Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις, θα τους δοκιμάσω! (jetpack δεν είχα δοκιμάσει. απλα μου κράσαρε συνεχεια στα flash και ξενέρωσα και τον έσβησα.)

 

Για κποιους που είπαν πιο πριν για τηλεόραση:

 

Τα applications των καναλιων είναι σκουπίδια. Ούτε να λερώσω το κινητό μου με αυτά δεν έπρεπε. Έβαλα ΣΚΑΙ, δεν παίζει το live, λαγκαρει και μου πέταξε και ενημερώσεις ασχετες. (μια φορα κράσαρε κιόλας. τις ενημερώσεις τις έσβησα από το app manager) Έβαλα Mega, δεν παίζει το live. (τον κράτησα μονο και μόνo για κάποιες on demand εκπομπές) Είδα το application του Alpha, ούτε καν μπήκα στη διαδικασία να το κατεβάσω κρίνοντας από τις κριτικές που είχε.

 

Δεν ξέρω με το γράψε σβήσε εφαρμογών στο κινητό αν του κάνω καλο... Υποθέτω πως καλύτερα να μην το παρακάνω με ότι παλιοεφαρμογη υπάρχει και αρχίσουν τα reset στο μηνα πάνω.

 

Άσχετη διαπίστωση. Στις πρώτες 3 φορτίσεις η μπαταρια φόρτιζε με πολύ αργό ρυθμό. Τώρα στην 4η που το έβαλα πάει σφαίρα. (ελπίζω να μην αδειάζει και σφαίρα μονο..)

Link to comment
Share on other sites

Για τηλεόραση δες αυτό

Είναι ότι καλύτερο υπάρχει βέβαια εγώ δεν το χρειάζομαι αλλά το είχα κάνει και δούλεψε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη διαφορά εχει η κανονική απο την LTE έκδοση; και κατι άλλο γτ η Ευρωπαικές συσκευες σε ορισμένα site ειν αι φτηνοτερες απο τις υπολοιπες! ειμαι γοητευμενος απο το note 3 και θελω να το παρω! απλά κανω έρευνα γτ ειναι πολύ το χρήμα!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά με Υγεία!!!

 

Μόλις παράγγειλα και εγώ το δικό μου και παραλαμβάνω αύριο.... :D Ελπίζω να μην πάθω σοκ με το μέγεθός του...προερχόμενος από Samsung Galaxy S3...

 

Φίλε και εγω s3 είχα. Κανένα σοκ και δέος....μη σου πω μετά από 4 μέρες χρησης μου φαίνεται μικρό.:p

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη διαφορά εχει η κανονική απο την LTE έκδοση; και κατι άλλο γτ η Ευρωπαικές συσκευες σε ορισμένα site ειν αι φτηνοτερες απο τις υπολοιπες! ειμαι γοητευμενος απο το note 3 και θελω να το παρω! απλά κανω έρευνα γτ ειναι πολύ το χρήμα!

 

Ψάξε στο skroutz,θα εκπλαγεις από τις τιμές!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου το εγκαταστησεις θα πας στο τηλ. Ρυθμισεις>Εργαλεια>Γλωσσα και εισαγωγη>επιλογες κειμενου σε ομιλια>μηχανισμος μετατροπης....θα το τσεκαρεις και μετα απο το γραναζι θα φτιαξεις τις ρυθμισεις του

 

Πως ρε παιδια ακουμε στα ελληνικά?? Δεν μου τα διαβαζει όταν η επαφη ειναι στα ελληνικα.Μου λεει κατι χαζα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για τηλεόραση δες αυτό

Είναι ότι καλύτερο υπάρχει βέβαια εγώ δεν το χρειάζομαι αλλά το είχα κάνει και δούλεψε κανονικά.

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Το προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα δυστυχώς.

Δε δουλεύουν τα downloads του xbmchub σχεδόν κανένα. Δοκίμασα και tutorial που έχει που βάζεις το fusion και κατεβάζει διάφορα (1movie κλπ) και ούτε αυτό δουλεύει και κρασαρε και δύο φορές το application. Αναρωτιέμαι μέχρι το τέλος της πρώτης βδομάδας με το Note θα βρεθεί application που να μην έχει κρασαρει από μια φορά... Ίσως κάνα s-note και Evernote μόνο... Τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από αρκετές μέρες λιώσιμο με το νοτελι μου, έχω ένα θέματακι με το YouTube. Μπορεί να μην είναι το σωστό σημείο που το ποσταρω αλλά δεν πειράζει :p . Γίνεται με κάποιο τρόπο ενώ άκου ένα τραγούδι από το YouTube να κατεβάζω το παράθυρο και να συνεχίζω να ακούω μουσική χωρίς να σταματάει από μόνο του? Γενικά να κάνω οτιδήποτε χωρίς να γίνεται αυτόματη παύση του βίντεο μόλις αλλάζω παράθυρο.

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια μικρή ενημέρωση, πριν από λίγο, την έκανα και όλα οκ. Ήταν μικρή, περίπου 3 mb. Ξέρει κανείς τι ακριβώς είναι αυτή η ενημέρωση;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει έρθει τίποτα. Από που έχεις αγοράσει τη συσκευή σου?

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μπορούμε να εμπιστευομαστε στα σκρουτζομάγαζα απο τη στιγμή που μεγάλα καταστήμα οπως το public εχουν τη συσκευη σε τιμες 700-800Ε? Αν δεν εχει τη δυνατότητα μια πολυεθνική να ρίξει τις τιμες για ανταγωνισμο μπορει να εχει δυνατότητα ο ''περιπτεράς;'' ρωτάω γτ δεν εχω ξαναψωνίσει απο skroutz και θελω καποιες γνωμες!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μπορούμε να εμπιστευομαστε στα σκρουτζομάγαζα απο τη στιγμή που μεγάλα καταστήμα οπως το public εχουν τη συσκευη σε τιμες 700-800Ε? Αν δεν εχει τη δυνατότητα μια πολυεθνική να ρίξει τις τιμες για ανταγωνισμο μπορει να εχει δυνατότητα ο ''περιπτεράς;'' ρωτάω γτ δεν εχω ξαναψωνίσει απο skroutz και θελω καποιες γνωμες!

 

Η πολυεθνική φίλε μου αφενός απασχολεί ένα κάρο υπαλλήλους και συντηρεί μεγάλα καταστήματα (ενοίκια κλπ.) ενώ αποσκοπεί και σε συγκεκριμένα ποσοστά κέρδους, ενώ του περιπτερά του αρκεί και ένα μεροκάματο.. απλοική μεν ανάλυση, ουσιαστική δε...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά καρτέλ είναι περισσότερο αλλά που θα πάει; ο κόσμος ξυπνάει και αγοράζει ποιο φτηνά.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε πολυεθνική έχει ακόμα και το κόστος της υποστήριξης, ενώ ο περιπτεράς θα σε στείλει στην πολυεθνική.

Αν ο περιπτεράς είχε να υπολογίσει στην τιμή και την ανάπτυξη, την υποστήριξη και τις αβαρείες ενός προϊόντος, θα είχε την ίδια τιμή.

Σε κάθε περίπτωση τον καταναλωτή δε τον ενδιαφέρει και ψωνίζει όπου βρίσκει φθηνότερα.

Ναι στα ψώνια απο σκρουτζομάγαζα, αλλά μη θάβουμε τις κατασκευάστριες.

Αν ξέρατε τα πραγματικά κόστη θα αναθεωρούσατε.

Το παλικάρι πήρε απαντήσεις.

Αν θέλετε να συνεχίσουμε συζήτηση περί τιμολόγησης, ανοίξτε ένα θεματάκι σε άλλη ενότητα, μη τσακίσουμε το παρόν :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μπορούμε να εμπιστευομαστε στα σκρουτζομάγαζα απο τη στιγμή που μεγάλα καταστήμα οπως το public εχουν τη συσκευη σε τιμες 700-800Ε? Αν δεν εχει τη δυνατότητα μια πολυεθνική να ρίξει τις τιμες για ανταγωνισμο μπορει να εχει δυνατότητα ο ''περιπτεράς;'' ρωτάω γτ δεν εχω ξαναψωνίσει απο skroutz και θελω καποιες γνωμες!

 

Τα Internet shops αγοράζουν απο χονδρεμπορους στην Ευρώπη που κάνουν μεγάλες εισαγωγές αφού διανέμουν σε όλες τις χώρες και πωλούν στα e shops με αντικαταβολή. Δηλαδή ο χονδρεμπορος αγοράζει πχ από την samsung το note3 όσο και ένας μεγάλος παροχος.

Όμως δεν περιμένει να του φύγει το στοκ για να πάρει πίσω τα λεφτα του.

Έχει εξασφαλισμενες παραγγελίες που πληρώνονται μετρητοίς.

Συνεπώς κερδίζει από την κατανάλωση αφού έχει διανύμει 200 χιλιάδες συσκευές έστω με καθαρό κέρδος 5 ευρώ ανά συσκευή (εξω οι φόροι, εργατικά, μεταφορικά , γενικά έξοδα), βγάζει λοιπόν 1 εκατομμύριο ευρώ σε 5 μέρες που διαρκεί η όλη διαδικασία. Ναι μεν διακινεί τεράστια κεφάλαια αλλά με σχεδον ανύπαρκτο ρίσκο.

 

Το σκρουτζομαγαζο με την σειρά του έχει την ευχέρεια να κάνει συνεχείς μικρές παραγγελίες ώστε να μην στοκαρει και να εισπράττει κι αυτό άμεσα τα λεφτά του. Οπότε του αρκεί ένα μικρό κέρδος.

 

Βεβαίως υπάρχουν και απάτες. Εισαγωγές συσκευών από παροχους του εξωτερικού που θέλουν να ξεστοκαρουν η να ξεφορτωθούν συσκευές με μικροπροβληματα που επεστραφησαν. Έχετε υπόψη σας ότι σε πολλές χώρες της Ευρώπης, έχεις δικαίωμα να επιστρέψεις την συσκευή σε κάποιο χρονικό διάστημα επειδή απλά δεν σου άρεσε.

Γι αυτό χρειάζεται έλεγχος στα αυτοκόλλητα ασφαλείας και γενικά στην συσκευασία ώστε να εξασφαλισουμε ότι δεν έχει ανοιχθεί.

 

Προσωπικά αγοράζω από internet shops μόνο αν μπορώ να πάω ο ίδιος εκεί και να παραλάβω την συσκευή αφού πρώτα ελέγξω την συσκευασία και την ανοίξω μπροστά τους μετά την πληρωμή, τουλάχιστον για να μπορώ να αποδείξω ότι δεν έκανα εγώ τυχόν ζημιά που προϋπήρχε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πόσο μπορούμε να εμπιστευομαστε στα σκρουτζομάγαζα απο τη στιγμή που μεγάλα καταστήμα οπως το public εχουν τη συσκευη σε τιμες 700-800Ε? Αν δεν εχει τη δυνατότητα μια πολυεθνική να ρίξει τις τιμες για ανταγωνισμο μπορει να εχει δυνατότητα ο ''περιπτεράς;'' ρωτάω γτ δεν εχω ξαναψωνίσει απο skroutz και θελω καποιες γνωμες!

 

 

Εγώ ψωνίζω χρόνια τώρα μόνο από σκρουτζομαγαζα και δεν την έχω πατήσει ποτέ. Τα ίδια πράγματα πουλάνε απλά οι άλλοι πουλάνε σε επίσημες τιμές αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω απο τις 10 Δεκεμβριου πουεχω στειλει μεσω καταστηματος εδω στο Βολο το κινητο για σερβις λογω σπασμενης οθονης. Ακομα δε μου εχει ερθει. Γνωριζει κανεις ποσο καιρο περιπου κανουν να το φτιαξουν;;;
Link to comment
Share on other sites

Απο την άλλη εμένα μου μοιάζει το όλο θέμα με τις τιμές περισσότερο σαν στρατηγική-πολιτική των μεγαλοκαταστημάτων.Μόνο ετσι μπορώ να το εξηγήσω.Γιατί κάποια μέρα,κάτι αλλάζει και το κινητό που αν αγόραζες χθές το βράδυ απο το χ καταστημα,θα το έπαιρνες 800 ευρώ,ενώ αν πάς σήμερα το πρωί θα το πάρεις 550 ευρώ.Μιλάμε για τήν ίδια συσκευή,ούτε καν άλλη παρτίδα.
Link to comment
Share on other sites

το θεωρουσα πολυ αστειο αυτο που λεγαται εδω μεσα για το αν τραβας video με ανοιχτο το wifi να κανει γραμμες...ε και λοιπον ετυχε χθες να τραβηξω ενα video με ανοιχτο το wifi και το διαπιστωσα...τελικα ειναι τραγικο αυτο που γινεται με το νοτε πραγματικα η φωτο με χαμηλο φωτισμο που βγαινουν κιτρινιζουν το auto focus ας μην κραξωκαι για αυτο,αντε εγω το εμαθα και ξερω πως πρεπει να το κρατησω,οταν ομως δινω το κινητο σε αλλον παρακαλω να μην τρεμουλιαζει μπας και βγουμε μια καλη φωτο για το βραδυ μιλαω κυριως!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω απο τις 10 Δεκεμβριου πουεχω στειλει μεσω καταστηματος εδω στο Βολο το κινητο για σερβις λογω σπασμενης οθονης. Ακομα δε μου εχει ερθει. Γνωριζει κανεις ποσο καιρο περιπου κανουν να το φτιαξουν;;;

 

Το μεγαλύτερο σφάλμα που μπορούσες να κανείς και αυτό ισχύει για όλους που θελήσουν να κάνουν κάτι τέτοιο.Θα φας ένα μήνα και υπάρχει μεγάλη περίπτωση να μην γίνει και η δουλειά σου.Όταν σας χρειάζεται το servis μην στέλνετε ποτέ τη συσκευή σας μέσω τρίτων.Το πακεταρετε μαζί με αντίγραφο της απόδειξης αγοράς και μια κόλλα χαρτί που θα περιγράφετε το πρόβλημα και το στέλνετε με κούριερ στο αντίστοιχο ΕΠΊΣΗΜΟ servis (αυτό ισχύει για όλες τις γνωστές μάρκες κινητών).Στην περίπτωση δε της Samsung,η smartec είναι ταχύτατη και θα το έχετε πάλι πίσω επισκευασμενο μέσα σε λίγες μέρες.Στην περίπτωση σου, με αποστολή του κινητού στις 10 του μήνα, μέχρι τις 15 θα το είχες πάλι στα χέρια σου (δηλαδή εδώ και δύο εβδομάδες).

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγω s3 είχα. Κανένα σοκ και δέος....μη σου πω μετά από 4 μέρες χρησης μου φαίνεται μικρό.:p

 

Μόλις παρέλαβα....εεε...είναι μεγάλο :-D

 

χαχαχαχα...καμία περίπτωση χρήσης με το ένα χέρι, ε??... :lol:

S8+
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα....εεε...είναι μεγάλο :-D

 

χαχαχαχα...καμία περίπτωση χρήσης με το ένα χέρι, ε??... :lol:

 

Πλάκα στην πλάκα φίλε μου στις ρυθμίσεις - controls, έχει δυνατότητα να ενεργοποιήσεις το "one handed operation" και μάλιστα με ένα μικρό scrolling του δακτύλου σου σε οποιαδήποτε οθόνη βρίσκεσαι.. Θα το δεις και θα πάθεις πλάκα ...!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Το προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα δυστυχώς.

Δε δουλεύουν τα downloads του xbmchub σχεδόν κανένα. Δοκίμασα και tutorial που έχει που βάζεις το fusion και κατεβάζει διάφορα (1movie κλπ) και ούτε αυτό δουλεύει και κρασαρε και δύο φορές το application. Αναρωτιέμαι μέχρι το τέλος της πρώτης βδομάδας με το Note θα βρεθεί application που να μην έχει κρασαρει από μια φορά... Ίσως κάνα s-note και Evernote μόνο... Τι να πεις...

Φίλε μου το κινητό το έχω από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του έχω μέσα 103 εφαρμογές μια φορά κόλλησε το φασειμπουκ και 2-3 το ταπαταλκ που είναι γνωστό για τα ψιλοκοληματα του. Πουθενά σε καμία περίπτωση δεν μου έχει κάνει το παραμικρό. Ακόμα και αυτήν την εφαρμογή για την tv την είχα κανα μήνα και την είχα δείξει σε όλους τους φίλους μου και δεν είχε κολλήσει πότε.

 

Καλημέρα, μετά από αρκετές μέρες λιώσιμο με το νοτελι μου, έχω ένα θέματακι με το YouTube. Μπορεί να μην είναι το σωστό σημείο που το ποσταρω αλλά δεν πειράζει :p . Γίνεται με κάποιο τρόπο ενώ άκου ένα τραγούδι από το YouTube να κατεβάζω το παράθυρο και να συνεχίζω να ακούω μουσική χωρίς να σταματάει από μόνο του? Γενικά να κάνω οτιδήποτε χωρίς να γίνεται αυτόματη παύση του βίντεο μόλις αλλάζω παράθυρο.

Είναι θέμα εφαρμογής και όχι κινητού.

Η εφαρμογή YouTube δεν υποστηρίζει το να παίξει βίντεο και εσύ να είσαι σε άλλη οθόνη.

Δοκίμασε αυτό αν θες.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2213945

Δοκίμασε παλιότερη έκδοση από την τελευταία κατά προτίμηση την 6 αν δεν την βρεις στείλε μου Gmail να στην στείλω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ καταλαβα... Οποτε δεν εχω κατι αλλο απο το να περιμενω. Δυστυχως πρωτη φορα χρειαστηκα το σερβις κ αμα δε ξερεις... :(
Link to comment
Share on other sites

Το φτιαξα το xbmc δε δούλευαν τα λινκς στο site απλώς και έπρεπε να τα βρω αλλιώς σαν πακέτο . Απίστευτο φαίνεται το τι μπορείς να δεις μαυτο το πράγμα... Ότι πρέπει για την οθοναρα... Σε ευχαριστώ καί πάλι.

 

Με τα κρασαρισματα τι να πω... Δεν ξέρω τι φταίει.. Δεν κολλάει το κινητό, τα Applications απλά κάποια αν κάνεις πολύ multitasking σου γράφει ότι σταμάτησε να λειτουργεί το τάδε. Μήπως τα animations που έβγαλα από το developer options παίζουν ρόλο, δεν ξέρω. Γιατί μια φορά πχ κόλλησε το touchwiz όταν έκανα edit το app drawer και έφταιγαν τα απενεργοποιημενα animations. (μόλις τα έβαλα σταμάτησε)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...