Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα Εντάξει ειναι δεν ξέρω τι φταίει. ..:(

Μπες στις εφαρμογές και κάνε εκκαθάριση μνήμης cache(ρυθμίσεις/γενικά/διαχείριση εφαρμογών/όλες)για προσπάθησε κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ εδώ και πολλα χρονια το συγκεκριμενο φορουμ αλλα και αλλα βεβαια μια και εχουν περασει από τα χερια μου σχεδόν ολη η γκαμα των smartphone

κατά καιρους βλεπω να λενε καποιοι ότι εχουν θεματα με τα τηλεφωνα τους χωρις αυτοι να κανουν κατι..... εγω θα καταθεσω την δικη αποψη μια και αυτή την περιοδο είμαι κατοχος ενός Νοτε 3 ότι δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο πρόβλημα όπως και το Νοτε 2 πριν... βεβαια είμαι πολύ προσεκτικος τι εφαρμογή βαζω και σε αρκετα συχνα διατηματα κανω και ένα wipe cache, προσοχη !!!! όχι wipe data format και τα χασετε όλα !!!!!

οποτε θεωρω πως αν ειμαστε λιγο προσεχτικοι εκτος από σπανιες περιπτώσεις που εχουν κατασκευαστικη αστοχια δεν μας φταινε οι συσκευες αλλα και εμεις που διαρκως τους πεταμε τα ματια εξω ;);););););

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

Εχω το ΝΟΤΕ3 και του εχω περασει το θαλασσιο GPS NAVIONICS MEDITERRANEO.. ενω στο Νοτε2 μου ανοιγε μια χαρα και δουλευε ολα οκ, στο ΝΟΤΕ 3 μολις πατησω να ανοιξει, μου λεει οτι θα κλεισει η εφαρμογη...Μεχρι και Φορματ εκανα και τα εγκατεστησα ολα απο την αρχη αλλα το προβλημα παραμενει. Το ιδιο προγραμμα το περναω σε δυο διαφορετικα S2 kai S3 και δουλευει κανονικα....Στο δικο μου τιποτα...Σκεφτηκα μηπως καποια παραλληλη εφαρμογη δεν το αφηνει να ανοιξει τις απεγκατεστησα ολες αλλα παλι τιποτα..

Εχει κανεις καμμια ιδεα τι μπορει να τρεχει? τι αλλο μπορω να κανω?

Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι ακομη...σε αλλο ΝΟΤΕ3 που προσπαθησα να το εγκαταστησω κανει ακριβως το ιδιο προβλημα.....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στην παρεα θα ηθελα να σας ρωτησω κατι . Αγορασα μια lg τηλεοραση smart tv κτλπα απ οτι καταλαβα υποστηριζει μια εφαρμογη dlna για να προβαλεις απο το κινητο σου, ταμπλετ κτλπα στην tv υπαρχει αυτη η εφαρμογη στο note αν οχι υπαρχει κατι παρομοιο που η να ειναι ηδη εγκατεστημενο η να το κατεβασω???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

Εχω το ΝΟΤΕ3 και του εχω περασει το θαλασσιο GPS NAVIONICS MEDITERRANEO.. ενω στο Νοτε2 μου ανοιγε μια χαρα και δουλευε ολα οκ, στο ΝΟΤΕ 3 μολις πατησω να ανοιξει, μου λεει οτι θα κλεισει η εφαρμογη...Μεχρι και Φορματ εκανα και τα εγκατεστησα ολα απο την αρχη αλλα το προβλημα παραμενει. Το ιδιο προγραμμα το περναω σε δυο διαφορετικα S2 kai S3 και δουλευει κανονικα....Στο δικο μου τιποτα...Σκεφτηκα μηπως καποια παραλληλη εφαρμογη δεν το αφηνει να ανοιξει τις απεγκατεστησα ολες αλλα παλι τιποτα..

Εχει κανεις καμμια ιδεα τι μπορει να τρεχει? τι αλλο μπορω να κανω?

Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι ακομη...σε αλλο ΝΟΤΕ3 που προσπαθησα να το εγκαταστησω κανει ακριβως το ιδιο προβλημα.....

 

Μήπως τα note 3 στα οποία περνάς την εφαρμογή είναι σε κιτκατ

ενώ τα άλλα στη 4.3 ???

Εάν ναι ίσως δεν έχει αναβαθμιστεί η εφαρμογή ακόμα για την τελευταία έκδοση!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα note 3 στα οποία περνάς την εφαρμογή είναι σε κιτκατ

ενώ τα άλλα στη 4.3 ???

Εάν ναι ίσως δεν έχει αναβαθμιστεί η εφαρμογή ακόμα για την τελευταία έκδοση!!!

 

Η εφαρμογη θα φταιει. Μπορει να μην υποστηριζει full hd οθονη

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω απο το το μεσημέρι ενα πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθεια απο όποιον γνωρίζει!!

Εχω το Note 3 και ετσι ξαφνικά απο το μεσημέρι δεν μου αναγνωρίζει την καρτα sim.

Το περίεργο εναι οτι δοκίμασα την καρτα σε ενα iPhone 5s και την αναγνωρίζει κανονικότητα, οπως επισης έβαλα μια καρτα Q στο Note 3 και δούλεψε κανονικά!!

Το άσχημο ειναι οτι ειμαι διακοπές και εδω κοντά δεν υπαρχει κάποιο καταστημα για να πάω να κανω αντικατάσταση την sin (αν φταίει αυτο).

Οποίος μπορει ας δώσει τα φώτα του!!!

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν έχει λερώσει ακόμα εμένα που το έχω 1.5 μήνα. Πλαστικό είναι αλώστε οπότε καθαρίζει εύκολα.

Το έχω σε ασπρο και από πίσω μου έχει κάνει ένα μικρό λεκέ ο οποίος δεν φεύγει με τίποτα αν και δεν φαίνεται πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω απο το το μεσημέρι ενα πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθεια απο όποιον γνωρίζει!!

Εχω το Note 3 και ετσι ξαφνικά απο το μεσημέρι δεν μου αναγνωρίζει την καρτα sim.

Το περίεργο εναι οτι δοκίμασα την καρτα σε ενα iPhone 5s και την αναγνωρίζει κανονικότητα, οπως επισης έβαλα μια καρτα Q στο Note 3 και δούλεψε κανονικά!!

Το άσχημο ειναι οτι ειμαι διακοπές και εδω κοντά δεν υπαρχει κάποιο καταστημα για να πάω να κανω αντικατάσταση την sin (αν φταίει αυτο).

Οποίος μπορει ας δώσει τα φώτα του!!!

Αφου βλεπεις οτι με αλλη sim δουλευει κανονικα δεν θελει σκεψη για να καταλαβεις οτι εχει καποιο θεμα η καρτα σου. Δεν μπορει να σου κανει κανεις κατι γι αυτο,θελει αλλαγη.

 

 

 

 

 

 

 

Το έχω σε ασπρο και από πίσω μου έχει κάνει ένα μικρό λεκέ ο οποίος δεν φεύγει με τίποτα αν και δεν φαίνεται πολύ

Ο γιος μου το εχει 4 μηνες και δεν εχει το παραμικρο.Φυσικα το προσεχει γιατι αν το πιανεις με γρασσα και λαδια ειναι αυτονοητο οτι θα μεινει σταμπα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είναι λογικό η οθόνη με αυτόματη φωτεινότητα να μου τρώει τόση μπαταρία? [ATTACH]47408[/ATTACH]

Ναι η οθόνη τρώει την περισσότερη μπαταρία πάντα. Το θέμα είναι όμως πόση ώρα είναι αναμενη η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,πηρα πριν 10 μερες απο Αμερικη το Samsung Note 3 SM-N900A το οποιο δεν εχει Ελληνικο μενου,το εδωσα σε εναν φιλο μου (ψαγμενο) και δεν μπορεσε να κανει τιποτα.Πηρα σημερα το πρωι στην εξυπηρετηση πελατων στην samsung και μου ειπαν επειδη ειναι Αμερικανικο δεν γινετε τιποτα.Εχετε καποια λυση να μου προτεινετε;; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να μπλοκάρει το wanam και δεν κλείνει ο ήχος όταν τραβάω φωτογραφίες? παρόλο που έχω επιλέξει την απενεργοποίηση! Αρχικά δούλευε!

 

Edit: το διόρθωσα αποεπιλέγοντας-reboot => επιλογή πάλι-reboot

 

Παραμένει η ερώτηση όμως, "Γιατί απορρυθμίστηκε?, κάποιο άλλο module μπορεί να το μπλοκάρει?"

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απο πέσιμο έχει ραγίσει το μπροστινό γυαλί,γνωρίζετε κάποιον που να μπορεί να κάνει υπεύθυνη αντικατάσταση με loca uv και λογικό κόστος?

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Ναι η οθόνη τρώει την περισσότερη μπαταρία πάντα. Το θέμα είναι όμως πόση ώρα είναι αναμενη η οθόνη.

 

Βαλτη στο αυτοματο μεν,αλλα στο -2.Θα βελτιωθει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,πηρα πριν 10 μερες απο Αμερικη το Samsung Note 3 SM-N900A το οποιο δεν εχει Ελληνικο μενου,το εδωσα σε εναν φιλο μου (ψαγμενο) και δεν μπορεσε να κανει τιποτα.Πηρα σημερα το πρωι στην εξυπηρετηση πελατων στην samsung και μου ειπαν επειδη ειναι Αμερικανικο δεν γινετε τιποτα.Εχετε καποια λυση να μου προτεινετε;; Ευχαριστω.

Δοκίμασε με το MoreLocale 2 απο το play store .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. κ σε εμένα δούλεψε το unistall-reinstall & reboot. Ευχαριστώ πολύ γιατί είχα αρχίσει να τα παίρνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Σημερα μου εφεραν ενα Note 3 αλλα διαφορετικο μοντελο το sm-n900....Ποιες ειναι οι διαφορες σε αυτα τα 2 μοντελα??
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! ειμαι σε στοκ γερμανικο, μπορω να φλασαρω την τελuταια αγγλικη χωρίς προβήμα? μηπως λυθει και το θεμα με κωδικους wifi Edited by artant
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη το κατεβασα αλλα δεν εχει Ελληνικα

Ισως χρειαζεται root για να δουλέψει .

edit : γίνεται και χωρίς root http://droider.eu/2013/07/22/morelocale-2-not-working-on-4-2-2-without-su-or-pm/

 

Καλησπερα παιδια...Σημερα μου εφεραν ενα Note 3 αλλα διαφορετικο μοντελο το sm-n900....Ποιες ειναι οι διαφορες σε αυτα τα 2 μοντελα??

 

Ενα απο τα πολλά vs που υπάρχουν στο google .

 

Samsung Galaxy Note 3 SM-N900 vs SM-N9005

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση Μιχαλη αλλα ειναι και κατι αλλο που θελω να ρωτησω...θελω να περασω ελληνικο firmware αλλα στο sammobile δεν υπαρχει κατι σε ελληνικο για αυτο το μοντελο το sm-n900 αλλα δεν μου βγαζει και καθολου ευρωπαικες χωρες...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είναι μοντέλο που κυκλοφορεί στην Ευρώπη

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αααα οκ ευχαριστω πολυ!!!

Φίλε αφού εγγύηση δεν έχεις γιατί δεν κάνεις ροοτ και να περάσεις μια custom Rom από xda που λογικά θα έχει πιο πολλές γλώσσες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...