Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημη ενημέρωση δεν ξέρω αν υπάρχει σχετικά με το χρονοδιάγραμμα. Πιστεύω δύσκολα θα βρεις κάτι. Αλλά για το δεύτερο που ρωτάς, οι περισσότερες πιθανότητες είναι να χρειαστείς συσκευή με band 20.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Η ερώτηση μου εστιαζόταν περισσότερο για κάποιους φίλους και συγγενείς μου στην Έδεσσα που έχουν κάποιες κινέζικες συσκευές όπου η πλειονότητα δεν υποστηρίζει την band 20 (800). Ευτυχώς για εμένα όλες οι συσκευές μου Nokia & Microsoft την έχουν, ακόμη και το κινέζικο μου Lenovo Phab Plus, οπότε όταν αναβαθμίσουν και έρθει με το καλό το 4G και ξαναβρεθώ στο πατρικό μου δεν θα έχω κανένα πρόβλημα.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Παντού είχα LTE στην Πρέβεζα. Στην Πρεβέζης-Ηγουμενίτσας :) Πολύ καλή δουλειά όπου και αν βρέθηκα, καλύτερη κάλυψη LTE...)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160822/b2cfb7159f938aa5980d8e1cb528ae1f.jpg

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αλλά πέρα από τα αστεία, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πουθενά κάποια ενημέρωση η κάποιο χρονοδιάγραμμα που μπορούμε να παρακολουθούμε για το πότε θα έρθει η κάλυψη 4G στην Έδεσσα και σε ποια μπάντα θα εκπέμπει τελικά ???

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

 

Δεν έχει ακουστεί κάτι ακόμα για την Πέλλα. Λογικά η WIND θα παίζει κι εκεί με πολύ 800, ίσως μέσα στην Έδεσσα να μπει και λίγο 1800.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποιήθηκε η φορητότητα σε F2G .Εχω multisim που ξεκινά με αυτον τον σειριακο αριθμό.Τελικά ειναι 4G ή πρέπει να κάνω αντικατάσταση?Δεν έχω πιάσει μέχρι τώρα σήμα 4G και στην περιοχή έχει κανονικά

 

Κάλεσε στη wind να το τσεκάρουν αν ειναι οντως ενεργοποιημένο ... Το πιθανότερο να θελει ενεργοποιηση

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακουστεί κάτι ακόμα για την Πέλλα. Λογικά η WIND θα παίζει κι εκεί με πολύ 800, ίσως μέσα στην Έδεσσα να μπει και λίγο 1800.

 

Και σε Γιαννιτσα,Σκυδρα σιγουρα θα εχει 1800.Ελπιζω να μπει και σε Κρυα βρυση αλλα και στο δρομο Αλεξανδρεια-Γιαννιτσα που περναει απο Κρυα Βρυση αλλα και στον κυριο δρομο που συνδεει την Εδεσσα με τη Θεσσαλονικη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Από την όμορφη Πάργα

LTE band 3 10MHz

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160822/491583c74e1fd067d1cba1313cb52d19.jpg

 

Μπράβο Wind!!!

 

Βέβαια στο νότιο κομμάτι της Πάργας κάλυψη χάλια... :/ κεραία γρήγορα!!

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Edited by impreza_sti

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χθές που βρέθηκα πάλι στις Αλυκές παρατήρησα πως το 4G έχει επανέλθει, με χαμηλότερες ταχύτητες βέβαια. Ίσως επειδή ειχε αρκετό κόσμο να υπήρχε συμφόρηση.

Μέσα στον Βόλο πάντως η ποιότητα του 4G είναι λιγάκι υποδεέστερη απ'οταν ειχε ξεκινήσει.

Επιπλέον... η Ιωλκού καλύπτεται απο 4G μέχρι αρκετά πάνω απο τον περιφερειακό. Ίσως να ειναι απο τους λίγους δρόμους (αν οχι ο μοναδικός) με τόσο μεγάλη κάλυψη.

Γενικά τις τελευταίες δέκα μέρες πάει από το κακό στο χειρότερο.

Πέταξαν μια κεραία 4G τα Χριστούγεννα και μετά ούτε που τον είδατε τον Παναή.... :mad: :mad: :mad:

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elias_ps
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τις τελευταίες δέκα μέρες πάει από το κακό στο χειρότερο.

Πέταξαν μια κεραία 4G τα Χριστούγεννα και μετά ούτε που τον είδατε τον Παναή.... :mad: :mad: :mad:

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν έχει ενεργοποιηθεί η κεραία στο σωρό ακόμη μιλάμε για βλάβη και θέλουν τρελό κράξιμο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει ενεργοποιηθεί η κεραία στο σωρό ακόμη μιλάμε για βλάβη και θέλουν τρελό κράξιμο.

Δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά το θέμα είναι ότι το 4G έχει χειροτερέψει σε σχέση με πρίν λίγο καιρό, τόσο σε επίπεδο κάλυψης όσο και σε θέμα ταχυτήτων.

 

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στον οικισμό Αγίας Παρασκευής Πρεβέζης Band 20/3

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/d03c869f5ebf5b3fd0c4058b0bcdc05e.jpg

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε στη wind να το τσεκάρουν αν ειναι οντως ενεργοποιημένο ... Το πιθανότερο να θελει ενεργοποιηση

 

Πήρα εξυπηρέτηση και μου είπαν οτι ολα ειναι οκ.H κάρτα F2G ειναι 4G και είναι ενεργοποιήμενο to 4G.Λέω τότε γιατι δεν έχω 4G και μου απαντά μάλλον δεν έχει η περιοχή που βρίσκεστε.Της λέω μα στην αναζήτηση δικτύων το βγάζει κανονικά.Υστερα μου λέει να της πω περιοχή .Μεσολόγγι και μετά απο αναζήτηση μου αναφέρει οτι δεν έχει 4G εκεί.Το θέμα είναι γιατι μου το βγάζει διαθέσιμο εμένα το 4G στην αναζήτηση?Είναι κανένας απο Mεσολογγι με WIND που πιάνει 4G?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά το θέμα είναι ότι το 4G έχει χειροτερέψει σε σχέση με πρίν λίγο καιρό, τόσο σε επίπεδο κάλυψης όσο και σε θέμα ταχυτήτων.

 

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λες να φταινε ολοι αυτοι που κανουν συνεχεια speedtests;λολ

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα εξυπηρέτηση και μου είπαν οτι ολα ειναι οκ.H κάρτα F2G ειναι 4G και είναι ενεργοποιήμενο to 4G.Λέω τότε γιατι δεν έχω 4G και μου απαντά μάλλον δεν έχει η περιοχή που βρίσκεστε.Της λέω μα στην αναζήτηση δικτύων το βγάζει κανονικά.Υστερα μου λέει να της πω περιοχή .Μεσολόγγι και μετά απο αναζήτηση μου αναφέρει οτι δεν έχει 4G εκεί.Το θέμα είναι γιατι μου το βγάζει διαθέσιμο εμένα το 4G στην αναζήτηση?Είναι κανένας απο Mεσολογγι με WIND που πιάνει 4G?

Μηπως ειναι ακομα σε επιπεδο δοκιμων;

Link to comment
Share on other sites

Και σε Γιαννιτσα,Σκυδρα σιγουρα θα εχει 1800.Ελπιζω να μπει και σε Κρυα βρυση αλλα και στο δρομο Αλεξανδρεια-Γιαννιτσα που περναει απο Κρυα Βρυση αλλα και στον κυριο δρομο που συνδεει την Εδεσσα με τη Θεσσαλονικη.

 

Εδώ βάλανε μια κεραία στον Βόλο και μάλιστα στα 800 κι εσύ περιμένεις στα χωριά να βάλουν 1800άρα.

Καλά κρασιά.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα εξυπηρέτηση και μου είπαν οτι ολα ειναι οκ.H κάρτα F2G ειναι 4G και είναι ενεργοποιήμενο to 4G.Λέω τότε γιατι δεν έχω 4G και μου απαντά μάλλον δεν έχει η περιοχή που βρίσκεστε.Της λέω μα στην αναζήτηση δικτύων το βγάζει κανονικά.Υστερα μου λέει να της πω περιοχή .Μεσολόγγι και μετά απο αναζήτηση μου αναφέρει οτι δεν έχει 4G εκεί.Το θέμα είναι γιατι μου το βγάζει διαθέσιμο εμένα το 4G στην αναζήτηση?Είναι κανένας απο Mεσολογγι με WIND που πιάνει 4G?

 

----- -----

 

Μηπως ειναι ακομα σε επιπεδο δοκιμων;

 

Δεν ξέρω.Γ'αυτό ρωτάω.Πάντως 4G διαθέσιμο είναι στην αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Πρέβεζα λιμάνι μέρα μεσημέρι :) Band 3/20

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/d4af70df48031c4633c278365713f1c3.jpg

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στη Γλυφάδα Αττικής, έξω από την κλινική Mediterraneo. Τραγική ταχύτητα για 4G, αλλά τουλάχιστον μπαίνει στο ίντερνετ άνετα. Το σήμα ήταν 3/4 σκάλες και συχνότητα από 1800 MHz.

 

Screenshot_2016_08_23_15_51_59_360.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εύοσμος Θεσσαλονίκης κοντά στην πλατεία...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/719b56368af353f32cd0a28b2fe2cf7d.jpg

 

Στάλθηκε από το XT1572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και ένα ακόμη στην ίδια περιοχή https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/f01342b7d953e9524ecffe7aabdcd47e.jpg

 

Στάλθηκε από το XT1572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

καλαματα στον πεζοδρομο της αριστομενους ...

 

mobile phone {nokia lumia 930} Σε λειτουργία *hotspot* και το speed test εγινε απο android tablet της asus

 

http://i67.tinypic.com/2eowhed.jpg

 

με καρτα F2G

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Στις εκβολές του ποταμού Αχέροντα εν μέσω τρελής καταιγίδας

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160824/9fb3e7f0e2959b2fed511d05bef9f914.jpg

Μεσοποταμος νομού Πρεβέζης με αρκετούς κεραυνούς και βροχή

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160824/ddd8c13a5e7f1dbd942fff806ddd0a75.jpg

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι ειστε στον Βόλο, σε ποια συχνοτητα παιζει η wind; Στην 8οοαρα; Σκεφτομαι να παρω ενα xiaomi αλλα το φοβαμαι οτι θα εχω θεμα με το 4G.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει μόνο με την Wind. Όλα τα δίκτυα βάζουν και στις 3 συχνότητες. Αρκεί να υποστηρίζει Band 3 (1800 MHz), Band 7 (2600 MHz) και Band 20 (800 MHz) η συσκευή ΣΕ LTE ΔΙΚΤΥΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει μόνο με την Wind. Όλα τα δίκτυα βάζουν και στις 3 συχνότητες. Αρκεί να υποστηρίζει Band 3 (1800 MHz), Band 7 (2600 MHz) και Band 20 (800 MHz) η συσκευή ΣΕ LTE ΔΙΚΤΥΑ

 

Σ'ευχαριστω.

Απλα διαβασα οτι στην επαρχια παιζει πιο πολυ το Band 20 το οποιο δεν υποστηριζεται στα xiaomi και εχω ενα προβληματισμο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι ειστε στον Βόλο, σε ποια συχνοτητα παιζει η wind; Στην 8οοαρα; Σκεφτομαι να παρω ενα xiaomi αλλα το φοβαμαι οτι θα εχω θεμα με το 4G.

Στο Βόλο έχει μόνο μια κεραία 4G και αυτή είναι στα 800.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...