Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

47 minutes ago, p_k said:

@Nikolas14

Φανάρια της Βούλγαρη, ερχόμενοι από Μουδανιών.

IMG_20220831_144620.jpg

Στο φανάρι στο Everest? Δεν τα πάει τόσο άσχημα,σε εσωτερικό χώρο ειδικά είναι κάπως καλύτερη από τη Vodafone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Nikolas14 said:

Στο φανάρι στο Everest? Δεν τα πάει τόσο άσχημα,σε εσωτερικό χώρο ειδικά είναι κάπως καλύτερη από τη Vodafone.

Όχι,στο ακριβώς απέναντι φανάρι επί της Μουδανιών, δηλαδή με κατεύθυνση τη Θεσσαλονίκη.

Εγώ όμως θέλω κάποια στιγμή να κάνω τη μέτρηση όχι από αυτοκίνητο, αλλά πεζός, να κατέβω να το αφήσω εκεί στη μεγάλη αλάνα στα λεωφορεία και να γίνουν σωστές οι μετρήσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σταθμός Υπεραστικών ΚΤΕΛ Κέρκυρας, τώραac8ef8fb97df3ecebebd6b73a60c05d3.jpg

Poco X3 Pro



0bc8495ef8c4cdeb9c21eacb66e8dda3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νοσοκομείο Παπαγεωργίου, Θεσσαλονίκη 

 

IMG_20220902_115659.jpg

Screenshot_2022-09-02-11-55-08-256_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με ένα μικρό Update σχετικά με την κατάσταση στην Εγνατία:

• στο Νομό Θεσπρωτίας βγήκα εκτός δικτύου στις μισές σήραγγες. Έξω από το Βασιλικό στις εκεί σήραγγες είχα σήμα(2G/3G/4G B20). Στην Κρυσταλλοπηγή στις σήραγγες μέσα δεν είχα.

• στο Νομό Ιωαννίνων, στις σήραγγες Δωδώνης και Δρίσκου είχα σήμα φουλ μόνο 2G/3G. Μετά τον Δρίσκο βρήκα σήμα μόνο σε 2 συνεχομενες σήραγγες πριν το Μέτσοβο (2G/3G), υπήρχαν και οι σχετικές εγκαταστάσεις στις εισόδους τους. Στις μεγάλες σήραγγες Ανηλίου και Μετσόβου δεν υπήρχε σήμα.

• Στις σήραγγες του Νομού Γρεβενών δεν υπάρχει σήμα.

Έξω από τις σήραγγες εννοείται πιάνει παντού 4G από Β20.

Poco X3 Pro





Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Νοσοκομείο Παπαγεωργίου, Θεσσαλονίκη 

 

IMG_20220902_115659.jpg

Screenshot_2022-09-02-11-55-08-256_cz.mroczis.netmonster.jpg

Μια χαρά ταχύτητες 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Επανέρχομαι με ένα μικρό Update σχετικά με την κατάσταση στην Εγνατία:

• στο Νομό Θεσπρωτίας βγήκα εκτός δικτύου στις μισές σήραγγες. Έξω από το Βασιλικό στις εκεί σήραγγες είχα σήμα(2G/3G/4G B20). Στην Κρυσταλλοπηγή στις σήραγγες μέσα δεν είχα.

• στο Νομό Ιωαννίνων, στις σήραγγες Δωδώνης και Δρίσκου είχα σήμα φουλ μόνο 2G/3G. Μετά τον Δρίσκο βρήκα σήμα μόνο σε 2 συνεχομενες σήραγγες πριν το Μέτσοβο (2G/3G), υπήρχαν και οι σχετικές εγκαταστάσεις στις εισόδους τους. Στις μεγάλες σήραγγες Ανηλίου και Μετσόβου δεν υπήρχε σήμα.

• Στις σήραγγες του Νομού Γρεβενών δεν υπάρχει σήμα.

Έξω από τις σήραγγες εννοείται πιάνει παντού 4G από Β20.

Poco X3 Pro




 

Όπως είναι εδώ και 2 δεκαετίες σχεδόν φίλε και από δις τρεις εταιρίες . Κρίμα 

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω. Κάποιος εδώ είχε αναφέρει ότι δεν είχε θέμα στις σήραγγες και μου είχε κάνει εντύπωση.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Διασταύρωση Καραολή& Δημητρίου με Λαγκαδά, Σταυρούπολη. Αν δεν κάνω λάθος, στο δημαρχειο Παύλου Μελά.c0056076b5cfa9afe6386b99d43892dc.jpgef4acd622f13f5cc7d8571fe8582eb1c.jpg

Poco X3 Pro



Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να προσθέσω μια κεραία στο cellmapper αλλά δυστυχώς αν και έχω κανει «γύρω γύρω όλοι»λέει πως τα δεδομένα δεν επαρκούν για να μπορέσω να την προσθέσω. Πόσες μετρήσεις ακόμα χρειάζονται; Η θέση της στον χάρτη είναι ολόσωστη. 

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να την "πρασινίσεις" στο χάρτη; Θέλει να έχεις 50.000 points. Αν είναι κόκκινη και ειναι στο χάρτη πες μου να την προσθέσω εγώ που μπορώ.
Τη βρήκα, αλλά με πόσο παλιό κινητό τα μετρας; Δε βγάζει καμία πληροφορία για μπάντες.
Poco X3 Pro





Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgeavl3 said:

Θέλεις να την "πρασινίσεις" στο χάρτη; Θέλει να έχεις 50.000 points. Αν είναι κόκκινη και ειναι στο χάρτη πες μου να την προσθέσω εγώ που μπορώ.
Τη βρήκα, αλλά με πόσο παλιό κινητό τα μετρας; Δε βγάζει καμία πληροφορία για μπάντες.
Poco X3 Pro




 

Χαχα με το iPhone δεν μπορώ όποτε μετράω με το A3 2017. Μιλάω για την #13729.  Όντως δεν φαίνονται στο χάρτη οι μπάντες αλλά στην εφαρμογή της έχει! Μήπως πειράζει που είχα αλλάξει κάτι με την έκδοση του android κάτι από 4.2χ σε 7 

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, waeo said:

Προσπαθώ να προσθέσω μια κεραία στο cellmapper αλλά δυστυχώς αν και έχω κανει «γύρω γύρω όλοι»λέει πως τα δεδομένα δεν επαρκούν για να μπορέσω να την προσθέσω. Πόσες μετρήσεις ακόμα χρειάζονται; Η θέση της στον χάρτη είναι ολόσωστη. 

Άφησε ένα 2ο κινητό ανοιχτό τη νύχτα να μετράει (αν έχεις και 2η SIM να του βάλεις), μέχρι να φτάσεις τους 50.000 πόντους. Έτσι το έκανα κι εγώ πριν 2+ χρόνια και σε λίγα βράδια τους έφτασα. Για κάποιο λόγο το ανέβασαν πολύ το όριο (ίσως για να γλιτώσουν από τα τρόλλς). 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MitsosDaBest13 said:

Άφησε ένα 2ο κινητό ανοιχτό τη νύχτα να μετράει (αν έχεις και 2η SIM να του βάλεις), μέχρι να φτάσεις τους 50.000 πόντους. Έτσι το έκανα κι εγώ πριν 2+ χρόνια και σε λίγα βράδια τους έφτασα. Για κάποιο λόγο το ανέβασαν πολύ το όριο (ίσως για να γλιτώσουν από τα τρόλλς). 

Ααα όποτε είναι ο χρόνος μέτρησης στην ουσία που πρέπει να αυξήσω. Εντάξει ευχαριστώ. Για τις μπάντες τι μπορώ να κάνω; 

Link to comment
Share on other sites

Χαχα με το iPhone δεν μπορώ όποτε μετράω με το A3 2017. Μιλάω για την #13729.  Όντως δεν φαίνονται στο χάρτη οι μπάντες αλλά στην εφαρμογή της έχει! Μήπως πειράζει που είχα αλλάξει κάτι με την έκδοση του android κάτι από 4.2χ σε 7 
Καλύτερα να την αλλάξεις αυτή τη ρύθμιση. Όσο για την κεραία θα τη βρω εγώ και θα την περάσω

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgeavl3 said:

Καλύτερα να την αλλάξεις αυτή τη ρύθμιση. Όσο για την κεραία θα τη βρω εγώ και θα την περάσω

Poco X3 Pro
 

Τελικά αυτη η ρυθμιση έφταιγε τώρα καταγράφει τις συχνότητες κανονικά άρα θα φανούν όταν ανεβάσω τα δεδομένα.  

Link to comment
Share on other sites

@waeo ελπίζω να την έβαλα σωστά την κεραία. Μπες να δεις και πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Ορεινή Γκιώνα πριν λίγο υψόμετρο 1100 μέτρα περίπου "άγονη" γραμμή  ...μισή γραμμή σήμα  ανεκτές επιδόσεις γεμίζει YouTube για τον πιτσιρικά κι εγώ σερφάρω άνετα κατά διαστήματα κοντά στα 4+ Mbps 

 

Screenshot_20220902-211625_One UI Home.jpg

Screenshot_20220902-211741_Kiwi Browser.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, georgeavl3 said:

@waeo ελπίζω να την έβαλα σωστά την κεραία. Μπες να δεις και πες μου.

Ναι, είναι σωστά! Μπήκαν και οι συχνότητες που πέρασα σήμερα! 

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Διασταύρωση Καραολή& Δημητρίου με Λαγκαδά, Σταυρούπολη. Αν δεν κάνω λάθος, στο δημαρχειο Παύλου Μελά.c0056076b5cfa9afe6386b99d43892dc.jpgef4acd622f13f5cc7d8571fe8582eb1c.jpg

Poco X3 Pro


 

Απαράδεκτο . Ο ανταγωνισμός εκεί (πράσινη και κόκκινη έχουν σε 4G 50+)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, konakis said:

Ορεινή Γκιώνα πριν λίγο υψόμετρο 1100 μέτρα περίπου "άγονη" γραμμή  ...μισή γραμμή σήμα  ανεκτές επιδόσεις γεμίζει YouTube για τον πιτσιρικά κι εγώ σερφάρω άνετα κατά διαστήματα κοντά στα 4+ Mbps 

 

Screenshot_20220902-211625_One UI Home.jpg

Screenshot_20220902-211741_Kiwi Browser.jpg

Με συσκευή;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...