Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λέω και εγώ από χτες αυτό, είναι τελείως ανεγκέφαλο αυτό που κάνει η wind αφού ο συνδρομητής δεν έχει κανένα τρόπο να κλειδώσει σε 4G μόνο.... να δω τι θα κάνουν όταν θα αρχίσουν οι αμφισβητήσεις χρέωσης.

 

Τίποτα απολύτως δεν θα κάνουν και δεν υποχρεωμένοι να κάνουν. ΑΝ κάνουν, θα είναι καθαρά και μόνο λόγω χάρης στον πελάτη(για να μην αρχίσουν ορισμένοι κουφιοκέφαλοι να την κράζουν δεξιά-αριστερά ότι δήθεν τάχα μου τους χρέωσε εν αγνοία τους και για να μην τους πρήζει ο καθένας στο call center... )

Το αναγράφουν ξεκάθαρα οι όροι. Όταν γίνει μετάπτωση σε 3G ισχύει χρέωση/κατανάλωση data.

 

Τώρα, γενικά όσον αφορά τις ταχύτητες, δώστε τους λίγο ακόμη να στρώσει το δίκτυο... Στην πραγματικότητα, σε πιλοτική λειτουργία είναι ακόμη, απλά επειδή προφανώς πήγαν πίσω στο χρονοδιάγραμμα και δεν τους έπαιρνε να το καθυστερήσουν κι άλλο, ενώ οι 2 μεγάλοι διαφημίζουν ήδη το....."αξεπέραστο" 4G+ τους (facepalm), είπαν να το δώσουν.. Οι ταχύτητες αυτές που αναφέρονται είναι γα H+ κανονικά και όχι για 4G.. Υπομονή 1-2 μήνες να στρώσουν τα πράγματα με τις ταχύτητες

Link to comment
Share on other sites

Οι ταχύτητες του H+ πάντως ανέβηκαν ξεκάθαρα τουλάχιστον στη γύρω περιοχή που μένω, έχω φτάσει μέχρι 31 Μbps ενώ πιο πριν δεν είχα δει πάνω από 17-18

 

σε άλλες εταιρείες ανάλογες ταχύτητες έχω δει ως 4g, αλλά προφανώς δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο για 4g

(βέβαια έχω δει και παραπάνω)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω F2G πήρα και μια καρτούλα της Vodaphone για να δοκιμάσω το 4G στο τηλέφωνο μου . 'Εκανα speedtest (περιοχή Θεσσαλονίκη ) με το OOKLA με φούλ σήμα 4G Vodaphone αλλά και με φούλ σήμα 3G Wind με το ίδιο τηλέφωνο (LG G2 D 802) . Τα αποτελέσματα κατά μέσο όρο ηταν . Vodaphone 4G : Download 25, 05 , Upload 23,27 & Ping 40 . Wind 3G : Download 17,65 , Upload 2,17 & Ping 102 . Για να δούμε οταν θα έρθει και το 4G της Wind στην Θεσσαλονίκη τι θα γίνει.......
LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφουν στην ανακοίνωση:

 

Εάν έχεις 4G Smartphone και δεν υπάρχει ένδειξη 4G, ίσως χρειαστεί να κάνεις:

Αναβάθμιση λογισμικού (ειδικά σε συσκευές LG και Samsung)

 

ξέρει κανείς τι σημαίνει ; Ποιο λογισμικό θέλει αναβάθμιση και πως γίνεται ;

 

Για LG συσκευές στο μενού το εικονίδιο Π λέει κέντρο ενημερώσεων,Για samsung νομίζω μπορείς να πας ρυθμίσεις Πληροφορίες συστηματος,ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα κι εγώ στην Αγ. Παρασκευή (multi-sim 64k), αλλά LTE δεν είδα ακόμη. Μήνυμα δεν έχω πάρει. Αλλά και το σήμα στην περιοχή μου δεν είναι το καλύτερο.

 

Στο 1260 μου είπαν σήμερα ότι η κάρτα SIM που έβαλα χθες εμφανίζεται στο σύστημα ως "μη συμβατή" και ότι κανονικά στην περιοχή που είμαι θα έπρεπε να πιάνω 4G. Δεν καταλαβαίνω τι παίζει....

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Για LG συσκευές στο μενού το εικονίδιο Π λέει κέντρο ενημερώσεων,Για samsung νομίζω μπορείς να πας ρυθμίσεις Πληροφορίες συστηματος,ενημέρωση.

Δεν υπαρχουν update φιλε μου και μιλαω για το samsung. Κατι αλλο παιζει....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ, αλλά σε αυτή (τόνίζω, το αυτή) την περίπτωση θα είναι :X:X:X όσοι προβούν σε αμφισβητήσεις χρέωσης. Και την πιττα ολοκλήρη και το σκύλο χορτάτο δλδ?

 

 

πολύ πελατοκεντρικό αυτό που λες, φταίει ο πελάτης που δεν έχει τρόπο να κλειδώσει σε 4g ούτε να σταματήσει ένα speedtest που ξεκίνησε με 4G και μετά τον γύρισε σε 3G και όχι η εταιρία και το εμπορικό τμήμα που τον κάλεσε να δοκιμάσει το δίκτυο δωρεάν για 1,5 μήνα χωρίς να μπορεί να εξασφαλίσει σταθερή κάλυψη 4G (π.χ να έδινε μια συγκεκριμένη διεύθυνση apn, για κίνηση σε συγκεκριμένα sites όπως το speedtest κτλ) ή να βρει άλλο τρόπο να τον διασφαλίσει από μια χρήση που αλλιώς ο πελάτης δεν θα έκανε..

Είναι σε απόλυτη αναλογία με την δωρεάν αντικατάσταση SIM που πρώτα ανακοίνωσαν στο δελτίο τύπου και μετά στα καταστήματα, τα οποία τώρα έχουν και θέμα διαθεσιμότητας καρτών (τι ακριβώς προέβλεψαν και προετοίμασαν άραγε)..

 

Με τέτοια μυαλά και προχειρότητα η wind θα παραμείνει χαμηλά στην εμπιστοσύνη κοινού και θα την επιλέγουν μόνο λόγω κόστους, αλλά άμα τα λέμε αυτά γινόμαστε "κακά funboys"...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι στιγμής έκανα speedtest σε περιοχές Αθήνα κέντρο, Γλυφάδα, Καλλιθέα και το 4g είναι άθλιο, 3g έχω δει καλύτερα αποτελέσματα!! Τι να πω
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Η ΥΠΑΡΞΗ 4G ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ Κ ΚΑΛΥΤΕΡΟ 3G K 2G Η ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΑΝΠΤΥΣΣΟΝΤΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ?
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Στο 1260 μου είπαν σήμερα ότι η κάρτα SIM που έβαλα χθες εμφανίζεται στο σύστημα ως "μη συμβατή" και ότι κανονικά στην περιοχή που είμαι θα έπρεπε να πιάνω 4G. Δεν καταλαβαίνω τι παίζει....

 

Αδερφε δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Άλλαξα και εγώ κάρτα σιμ πριν 3 μέρες σε υποκατάστημα στο Περιστέρι. Από το 1260 μου λένε ότι η κάρτα δεν είναι συμβατή με 4g ούτε και το κινητό μου! Lg g3! Θα μας τρελανουν! Μάλλον περιμένουν καινούργιες κάρτες για τις οποίες δεν ξέρει κανένας τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ΥΠΑΡΞΗ 4G ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ Κ ΚΑΛΥΤΕΡΟ 3G K 2G Η ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΑΝΠΤΥΣΣΟΝΤΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ?

 

Από ότι κατάλαβα βελτιώνεται ελαφρώς και το 3g. Σε μετρήσεις που έκανα στο Περιστέρι πριν 1 βδομάδα έπιανα το πολυ 22 mbps και σήμερα έπιασα και 28!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πως το αναπτύσσουν στα 800 &1800 και να έχουν αγοράσει 800 & 2600 μόνο η wind το ξέρει

 

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/newsroom/deltia-tupou/deltio-tupou/?prid=636

Link to comment
Share on other sites

Αναπτύσσονται ξεχωριστώτατα!

 

Μετά από την δεύτερη επικοινωνία μου με την Wind, και αφού υποσχέθηκαν ότι θα μου δώσουν καλά διερευνημένη απάντηση, με κάλεσαν και μου είπαν ότι το δίκτυο 4G το αναπτύσσουν στις μπάντες των 800 και 1800 Mhz.

 

Κι εγω που ειχα καλεσει το 1231 δεν ηξεραν μου ειπαν. ευχαριστω θα στο επιβεβαιωσω κι εγω φιλε @haki για να ενημερωσουμε την κοινοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε με αυτή την εφαρμογή να βλέπεται σε ποια συχνότητα είστε συνδεδεμένοι χωρίς να δίνεται βάση στα λόγια του κάθε πιθανώς άσχετου είτε του forum είτε της εξυπηρέτησης πελατών της wind https://play.google.com/store/apps/details?id=net.simplyadvanced.ltediscovery
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μένω Αθήνα κέντρο και έχω φουλ σήμα 4G με WIND.

Ταχύτητες download πολύ καλές, μπήκα στα γρήγορα και κατέβασα ένα αρχείο 100 ΜΒ και έκανε μερικά δευτερόλεπτα να το κατεβάσει, πιο αργά σήμερα αν βρω χρόνο θα το συνδέσω με tethering στο φορητό και από εκεί θα κάνω μετρήσεις ακριβείας να σας πω τι παίζει με λεπτομέρειες.

 

Όσον αφορά τη sim card είχα μια αρχαία (μπορεί και δεκαετίας) την οποία μάλιστα την έκοψα με κοπίδι για να μπει στο note 4 γιατί ήταν από τις μεγάλες ενώ το note 4 παίρνει μόνο μικρή και λειτουργεί μια χαρά, οπότε αν τυχόν δεν έχετε 4G 99% ΔΕΝ φταίει η sim card σας.

Όμως μέχρι πριν κανένα μήνα το κινητό έτρεχε android kitkat και στο δίκτυα δεν έβγαζε καθόλου επιλογή για LTE. Απο τότε που έκανα update στην τελευταία version firmware που τρέχει android lolipop ταυτόχρονα εμφανίστηκε στο μενού και το LTE. Οπότε αντί να τρέχετε να αλλάζετε sim φροντίστε πρώτα να βάλετε το τελευταίο firmware στα κινητά σας !!!!

 

Αυτά προς το παρόν και ίσως επανέλθω αργότερα με λεπτομέρειες για την ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μένω Αθήνα κέντρο και έχω φουλ σήμα 4G με WIND.

Ταχύτητες download πολύ καλές, μπήκα στα γρήγορα και κατέβασα ένα αρχείο 100 ΜΒ και έκανε μερικά δευτερόλεπτα να το κατεβάσει, πιο αργά σήμερα αν βρω χρόνο θα το συνδέσω με tethering στο φορητό και από εκεί θα κάνω μετρήσεις ακριβείας να σας πω τι παίζει με λεπτομέρειες.

 

Όσον αφορά τη sim card είχα μια αρχαία (μπορεί και δεκαετίας) την οποία μάλιστα την έκοψα με κοπίδι για να μπει στο note 4 γιατί ήταν από τις μεγάλες ενώ το note 4 παίρνει μόνο μικρή και λειτουργεί μια χαρά, οπότε αν τυχόν δεν έχετε 4G 99% ΔΕΝ φταίει η sim card σας.

Όμως μέχρι πριν κανένα μήνα το κινητό έτρεχε android kitkat και στο δίκτυα δεν έβγαζε καθόλου επιλογή για LTE. Απο τότε που έκανα update στην τελευταία version firmware που τρέχει android lolipop ταυτόχρονα εμφανίστηκε στο μενού και το LTE. Οπότε αντί να τρέχετε να αλλάζετε sim φροντίστε πρώτα να βάλετε το τελευταίο firmware στα κινητά σας !!!!

 

Αυτά προς το παρόν και ίσως επανέλθω αργότερα με λεπτομέρειες για την ταχύτητα.

 

Και εμένα το g3 έχει lollipop, όταν έβαλα κάρτα της Vodafone μου έβγαλε κανονικά 4g. Έχω την επιλογή για lte από τότε που το πήρα. Παρόλα αυτά με την Wind δεν μου βγάζει ένδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μένω Αθήνα κέντρο και έχω φουλ σήμα 4G με WIND.

Ταχύτητες download πολύ καλές, μπήκα στα γρήγορα και κατέβασα ένα αρχείο 100 ΜΒ και έκανε μερικά δευτερόλεπτα να το κατεβάσει, πιο αργά σήμερα αν βρω χρόνο θα το συνδέσω με tethering στο φορητό και από εκεί θα κάνω μετρήσεις ακριβείας να σας πω τι παίζει με λεπτομέρειες.

 

Όσον αφορά τη sim card είχα μια αρχαία (μπορεί και δεκαετίας) την οποία μάλιστα την έκοψα με κοπίδι για να μπει στο note 4 γιατί ήταν από τις μεγάλες ενώ το note 4 παίρνει μόνο μικρή και λειτουργεί μια χαρά, οπότε αν τυχόν δεν έχετε 4G 99% ΔΕΝ φταίει η sim card σας.

Όμως μέχρι πριν κανένα μήνα το κινητό έτρεχε android kitkat και στο δίκτυα δεν έβγαζε καθόλου επιλογή για LTE. Απο τότε που έκανα update στην τελευταία version firmware που τρέχει android lolipop ταυτόχρονα εμφανίστηκε στο μενού και το LTE. Οπότε αντί να τρέχετε να αλλάζετε sim φροντίστε πρώτα να βάλετε το τελευταίο firmware στα κινητά σας !!!!

 

Αυτά προς το παρόν και ίσως επανέλθω αργότερα με λεπτομέρειες για την ταχύτητα.

Δηλαδή θες να πεις πως όποιος δεν έχει lollipop δεν έχει και 4g.

Μάλλον αστειεύεσαι μου φαίνεται.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Aθηνα κεντρο.. το σημα ειναι 4G ομως οι ταχυτητες ουτε 3g.

Εκανα σε αρκετα σημεια τεστ.. αα για τον Πειραια που πηγα μετα (στον μισο Πειραια) 290 Ping και κατι 4Mps,

Οποτε εικονικο το 4g

 

11035619_10206070598701200_7199811769146907876_n.jpg?oh=c15d8d3607fad9a1f0d249099be7c1c4&oe=55918F01&__gda__=1435090302_b02320405e35283d4a15366cf891fe5f

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το g3 έχει lollipop, όταν έβαλα κάρτα της Vodafone μου έβγαλε κανονικά 4g. Έχω την επιλογή για lte από τότε που το πήρα. Παρόλα αυτά με την Wind δεν μου βγάζει ένδειξη.

 

Προφανώς κάτι παίζει με το κινητό σου.

Περίεργο το οτι μπαινει με άλλη εταιρεία όμως. Μήπως δεν είναι ελληνικό και είναι παράλληλης εισαγωγής από άλλη ευρωπαϊκή χώρα? όταν το πρωτο-άνοιξες θυμάσαι σε τι γλώσσα ήταν τα μενού? Μήπως δεν ήταν ελληνικά ? Μια εξήγηση είναι οτι η άλλη εταιρεία παίζει σε άλλες συχνότητες γι'αυτό σου δουλεύει. Αλλιώς απλά πρέπει να περιμένεις καινούργιο firmware ή εκτός και αν έχει τιποτα περιέργη sim (twin ή τιποτα τέτοιο).

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή θες να πεις πως όποιος δεν έχει lollipop δεν έχει και 4g.

Μάλλον αστειεύεσαι μου φαίνεται.

 

lol :D όχι βέβαια, απλά ότι στο συγκεκριμένο κινητό η version που είχε "out of the box" δεν υποστηριζε LTE, με το πρώτο firmware upgrade έστρωσε, άλλα κινητα μπορει εννοειται να έχουν 4G με οποιαδήποτε version του android.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με 4 στις 5 γραμμές στο σήμα πιάνω αυτή τη στιγμή με WIND ταχύτητα download 16-17 MBit/s (περίπου 2 MB/s).

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα τεστάρω και upload, επίσης θα είναι ενδιαφέρον να δούμε ταχύτητες και με 5/5 γραμμές σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι παίζει με το κινητό σου.

Περίεργο το οτι μπαινει με άλλη εταιρεία όμως. Μήπως δεν είναι ελληνικό και είναι παράλληλης εισαγωγής από άλλη ευρωπαϊκή χώρα? όταν το πρωτο-άνοιξες θυμάσαι σε τι γλώσσα ήταν τα μενού? Μήπως δεν ήταν ελληνικά ? Μια εξήγηση είναι οτι η άλλη εταιρεία παίζει σε άλλες συχνότητες γι'αυτό σου δουλεύει. Αλλιώς απλά πρέπει να περιμένεις καινούργιο firmware ή εκτός και αν έχει τιποτα περιέργη sim (twin ή τιποτα τέτοιο).

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

lol :D όχι βέβαια, απλά ότι στο συγκεκριμένο κινητό η version που είχε "out of the box" δεν υποστηριζε LTE, με το πρώτο firmware upgrade έστρωσε, άλλα κινητα μπορει εννοειται να έχουν 4G με οποιαδήποτε version του android.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με 4 στις 5 γραμμές στο σήμα πιάνω αυτή τη στιγμή με WIND ταχύτητα download 16-17 MBit/s (περίπου 2 MB/s).

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα τεστάρω και upload, επίσης θα είναι ενδιαφέρον να δούμε ταχύτητες και με 5/5 γραμμές σήμα.

 

Το κινητό το πήρα από σκρουτζομαγαζο. Νομίζω ότι ήταν στα αγγλικά όταν το άνοιξα. Είναι σίγουρα ευρωπαϊκής χώρας, πως μπορώ να δω από ποια χώρα είναι; παίζει ρόλο; η Vodafone από τη Wind παίζει σε διαφορετική συχνότητα για 4g;

Link to comment
Share on other sites

Στο 1260 μου είπαν σήμερα ότι η κάρτα SIM που έβαλα χθες εμφανίζεται στο σύστημα ως "μη συμβατή" και ότι κανονικά στην περιοχή που είμαι θα έπρεπε να πιάνω 4G. Δεν καταλαβαίνω τι παίζει....

 

Λοιπόν, όπως μου επιβεβαίωσαν σήμερα σε κατάστημα, η κάρτα που μου έδωσαν από την Αγ. Παρασκευή είναι "μη συμβατή".

Είναι μεν καινούργια και multisim κτλ, όπως είναι και οι κάρτες για 4G, αλλά δεν είναι για 4G. Εξωτερικά οι κάρτες είναι οι ίδιες, αλλά το τσιπάκι διαφορετικό.

Όσοι λοιπόν καρτοκινητοί αλλάξαμε κάρτα και δεν παίζει το 4G, θα πρέπει να ξαναλλάξουμε κάρτα. Κι επειδή μου είπαν ότι οι κάρτες είναι σε έλλειψη και θα έρθουν από βδομάδα, όσα μαγαζιά αλλάζουν κάρτα μάλλον έχουν ακόμη τις παλιές (οι οποίες δεν παίζουν). Επίσης από τα κεντρικά δεν γίνεται καμία είδους ενεργοποίηση ανά αριθμό.

 

Καλό θα ήταν λοιπόν, όσα παιδιά με καρτοκινητή f2g αλλάζουν κάρτα και παίζει το 4G να μας ενημερώσουν από που πήραν την κάρτα τους.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όπως μου επιβεβαίωσαν σήμερα σε κατάστημα, η κάρτα που μου έδωσαν από την Αγ. Παρασκευή είναι "μη συμβατή".

Είναι μεν καινούργια και multisim κτλ, όπως είναι και οι κάρτες για 4G, αλλά δεν είναι για 4G. Εξωτερικά οι κάρτες είναι οι ίδιες, αλλά το τσιπάκι διαφορετικό.

Όσοι λοιπόν καρτοκινητοί αλλάξαμε κάρτα και δεν παίζει το 4G, θα πρέπει να ξαναλλάξουμε κάρτα. Κι επειδή μου είπαν ότι οι κάρτες είναι σε έλλειψη και θα έρθουν από βδομάδα, όσα μαγαζιά αλλάζουν κάρτα μάλλον έχουν ακόμη τις παλιές (οι οποίες δεν παίζουν). Επίσης από τα κεντρικά δεν γίνεται καμία είδους ενεργοποίηση ανά αριθμό.

 

Καλό θα ήταν λοιπόν, όσα παιδιά με καρτοκινητή f2g αλλάζουν κάρτα και παίζει το 4G να μας ενημερώσουν από που πήραν την κάρτα τους.

 

καλά σοβαρά τώρα είναι τόσο στόκοι; :blink:

 

βαριέμαι δε ξαναπάω εκτός αν δεν έχω πραγματικά τίποτα να κάνω εκείνη την ώρα

 

το θέμα είναι τι θα γίνει για μας που έχουμε κάρτα με το 4G μόλις τελείωσει αυτό το 2μηνο.. θα χρεωνόμαστε παραπάνω για να έχουμε 4G ή απλά θα το έχουμε αν το πιάνουμε, γιατί σε συνδέσεις τουλάχιστον έχω δει σε εταιρείες στα χαμηλά πάγια να μη το έχουν ενεργοποιημένο (θυμάμαι ότι cosmote με την αδερφή μου ίσχυε αυτό, δε ξέρω αν το άλλαξαν)

 

στο F2G που τη βγάζουμε με κάνα 10αρικάκι το μήνα και ίσως πολύ λέω (εγώ προσωπικά παίρνω 1GB από ανανέωση μέσω πιστωτικής, δεν αγοράζω καν πακέτο) δε ξέρω τι μπορούμε ή τι θα έπρεπε να περιμένουμε σχετικά με το θέμα

 

και το μετά είναι που έχει σημασία, προσωπικά ψιλοχέστηκα τώρα να πιάσω 4G και να μη χρεωθώ data

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να χρεωσουν το 4G επιπλεον; Δεν ειναι "λογικο".
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα και εγώ από Wind Αγιας παρασκευής.

Αλλαξα την κάρτα από την πρώτη μέρα που βγήκε η ανακοίνωση αλλά 4G ούτε για δείγμα. Ο υπάλληλος που δείχνει να ξέρει κάποια πράγματα (εννοώ ότι δεν είναι από αυτούς που δεν έχει σχέση με το άθλημα) έπιανε 4G με κάρτα πιο παλιά. Αλλάξανε την σιμ στους συσκευές μας και βεβαιώθηκε ότι δεν είναι θέμα συσκευής αλλά σιμ.

Η εξηγηση του ήταν ότι ενεργοποιούν το 4G ένα κύματα και τυχαία στους συνδρομητές. Όσο δεν έχω λάβει μήνυμα από την εταιρία είναι λογικό μου είπε να μην είναι ενεργοποιήμενο το 4G ακόμα και αν έχω την νέα σιμ.

Αυτά από εμένα. Μήπως βγάλουμε άκρη

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ που έλαβα μήνυμα και πήγα και την άλλαξα 4G δεν έχω, άρα πού καταλήγουμε;

 

Γιατι να χρεωσουν το 4G επιπλεον; Δεν ειναι "λογικο".

 

η λογική είναι ότι θέλουν να βγάλουν λεφτά, φυσικά και δεν εύχομαι να συμβεί κάτι τέτοιο και για να είμαι ειλικρινής δε νομίζω ότι θα συμβεί κιόλας

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...