Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Το Note 3 μου είναι Γαλλικό και στο περιοδικό ενώ μου βγάζει πολλές χώρες για να μου δείχνει ειδήσεις δεν έχει επιλογή Ελλάδα, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να έχω Ελληνικές ειδήσεις. Ξέρεις κανένας τι μπορώ να κάνω για να έχει ειδήσεις από Ελλάδα;

 

 

Δεν έχει για Ελλάδα φίλε μου. Μην προσπαθείς άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω σήμερα. Επιτέλους μετά από μια εβδομάδα αναμονής. Δεν το έχω πολυψάξει ακόμα. Πρέπει να είναι γαλλικό απ'ότι καταλαβα. Δεν ξέρω με ποια έκδοση μου ηρθε.Δεν έμπαινε με τίποτα στο playstore οσες φορες και να προσπάθησα. Και μετά από λίγο μου ήρθε αναβάθμιση. Όχι μόνο μία αλλά 3. Έγινε MJ1 μετά MJ2 μετά MJ7. Και ο kernel μετά απο εναλλαγές κατέληξε στον 29 Νοεμ. Και ο αριθ. κατασκευής που αναφέρει στις ρυθμίσεις από ΜJ1 μετά MJ3 και τέλος DMK2. Αυτά. Φωτο που εβγαλα σε χαμηλές συνθηκες φωτισμού δηλ. στο σπίτι μου στο σαλόνι χωρίς φως, με το εξωτερικό φως δηλαδή τώρα το πρωί (βρέχει έξω οπότε δεν εχει πολύ φως, εχει συννεφιά) η εστίαση πάει πολύ καλά χωρίς καμια καθυστέρηση. Τι να πω θα το ξαναδοκιμάσω. Αυτά προς το παρόν. Α!!!! Και κατι άλλο.Στην πλάτη το κινητό δεν αναφέρει τίποτε άλλο εκτός από το λογότυπο της samsung. Ούτε LTE ούτε 4G.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω σήμερα. Επιτέλους μετά από μια εβδομάδα αναμονής. Δεν το έχω πολυψάξει ακόμα. Πρέπει να είναι γαλλικό απ'ότι καταλαβα. Δεν ξέρω με ποια έκδοση μου ηρθε.Δεν έμπαινε με τίποτα στο playstore οσες φορες και να προσπάθησα. Και μετά από λίγο μου ήρθε αναβάθμιση. Όχι μόνο μία αλλά 3. Έγινε MJ1 μετά MJ2 μετά MJ7. Και ο kernel μετά απο εναλλαγές κατέληξε στον 29 Νοεμ. Και ο αριθ. κατασκευής που αναφέρει στις ρυθμίσεις από ΜJ1 μετά MJ3 και τέλος DMK2. Αυτά. Φωτο που εβγαλα σε χαμηλές συνθηκες φωτισμού δηλ. στο σπίτι μου στο σαλόνι χωρίς φως, με το εξωτερικό φως δηλαδή τώρα το πρωί (βρέχει έξω οπότε δεν εχει πολύ φως, εχει συννεφιά) η εστίαση πάει πολύ καλά χωρίς καμια καθυστέρηση. Τι να πω θα το ξαναδοκιμάσω. Αυτά προς το παρόν. Α!!!! Και κατι άλλο.Στην πλάτη το κινητό δεν αναφέρει τίποτε άλλο εκτός από το λογότυπο της samsung. Ούτε LTE ούτε 4G.

 

Καλορίζικο φίλε μου!

Αν είσαι Wind δε θα σου βγάζει το option για 4g/lte στις ρυθμίσεις του δικτύου.

Εγώ έχω Cosmote και μου το βγάζει κανονικά αλλά το έχω ενεργοποιήσει μόνο για 3g/2g καθώς η ταχύτητα μου φτάνει.

Έχε υπόψη σου ότι τα 4g δίκτυα καταναλώνουν πολύ ενέργεια..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου!

Αν είσαι Wind δε θα σου βγάζει το option για 4g/lte στις ρυθμίσεις του δικτύου.

Εγώ έχω Cosmote και μου το βγάζει κανονικά αλλά το έχω ενεργοποιήσει μόνο για 3g/2g καθώς η ταχύτητα μου φτάνει.

Έχε υπόψη σου ότι τα 4g δίκτυα καταναλώνουν πολύ ενέργεια..

 

Ο φίλος αναφέρεται για την πλάτην του κινητού και όχι για την ένδειξη στην μπάρα ειδοποιήσεων :)

Link to comment
Share on other sites

Στην πλάτη το κινητό δεν αναφέρει τίποτε άλλο εκτός από το λογότυπο της samsung. Ούτε LTE ούτε 4G.
Ούτε έμενα γραφεί και δεν έχει καμία σημασία αυτό .
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα 2 πρωτα note 3 που πηρα απο Ολλανδια δεν ειχαν το σημα 4g στην πλατη.Το τριτο απο Αγγλια το εχει.Οχι οτι εχει καμια διαφορα αλλα μου αρεσε πιο πολυ με το σηματακι πισω.
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπουμε παιδια τη χωρα εισαγωγης του;

 

Σύνδεσε το στο lies στον υπολογιστή και δες τι CSC σου δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπουμε παιδια τη χωρα εισαγωγης του;
με τον es explorer διαδρομη /system/csc/sales_code.dat Ανοίγεις το αρχείο και βλέπεις τα τρία γράμματα και μετά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4722903#post4722903
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι από Ελβετία και γράφει 4G από πίσω. Έχει κανονικά επιλογή lte στην αυτόματη λειτουργία και έχω δει 4G στο δίκτυο(Vodafone).
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το στο lies στον υπολογιστή και δες τι CSC σου δίνει.

 

Csc: Mk2 btu

Edited by Gataros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το mw600 και οταν το κανω pair και το συνδεω με το note3 αρχιζει να μετρά ο μετρητής σα να ειμαι σε κληση και δε μπορω να βαλω ράδιο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τη ζημιά την εκανε το my data manager. Το εβγαλα και ολα οκ. Κανένα πρόγραμμα αλλο για να δοκιμάσω?

 

Άκυρο τελικά είναι το Watch On που κάνει το πρόβλημα!

Edited by moonrat
Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγώ σήμερα το note και κάθομαι λίγο και το δοκιμάζω. (είχα πριν iphone 5 και πιο πριν s3)

 

Γαλλικά είναι όλα οποτε υποθέτω το κινητό είναι από Γαλλία ή Βέλγιο ή Ελβετία. Λογικά Γαλλία όμως γιατί στο s finder με στέλνει όταν επιλεγω google απευθείας στο google.fr.

 

Αυτή είναι και η πρωτη μου απορία.

 

Πως ακριβώς αλλάζω την χώρα του google που θα ψάχνει το s finder? Είναι τρομερά χρήσιμο και το χρησιμοποιώ συνεχεια, ελπίζω να μην είναι κάποια πολύπλοκη λύση....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.έχω συγχρονίσει 2 λογαριασμούς μαιλ στο κινητό αλλά μου εμφανίζει μόνο του τελευταίου μήνα τα μηνύματα.τι πρέπει να κάνω ώστε τα εμφανίζονται όλα.ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.έχω συγχρονίσει 2 λογαριασμούς μαιλ στο κινητό αλλά μου εμφανίζει μόνο του τελευταίου μήνα τα μηνύματα.τι πρέπει να κάνω ώστε τα εμφανίζονται όλα.ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αν μπεις στις ρυθμίσεις του mail, θα βρεις την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπει στις ρυθμίσεις και έχω αλλάξει κάποιες επιλογές αλλά καμία δεν ήταν σωστή μάλλον κάνω κάτι λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπει στις ρυθμίσεις και έχω αλλάξει κάποιες επιλογές αλλά καμία δεν ήταν σωστή μάλλον κάνω κάτι λάθος.

 

Ψαξε στις ρυθμισεις του gmail αυτο στην εικονα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγώ σήμερα το note και κάθομαι λίγο και το δοκιμάζω. (είχα πριν iphone 5 και πιο πριν s3)

 

Γαλλικά είναι όλα οποτε υποθέτω το κινητό είναι από Γαλλία ή Βέλγιο ή Ελβετία. Λογικά Γαλλία όμως γιατί στο s finder με στέλνει όταν επιλεγω google απευθείας στο google.fr.

 

Αυτή είναι και η πρωτη μου απορία.

 

Πως ακριβώς αλλάζω την χώρα του google που θα ψάχνει το s finder? Είναι τρομερά χρήσιμο και το χρησιμοποιώ συνεχεια, ελπίζω να μην είναι κάποια πολύπλοκη λύση....

 

Και γω το ιδιο προβλημα εχω.Ξερει κανεις να βοηθησει ;; Επισης πως κανουμε εξοδο απο το watch on γιατι δεν κανει εξοδο… δεν μπορω να το βρω.

Α και κατι αλλο. Νομιζω οτι δεν εχω κανενα προβλημα με την φωτογραφικη. Κανενα προβλημα εστιασης ουτε καθυστερηση στην εστιαση σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και χωρις φλας. Και μαλιστα σε συγκριση σημερα με το note 2 το δικο μου εστιαζει γρηγοροτερα. Τι να σας πω… Για βιντεο δεν δοκιμασα.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δευτερο προβλημα που βρηκα ειναι οτι δεν μου αναγνωριζει ελληνικα χειρογραφα το s-note ενω το action memo αναγνωριζει... Ισωσ εγω εχω καποια ρυθμιση λαθος τι να πω..
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να είναι το φλας στο αυτόματο;;; :O

Εγώ βλέπω εάν είναι η φώτο καλή χωρίς κ εάν είναι νιανια τότε ενεργοποιώ το φλας!!

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω αργότερα κάποιες φωτογραφίες και σε χαμηλό φωτισμό που έχω βγάλει!

Όχι στο αυτόματο και εγώ που ΤΡΑΒΆΩ συνέχεια τον μικρό εμπειρικά καταλαβαίνω αν χρειάζετε και το ενεργοποιώ

Ειμαι απο τους πιο μεγαλους γκρινιαριδες εδω μεσα για το θεμα της καμερας και την ασταθεια μερικες φορες στις ληψεις με αποτελεσμα θολουρα ειτε σε φωτο ειτε σε βιντεο οποτε δε μπορω να μην ασχοληθω με αυτη την αναρτηση.

 

Χριστουγεννα εχουμε οχι πρωταπριλια.

Καλά Χριστούγεννα και σε σένα φίλε και καλή χρονιά η φώτο στο δημοσίευμα είναι φετινή και μέρα θες να μου πεις ένα κινητό που τραβάει καλύτερες φωτογραφίες σε αυτές τις συνθήκες.

 

Οπότε το δημοσίευμα έχει βάση και δεν κοροϊδεύουν κανένα.

Παρέλαβα και γω σήμερα. Επιτέλους μετά από μια εβδομάδα αναμονής. Δεν το έχω πολυψάξει ακόμα. Πρέπει να είναι γαλλικό απ'ότι καταλαβα. Δεν ξέρω με ποια έκδοση μου ηρθε.Δεν έμπαινε με τίποτα στο playstore οσες φορες και να προσπάθησα. Και μετά από λίγο μου ήρθε αναβάθμιση. Όχι μόνο μία αλλά 3. Έγινε MJ1 μετά MJ2 μετά MJ7. Και ο kernel μετά απο εναλλαγές κατέληξε στον 29 Νοεμ. Και ο αριθ. κατασκευής που αναφέρει στις ρυθμίσεις από ΜJ1 μετά MJ3 και τέλος DMK2. Αυτά. Φωτο που εβγαλα σε χαμηλές συνθηκες φωτισμού δηλ. στο σπίτι μου στο σαλόνι χωρίς φως, με το εξωτερικό φως δηλαδή τώρα το πρωί (βρέχει έξω οπότε δεν εχει πολύ φως, εχει συννεφιά) η εστίαση πάει πολύ καλά χωρίς καμια καθυστέρηση. Τι να πω θα το ξαναδοκιμάσω. Αυτά προς το παρόν. Α!!!! Και κατι άλλο.Στην πλάτη το κινητό δεν αναφέρει τίποτε άλλο εκτός από το λογότυπο της samsung. Ούτε LTE ούτε 4G.

Καλορίζικο φίλε καλώς μας ήρθες και το δικό μου βγάζει μια χαρά φώτο μάλλον είμαστε τυχεροί.

Aπό κολλήματα τι λέει?

Δεν υπάρχουν.

Και γω το ιδιο προβλημα εχω.Ξερει κανεις να βοηθησει ;; Επισης πως κανουμε εξοδο απο το watch on γιατι δεν κανει εξοδο… δεν μπορω να το βρω.

Α και κατι αλλο. Νομιζω οτι δεν εχω κανενα προβλημα με την φωτογραφικη. Κανενα προβλημα εστιασης ουτε καθυστερηση στην εστιαση σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και χωρις φλας. Και μαλιστα σε συγκριση σημερα με το note 2 το δικο μου εστιαζει γρηγοροτερα. Τι να σας πω… Για βιντεο δεν δοκιμασα.

Για να το ακούνε κάποιοι που κοροϊδεύουν όταν είπα ότι αν το πρόβλημα είναι έντονο να πάνε στο σέρβις. :cool:

Παιδιά προσέχετε τι λέτε για την κάμερα γιατί μερικοί θιγονται τόσο πολύ που σου λένε ότι είναι ελαττωματικό και να το πας στο service. Τώρα πως γίνεται με καλό φωτισμό να βγάζει τέλεια και με μέτριο να βγάζει σαν το iphone 3g που είχα είναι άλλο θεμα.

Μήπως να ξανάσκεφτείς το ενδεχόμενο να το πήγαινες στο σέρβις;

Εγώ πάντως δεν έχω λόγο να θιγομαι και στο είχα πει για το δικό σου καλό εμένα τραβάει ικανοποιητικες φώτο στον χαμηλό φωτισμό και τέλειες με φως μέρας και θα έλεγα καλύτερες από ότι τηλέφωνο έχει περάσει από τα χέρια μου.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία: έχω ενεργοποιημένη τη λειτουργία του hands free και μου βγάζει και στο άσχετο, αλλά και μετά απο αποσύνδεση απο το bluetooth hands free ή το bluetooth του αυτοκινήτου τη φωνητική λειτουργία. Πως το απενεργοποιώ αυτό; Πρέπει να απενεργοποιήσω τη λειτουργία hands free ;
Link to comment
Share on other sites

Δευτερο προβλημα που βρηκα ειναι οτι δεν μου αναγνωριζει ελληνικα χειρογραφα το s-note ενω το action memo αναγνωριζει... Ισωσ εγω εχω καποια ρυθμιση λαθος τι να πω..

 

Ας μς απαντησει καποιος που ξερει γιατι και εμενα αυτο που ειπες οπως το search που ψαχνει στο google.fr με κανει να σταματησω την ενδεχομενη αγορα γαλλικου ή γερμανικου.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία: έχω ενεργοποιημένη τη λειτουργία του hands free και μου βγάζει και στο άσχετο, αλλά και μετά απο αποσύνδεση απο το bluetooth hands free ή το bluetooth του αυτοκινήτου τη φωνητική λειτουργία. Πως το απενεργοποιώ αυτό; Πρέπει να απενεργοποιήσω τη λειτουργία hands free ;

 

Καλημερα, η λειτουργεια hands free το μονο που κανει ειναι να σου ανακοινωνει το τηλ. το ονομα καλουντος, μηνυματα κ.τ.λ....δεν εχει σχεση με το blue tooth η οτιδηποτε αλλο...αν δεν την χρειαζεσαι απενεργοποιησε τη...

 

Ας μς απαντησει καποιος που ξερει γιατι και εμενα αυτο που ειπες οπως το search που ψαχνει στο google.fr με κανει να σταματησω την ενδεχομενη αγορα γαλλικου ή γερμανικου.

 

Ολα τα ευρωπαικα τηλεφωνα αναγνωριζουν κανονικα την Ελληνικη γλωσσα σε ολες τις εφαρμογες...καντε πρωτα μια ενημερωση των εφαρμογων σας απο το play store εκει θα σας βγαλει και ενα πληκτρολογιο για το Νοτε 3...επισης στις ρυθμισεις του τηλ.(γλωσσα και εισαγωγη) καντε ελεγχο αν ολες σας οι ρυθμισεις ειναι στα Ελληνικα (εχει επιλογη για την αναγνωριση χειρογραφου κ.τ.λ.)...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...