πρόβλημα με ΙΜΕΙ, αλλά και να είχα θα το επανεφερα. Έκανα επαναφορά nandroid backup που είχα και παρατήρησα ότι τώρα παει λίγο καλύτερα απο πριν. Ίσως έχει σχέση με το driver που είχα περάσει

 

Στάλθηκε από το Z30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Απο κιτκατ πέρασα στη magma. Οι εντυπώσεις μου όχι καλές. Πολύ φλατ και πολυ κούραστική ασπρίλα. Οσο για την ταχύτητα , στην αρχη ναι ηταν γρήγορη , αλλά όταν φόρτωσα όλα όσα χρειαζόμουν έγινε ίδια ή και λιγότερο γρήγορη απο την κιτκατ. Οπότε πίσω στην κιτκατ. Τελικά μήπως ειναι μύθος του μαρκετινγκ αυτές οι αναβαθμίσεις. Οσο για τις πρόσθετες λειτούργιές της magma δεν υπήρχε τίποτε που να μην είχα με xposed

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάζεις ότι θέμα θέλεις αν σε πειράζει η ασπριλα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μα εχω ήδη επιστρέψει, αν και είχα ηδη περάσει το νεο driver της aderno. Πήγα πρωτα σε lollipop και μετά σε kitkat. Κανένα πρόβλημα με ΙΜΕΙ, αλλά και να είχα θα το επανεφερα. Έκανα επαναφορά nandroid backup που είχα και παρατήρησα ότι τώρα παει λίγο καλύτερα απο πριν. Ίσως έχει σχέση με το driver που είχα περάσει

 

Στάλθηκε από το Z30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν περάσεις τον νέο οδηγό (drver) του Ιουνίου, άσε το κινητό να στρώσει λίγες ώρες, και εμένα όταν τον έβαλα είχε κάποια κολλήματα αλλά μετά από καποιες ώρες (το άλλο πρωί δλδ αφού τον είχα βάλει το βράδυ) ήταν όλα οκ.

Εγώ φυσικά είμαι με την Phroneses 4.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά είμαι με magna rom καμιά εφαρμογή για adblock ξέρετε;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά είμαι με magna rom καμιά εφαρμογή για adblock ξέρετε;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Adaway. Δεν την έχει στη magna;

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά Από που βρίσκουμε;;;;Συνεχίζουν τα reboot όταν το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής και πατάω το μεσαίο πλήκτρο να ανοίξει η οθόνη είμαι με shito kernel καμία συμβουλή;;; Να αλλάξω κερνελ λέω η να παίζει μήπως undervolte;;; οποίος έχει κάποια ιδέα μου λέει... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά Από που βρίσκουμε;;;;Συνεχίζουν τα reboot όταν το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής και πατάω το μεσαίο πλήκτρο να ανοίξει η οθόνη είμαι με shito kernel καμία συμβουλή;;; Να αλλάξω κερνελ λέω η να παίζει μήπως undervolte;;; οποίος έχει κάποια ιδέα μου λέει... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή Χρονιά Τι Rom έχεις

Link to comment
Share on other sites

Megna.... Rom... Άλλαξα κερνελ έβαλα αυτόν που γράφουν μεσα στο νήμα τον gugu0das έχει κανένα δίωρο μέχρι στιγμής κανένα reboot..... Θα δείξει θα ενημερώσω

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Megna.... Rom... Άλλαξα κερνελ έβαλα αυτόν που γράφουν μεσα στο νήμα τον gugu0das έχει κανένα δίωρο μέχρι στιγμής κανένα reboot..... Θα δείξει θα ενημερώσω

 

Καλή χρονιά σε όλους.

Reboot δεν θα έχεις ,αυτοί που είχαν, έκαναν uv και ένας που τα ξέρει όλα στο θέμα είχε κάνει-50.

Με απλά λόγια έχεις μια Ferrari και της κόβεις τα ρεύματα.

 

Από ότι λένε έχει καλή μπαταρία αλλά αν δεν κάνω δυο τρεις κύκλος δεν βγάζω ακόμη συμπέρασμα.

 

Εγώ τον έχω από το πρωί δεν είχα κάποιο θέμα .

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.

Reboot δεν θα έχεις ,αυτοί που είχαν, έκαναν uv και ένας που τα ξέρει όλα στο θέμα είχε κάνει-50.

Με απλά λόγια έχεις μια Ferrari και της κόβεις τα ρεύματα.

 

Από ότι λένε έχει καλή μπαταρία αλλά αν δεν κάνω δυο τρεις κύκλος δεν βγάζω ακόμη συμπέρασμα.

 

Εγώ τον έχω από το πρωί δεν είχα κάποιο θέμα .

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πώς τον έβαλες τον κερνελ χρησιμοποιησες το script που έχουν δώσει στο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Πώς τον έβαλες τον κερνελ χρησιμοποιησες το script που έχουν δώσει στο θέμα
Όπως πάντα ,χωρίς script χωρίς cleaner.

Μετά όμως θα βάλεις SR5-SuperSU-v2.78-SR5-20161130091551 για να έχεις root και στο TWRP όταν το κάνεις install και τελειώσει θα διαλέξεις NO

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έβαλα με audax cleaner, χωρίς εγκατάσταση του super su και άνοιξε κανονικά μου έκανε update το su και δουλεύει κανονικά

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια.Εχει κανεις προβλημα με την εφαρμογη της cosmote?Ειμαι με magma rom και μολις την ανοιγω δεν μου εμφανιζει την επιλογη πληρωμη λογαριασμου ή να μπορω να δω το κοστος του λογαριασμου μου.Στης γυναικας μου το κινητο A5 2016 δουλευει κανονικα και εχουμε την ιδια εκδοση της εφαρμογης.Δοκιμασα να την σβησω και να την ξανακατεβασω και δεν αλαξε κατι.Παιζει ρολο που ειμαι ρουτ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είχα την magna rom με τον gugudas Kernel και ήταν όλα τέλεια.... Εχθές κατεβάζω την καινούργια έκδοση της magna rom κάνω wipe cache, dalvic, system, περνάω την rom κανονικά περνάω ξανά τον ίδιο Kernel παιρναω και το su που χρειάζεται άνοιγει το κινητό και είναι συνέχεια ζεστό και τρώει μπαταρία σαν τρελό από τα Google services λογικά... Καμιά βοήθεια ρε παιδιά τι να κάνω;;;;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/3e4dfd05a6271c503944d3922603ca09.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/043a410f7d185dbf6d472678ebce715b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/fe61b3dac05eea4f23d4df5e02acc2d3.jpg

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την τελευταια magma με dirty flash και δεν εχω drain στη μπαταρια αλλα ειμαι με shinTo kernel δεν ξερω αν παιζει ρολο
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι δεν πάει καλά..... Για πιο λόγο δεν πέφτει σε sleep η συσκευή https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/f604464697f58eca9fec7a15ff8a0c38.jpg

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει... Και με gugu0das και με lss το ίδια πάνω κάτω.... Επίσης δεν μπορώ να βρω λυση για Google services μου τρώνε μπαταρία γύρω στο 60% τι να κάνω

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους. Παρακαλώ δώστε μου ένα λινκ για twrp. Είμαι με phronesis 6.5 5.1.1. Ευχαριστώ.
Samsung note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους. Παρακαλώ δώστε μου ένα λινκ για twrp. Είμαι με phronesis 6.5 5.1.1. Ευχαριστώ.

http://teamw.in/devices/samsunggalaxynote3qualcomm.html

Αυτή είναι η σελίδα για τη συσκευή μας. Βρες και εγκατέστησε την εκδοση 2.8.7 που είναι συμβατή με όλες τις custom roms. Στο link θα βρεις τους τρόπους εγκατάστασης. Προτείνω μέσω odin.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...