Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα με την Iliad πιστεύω θα πάνε καλά τα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι επίσημο.?πωλήθηκε στην iliad;

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    2021

  • p_k

    1325

  • cmvr

    1734

  • Nikolas14

    1030

Πόσο μπορεί να πάει μωρέ με band 3 στα 10MHz σε πυκνοκατοικημένη περιοχή; Και δίπλα στην κεραία να πας άντε να δεις κανένα 20αρι 30αρι.

 

Sent from my SM-G970F

Έχεις δίκιο αν το αύξαναν στα 15mhz καλά θα ταν.

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι επίσημο.?πωλήθηκε στην iliad;
Όχι ρε αφού το συζητουσαμε εδώ μεσα εικασίες κάνουμε εκεί στη wind το σκεφτονται μάλλον.

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας καταλαβαίνω πραγματικά. Κάνει κάπου δουλειά και πάλι δεν σας αρέσει.

 

Εμένα δεν με πολύ ενδιαφέρει αφού έχω άλλο πάροχο ως βασικό νούμερο αλλά κάθε τι που κάνει για να βελτιώσει την κατάσταση στην Αθήνα θετικό είναι. Έχει πολύ ακόμα να αναβαθμίσει και να βελτιώσει.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Άλλο μια τόσο μικρή βελτίωση, που από εκεί που έπιανε μισό με 1,5 Mbps σε εσωτερικό χώρο πήγε στα 5-6(μιλώ συγκεκριμένα με αυτά που βλέπω με αυτήν ακριβώς την αλλαγή), και άλλο να πηγαίνει σφαίρα όπως είπες.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αν το αύξαναν στα 15mhz καλά θα ταν.

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι ρε αφού το συζητουσαμε εδώ μεσα εικασίες κάνουμε εκεί στη wind το σκεφτονται μάλλον.

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

15 είναι όλο το φάσμα που έχει αγορασμένο. Τι θα μείνει μετά για το GSM;

Link to comment
Share on other sites

15 είναι όλο το φάσμα που έχει αγορασμένο. Τι θα μείνει μετά για το GSM;

 

Κοινό RAN με VF GR και υπάρχει bandwidth και για τους 2 :X

Link to comment
Share on other sites

Άλλο μια τόσο μικρή βελτίωση, που από εκεί που έπιανε μισό με 1,5 Mbps σε εσωτερικό χώρο πήγε στα 5-6(μιλώ συγκεκριμένα με αυτά που βλέπω με αυτήν ακριβώς την αλλαγή), και άλλο να πηγαίνει σφαίρα όπως είπες.

 

Sent from my SM-G970F

 

Δεν ξέρω για ποιο σημείο μιλάς αλλά και επάνω στην Υμηττού βελτιώθηκε με 40+ ταχύτητες μετρώντας με καρτοκινητό που είχα μέσα στο mifi της huawei. Έχει και κάποια περίεργα σημεία αλλά πλέον δεν την χρησιμοποιώ ως βασικό νούμερο για να βλέπω τι γίνεται συνεχώς ούτε κουβαλάω συνεχώς πια εξοπλισμό για μετρήσεις από την δουλειά γιατί άλλαξα πόστο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για την ίδια περιοχή. Στο σπίτι μου στον Άγιο Δημήτριο. Και το είπα μόνο για να δείξω ποια είναι η διαφορά με την συγκεκριμένη "αναβάθμιση" που έγινε στο δίκτυο...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Κοινό RAN με VF GR και υπάρχει bandwidth και για τους 2 :X

 

Μιλάμε για Ελλάδα, σωστά; :lol: Ευχαριστημένος είμαι που δεν έσπασε και αυτή η συνεργασία. Και να λες αμήν...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για την ίδια περιοχή. Στο σπίτι μου στον Άγιο Δημήτριο. Και το είπα μόνο για να δείξω ποια είναι η διαφορά με την συγκεκριμένη "αναβάθμιση" που έγινε στο δίκτυο...

 

Sent from my SM-G970F

 

Καλά σίγουρα κάνανε μόνο σε συγκεκριμένα σημεία. Υπάρχουν ακόμα τεράστιες τρύπες με απαράδεκτες ταχύτητες σε αρκετά σημεία μέσα στην Αθήνα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

15 είναι όλο το φάσμα που έχει αγορασμένο. Τι θα μείνει μετά για το GSM;
Τώρα και όλοι οι ηλικιωμένοι θα πάρουν smartphones τι να το κάνεις το gsm;;; :D

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα και όλοι οι ηλικιωμένοι θα πάρουν smartphones τι να το κάνεις το gsm;;; :D

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε χώρες τεχνολογικά ανεπτυγμένες, όπως οι ΗΠΑ, βλέπεις παππούδες και γιαγιάδες 70-80 χρόνων με iPhone. Στην ψαροκωσταινα που είμαστε τεχνοφοβικοι και θεωρούμε ότι οι κεραίες τηλεφωνίας προκαλούν καρκίνο, σιγά μην αφήσουν τα GSM κινητά με κουμπιά... :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χαίρομαι όταν βλέπω ηλικιωμένους να προσπαθούν και εν τέλει να εξοικειωνονται με την τεχνολογία.

Από την άλλη, θλίβομαι όταν βλέπω να μην προσπαθούν και να παραιτουνται, πχ. κάνοντας ουρές για ανάληψη ενός 20 ευρου από το γκισέ, ενώ μπορούν κάλλιστα να πάνε στο ΑΤΜ ή ακόμη καλύτερα να χρησιμοποιούν κάρτες.

Τελικά, όλα είναι θέμα νοοτροπίας και όχι ηλικίας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε χώρες τεχνολογικά ανεπτυγμένες, όπως οι ΗΠΑ, βλέπεις παππούδες και γιαγιάδες 70-80 χρόνων με iPhone. Στην ψαροκωσταινα που είμαστε τεχνοφοβικοι και θεωρούμε ότι οι κεραίες τηλεφωνίας προκαλούν καρκίνο, σιγά μην αφήσουν τα GSM κινητά με κουμπιά... :p
Έχεις απόλυτο δίκαιο.

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ χαίρομαι όταν βλέπω ηλικιωμένους να προσπαθούν και εν τέλει να εξοικειωνονται με την τεχνολογία.

 

Από την άλλη, θλίβομαι όταν βλέπω να μην προσπαθούν και να παραιτουνται, πχ. κάνοντας ουρές για ανάληψη ενός 20 ευρου από το γκισέ, ενώ μπορούν κάλλιστα να πάνε στο ΑΤΜ ή ακόμη καλύτερα να χρησιμοποιούν κάρτες.

 

Τελικά, όλα είναι θέμα νοοτροπίας και όχι ηλικίας.

Πολύ σωστά συμφωνώ! :up:

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 είναι όλο το φάσμα που έχει αγορασμένο. Τι θα μείνει μετά για το GSM;
Δηλαδή δεν μπορεί να το αυξήσει; υπάρχει κάποιος περιορισμός;

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gogos2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορεί να το αυξήσει; υπάρχει κάποιος περιορισμός;

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Πρέπει να αγοράσει επιπλέον φάσμα μετά από διαγωνισμό της ΕΕΤΤ, δεν είναι ούτε απλό ούτε φθηνό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη Καβαλα μεγαλα κενα στη διαδρομη σε LTE.

 

Δηλαδή δεν μπορεί να το αυξήσει; υπάρχει κάποιος περιορισμός;

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν περισσευαν χρηματα για τετοια δεν νομιζω να εβγαινε προς πωληση.

Edited by ascobar
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χαίρομαι όταν βλέπω ηλικιωμένους να προσπαθούν και εν τέλει να εξοικειωνονται με την τεχνολογία.

Από την άλλη, θλίβομαι όταν βλέπω να μην προσπαθούν και να παραιτουνται, πχ. κάνοντας ουρές για ανάληψη ενός 20 ευρου από το γκισέ, ενώ μπορούν κάλλιστα να πάνε στο ΑΤΜ ή ακόμη καλύτερα να χρησιμοποιούν κάρτες.

Τελικά, όλα είναι θέμα νοοτροπίας και όχι ηλικίας.

 

 

Και όσο για αυτή την νοοτροπία στην Ελλάδα (μιλάω γενικά και για πάρα πολλά θέματα), φημιζόμαστε...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια απορία:αν την πάρει η Iliad υπάρχει περίπτωση να αλλαξουν τον εξοπλισμό; :worry:

 

Όχι. Γιατί να τον αλλάξουν; Το δίκτυο είναι καινούριο. Αυτό που θα ηταν καλό να θεωρήσουν για το μέλλον είναι dual vendor και με τίποτα single ran. Αυτό που έχουν κάνει μέχρι στιγμής είναι προβληματικό. Δεν έχουν εικόνα του τι γίνεται εκτός από ένα vendor.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά από Θεσσαλονίκη (Λευκό Πύργο).

Με χιλιάδες κόσμου, το δίκτυο στο ύψος του, και φυσικά όχι down...

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/5430130296

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στο Γηροκομείο Αθηνών, η WIND έχει το πιο γρήγορο mobile ίντερνετ και ας μην είναι κάτι το τρομερό (B7+B3)... :wacko: (το upload ξεκίνησε με 65 Mbps και μετά από λίγο με "έκοψε" κάτω από 50)

 

Screenshot-Speedtest-20191028-231521.png

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πείτε μου φταίνε τα κινητά (που δεν έχουν αυτό το Carrier aggregation) η ή wind? Πειραιά καρακεντρο μέσα στην κεντρική λεωφόρο στην παρέλαση Η+ έδειχνε. χτες πλάκα κοντά στην Συγγρού ανοίγω την οθόνη πάλι Η+ βλέπω! έλεος. μετά από λίγο οριακά έβγαλε 4g αργό όμως! το γίνεται;;; πριν λίγα χρόνια όταν ξεκινούσε το 4g η wind ήταν παντού πολύ καλύτερα! τώρα γιατί δείχνει τις πιο πολλές φορές H+και μάλιστα τραγικά αργό;;; να αλλάξω εταιρεία;; να πάρω τις 10 γραμμές να φύγουμε όλοι οικογενειακως; θα βελτιωθεί;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πείτε μου φταίνε τα κινητά (που δεν έχουν αυτό το Carrier aggregation) η ή wind? Πειραιά καρακεντρο μέσα στην κεντρική λεωφόρο στην παρέλαση Η+ έδειχνε. χτες πλάκα κοντά στην Συγγρού ανοίγω την οθόνη πάλι Η+ βλέπω! έλεος. μετά από λίγο οριακά έβγαλε 4g αργό όμως! το γίνεται;;; πριν λίγα χρόνια όταν ξεκινούσε το 4g η wind ήταν παντού πολύ καλύτερα! τώρα γιατί δείχνει τις πιο πολλές φορές H+και μάλιστα τραγικά αργό;;; να αλλάξω εταιρεία;; να πάρω τις 10 γραμμές να φύγουμε όλοι οικογενειακως; θα βελτιωθεί;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

ποιο κινητό?mi a3

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...