Jump to content

AMOI A862W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ που το δούλεψα για καμιά εβδομάδα, μιά χαρά κατασκευή μου φάνηκε. Αν τώρα από μέσα είναι τόσο φτηνά συναρμολογημένο, θα το δείξει ο καιρός, θα βγουν πολλά off, όπως με το Doogee DG100 και το W450. Τον ηλεκτρονικό που είπε για την ελεεινή κατασκευή δεν τον σχολιάζω, δεν ξέρω τι είχε στο μυαλό του, καμιά πλακέτα από ατμοσίδερο με αντιστάσεις σαν μπουντρέλια, ή κάναν ενισχυτή του Τσακιρίδη των 10.000€...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι,σίγουρα,αν έχει βασικά προβλήματα είναι άχρηστο,ακόμη και αν κοστίζει 5 ευρώ.Ελπίζω σε λίγες μέρες που θα το έχω να μη μου παρουσιάσει κάτι...
Link to comment
Share on other sites

o ηλεκτρονικος που ειπε κολησε τα καλωδια του μικροφωνου ..και του ακουστικου...πιστευω οτι ειπε μπουρδες...

ολα ειναι με flex cable, η ,ενσωματωμενα επανω στην πλακετα...

μαλλον το μπερδεψε με επισκευη ραδιοκασετοφωνου... :p

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το παρελαβα και εγω χτες οφειλω να πω οτι απο "εξωτερικη" ποιοτητα κατασκευης και συναρμογης των υλικων το κινητο ειναι εξαιρετικο.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το παρελαβα και εγω χτές οοφείλω να πω οτι απο "εξωτερικη" ποιοτητα κατασκευης και συναρμογης των υλικων το κινητο ειναι εξαιρετικο.

 

Συμφωνώ και εγώ το είχα δύο μέρες, παραγγελία για γνωστό και από ποιότητα κατασκευής μου φαίνεται ότι είναι άνω του μετρίου, για τα χρήματα που έκανε φυσικά. Σε ανταπόκριση το κινητό πάει σφαίρα, καλή ακουστική και δυνατό wifi. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να το επεξεργαστώ περαιτέρω αλλά μια μέρα θα το ζητήσω για testdrive.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ που το είχα για μια καμια εβδομάδα στα χέρια μου καιτά για κανα μήνα η γυναίκα μου, πριν το δώσω στην κουμπάρα μου (δεν θέλω σχόλια:):)) η οποία το έχει κανα 3άρι εβδομάδες τώρα και με τα πιτσιρίκια της να το "παλεύουν" είναι σε όλα του άψογο.
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ που το είχα για μια καμια εβδομάδα στα χέρια μου καιτά για κανα μήνα η γυναίκα μου, πριν το δώσω στην κουμπάρα μου (δεν θέλω σχόλια:):)) η οποία το έχει κανα 3άρι εβδομάδες τώρα και με τα πιτσιρίκια της να το "παλεύουν" είναι σε όλα του άψογο.

 

Ξέχασα να πω για την κάμερα ότι είναι ανεκτή σε λήψη ημέρας και σε νυχτερινή... χωρίς σχόλια

 

Κουμπάρα είπες εεεε; :):)

Link to comment
Share on other sites

To παρηγγειλα κι εγω σημερα απο Minideal. Σε καμια 20αριά μερες να το περιμενω? :)
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

To παρηγγειλα κι εγω σημερα απο Minideal. Σε καμια 20αριά μερες να το περιμενω? :)

 

Πάνω κάτω τόσο κάνει

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω τόσο κάνει

Ευχαριστω πατριωτακι. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πατριωτακι. :)

 

Σας λεω απλα τι μου ειπε ο τυπος στο μαγαζι. δεν ημουνα μπροστα οταν το ανοιξε. Δεν τον ξερω κι απο χθες για να πω οτι λεει αληθεια η παραφουσκωνει τα πραγματα. Το θεμα ειναι οτι το προβλημα ειναι σοβαρο και αν και μου το ανοιξε και το εφτιξε οπως ειπε ακουφετε μεν καλυτερα τ ο μικροφωνο αλλα οχι δυνατα. Μαλλον καποια στιγμη θα το ανοιξω και ο ιδιος να δω τι γινετε εκει μεσα. και θα σας στειλω και φωτο. κατα τα αλλα το κινητο ειναι αρκετα καλο και γρηγορο. Χωρις το προβλημα του νικροφωνου θα ηταν το τελειο κινητο σε σχεση με την τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το παρηγγειλα, σημερα μου εστειλαν tracking number απο minideal. Οποτε αναμενουμε. :)
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

τελικα το προβλημα που ειχα ηταν εξαιτιας της micro sd. εβαλα καινουρια και ολα δουλευουν μια χαρα.

μια ερωτηση για οσους το εχουν παρει. που θα βρω μια καλη θηκη για το τηλεφωνο? εχω δει μερικες αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστες σελιδες. στην minideal δυστυχως δεν βρισκω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το περιμένω και γω από μέρα σε μέρα . 12/02 ήρθε αεροδρόμιο

Το παρήγγειλα για το πατέρα μου.

ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους από ρομ τι παίζει ,αν υπάρχει custom και γενικά τι προτείνεται να βάλω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το περιμένω και γω από μέρα σε μέρα . 12/02 ήρθε αεροδρόμιο

Το παρήγγειλα για το πατέρα μου.

ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους από ρομ τι παίζει ,αν υπάρχει custom και γενικά τι προτείνεται να βάλω

 

και σε μένα το γράφει ότι έφτασε και μου λέει αυτό :ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 12-02-2014 12:38

μπορεί κανείς να μου πει τι σημαίνει??έχει περάσει από το κέντρο διαλογής??θα έρθει δηλαδή στο ταχυδρομείο μου στην θεσσαλονίκη σύντομα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το περιμένω και γω από μέρα σε μέρα . 12/02 ήρθε αεροδρόμιο

Το παρήγγειλα για το πατέρα μου.

ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους από ρομ τι παίζει ,αν υπάρχει custom και γενικά τι προτείνεται να βάλω

 

Αφού είναι για τον πατέρα σου δεν χρειάζεται τίποτα.

Και μένα ένα δέμα που περίμενα με SG Post έφτασε χτες το πρωί αεροδρόμιο και σήμερα το πρωί μου άφησε ειδοποιητήριο ο ταχυδρόμος. (Πατρα)

Λογικά και σε εσένα αύριο θα σου έρθει χαρτάκι ή θα στο φέρει ο ταχυδρόμος! Το ίδιο ισχύει και για τον άλλο φίλο που ρωτάει.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κ γω σήμερα ;) ακόμα δεν έχω πλήρη εικόνα. όταν θα έχω θα σας πω

 

Edit:

Για το ηχείο διαβάζω διάφορα από το οποίο δεν έχω παράπονο, βγάζει λίγο μπάσο και η ένταση είναι καλή. Σε χώρο που έχει ησυχία όταν το βάζεις τέρμα σου παίρνει λίγο τα αυτιά. Σε γενικές γραμμές καλό το ηχείο. (στο πίσω ηχείο αναφέρομαι)

Edited by Manux_oS
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κ γω σήμερα ;) ακόμα δεν έχω πλήρη εικόνα. όταν θα έχω θα σας πω

 

Κρεμόμαστε από τα χείλη σου...:)

Link to comment
Share on other sites

Κρεμόμαστε από τα χείλη σου...:)

Το αυτό. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! γνωρίζει κανείς αν αυτά τ ακουστικά είναι συμβατά με το AMOI A862W http://www.e-shop.gr/product?id=PER.591338 ???

 

ευχαριστωωώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ βάζω το apn της Wind και δεν το δέχεται με τίποτα. Βασικά δεν έχω Internet. Χρειάζεται να κάνω κάτι ιδιαίτερο;

 

 

Edit:

 

Το διόρθωσα. Για έναν περίεργο λόγο ήθελε να βάλω και το mms apn παρόλο που δεν έχει σχέση με το Ιντερνετ.

Edited by jabaman
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! γνωρίζει κανείς αν αυτά τ ακουστικά είναι συμβατά με το AMOI A862W http://www.e-shop.gr/product?id=PER.591338 ???

 

ευχαριστωωώ! :)

 

Θα σου έλεγα να τσεκάρεις αυτά : http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009665 http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664

 

Τα βάζει πολυ συχνά στα ~9€, κατά 99% δουλεύουν στο κινητό σου, δοκιμασμένα σε zte 970 & inew v3 :)

 

Υποψιάζομαι οτι και αυτά στα ~7€ θα είναι συμβατά http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009934

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ βάζω το apn της Wind και δεν το δέχεται με τίποτα. Βασικά δεν έχω Internet. Χρειάζεται να κάνω κάτι ιδιαίτερο;

 

 

Edit:

 

Το διόρθωσα. Για έναν περίεργο λόγο ήθελε να βάλω και το mms apn παρόλο που δεν έχει σχέση με το Ιντερνετ.

 

Σωστά. Και έγώ που το είχα για λίγο στα χέρια μου έπρεπε να περάσω manual τις ρυθμίσεις των servers της wind (τυχαίο;) για να δουλέψει η σύνδεση δεδομένων! Παρ'όλο που είχα κάνει το τρυκ που περιγράφεται στις πρώτες σελίδες αυτόυ του νήματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σημφορουμητες. Έχω πάρει το συγκεκριμένο τηλ για ένα φίλο μου. Είχε πρόβλημα με το κλείδωμα της οθόνης κ τελικά το στείλαμε κινά για επισκευή. Το κην ήρθε πριν καμιά εβδομάδα άλλα δεν είχε την multilanguage rom του mini dial με τα ελληνικά άλλα την εργοστασιακή του <μαλο>, με μόνο τα κινεζικά κ τα αγγλικά σαν επιλογές κ χωρίς Google plei κ root. :mad::mad::mad: Υπάρχει τρόπος για να μην το ξαναστέλνω, είτε να βάλω την αρχική του rom είτε έστω να εγκαταστήσω το plei? :(:( Είμαι άσχετος με τέτοια κ θα ήθελα αν γίνετε όσο ποιο αναλυτικά τα βήματα. Ευχαριστώ.:O:O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to AMOI A862W

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...