Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, ζω στη Λάρισα και είμαι συνδρομητής Cosmote αλλά σκέφτομαι να αλλάξω και να πάω στη wind λόγω καλής προσφοράς που είχα. Πρόσφατα αγορασα από Αμερική ένα nexus 6p north america edition που παίζει lte σε 1800-2600 αλλά όχι στην 800. Γνωρίζει κανείς τι κεραίες έβαλε η wind στη Λάρισα; Κάπου διάβασα ότι βάζει παντού μόνο 800αρες. Επίσης διάβασα ότι σε μεγάλα αστικά κέντρα θα βάζει και 2600. Τι ισχύει; Υπάρχει τρόπος με εφαρμογή ίσως να δω τι κεραία υπάρχει στην περιοχή μου; Ευχαριστώ

Υπάρχει πρακτικός τρόπος για να το δοκιμάσεις. βρίσκεις κάποιον γνωστό ή συγγενή με wind (στην χειρότερη αγοράζεις μια καρτοκινητή 5 ευρώ το νουμερο), το βάζεις στην συσκευή σου και με μια βόλτα στην πολη σου, βλέπεις αν και που πιανεις 4G. So simple.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε link που να γράφει πως έχει έκδοση του τηλεφώνου που να λαμβάνει την μπάντα των 800.

 

http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_2_ze551ml-6917.php

 

Δες Global/US. Προφανώς το συγκεκριμένο κατάστημα έχει την έκδοση που προορίζεται για Κίνα.

 

Όσον αφορά τις συχνότητες, παιδιά μην κολλάτε σε τελική ανάλυση. Δε θα κρατήσετε τη συσκευή για πάντα, σωστά; :) Οι εταιρείες θα βάλουν σε όλες τις μπάντες. Όταν έχεις φάσμα προφανώς το αξιοποιείς ΟΛΟ. Δε χρησιμοποιείς μόνο 800άρα. Απλά ίσως σε πρώτη φάση βάζουν και κάποιες only 800 για οικονομία και μόλις αυξηθεί η κίνηση, χτυπάνε και 2600/1800. Δε ξέρω αν το radio planning περιλαμβάνει όλες τις συχνότητες από την πρώτη φάση αλλά αυτό θα ήταν το σωστό.

Εν τέλει όπου αναβαθμίζει η Wind σε LTE αναβαθμίζει και τo 3G άρα ακόμα και να μην έχετε LTE θα έχετε κανονικότατα HSPA+. Λίγο το κακό. Μην κολλάτε, αλλάξτε provider αν είναι θέμα οικονομίας. Αυτό προέχει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_2_ze551ml-6917.php

 

Δες Global/US. Προφανώς το συγκεκριμένο κατάστημα έχει την έκδοση που προορίζεται για Κίνα.

 

Όσον αφορά τις συχνότητες, παιδιά μην κολλάτε σε τελική ανάλυση. Δε θα κρατήσετε τη συσκευή για πάντα, σωστά; :) Οι εταιρείες θα βάλουν σε όλες τις μπάντες. Όταν έχεις φάσμα προφανώς το αξιοποιείς ΟΛΟ. Δε χρησιμοποιείς μόνο 800άρα. Απλά ίσως σε πρώτη φάση βάζουν και κάποιες only 800 για οικονομία και μόλις αυξηθεί η κίνηση, χτυπάνε και 2600/1800. Δε ξέρω αν το radio planning περιλαμβάνει όλες τις συχνότητες από την πρώτη φάση αλλά αυτό θα ήταν το σωστό.

Εν τέλει όπου αναβαθμίζει η Wind σε LTE αναβαθμίζει και τo 3G άρα ακόμα και να μην έχετε LTE θα έχετε κανονικότατα HSPA+. Λίγο το κακό. Μην κολλάτε, αλλάξτε provider αν είναι θέμα οικονομίας. Αυτό προέχει.

 

Όταν λες δοκιμασμένο, μπορείς να πεις πως δοκίμασες και είδες ότι συνδέθηκε στην μπάντα των 800;

 

 

Έχω το Zenfone από amazon Ιταλίας και σε σύγκριση με το αντίστοιχο φίλου από το gearbest υπάρχουν σημεία που έχω 4g και ο φίλος δεν έχει. Το 4g στα 800 όπως ξέρετε έχει πολύ καλύτερη κάλυψη από το 3g το αναβαθμισμένο στα σημεία που εκπέμπουν και τα 2. Η δουλειά μου ειναι συγκεκριμένη και με τα 3 mifi της huawei E5786 το καθένα με συμβόλαιο από την κάθε μια εταιρία πιάνουν όπως και το zenfone μου και αντίστοιχα και το note 4 της δουλειάς. Το zenfone από το GB όχι ....

 

Η global edition του zenfone 2 551ml από το amazon.it και από το και αυτό που πουλάει το eshop παίζουν με την 800άρα. Δοκιμασμένα και τα δυο.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα update για Βόλο/Λάρισα; Τι έγινε ρε παιδιά; Μας ανάψατε τα λαμπάκια και εξαφανιστήκατε!!! montoya, filippos go on :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπάρχει περίπτωση να βάλουνε 4G στην βόρεια Ελλάδα μέσα στο 2015;
Link to comment
Share on other sites

Κανένα update για Βόλο/Λάρισα; Τι έγινε ρε παιδιά; Μας ανάψατε τα λαμπάκια και εξαφανιστήκατε!!! montoya, filippos go on :lol:

 

Αυτό που παρατηρώ είναι πως το 4G μέχρι στιγμής έχει την ίδια συμπεριφορά με το 3G.

Σε λίγα σημεία, πρέπει να ψάξεις να το βρείς.

Μαλλον βάλαν 1, 2 κεραίες ισα ισα για να φανεί οτι υπάρχει, κι αυτό ηταν.

Πάει σφαίρα μεν αλλά πρέπει να ψάχνεις για σημείο που πιάνει 4G δε!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ είναι πως το 4G μέχρι στιγμής έχει την ίδια συμπεριφορά με το 3G.

Σε λίγα σημεία, πρέπει να ψάξεις να το βρείς.

Μαλλον βάλαν 1, 2 κεραίες ισα ισα για να φανεί οτι υπάρχει, κι αυτό ηταν.

Πάει σφαίρα μεν αλλά πρέπει να ψάχνεις για σημείο που πιάνει 4G δε!

 

Μπορείς να πεις σημεία που το βρίσκεις; Για παράδειγμα λιμάνι σε εσωτερικούς χώρους (καφετέριες) έχεις; Προς Λαρίσης έχεις; Περιφερειακό; Ν.Δημητριάδα; Νοσοκομείο; Αν απαντήσεις σε αυτές τις ερωτήσεις μπορώ να σου πω ποιες κεραίες ενεργοποίησαν! Μην ανησυχείς, θα ενεργοποιήσουν περισσότερες!

A, και Αγριά αν μπορείς τσέκαρε ή Τσιμέντα!!! εκεί θα καταλάβουμε αν έχει ενεργοποιηθεί Σωρός.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπάρχει περίπτωση να βάλουνε 4G στην βόρεια Ελλάδα μέσα στο 2015;

Δεν τρέχει έργο ούτε θα τρέξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχει έργο ούτε θα τρέξει.

 

 

 

Εννοείς ότι δεν τρεχει για καμία χρόνια η μόνο για φέτος.

Τουλάχιστον ας βάλουν καλό 3g στη βόρεια ελλάδα γιατί το δίκτυο είναι άθλιο

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχει έργο ούτε θα τρέξει.

 

bye bye wind.

Aρκετά σκατά μας τάισες τόσα χρόνια (10+ συμβόλαιο)

Φοιτητικό whats up και τέλος. Αρκετά τους ανεχτήκαμε τους γελοίους.:mad:

Πλέον η wind αξίζει μόνο για έφηβους με χαρτζιλίκι και γενικά όσους είναι δύσκολα οικονομικά και βολεύονται με το φθηνό f2g.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν τρεχει για καμία χρόνια η μόνο για φέτος.

Τουλάχιστον ας βάλουν καλό 3g στη βόρεια ελλάδα γιατί το δίκτυο είναι άθλιο

3G ότι ήταν να μπει μπήκε οπότε το ξεχνάς.

Δεν έχω ιδέα αν θα ξεκινήσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

3G ότι ήταν να μπει μπήκε οπότε το ξεχνάς.

Δεν έχω ιδέα αν θα ξεκινήσει κάτι.

 

Tώρα αυτό είναι λόγω κάπιταλ κοντρόλ ή έτσι τους κάπνισε να σταματήσουν; Ρε παιδιά :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν έπεσε capital control σταμάτησαν έργα κλπ γιατί δεν πλήρωνε κανένας κανέναν, ποιος ξέρει?

Ξέρεις τι με νοιάζει εμένα? Γιορτές θα τρώω μακαρόνια, να πάει να γμηθεί και το σήμα και οι ίδιοι και όλοι οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έπεσε capital control σταμάτησαν έργα κλπ γιατί δεν πλήρωνε κανένας κανέναν, ποιος ξέρει?

Ξέρεις τι με νοιάζει εμένα? Γιορτές θα τρώω μακαρόνια, να πάει να γμηθεί και το σήμα και οι ίδιοι και όλοι οι υπόλοιποι.

 

Δεν έχεις άδικο. Απλά είναι χαζό να το σταματήσουν τώρα. Και ειδικά για Β.Ελλάδα. Η μισή συνδρομητική βάση είναι από Β.Ελλάδα. Ακούγεται τρελό. :wacko: Λογικά δουλεύουν με πιστώσεις σε αυτά τα μεγέθη εταιρειών.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν τρεχει για καμία χρόνια η μόνο για φέτος.

Τουλάχιστον ας βάλουν καλό 3g στη βόρεια ελλάδα γιατί το δίκτυο είναι άθλιο

Εντος Θεσσαλονικης πάντως απο μια σύντομη βόλτα που έκανα πριν κανένα μήνα,μου φάνηκε πολύ καλό το 4G τους.Απο εκεί και έξω βέβαια,το χάος :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχει έργο ούτε θα τρέξει.

 

Τοσα ατομα που γραφουνε σε αυτο το θεμα για το Wind 4G και ΔΕΝ γκρινιαζουνε συνεχεια και γραφουν ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ και τις καλες προσπαθεις της εταιρειας που κανει για την επεκταση του 4G δικτυου της στην Ελλαδα , ειναι ΟΛΟΙ ΛΑΘΟΣ αυτοι ? ! ? ! ? ! ? ! ? ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ?

 

Κατσε να διαβασεις προηγουμενα ποστ εδω που γραφουν οτι στην Πελλοποννησο το 4G της Wind εχει κανει πολυ μεγαλη προοδο και καποιος φιλος μαλιστα ανεφερε εδω οτι σε μια πολη (δεν την θυμαμαι , την γραφει παραπανω) , οτι η Wind εβαλε ΠΡΩΤΗ 4G στην συγκεκριμενη πολη και ακολουθησε η Vodafone .

 

Εσυ με ποια λογικη και σκεψη κανεις αυτες τις δηλωσεις , οτι "ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΡΓΟ , ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΡΕΞΕΙ" ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? !

 

Δεν χρειαζεται να μου απαντησεις ομως , ως γνωστον πολλοι μονο ξερουν να γκριαζουνε συνεχεια σε αυτην την ζωη , ενω τα ΘΕΤΙΚΑ δεν τα λενε ποτε . (Μιλαω και για την Wind και γενικα) .

 

Για τον Βολο τωρα , Φιλιππε και Μιχαλη , το Σαββατο που μας περασε , βρηκα επιτελους χρονο και πηγα στον Πανθεσσαλικο σταδιο να χαλαρώσω και να δω το σημα και τις ταχυτητες του Wind 4G .

 

Στο 4G tablet μου , το ΜΕΓΙΣΤΟ σημα που ειχε η Wind με 4G , διπλα ακριβως απο το Πανθεσσαλικο , στον δρομο που κανουνε μαθηματα καθημερινα ολες οι σχολες οδηγων του Βολου , ηταν 3 μπαρες στις 4 . ΠΟΥΘΕΝΑ 4/4 .

 

Καθησα καποια ωρα και πηρα το αστικο λεωφορειο Νο1 απο τον Αγιο Σπυριδωνα κοντα στο Πανθεσσαλικο και κατεβηκα στον Αναυρο . Ειπα να το κανω αυτο με τα ποδια , αλλα ημουνα λιγο κουρασμενος . Απο την στιγμη που πηρα το λεωφορειο , μεχρι και στον τερματισμο στον Αναυρο , η Wind ειχε ΣΥΝΕΧΕΙΑ 4G , και καθολου δεν μου το γυρισε σε H+ ή Ε , αν θελετε με πιστευετε , ειλικρινα μιλαω . Αλλα οχι βεβαια με 3 στις 4 μπαρες , αλλα 1/4 και 2/4 . 2/4 στο λιμανι στις αρχες τις Ιασονος .

 

Απο τον Αναυρο , γυριζω με τα ποδια στον Αγιο Κωνσταντινο , οπου φτανοντας πισω απο το Hotel Xenia στην θαλασσα , διαπιστωνω με ΜΕΓΑΛΗ μου εκπληξη πως το Wind 4G σημα ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ με 4/4 μπαρες . Αυτο συνεχιστηκε (σχεδον) μεχρι μπροστα απο το σπιτακι των προσκοπων στον Αγιο Κωνσταντινο . Λεω σχεδον , γιατι καποιες στιγμες , εδειχνε 3/4 μπαρες .

 

Πηγαινοντας προς το Πανεπιστημιο Θεσσαλιας με τα ποδια , ΟΛΟ αυτο το κομματι της παραλιας , ειχε 3/4 μπαρες σημα .

 

Μετα , ΔΕΝ συνεχισα και την υπολοιπη παραλια να πω την αληθεια , αλλα πηγα στον Αγιο Νικολαο , οπου ειχε σημα 4G , 1/4 μπαρες .

 

Αυτα τα λιγα ή πολλα ειχα να σας πω για τον Βολο , για το Σαββατο που μας περασε , απλα δεν ειχα καθολου χρονο να τα γραψω εδω . Βρηκα σημερα χρονο ομως .

 

Εγω χρησιμοποιω και τα 3 ΜΕΓΑΛΑ ελληνικα δικτυα (εκτος απο την Q) και προσπαθω (τουλαχιστον) να ΜΗΝ ειμαι φανατισμενος με καποιο δικτυο και να μιλαω ΑΛΗΘΙΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ .

 

Αλλα και παλι αυτο , οπως ειναι επομενο και λογικο , ΔΕΝ αρεσει σε ολους .

 

Ξανα-επανερχομαι στην ΣΥΝΕΧΗ γκρινια ορισμενων για την Wind και γενικα για σχεδον ολα τα πραγματα σε αυτην την ζωη .

 

Προσωπικα , αναγνωριζω τις ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ που κανει η Wind σε ΟΛΑ τα επιπεδα , εστω και αν ειναι αρκετα πισω στην 3G και 4G καλυψη στην Ελλαδα , συγκριτικα με την Cosmote και την Vodafone .

 

Aλλα αρκετοι , ΔΕΝ το αναγνωριζουν αυτο ΚΑΘΟΛΟΥ , αντιθετως ευχαριστιουνται , ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩΣ ευχαριστιουνται , να γκρινιαζουνε συνεχεια και να ειναι μεσα στην μιζερια συνεχεια και να ΜΗΝ ειναι ικανοποιημενοι για ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ .

 

ΠΟΛΥ κακο πραγμα αυτο για μενα προσωπικα .

 

(Στην Αγριά Μιχάλη , δεν πηγα καθολου αυτες τις μερες , ουτε και περασα απο τα Τσιμεντα . Θα παω καποια στιγμη τις επομενες μερες) .

Edited by SUMMER_2000
Link to comment
Share on other sites

Τοσα ατομα που γραφουνε σε αυτο το θεμα για το Wind 4G και ΔΕΝ γκρινιαζουνε συνεχεια και γραφουν ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ και τις καλες προσπαθεις της εταιρειας που κανει για την επεκταση του 4G δικτυου της στην Ελλαδα , ειναι ΟΛΟΙ ΛΑΘΟΣ αυτοι ? ! ? ! ? ! ? ! ? ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ?

 

Κατσε να διαβασεις προηγουμενα ποστ εδω που γραφουν οτι στην Πελλοποννησο το 4G της Wind εχει κανει πολυ μεγαλο προοδο και καποιος φιλος μαλιστα ανεφερε εδω οτι σε μια πολη (δεν την θυμαμαι , την γραφει παραπανω) , οτι η Wind εβαλε ΠΡΩΤΗ 4G στην συγκεκριμενη πολη και ακολουθησε η Vodafone .

 

Εσυ με ποια λογικη και σκεψη κανεις αυτες τις δηλωσεις , οτι "ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΡΓΟ , ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΡΕΞΕΙ" ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? !

 

Δεν χρειαζεται να μου απαντησεις ομως , ως γνωστον πολλοι μονο ξερουν να γκριαζουνε συνεχεια σε αυτην την ζωη , ενω τα ΘΕΤΙΚΑ δεν τα λενε ποτε . (Μιλαω και για την Wind και γενικα) .

 

Για τον Βολο τωρα , Φιλιππε και Μιχαλη , το Σαββατο που μας περασε , βρηκα επιτελους χρονο και πηγα στον Πανθεσσαλικο σταδιο να χαλαρώσω και να δω το σημα και τις ταχυτητες του Wind 4G .

 

Στο 4G tablet μου , το ΜΕΓΙΣΤΟ σημα που ειχε η Wind με 4G , διπλα ακριβως απο το Πανθεσσαλικο , στον δρομο που κανουνε μαθηματα καθημερινα ολες οι σχολες οδηγων του Βολου , ηταν 3 μπαρες στις 4 . ΠΟΥΘΕΝΑ 4/4 .

 

Καθησα καποια ωρα και πηρα το αστικο λεωφορειο Νο1 απο τον Αγιο Σπυριδωνα κοντα στο Πανθεσσαλικο και κατεβηκα στον Αναυρο . Ειπα να το κανω αυτο με τα ποδια , αλλα ημουνα λιγο κουρασμενος . Απο την στιγμη που πηρα το λεωφορειο , μεχρι και στον τερματισμο στον Αναυρο , η Wind ειχε ΣΥΝΕΧΕΙΑ 4G , και καθολου δεν μου το γυρισε σε H+ ή Ε , αν θελετε με πιστευετε , ειλικρινα μιλαω . Αλλα οχι βεβαια με 3 στις 4 μπαρες , αλλα 1/4 και 2/4 . 2/4 στο λιμανι στις αρχες τις Ιασονος .

 

Απο τον Αναυρο , γυριζω με τα ποδια στον Αγιο Κωνσταντινο , οπου φτανοντας πισω απο το Hotel Xenia στην θαλασσα , διαπιστωνω με ΜΕΓΑΛΗ μου εκπληξη πως το Wind 4G σημα ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ με 4/4 μπαρες . Αυτο συνεχιστηκε (σχεδον) μεχρι μπροστα απο το σπιτακι των προσκοπων στον Αγιο Κωνσταντινο . Λεω σχεδον , γιατι καποιες στιγμες , εδειχνε 3/4 μπαρες .

 

Πηγαινοντας προς το Πανεπιστημιο Θεσσαλιας με τα ποδια , ΟΛΟ αυτο το κομματι της παραλιας , ειχε 3/4 μπαρες σημα .

 

Μετα , ΔΕΝ συνεχισα και την υπολοιπη παραλια να πω την αληθεια , αλλα πηγα στον Αγιο Νικολαο , οπου ειχε σημα 4G , 1/4 μπαρες .

 

Αυτα τα λιγα ή πολλα ειχα να σας πω για τον Βολο , για το Σαββατο που μας περασε , απλα δεν ειχα καθολου χρονο να τα γραψω εδω . Βρηκα σημερα χρονο ομως .

 

Εγω χρησιμοποιω και τα 3 ΜΕΓΑΛΑ ελληνικα δικτυα (εκτος απο την Q) και προσπαθω (τουλαχιστον) να ΜΗΝ ειμαι φανατισμενος με καποιο δικτυο και να μιλαω ΑΛΗΘΙΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ .

 

Αλλα και παλι αυτο , οπως ειναι επομενο και λογικο , ΔΕΝ αρεσει σε ολους .

 

Ξανα-επανερχομαι στην ΣΥΝΕΧΗ γκρινια ορισμενων για την Wind και γενικα για σχεδον ολα τα πραγματα σε αυτην την ζωη .

 

Προσωπικα , αναγνωριζω τις ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ που κανει η Wind σε ΟΛΑ τα επιπεδα , εστω και αν ειναι αρκετα πισω στην 3G και 4G καλυψη στην Ελλαδα , συγκριτικα με την Cosmote και την Vodafone .

 

Aλλα αρκετοι , ΔΕΝ το αναγνωριζουν αυτο ΚΑΘΟΛΟΥ , αντιθετως ευχαριστιουνται , ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩΣ ευχαριστιουνται , να γκρινιαζουνε συνεχεια και να ειναι μεσα στην μιζερια συνεχεια και να ΜΗΝ ειναι ικανοποιημενοι για ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ .

 

ΠΟΛΥ κακο πραγμα αυτο για μενα προσωπικα .

 

Με είδες να γκρινιάζω για το σήμα? Τι με νοιάζει τι κάνει η wind? Γιατί θα έπρεπε να με νοιάξει οποιαδήποτε εταιρία και το σήμα της? Χέστηκα.

 

Εδώ πάνω δεν τρέχει έργο, μιλάω ΜΟΝΟ για βόρεια. Τι κάνει αλλού ποτέ δεν με ενδιέφερε επίσης.

Τώρα παίζει voda και όταν αρχίσουν να πληρώνουν εργολάβοι θα τρέχει και το έργο, προς το παρών έχει κανένα δυο εργολάβους που δουλεύουν χωρίς να παίρνουν, και μάλλον οι εγκαταστάσεις είναι λίγο σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

 

Υποστηρίζει η συσκευή σου 800 ;

 

Γιαννενα δεν παιζει ακομα 4G, κατι ειχαν πει μεχρι τελος του χρονου αλλα οπως παντα τπτ....για το καλοκαιρι μας βλεπω.

 

Εγω προσωπικα εχω Nexus 5 οποτε ολα το παιδι δεν ξερω τι εχει

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα αυτά που γράφεις, διότι σημαίνει οτι σκοπεύουν να κάνουν καλύτερη δουλειά απ'οτι κάναν με το 3G στον Βόλο.

Τις φορές που ήμουν κέντρο και το έλεγξα, υπήρχε διακύμανση στο σήμα 4G και σε αρκετά σημεία έπιανα οριακα 3G κι 4/4 Edge.

Οπότε θέλω να πιστεύω πως μέχρι να το δηλώσουν κι επίσημα, βρίσκεται σε στάδιο δοκιμών ( ; )

 

Τώρα, όλοι αυτοί που γράφουν πέρι αίσχους κ δηλώνουν πως θα φύγουν απο Wind... αφενός υπήρχε ζωή και πριν την έλευση των κινητών. Οι δουλειές μας γίνονταν κανονικά, με λιγότερο άγχος κ ακτινοβολία. Μην μιζεριάζουμε με τις λεπτομέρειες γιατί χάνουμε την μεγάλη εικόνα... κι αυτή ειναι το "ευ ζην", αφετέρου φύγετε, θα ξεμπουκώσει το δίκτυο και θα έχουμε ακόμα γρηγορότερο ιντερνετ κ καλύτερη ποιότητα στην επικοινωνία. Προσωπικά δεν αλλάζω την Q γιατί έχω ιντερνετ όπου το χρειάζομαι, ανταλάσω μηνύματα μεσω whatsapp δωρεάν (bye bye sms) σε Ελλάδα κ εξωτερικό, κάνω βιντεοκλήσεις δωρεάν κ αβέρτα κτλ κτλ κι όλα αυτά με 8 ευρώ τον χρόνο! Δεν με νοιάζει εαν η cote/voda έχουν μεγαλύτερο δίκτυο 4G, όσο βλέπω πως μου μένουν λεφτά στην τσέπη για άλλα αγαθά κ όχι για την ψυχή της cote/voda ... woohoo!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά νομίζω ότι μιλάμε παιδιά.

Καταρχήν και το δικό μου αγανακτισμένο μήνυμα και κάποια μηνύματα μετά από άλλους χρήστες αναφερόταν στην ΒΟΡΕΙΟ ΕΛΛΑΔΑ.

Ναι στην Αθήνα και στον Βόλο και στην Λάρισα και στη Θεσσαλονίκη που είμαι τη μισή σχεδόν βδομάδα είναι μια χαρά το σήμα.

Αλλά εμείς μιλάμε για Β. Ελλάδα (πλην της πόλης της Θεσσαλονίκης) εκεί όπου η κατάσταση είναι τραγική. 3G με μέγιστη ταχύτητα 0,80-0,90 Mbps. Είναι κατανοητό τώρα;

 

@ filippos

αν η Q που λες ότι σε έχει καταβολέψει, είχε τις ταχύτητες που αναφέρω παραπάνω τότε θα έλεγες τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα update για Βόλο/Λάρισα; Τι έγινε ρε παιδιά; Μας ανάψατε τα λαμπάκια και εξαφανιστήκατε!!! montoya, filippos go on :lol:

 

Ωχ, το ξέχασα λόγω δουλειάς. Αύριο σίγουρα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με είδες να γκρινιάζω για το σήμα? Τι με νοιάζει τι κάνει η wind? Γιατί θα έπρεπε να με νοιάξει οποιαδήποτε εταιρία και το σήμα της? Χέστηκα

 

Τότε φίλε μου είσαι σε λάθος νήμα. Εδώ γράφουμε όσοι νοιαζόμαστε για το 4g της wind. Το λέει και ο τίτλος. Εσυ που δεν νοιάζεσαι, με ποια λογική γράφεις/συμμετέχεις? Όχι πως απαγορεύεται (για να σε προλάβω) αλλα....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...