Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i65.tinypic.com/2nbxa20.jpg

 

Μάλλον η WIND θεωρεί οτι η Ρόδος είναι Τουρκία ???

Όχι μόνο δεν έχει καθόλου κάλυψη αλλά δεν την έχει καν στο χάρτη !!!! ΑΙΣΧΟΣ. ΔΙΠΛΟ ΑΙΣΧΟΣ.

 

Και τον Έβρο ψηλά έκοψαν. Μην τα κάνουμε όλα εθνικά θέματα. Ο τρόμπας που έκοψε τον χάρτη φταίει. Κράξιμο στο fb θέλουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ερώτηση είχε να κάνει περισσότερο με το νόημα της σύγκρισης του δορυφορικού με το κινητό, που ακόμα δεν το βλέπω.

 

Καταρχήν δεν το ερώτημα σου είχε άλλο νόημα....

 

Δεν είναι συγκρίσημα απλά έχει πλάκα Όταν μιλάμε για κάλυψη....

 

Όταν πέσουν οι τιμές και αλλάξει η τεχνολογία της δορυφορικής τηλεφωνίας θα έχει νόημα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

 

 

 

 

 

δες λιγο ρε πατριδα και πες μου αν βγαινει η wind σε αυτες.

 

 

 

Μονο 2600 θα εχεις,αντε και 1800.Δεν θα εχεις 800 οπου ειναι η βασικη συχνοτητα στο 4G.Σε πληροφορω οτι στο σχολειο το 3G δεν πιανει(λογω περιοριστη σηματος) ενω 4G παιζει με Wind.Το ειδα σε φιλο με galaxy s4 που ειχε οριακο 4G,εγω ειχα 3G οριακο με cosmote και επεφτε σε Edge.Ολες στο 3G πιανουν οριακα,και οι τρεις.Επισης σε εσωτερικους χωρους αμα δεν εχεις 3G θα παλευεις με Edge και αμα βρει 4G σε 2600 το οποιο λογω συχνοτητας το σημα χαμηλωνει ευκολα και εχει μικρη καλυψη.Ενας φιλος αμα πιανει το κινητο του στα 800 θα εχει 4G.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μονο 2600 θα εχεις,αντε και 1800.Δεν θα εχεις 800 οπου ειναι η βασικη συχνοτητα στο 4G.Σε πληροφορω οτι στο σχολειο το 3G δεν πιανει(λογω περιοριστη σηματος) ενω 4G παιζει με Wind.Το ειδα σε φιλο με galaxy s4.Επισης σε εσωτερικους χωρους αμα δεν εχεις 3G θα παλευεις με Edge και αμα βρει 4G σε 2600 το οποιο λογω συχνοτητας το σημα χαμηλωνει ευκολα και εχει μικρη καλυψη.Ενας φιλος αμα πιανει το κινητο του στα 800 θα εχει 4G.

 

οποτε μενω με το P8 lite...με ενδιαφερει πολυ το 4G. Σε ευχαριστω φιλε !! :)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

 

Καταρχήν δεν το ερώτημα σου είχε άλλο νόημα....

 

Δεν είναι συγκρίσημα απλά έχει πλάκα Όταν μιλάμε για κάλυψη....

 

Όταν πέσουν οι τιμές και αλλάξει η τεχνολογία της δορυφορικής τηλεφωνίας θα έχει νόημα.

Λίγο σε έχασα με τη σύνταξη αυτή. Είχε κάποιο άλλο νόημα το ερώτημά μου; Κρύφο σαν να λέμε; :lol:

Μία είναι η ουσία. Μιλάς για κάλυψη χρησιμοποιώντας 2 διαφορετικές τεχνολογίες. Η μία(δορυφορικό) είναι αυτονόητο πως έχει τη δυνατότητα για καλύτερη κάλυψη. Και είναι κάτι πολύ ακριβότερο. Έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι είναι για ανθρώπους που έχουν πραγματική ανάγκη την επικοινωνία που δεν μπορεί να επιτευθχεί με άλλο τρόπο. Όπως π.χ. ο αδερφός μου που είναι ναυτικός και ξέρω πόσα πληρώνει για να χρησιμοποιεί τέτοιο τηλέφωνο. Και είπαμε, μόνο για ομιλία. Για δεδομένα λοιπόν, απάντησες ο ίδιος προηγουμένως το πόσο ασύμφορο είναι.

 

Χωρίς να έχω ιδέα τα δορυφορικά(και αν κάνω λάθος με συγχωρείτε), μου φαίνεται πολύ πιο δύσκολο να αλλάξει μορφή (σαν τεχνολογία) και να εξαπλωθεί τόσο ώστε να να έρθει σε τιμή έστω και κοντά στην κινητή τηλεφωνία. Μάλλον μου φαίνεται ευκολότερο να βελτιωθεί η λήψη στην τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Όπως π.χ. ο αδερφός μου που είναι ναυτικός και ξέρω πόσα πληρώνει για να χρησιμοποιεί τέτοιο τηλέφωνο. Και είπαμε, μόνο για ομιλία. Για δεδομένα λοιπόν, απάντησες ο ίδιος προηγουμένως το πόσο ασύμφορο είναι.

 

Χωρίς να έχω ιδέα τα δορυφορικά(και αν κάνω λάθος με συγχωρείτε), μου φαίνεται πολύ πιο δύσκολο να αλλάξει μορφή (σαν τεχνολογία) και να εξαπλωθεί τόσο ώστε να να έρθει σε τιμή έστω και κοντά στην κινητή τηλεφωνία. Μάλλον μου φαίνεται ευκολότερο να βελτιωθεί η λήψη στην τελευταία.

 

Όταν γράφω από κινητό είναι δύσκολο να απαντήσω. Άλλη τεχνολογία εντελώς αλλά μέσα στο 2016 αλλάζει όχι σε επίπεδο τιμών αλλά σε επίπεδο επιδόσεων και χωρητικότητας. Ειναι καλό να αλλάζουν όλες οι τεχνολογίες επικοινωνίας σε όλα τα επίπεδα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

http://i65.tinypic.com/2nbxa20.jpg

 

Μάλλον η WIND θεωρεί οτι η Ρόδος είναι Τουρκία ???

Όχι μόνο δεν έχει καθόλου κάλυψη αλλά δεν την έχει καν στο χάρτη !!!! ΑΙΣΧΟΣ. ΔΙΠΛΟ ΑΙΣΧΟΣ.

 

 

Φταίει ο γκασμάς που έφτιαξε το χάρτη... Όταν έρθει το 4G στη Ρόδο, θα τον φτιάξει ξανά μάλλον... :p Στο 3G ο χάρτης φαίνεται ΟΚ.

 

Στα δικά μου τώρα, προς τα τέλη Αυγούστου είχα ειδοποιήσει τη WIND πως το σήμα του 4G μέσα στο σπίτι μου, από 'κει που ήταν φουλ, ξαφνικά έγινε οριακό με 1-2 σκάλες και μου είχαν απαντήσει ότι κάνουν έργα!!?? Τόσους μήνες η κατάσταση ήταν ίδια... Τώρα έλειπα 8 μέρες στην επαρχία και σήμερα που γύρισα Αθήνα (Αμπελόκηποι), ξαφνικά βλέπω πως το σήμα του 4G είναι και πάλι στο φουλ!! :)

Link to comment
Share on other sites

To προφανές είναι ότι η wind αναβαθμίζει κάθετα και το 3g αφού δεν την συμφέρει να κάνει δεύτερο πέρασμα όπως αναγκάζονται οι άλλες που ήδη είχαν γρήγορο 3g. Για αυτό φαίνεται ποιο τρομακτική η διαφορά. Εχουν αναφερθεί σε αρκετά σημεία και 3g στα 900 πλέον.

 

Για να δούμε ....

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

To προφανές είναι ότι η wind αναβαθμίζει κάθετα και το 3g αφού δεν την συμφέρει να κάνει δεύτερο πέρασμα όπως αναγκάζονται οι άλλες που ήδη είχαν γρήγορο 3g. Για αυτό φαίνεται ποιο τρομακτική η διαφορά. Εχουν αναφερθεί σε αρκετά σημεία και 3g στα 900 πλέον.

 

Για να δούμε ....

 

 

 

Στα 900; Στην Ημαθια εχει; Γιατι ακομα και η Voda εχει 3G :/

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Όπου αναβαθμίζεται (τουλάχιστον από ότι είχα δει στο Ιόνιο), μπαίνουν νέες κεραίες που υποστηρίζουν όλες τις συχνότητες, και με μεγάλο κέρδος. Το 4G θα παίξει σε πολλές συχνότητες στο μέλλον. Καλό θα είναι οι συσκευές σας να υποστηρίζουν 800/1800/2600 LTE. Σε κάθε περίπτωση να αγοράζετε συσκευές με 3G@2100/900.

To GSM θα αρχίσει να αντικαθίσταται με τον καιρό... Οι συχνότητες του GSM είναι πολύτιμες (ιδιαίτερα το 900άρι 3G!).

 

Όσον αφορά το φίλο που δε βλέπει διαφορά σε συσκευή που δεν υποστηρίζει 800, στις πόλεις προφανώς μπαίνουν όλες οι μπάντες. Στην επαρχία ίσως να δεις μεγάλη διαφορά. Σε εσωτερικούς χώρους επίσης. Γενικά όσοι μένουν κοντά σε 2600άρες κεραίες θα είναι οι τυχεροί τις υπόθεσης καθώς θα έχουν όλες τις συχνότητες στα πόδια τους ενώ όσοι μένουν μακρυά θα βασίζονται στον αλγόριθμο ανάθεσης πόρων του δικτύου, που θέλει ΤΡΕΛΟ configuration για να παίξει σωστά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στα 900; Στην Ημαθια εχει; Γιατι ακομα και η Voda εχει 3G :/

Τι να χει στην Ημαθία. Ακόμα το παλιό δίκτυο έχει. Με τις ταχύτητες του 1Mbps...

Link to comment
Share on other sites

Τι να χει στην Ημαθία. Ακόμα το παλιό δίκτυο έχει. Με τις ταχύτητες του 1Mbps...

 

 

 

Περιχωρα/Περιεφεριακη Βεροιας;Gprs.Επαρχιακη Οδος Χαλκηδονας Βεροιας και τα γυρω χωρια;Gprs.Στην Αλεξανδρεια;GprsΛιγο 3G στην Κολουρα,κεντρο Βεροιας και στον Σ.Σ. στο Πλατυ.Και αυτα τα σημεια ειναι με το παλιο.Οι αλλες 2 εχουν 3G,μην πω και 4G Cosmote στην Αλεξανδρεια και στη Βεροια.Εκει στην Wind,βαλτε κεραιες 3G παντου,γιατι πολλους τους αφησατε χωρις 3G εδω και κατι χρονια,οταν οι αλλες εχουν βαλει ηδη και το εχουν αναβαθμησει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

http://i65.tinypic.com/2nbxa20.jpg

 

Μάλλον η WIND θεωρεί οτι η Ρόδος είναι Τουρκία ???

Όχι μόνο δεν έχει καθόλου κάλυψη αλλά δεν την έχει καν στο χάρτη !!!! ΑΙΣΧΟΣ. ΔΙΠΛΟ ΑΙΣΧΟΣ.

 

Δεν τίθεται θέμα Εθνικό.Ειναι αδιανόητο να το κάνει αυτό η wind.Ίσως επειδή δεν έχει η Ρόδος 4g ακόμα ή η κλίμακα του χάρτη δεν είναι η σωστή.

Link to comment
Share on other sites

Τι να χει στην Ημαθία. Ακόμα το παλιό δίκτυο έχει. Με τις ταχύτητες του 1Mbps...

 

Στην Ημαθία εκτός του οτι έχει το παλιό δίκτυο οι κεραίες(κυψέλες)είναι λίγες 1-2,με αποτέλεσμα να υπάρχει πρόβλημα στην κάλυψη τοσο σε ομιλία οσο και σε ιντερνετ.Πάντως στη θέση πατρίδα Ημαθίας έχει 3 κυψέλες umts στα 2100 συγκεκριμένα.

Link to comment
Share on other sites

Περιχωρα/Περιεφεριακη Βεροιας;Gprs.Επαρχιακη Οδος Χαλκηδονας Βεροιας και τα γυρω χωρια;Gprs.Στην Αλεξανδρεια;GprsΛιγο 3G στην Κολουρα,κεντρο Βεροιας και στον Σ.Σ. στο Πλατυ.Και αυτα τα σημεια ειναι με το παλιο.Οι αλλες 2 εχουν 3G,μην πω και 4G Cosmote στην Αλεξανδρεια και στη Βεροια.Εκει στην Wind,βαλτε κεραιες 3G παντου,γιατι πολλους τους αφησατε χωρις 3G εδω και κατι χρονια,οταν οι αλλες εχουν βαλει ηδη και το εχουν αναβαθμησει.

 

Κατι πρέπει να κάνουν Νικόλα,αν θέλουν να αυξήσουν τους πελάτες τους.Με μια δυο κυψέλες(κεραίες) δεν γίνεται δουλειά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα 900; Στην Ημαθια εχει; Γιατι ακομα και η Voda εχει 3G :/

 

Σύμφωνα με το site κεραιών στη θέση καστανιά ημαθίας εχει δοθεί άδεια για 3g 900αρι.Άρα έχει!

Link to comment
Share on other sites

Στην Ημαθία εκτός του οτι έχει το παλιό δίκτυο οι κεραίες(κυψέλες)είναι λίγες 1-2,με αποτέλεσμα να υπάρχει πρόβλημα στην κάλυψη τοσο σε ομιλία οσο και σε ιντερνετ.Πάντως στη θέση πατρίδα Ημαθίας έχει 3 κυψέλες umts στα 2100 συγκεκριμένα.

 

πατρίδα μένω. 3g πιάνει μεν, αλλά ταχύτητες στο 1Mbps.:(

Link to comment
Share on other sites

Στην Ημαθία εκτός του οτι έχει το παλιό δίκτυο οι κεραίες(κυψέλες)είναι λίγες 1-2,με αποτέλεσμα να υπάρχει πρόβλημα στην κάλυψη τοσο σε ομιλία οσο και σε ιντερνετ.Πάντως στη θέση πατρίδα Ημαθίας έχει 3 κυψέλες umts στα 2100 συγκεκριμένα.

 

 

Αδερφε,εχω χωριο στα Τρικαλα,διπλα στο Πλατυ.Εχω γονεις,θειο και γιαγια στο F2G.Τα δεδομενα δεν δουλευουν καθολου.Ισα ισα για να παρω μηνυμα απο chats.Για να στειλω ακομα αργει να το στειλει.Τωρα τελευταια,κανει και drop call καμια φορα στην γιαγια οταν μιλαει με τον πατερα μου.Κλειννει η γραμμη.Το ιδιο επαθε και ο πατερας μου στην Αλεξανδρεια.Παει πολυ συχνα.Πριν 3 βδομαδες πηγα Βεροια με τον πατερα μου για δουλεια.Ηθελα να βρω κατι στο νετ,και απλα δεν μπορεσα γιατι ειχε Gprs(στην περιφεριακη κοντα στα Νεα Δικαστηρια εχει ακομα Gprs.Στα δικαστηρια οριακο 3G. Παιδια η κατασταση εχει ξεφυγει και με την φωνη,οι κεραιες ειναι στα ορια τους σε χωρητικοτητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πατρίδα μένω. 3g πιάνει μεν, αλλά ταχύτητες στο 1Mbps.:(

 

 

 

Εγω στα Τρικαλα που δεν πιανω.Αλλα Σαλονικα μενω και σφυραει η Wind στο 3G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε,εχω χωριο στα Τρικαλα,διπλα στο Πλατυ.Εχω γονεις,θειο και γιαγια στο F2G.Τα δεδομενα δεν δουλευουν καθολου.Ισα ισα για να παρω μηνυμα απο chats.Για να στειλω ακομα αργει να το στειλει.Τωρα τελευταια,κανει και drop call καμια φορα στην γιαγια οταν μιλαει με τον πατερα μου.Κλειννει η γραμμη.Το ιδιο επαθε και ο πατερας μου στην Αλεξανδρεια.Παει πολυ συχνα.Πριν 3 βδομαδες πηγα Βεροια με τον πατερα μου για δουλεια.Ηθελα να βρω κατι στο νετ,και απλα δεν μπορεσα γιατι ειχε Gprs(στην περιφεριακη κοντα στα Νεα Δικαστηρια εχει ακομα Gprs.Στα δικαστηρια οριακο 3G. Παιδια η κατασταση εχει ξεφυγει και με την φωνη,οι κεραιες ειναι στα ορια τους σε χωρητικοτητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστηχώς τα υποτιμούν τα μικρά χωριά οπως τα τρίκαλα που στην πραγματικότητα υπάρχει μεγάλη ανάγκη λογω του οτι δέχονται πολλούς παραθεριστές χειμώνα καλοκαίρι απο τις πόλεις.

 

 

Εγω στα Τρικαλα που δεν πιανω.Αλλα Σαλονικα μενω και σφυραει η Wind στο 3G.

εεεε Σαλόνικα δεν θα σφυράει,αν δεν σφυρούσε και εκεί θα ταν για κλάματα.
Link to comment
Share on other sites

εεεε Σαλόνικα δεν θα σφυράει,αν δεν σφυρούσε και εκεί θα ταν για κλάματα.

 

 

 

Ακριβως...αλλα στις πολεις ειναι καλη και στη Πελλοπονησο οπου αναβαθμισε.Στερεα και Βορεια Ελλλαδα εχει τρυπαρες.Οπως και αιγαιο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η ασπροβάλτα εδώ και κανένα 20ήμερο πάντως έχει 3g..εξω συνήθως στο σπίτι γίνεται 2g και δεν εχω και άλλους γύρω γύρω αλλά μεγαλη εξέλιξη αν σκεφτείς ότι εδώ και 8 χρόνια έχει που είχε πέσει απο 3g σε gprs.η τουζλα ακόμη 2 g..βέβαια μάλλον βαλλαν καμία μικρή κεραία στην περιοχή Γιατί μετα το λιμανακι έχεις το παλιο καλο 2g

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε,εχω χωριο στα Τρικαλα,διπλα στο Πλατυ.Εχω γονεις,θειο και γιαγια στο F2G.Τα δεδομενα δεν δουλευουν καθολου.Ισα ισα για να παρω μηνυμα απο chats.Για να στειλω ακομα αργει να το στειλει.Τωρα τελευταια,κανει και drop call καμια φορα στην γιαγια οταν μιλαει με τον πατερα μου.Κλειννει η γραμμη.Το ιδιο επαθε και ο πατερας μου στην Αλεξανδρεια.Παει πολυ συχνα.Πριν 3 βδομαδες πηγα Βεροια με τον πατερα μου για δουλεια.Ηθελα να βρω κατι στο νετ,και απλα δεν μπορεσα γιατι ειχε Gprs(στην περιφεριακη κοντα στα Νεα Δικαστηρια εχει ακομα Gprs.Στα δικαστηρια οριακο 3G. Παιδια η κατασταση εχει ξεφυγει και με την φωνη,οι κεραιες ειναι στα ορια τους σε χωρητικοτητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Εγω στα Τρικαλα που δεν πιανω.Αλλα Σαλονικα μενω και σφυραει η Wind στο 3G.

 

Αλεξάνδρεια έχει 3g η wind;;;;;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ασπροβάλτα εδώ και κανένα 20ήμερο πάντως έχει 3g..εξω συνήθως στο σπίτι γίνεται 2g και δεν εχω και άλλους γύρω γύρω αλλά μεγαλη εξέλιξη αν σκεφτείς ότι εδώ και 8 χρόνια έχει που είχε πέσει απο 3g σε gprs.η τουζλα ακόμη 2 g..βέβαια μάλλον βαλλαν καμία μικρή κεραία στην περιοχή Γιατί μετα το λιμανακι έχεις το παλιο καλο 2g

 

Ευχάριστο νέο για την ασπροβάλτα!αλλά πρέπει να το επεκτείνουν λιγάκι. :)

Link to comment
Share on other sites

Αλεξάνδρεια έχει 3g η wind;;;;;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Ευχάριστο νέο για την ασπροβάλτα!αλλά πρέπει να το επεκτείνουν λιγάκι. :)

 

 

 

Απο Cosmote και Voda ολη η περιοχη και Αλεξανδρεια.Απο Wind οχι απ οσο νομιζω.Μαλλον το μπερδεψα ε την Wu.Επεκταση εκει στην Ασπροβαλτα,μην γινει περαια και εκει.Αλλα και η Περαια εχει θεμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως...αλλα στις πολεις ειναι καλη και στη Πελλοπονησο οπου αναβαθμισε.Στερεα και Βορεια Ελλλαδα εχει τρυπαρες.Οπως και αιγαιο.

 

Πελοπόννησο είναι πλέον καλά τα πράγματα μετα τις αναβαθμίσεις και καλές ταχύτητες!Στερεά Ελλάδα το πρόβλημα το χει η περιοχή του Αγρινίου,οπου είναι περιορισμένο το 3g,μεσολόγγι είναι καλύτερα τα πράγματα.Στο μεσολόγγι συγκεκριμένα απο το υψος του εργοστασίου κάλας μέχρι και το ευηνοχώρι έχει 3g απλό,όχι αναβαθμισμένο αλλα συνεχόμενο χωρίς διακοπές και με καλή ταχύτητα,άνετα μπαίνεις facebook.Tώρα Φωκίδα απο τι δείχνει ο χάρτης 3g της wind φαίνεται οτι έχει αναβαθμισμένο 3g(dc-hsdpa) δηλαδή Αμφισσα,Ιτέα,Γαλαξείδι,Δελφούς και Αράχωβα.Kαι στα νησιά του Αιγαίου κάνουν προσπάθειες πολλές.Έμαθα οτι τον περασμένο Σεπτέμβριο αναβαθμίζανε το 3g στην Τήνο!

Link to comment
Share on other sites

Απο Cosmote και Voda ολη η περιοχη και Αλεξανδρεια.Απο Wind οχι απ οσο νομιζω.Μαλλον το μπερδεψα ε την Wu.Επεκταση εκει στην Ασπροβαλτα,μην γινει περαια και εκει.Αλλα και η Περαια εχει θεμα.

 

Πως γίνεται;;;;αφού μέσα στην Αλεξάνδρεια έχει κεραία 3g. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται;;;;αφού μέσα στην Αλεξάνδρεια έχει κεραία 3g. :confused:

 

 

 

Εχει; Ναι εχει αλλα πιανει στην Βετσοπουλου και στα στενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πελοπόννησο είναι πλέον καλά τα πράγματα μετα τις αναβαθμίσεις και καλές ταχύτητες!Στερεά Ελλάδα το πρόβλημα το χει η περιοχή του Αγρινίου,οπου είναι περιορισμένο το 3g,μεσολόγγι είναι καλύτερα τα πράγματα.Στο μεσολόγγι συγκεκριμένα απο το υψος του εργοστασίου κάλας μέχρι και το ευηνοχώρι έχει 3g απλό,όχι αναβαθμισμένο αλλα συνεχόμενο χωρίς διακοπές και με καλή ταχύτητα,άνετα μπαίνεις facebook.Tώρα Φωκίδα απο τι δείχνει ο χάρτης 3g της wind φαίνεται οτι έχει αναβαθμισμένο 3g(dc-hsdpa) δηλαδή Αμφισσα,Ιτέα,Γαλαξείδι,Δελφούς και Αράχωβα.Kαι στα νησιά του Αιγαίου κάνουν προσπάθειες πολλές.Έμαθα οτι τον περασμένο Σεπτέμβριο αναβαθμίζανε το 3g στην Τήνο!

 

 

 

Καλο αυτο,αλλα εχει πολυ δρομο.Ελπιζω να μην γινει πανακριβη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο Γαλάτσι και είχε κανονικά 4G στην αρχή της Λεωφόρου Βεΐκου και στην τριγύρω περιοχή. Όμως όταν ανέβηκα την οδό Πρωτοπαπαδάκη ψηλά, το 4G χάθηκε και το κινητό έπαιζε μόνο με Η και Η+ (πιο πολύ το πρώτο) και με ταχύτητες 1-2 Mbps... Ψηλά στο Ψυχικό, πλατεία Πίνδου κλπ, η κατάσταση ίδια, δεν έβλεπα 4G... Περιοχή που μένουν πλούσιοι κιόλας... :tease:

 

Το περίεργο είναι πως ο χάρτης του Open Signal, μου δείχνει πως υπάρχει 4G με WIND εκεί. Μόνο εγώ δεν πιάνω? :what:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...