Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά ανταποκριθηκε το δικτυο, θυμάμαι πέρσι το καλοκαίρι με φουλ τουρισμό στη Νέα Καλλικράτεια και δεν υπήρχε θέμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    2021

  • p_k

    1324

  • cmvr

    1734

  • Nikolas14

    1030

Πλατεία Παναχαϊκής Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/4805992657 Edited by gogos2
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη πόλη της Λιβαδειάς ακόμα πανάρχαιο 3g. Που σερνεται φυσικά....

Μέσα του 2019 πάμε και η τρύπα στη Βοιωτία καλα κρατεί... Να δούμε πότε έχουν σκοπό...

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη πόλη της Λιβαδειάς ακόμα πανάρχαιο 3g. Που σερνεται φυσικά....

 

Μέσα του 2019 πάμε και η τρύπα στη Βοιωτία καλα κρατεί... Να δούμε πότε έχουν σκοπό...

Θα βάλουν απευθείας 5g μετά από μερικά χρόνια :lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλουν απευθείας 5g μετά από μερικά χρόνια :lol:

 

5g μαζι με volte..!!!Κλαίω ακόμααα

Edited by Nickchris36

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Για την wind μιλάμε..Ικανους τους έχω

 

Και γω.....Εχω απορια παντως πραγματικα..

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη πόλη της Λιβαδειάς ακόμα πανάρχαιο 3g. Που σερνεται φυσικά....

Μέσα του 2019 πάμε και η τρύπα στη Βοιωτία καλα κρατεί... Να δούμε πότε έχουν σκοπό...

 

Και ο λαγκαδας ετσι ...Μεγαλη τρυπα

Link to comment
Share on other sites

Από το Δερβένι έως και μετά την ρεντινα δεν υπάρχει ούτε καν 3g σε κανένα από τους 3 δρόμους,ούτε φυσικά και πιο πάνω για ασκό,Σοχο κτλ

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οσο καλο σημα και να εχει στις Σερρες οπου υπαρχει 3 στα 5mhz η 20 μπαντα , το δικτυο εχει μπουκοσει...Οταν εισαι με 7 κατι γινεται
Link to comment
Share on other sites

Από το Δερβένι έως και μετά την ρεντινα δεν υπάρχει ούτε καν 3g σε κανένα από τους 3 δρόμους,ούτε φυσικά και πιο πάνω για ασκό,Σοχο κτλ

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποτε το χουν σκοπο να δουμε,...Τετοιες τρυπαρες δρ μπορω να καταλαβω το λογο...

Παντως στο χωριο εξω απο Λιβαδειά η προσβαση σε 4g ειναι πολυ καλη!Η κεραια βρισκεται πανω στην παλια εθνικη Αθηνων Λαμιας...Οι μεγαλες πολεις του Νομού δε μπορω να καταλαβω ποτε θα εχουν 4g...https://i.imgur.com/QVMtG6P.jpg

Edited by Nickchris36

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα πριν 2 λεπτα μέ το τμημα εξυπηρέτησης, και τους ρωτησα αν εχουν καποια ενημέρώσή γίά τήν κάλυψη όσον αφορά το 4g στό Νομό Βοιωτίας πού υπάρχει τρυπάρα.

Μου είπαν πώς δέν βλέπουν κάτι γιά άμεση αναβάθμιση.Και τους λεω μά είναι δυνατόν ...Μάς ξεχάσατε??Και μου είπαν πώς θα το δηλώσουν στό τεχνικό τμήμα νά το ελέγχξουν.Αυτά....

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα πριν 2 λεπτα μέ το τμημα εξυπηρέτησης, και τους ρωτησα αν εχουν καποια ενημέρώσή γίά τήν κάλυψη όσον αφορά το 4g στό Νομό Βοιωτίας πού υπάρχει τρυπάρα.

Μου είπαν πώς δέν βλέπουν κάτι γιά άμεση αναβάθμιση.Και τους λεω μά είναι δυνατόν ...Μάς ξεχάσατε??Και μου είπαν πώς θα το δηλώσουν στό τεχνικό τμήμα νά το ελέγχξουν.Αυτά....

 

'Ντάξει... Το 2022 που η Αθήνα θ' αποκτήσει 5G, θα περάσουν και μια βόλτα από Λιβαδειά, να σας βάλουν καμιά 800άρα με 4G. :p

Link to comment
Share on other sites

'Ντάξει... Το 2022 που η Αθήνα θ' αποκτήσει 5G, θα περάσουν και μια βόλτα από Λιβαδειά, να σας βάλουν καμιά 800άρα με 4G. :p

Καθόλου απίθανο...χεχεχε

Απλα είναι το εντελώς φάουλ που βλεπεις να χουν καλύψει σχεδον τά παντα και λές σε μένα γιατί οχι ακόμα...

Δε πειράζει...Ας είναι καλά η Χαλκιδική πού θά βρίσκομαι για 7 μήνες..Τουλάχιστον εκεί εχει γίνει πολύ καλή δουλειά...

Η βοιωτία θα περιμένει λίγο ακόμα ...Αιντε νά δούμε...

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Η πρόσφατη επίσημη ανακοίνωση της WIND σχετικά με την κάλυψη του 4G, μιλάει για 95% αυτή την στιγμή και μέχρι το τέλος του 2019 θα φτάσει το 99%.

 

Δύο (ρητορικές) ερωτήσεις:

 

1) Είναι πληθυσμιακή ή γεωγραφική κάλυψη του 95% ;

 

2) Με τι πραγματικές ταχύτητες καλύπτεται κατά μέσο όρο το 95% κάλυψης που αναφέρεται ;

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας ένα Link να βρούμε και εμείς αυτήν την ανακοίνωση.

Τα ποσοστά αναφέρονται πάντα σε πληθυσμιακή κάλυψη.

99% σε Γεωγραφική είναι ανέφικτο.

Για το δευτερο ερώτημα δεν μπορώ να απαντήσω αλλά στις ρητορικές ερωτήσεις δεν περιμένει κανείς απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας ένα Link να βρούμε και εμείς αυτήν την ανακοίνωση.

Τα ποσοστά αναφέρονται πάντα σε πληθυσμιακή κάλυψη.

99% σε Γεωγραφική είναι ανέφικτο.

Για το δευτερο ερώτημα δεν μπορώ να απαντήσω αλλά στις ρητορικές ερωτήσεις δεν περιμένει κανείς απάντηση.

 

 

- Η κάλυψη πληθυσμού LTE (4G) έφτασε στο 91,4% στο τέλος 9μηνου - 95% στο τέλος του έτους (μάλλον του '18 εννοεί)

 

https://www.iefimerida.gr/news/462086/wind-ayxisi-oikonomikon-megethon-kai-syndromiton-sto-enneamino

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η πρόσφατη επίσημη ανακοίνωση της WIND σχετικά με την κάλυψη του 4G, μιλάει για 95% αυτή την στιγμή και μέχρι το τέλος του 2019 θα φτάσει το 99%.

 

Δύο (ρητορικές) ερωτήσεις:

 

1) Είναι πληθυσμιακή ή γεωγραφική κάλυψη του 95% ;

 

2) Με τι πραγματικές ταχύτητες καλύπτεται κατά μέσο όρο το 95% κάλυψης που αναφέρεται ;

 

Για να δεις το μέσο όρο των ταχυτήτων (στο περίπου), κατέβασε την εφαρμογή OpenSignal και κάνε ζουμ στην περιοχή που σ' ενδιαφέρει.

 

 

Screenshot-Open-Signal-20190331-162611.png

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

'Ντάξει... Το 2022 που η Αθήνα θ' αποκτήσει 5G, θα περάσουν και μια βόλτα από Λιβαδειά, να σας βάλουν καμιά 800άρα με 4G. :p

 

Αν αποκτήσει το 2022 η "Αθήνα" θα είναι θαύμα, όχι για τη Wind, γενικότερα για ελληνικό πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας ένα Link να βρούμε και εμείς αυτήν την ανακοίνωση.

Τα ποσοστά αναφέρονται πάντα σε πληθυσμιακή κάλυψη.

99% σε Γεωγραφική είναι ανέφικτο.

Για το δευτερο ερώτημα δεν μπορώ να απαντήσω αλλά στις ρητορικές ερωτήσεις δεν περιμένει κανείς απάντηση.

https://www.wind.gr/gr/deltio-tupou/1526313449402/

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Αν αποκτήσει το 2022 η "Αθήνα" θα είναι θαύμα, όχι για τη Wind, γενικότερα για ελληνικό πάροχο.

 

Πολύ νωρίτερα θα δώσουν 5g οι ελληνικοί πάροχοι.

Στα της τέταρτης γενιάς τώρα:

 

Θέρμη, κεντρική πλατεία, χθες το απόγευμα

9,68 / 2,31 από B20

 

Στροφή Τριλόφου, σήμερα

97,1 / 19,8 Β7

 

Παραλία Νέας Καλλικράτειας, επίσης σήμερα

50,5 / 22,1 Β20

 

Κέντρο Τριλόφου

11,4 / 4,84 Β3

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ νωρίτερα θα δώσουν 5g οι ελληνικοί πάροχοι.

 

Όταν λέω να δώσουν εννοώ κάλυψη της προκοπής, μιας και χρειάζονται πολλαπλάσιες κεραίες από ότι για το 3G/4G. Δεν φτάνει απλά να αναβαθμίσουν τα σημεία που έχουν τώρα 3G/4G σε 5G...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω να δώσουν εννοώ κάλυψη της προκοπής, μιας και χρειάζονται πολλαπλάσιες κεραίες από ότι για το 3G/4G. Δεν φτάνει απλά να αναβαθμίσουν τα σημεία που έχουν τώρα 3G/4G σε 5G...

Δεν διαφωνώ, εκτιμώ ότι θα πάρει μεν χρόνο, αλλά όχι τόσο πολύ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι στο κέντρο του Ευόσμου στην πλατεία https://www.speedtest.net/my-result/a/4817459977 Edited by XP130TD
off topic
Link to comment
Share on other sites

στη καφετέρια στον προφήτη Ηλία στην Καστέλα (ποσο πιο ψηλά μ@μω το κέρατο μου!) τόσο οριακό το 4g και το 3g που γινόταν edge και δεν μπορούσαμε να ανοίξουμε ούτε σελίδα! 95% πληθυσμιακή κάλυψη my *** που λένε και στο χωριό μου! ... μας δουλεύει η wind κανονικά!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vasileios
Προσωπικός χαρακτηρισμός.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι στο κέντρο του Ευόσμου στην πλατεία https://www.speedtest.net/my-result/a/4817459977

 

Και 80/35 έχω δει στον Εύοσμο με Wind.

Edited by XP130TD

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...