Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος είδε 4G από B1 (2100) στου Ζωγράφου. :blink: Εκτός κι αν έφαγε κάνα κόλλημα το κινητό του.

 

2021-02-07-170256.png

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είδε 4G από B1 (2100) στου Ζωγράφου. :blink: Εκτός κι αν έφαγε κάνα κόλλημα το κινητό του.

 

2021-02-07-170256.png

 

Επιτέλους. Δηλαδή Επιτέλους.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αμα μπεις στο διαύγεια να δεις άδειες που βγάζει η wind (τροποποιήσεις και νέες) , την 2100 την προορίζει για σοβαρά πραματα απ οσο δείχνει..

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα αυτά!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουμε καμία μέτρηση... 3 μήνες μετά!

 

Πάλι εκεί στα χαμηλά! Καστοριά...

 

wind-4g-test001.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημείο της Καστοριάς;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημείο της Καστοριάς;

 

Λίγο έξω από την πόλη. Διασταύρωση Κεφαλαρίου.

 

dk.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην πόλη στα ίδια επίπεδα είναι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην πόλη στα ίδια επίπεδα είναι;

 

Καιρό έχω να μετρήσω στην πόλη! Μ' ενδιαφέρει η περιοχή που μένω, γιατί έχω ADSL που συγχρονίζει στα 3.5-4.5Mbps και κάνω χρήση του 4G συχνά!

Αύριο που θα κινηθώ μέσα στην πόλη θα κάνω μετρήσεις!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πριν τρία χρόνια που είχα επισκεφθεί την Καστοριά, ήταν άψογη και σε κάλυψη και σε ταχύτητες.

Κινουμουν σε Χλοη και κέντρο, κυρίως.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα μπεις στο διαύγεια να δεις άδειες που βγάζει η wind (τροποποιήσεις και νέες) , την 2100 την προορίζει για σοβαρά πραματα απ οσο δείχνει..

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ νόμιζα ότι θα δώσουν 5G από την 2100. Αυτή η άδεια είναι μίας κεραίας ΕΚΚΧΟ στην Καλαμάτα (Αριστομένους 33). Ίσως είναι αυτή που η WIND έκανε δοκιμές στο 5G.

 

image-2021-02-08-015418.png

 

 

Όπως και να 'χει, η WIND (και η Victus γενικότερα) έχει βγάλει πολλές νέες άδειες για κεραίες μετά το Καλοκαίρι του 2020. Στην Καλαμάτα μέτρησα τουλάχιστον 3 νέες. Οι 2 είναι σίγουρα συνεγκατάσταση με VF (υπάρχουν ήδη 4 με συνεγκατάσταση που καλύπτουν την πόλη). Κάτι μου λέει ότι από αυτό το Καλοκαίρι, τα δίκτυα της Victus θα είναι πολύ καλύτερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί αυτό το καλοκαίρι ήταν απογοήτευση το δίκτυο της wind. H vodafone ήταν οκ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην πόλη στα ίδια επίπεδα είναι;

 

Πριν τρία χρόνια που είχα επισκεφθεί την Καστοριά, ήταν άψογη και σε κάλυψη και σε ταχύτητες.

Κινουμουν σε Χλοη και κέντρο, κυρίως.

 

Τέσσερις μετρήσεις με τον ίδιο server, σε τέσσερα διαφορετικά σημεία της πόλης.

 

dk-01.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είδε 4G από B1 (2100) στου Ζωγράφου. :blink: Εκτός κι αν έφαγε κάνα κόλλημα το κινητό του.

 

2021-02-07-170256.png

 

Το 4003 φαίνεται για enb COSMOTE από ήπειρο , έχει τετεια σκαλώματα το cellmapper . Πάντως έχει πάρει παρα πολλές άδειες ξαι το επιβεβαιώνω ξαι εγώ που έπαιζα χθες με το site της εεττ

Link to comment
Share on other sites

@spookype20 ... Δεν είσαι για Wind εσύ χα χα χα

Εδώ πάντως Γαλαξίδι Ιτέα Άμφισσα Φωκίδα έχει πολύ καλές ταχύτητες Μ.Ο. πάνω από 100 Mbps

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια μέτρηση τώρα πριν λίγο. Με πολύ άσχημο καιρό αέρα 6+ μποφόρ μέσα στο σπίτι ... συνήθως μου βγάζει 170+

IMG-20210208-173115.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις μετρήσεις με τον ίδιο server, σε τέσσερα διαφορετικά σημεία της πόλης.

 

 

 

dk-01.jpg

Μα καλα, Καστοριά δεν έχει στο κέντρο κανα σταθμο; απο γύρω βουνά βλέπει μονο; κέντρο τουλάχιστον έπρεπε να χτυπάει κατοσταρα χαλαρά

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@spookype20 ... Δεν είσαι για Wind εσύ χα χα χα

 

Εδώ πάντως Γαλαξίδι Ιτέα Άμφισσα Φωκίδα έχει πολύ καλές ταχύτητες Μ.Ο. πάνω από 100 Mbps

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια μέτρηση τώρα πριν λίγο. Με πολύ άσχημο καιρό αέρα 6+ μποφόρ μέσα στο σπίτι ... συνήθως μου βγάζει 170+

 

IMG-20210208-173115.jpg

Μια χαρα. Κατσε εκει που εισαι!

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εσωτερικους χώρους στην Καστοριά δεν είναι και πολύ καλή από όσο ξέρω. Για ταχύτητες τα βλέπετε. Ραδιόφωνο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την πσρεα.Εχω το samsung a20e και εχει επεξεργαστη exynos που σε σχεση με την wind δεν τα πσει καλα.Οι επιδοσεις φαινοντσι χσμηλες ως 4 mbps εχω πιασει.Διορθωνετσι αυτο σπο την ετσιρεια;;;προτιμαει την b20 παρα την b3 που εινσι πιο κοντσ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την πσρεα.Εχω το samsung a20e και εχει επεξεργαστη exynos που σε σχεση με την wind δεν τα πσει καλα.Οι επιδοσεις φαινοντσι χσμηλες ως 4 mbps εχω πιασει.Διορθωνετσι αυτο σπο την ετσιρεια;;;προτιμαει την b20 παρα την b3 που εινσι πιο κοντσ.

Δεν θα έπρεπε να γίνεται αυτό. Μάλλον είναι αργή η Wind εκεί που κινείσαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να γίνεται αυτό. Μάλλον είναι αργή η Wind εκεί που κινείσαι.

 

Στο παλιο κινητο που χα Mediatek λειτουργουσε μια χαρα.Τωρα με exynos κλαφτα Χαραλαμπε.Μιλαμε για εσωτερικο χωρο.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικές επιδόσεις οι τελευταίοι mediatek.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο παλιο κινητο που χα Mediatek λειτουργουσε μια χαρα.Τωρα με exynos κλαφτα Χαραλαμπε.Μιλαμε για εσωτερικο χωρο.

 

Βλέπω στο προφίλ σου έχεις γράψει Πάτρα. Μιας και πέρασα 20 χρόνια εκεί, σε ποια περιοχή βρίσκεσαι να ρίξω μια ματιά στο cellmapper να σου πω μια γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στο προφίλ σου έχεις γράψει Πάτρα. Μιας και πέρασα 20 χρόνια εκεί, σε ποια περιοχή βρίσκεσαι να ρίξω μια ματιά στο cellmapper να σου πω μια γνώμη;

 

Φειδιου μεση αγυια η κοντινη κεραια ειναι στην Ανθεμιου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...