Jump to content

AMOI A862W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους.

 

Περιμενω και εγω ενα απο αυτα τα Amoi για τη γυναικα μου και θελω να του "βγαλω τα ματια" πριν της το δωσω οπότε :

 

Ηθελα να ρωτησω τους ηδη κατοχους , εχει δοκιμασει κανενας να του κανει ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου ? (οπως περιγραφεται εδω ).

 

Επισης απο roms και upgrade την version του android που εχει ηδη τι παιζει? Αν/πως μπορουμε του κανουμε?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

the_observer.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα!

Παρέλαβα το κινητό πριν μερικές μέρες. Είναι το πρώτο μου smartphone, οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη. Πάντως καλό φαίνεται και δεν έχω προβλήματα μέχρι στιγμής. Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω μόνο. Που μπορώ να βρω usb drivers για το κινητό; Έχω windows 7 64 bit ελληνικά και όταν το συνδέω, δεν αναγνωρίζεται πλήρως με αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω κάποια αρχεία που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το USB κατέβασε το notification bar και εκεί θα δεις 2-3 επιλογές για την σύνδεση USB.

Eπέλεξε σε μία από αυτές, σύνδεση ως αποθηκευτικός χώρος και ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου από άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το USB κατέβασε το notification bar και εκεί θα δεις 2-3 επιλογές για την σύνδεση USB.

Eπέλεξε σε μία από αυτές, σύνδεση ως αποθηκευτικός χώρος και ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου από άλλη.

 

Έχει notification τελικά. Ευχαριστώ!

Κατάφερα να περάσω τις επαφές από το παλιό τηλέφωνο. Κατέβασα και κάτι drivers από εδώ γιατί δεν μου το εμφάνιζε σωστά στο device manager.

http://www.teamandroid.com/2012/07/30/how-to-set-up-adb-fastboot-with-android-sdk/

 

Πρώτη επαφή με smartphone και android και ψάχνομαι.

Πάντως με το τηλεφωνάκι μια χαρά μέχρι στιγμής. Πήρα και τα ακουστικά που για Sony Ericcson που πρότειναν τα παιδιά από το crazy sundays και δουλεύουν οκ. Αν δεν βγάλει προβλήματα, πιστεύω πως είναι πολύ καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

 

Περιμενω και εγω ενα απο αυτα τα Amoi για τη γυναικα μου και θελω να του "βγαλω τα ματια" πριν της το δωσω οπότε :

 

Ηθελα να ρωτησω τους ηδη κατοχους , εχει δοκιμασει κανενας να του κανει ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου ? (οπως περιγραφεται εδω ).

 

Επισης απο roms και upgrade την version του android που εχει ηδη τι παιζει? Αν/πως μπορουμε του κανουμε?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

the_observer.

 

Είναι qualcomm δε παίρνει χέρι το κινητό πρόσεξε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι qualcomm δε παίρνει χέρι το κινητό πρόσεξε.

 

Παίρνει, αρκεί να ξέρεις τι κάνεις! Από κάτι εύκολο όπως ρουτάρισμα μέχρι και αλλαγή ρομ.

 

καλησπέρα , μπορείς να μου πεις πως έλυσες το πρόβλημα με το 3g? τι εννοείς μετονομασία δικτύου?

 

Θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις-ασύρματο και δύκτια "οερισσότερα"-δύκτια κινητής τηλεφωνίας-ονόματα σημείου πρόσβασης και εκεί θα πρέπει να φτιάξεις νεο ΑΡΝ (πχ Cosmote Internet) με τα στοιχεία της cosmote. Googleαρέ το για να βρεις τις ρυθμίσεις που θα πρέπει να περάσεις. Η μετονομασία ( ενός κινέζικου ΑΡΝ που υπήρχε σε πχ cosmote στην περίπτωσή σου) που για κάποιους δούλεψε, σε εμένα με wind, δεν...

Αν θες να στέλνεις και mms θα πρέπει να φτιάξεις και άλλο ένα ΑΡΝ που θα λέγεται πχ Cosmote MMS.

Ξέρεις που θα βρεις και αυτές τις ρυθμίσεις:)

Link to comment
Share on other sites

μετά από αρκετές μέρες χρήσης,μπορώ να πω ότι είναι φόβερό κινητό!!Μέγάλες επιδόσεις,δε κολλάει πουθενά.Το μόνο κακό που μπορώ να πω ότι έχει,είναι η πολύ μικρή ζωη της μπαταρίας του.Μικρότερη απ'οτι περίμενα,1 μέρα κρατάει.γενικά όμως αξίζει το κινητό σίγουρα!!

 

και μια ερώτηση αν ξέρει κανείς:το κινητό αυτό παίρνει ρυθμίσεις για wind???

Edited by sensei_timos
Link to comment
Share on other sites

μετά από αρκετές μέρες χρήσης,μπορώ να πω ότι είναι φόβερό κινητό!!Μέγάλες επιδόσεις,δε κολλάει πουθενά.Το μόνο κακό που μπορώ να πω ότι έχει,είναι η πολύ μικρή ζωη της μπαταρίας του.Μικρότερη απ'οτι περίμενα,1 μέρα κρατάει.γενικά όμως αξίζει το κινητό σίγουρα!!

 

και μια ερώτηση αν ξέρει κανείς:το κινητό αυτό παίρνει ρυθμίσεις για wind???

 

Nαι φυσικά και μπορείς να το ρυθμίσεις για την Wind, γιατί όχι;

 

Αυτό που λες με την μπαταρία, μου κάνει εντύπωση. Μια μέρα μόνο;;; Με τι χρήση;

Link to comment
Share on other sites

φυσιολογική χρήση θα έλεγα.Λίγο ίντερνετ,τηλέφωνα και τέτοια.καθόλου παιχνίδια.Δεν είναι και μεγάλο πρόβλημα,απλά είπα να το αναφέρω.

Αυτό με τη wind το ρωτάω,γιατί σε άλλο κινητό μου δεν έμπαιναν.Μην αλλάζω δίκτυο και πάθω ζημιά!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μια χαρά με την Wind. Το έχω δοκιμάσει προσωπικά!

 

Η μπαταρία του θα έπρεπε να κρατάει παραπάνω. Πόσο καιρό το έχεις; Έχεις συμπληρώσει καμιά δεκαριά φορτίσεις-αποφορτίσεις;

Καλό θα ήταν στην αρχή να το αποφορτίζεις μέχρι χαμηλά και να αποφεύγεις να το φορτίζεις έτσι στα πεταχτά για κανα μισάωρο.

Link to comment
Share on other sites

αυτό κάνω,το αφήνω μέχρι τα τελευταία του.Ακόμα και όταν το κλείνω το βράδυ,την άλλη μέρα που το ανοίγω έχει λιγότερη μπαταρία!!Ίσως απλά να έχω έγω κακή μπαταρία.

thanks για τις πληροφορίες για wind,το είχα μια έννοια.Α μπορείς να στείλεις και το που βρήκες τις ρυθμίσεις,θα σε υπέρευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο unboxing που είναι στο πρώτο post αναφέρεται και το πρόβλημα με τη μπαταρία.

 

Η μπαταρία 2000 mAh δεν είναι. 1800 το πολύ, φαίνεται και από το μέγεθος της μπαταρίας. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο unboxing που είναι στο πρώτο post αναφέρεται και το πρόβλημα με τη μπαταρία.

 

Η μπαταρία 2000 mAh δεν είναι. 1800 το πολύ, φαίνεται και από το μέγεθος της μπαταρίας. :mad:

 

Όταν λες επίσημο;

Btw έχουμε το πραγματικά επίσημο πρώτο ελληνικό unboxing βίντεο (το οποίο αναφέρεται 3 σελίδες πιο πίσω και έχει έγκριση από τον TUV για το επίσημο του πράγματος) εδώ για όποιον θέλει...

Η μπαταρία Εγώ πάντως θα έλεγα πως είναι ίσως και παραπάνω από 2000mAh μιας και σε σύγκριση με ένα galaxy nexus κρατάει πολλές ώρες πιο πολύ με την ίδια χρήση...έχω δει και 6 ώρες οθόνης στο Amoi τη στιγμή με το gn πάνω από 4 ώρες δεν έβλεπα

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο unboxing που είναι στο πρώτο post αναφέρεται και το πρόβλημα με τη μπαταρία.

 

Η μπαταρία 2000 mAh δεν είναι. 1800 το πολύ, φαίνεται και από το μέγεθος της μπαταρίας. :mad:

 

Πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;;

Σε σύγκριση με του ΑΜΟΙ Ν828 (ίδιο εργοστάσιο) είναι αρκετά μεγαλύτερη σε όγκο, αλλά τοu Ν828 είναι 2050mAh!!

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Απο 8/2 αγορά απο minideal, ακομα δεν κατέφθασε.

Πιστευω απο Τρίτη να έρθει το χαρτάκι για παραλαβή.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Για χαρα σε ολους.

 

Το κινητο ,μου ηρθε και πεταει.

Αποκλειεται καποιος να το παρει και να μην ειναι ευχαριστημενος (για τα λεφτα του δηλαδη δε το συζηταμε καν).

Εκτος αμα του τυχει καμια στραβη οπως αυτες που διαβασα σε προηγουμενα post.

 

Ηθελα να ρωτησω ομως για να το δει το pc πρεπει να κανω κατι ?

Υπαρχει καποια επιλογη που πρεπει να εχω ενεργοποιημενη/απενεργοποιημενη στο android για το usb ή κατι αλλο γιατι μεχρι στιγμης δε το βλεπει.

 

Ευχαριστω.

Edited by nikits72
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρία...

 

Έχω στα χέρια μου αρκετά κινητά με 2000 mAh σε συνδυασμό με "παλιά" chipset όπως το snapdragon 200 και όλα μου κράταγαν μιάμιση μέρα με μέτρια χρήση (3G ανοιχτό) το Amoi βγάζει μια μέρα.

 

Η μπαταρία δεν είναι 2000 mAh και φαίνεται και από το μέγεθος της. Βάλτε τη δίπλα δίπλα με άλλες 2000 και θα καταλάβετε.

 

Το γεγονός ότι έχει πιο λίγα mAh από αυτά που δηλώνει δε σημαίνει ότι το κινητό δεν είναι καλό.. μια χαρά είναι.

 

 

 

Όταν λες επίσημο;

Btw έχουμε το πραγματικά επίσημο πρώτο ελληνικό unboxing βίντεο (το οποίο αναφέρεται 3 σελίδες πιο πίσω και έχει έγκριση από τον TUV για το επίσημο του πράγματος) εδώ για όποιον θέλει...

Η μπαταρία Εγώ πάντως θα έλεγα πως είναι ίσως και παραπάνω από 2000mAh μιας και σε σύγκριση με ένα galaxy nexus κρατάει πολλές ώρες πιο πολύ με την ίδια χρήση...έχω δει και 6 ώρες οθόνης στο Amoi τη στιγμή με το gn πάνω από 4 ώρες δεν έβλεπα

 

 

Όταν λέω επίσημο εννοώ με τη συνεργασία του Techvalue.net και του myphone.gr

 

Επίσης παραβιάζεις τους όρους χρήσης του forum κάνοντας πολλαπλές δημοσιεύσεις αυτοπροβολής.

 

Το πρώτο έγινε από εμένα απλώς το video ανέβηκε την επόμενη μέρα στο πρώτο post αλλά αν θες να λες ότι ήσουν εσυ no problem.

 

Γιατί δε το συγκρίνεις με κάτι πιο παλιό;

Edited by Manux_oS
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,εννοείται ότι αν το μόνο "πρόβλημα" που θα προκύψει με το κινητό είναι η μπαταρία θα μιλάμε για μια πραγματικά μεγάλη ευκαιρία!!Απλά είναι το μόνο κακό που έχω παρατηρίσει,γι'αυτό το ανέφερα,γιατί από όλα τα υπόλοιπα,εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Και είμαι αρκετά απαιτητικός
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρία...

 

Η μπαταρία δεν είναι 2000 mAh και φαίνεται και από το μέγεθος της. Βάλτε τη δίπλα δίπλα με άλλες 2000 και θα καταλάβετε.

 

Μην επιμένεις φίλε μου σε κάτι που δεν είναι δεδομένο. Δεν υπάρχει δηλαδή κάποιος μαθηματικός τύπος σχέσης όγκου και χωριτικότητας. Μέρα με την μέρα η τεχνολογία προχωράει, ο όγκος μικραίνει και τα mAh μεγαλώνουν. Μπορεί εσύ να έχεις μια μπαταρία με λιγότερα Ah στον ίδιο όγκο, αλλά εγώ μπορώ να σου βρώ πολλές μπαταρίες με μικρότερο όγκο και περισσότερα mAh.

 

Και ναι, την έχω βάλει δίπλα σε μία άλλη μπαταρία που είναι 2050mAh και κατάλαβα ότι αυτό που λες δεν ισχύει! Η μπαταρία του Α862W ήταν μεγαλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρία...

 

Έχω στα χέρια μου αρκετά κινητά με 2000 mAh σε συνδυασμό με "παλιά" chipset όπως το snapdragon 200 και όλα μου κράταγαν μιάμιση μέρα με μέτρια χρήση (3G ανοιχτό) το Amoi βγάζει μια μέρα.

 

Η μπαταρία δεν είναι 2000 mAh και φαίνεται και από το μέγεθος της. Βάλτε τη δίπλα δίπλα με άλλες 2000 και θα καταλάβετε.

 

Το γεγονός ότι έχει πιο λίγα mAh από αυτά που δηλώνει δε σημαίνει ότι το κινητό δεν είναι καλό.. μια χαρά είναι.

 

 

 

 

 

 

Όταν λέω επίσημο εννοώ με τη συνεργασία του Techvalue.net και του myphone.gr

 

Επίσης παραβιάζεις τους όρους χρήσης του forum κάνοντας πολλαπλές δημοσιεύσεις αυτοπροβολής.

 

Το πρώτο έγινε από εμένα απλώς το video ανέβηκε την επόμενη μέρα στο πρώτο post αλλά αν θες να λες ότι ήσουν εσυ no problem.

 

Γιατί δε το συγκρίνεις με κάτι πιο παλιό;

 

Το ότι έκατσα και έφτιαξα ένα βιντεάκι το οποίο είχα υποσχεθεί σε αυτούς που ενδιαφέρονταν για το κινητό και το ανέβασα για να το δουν σημαίνει ότι αυτοπροβάλλομαι; το δικό μου έγινε 2 μέρες πριν το δικό σου απλά βαριόμουν να το ανεβάσω μωρέ.Αλλά αν θες να λες ότι ήταν το δικό σου no problem.Έτσι κι αλλιώς δεν έχω κάποιο κέρδος από αυτό και την αυτοπροβολή όπως λες, σε αντίθεση με σένα, οπότε αυτοαναιρείσαι.Θα πρότεινα, τέλος, να χαλαρώσεις, δεν πρόκειται να σου κλέψω την δουλειά μη φοβάσαι.Και μιας και είμαι μεγαλύτερος σου θα σου δώσω μια συμβουλή: πριν γυρίσουμε ένα βίντεο hands on, σβήνουμε τους σελιδοδείκτες και τις σελίδες που μπήκαμε πρόσφατα

(δες στο 12:28 ). Καλή συνέχεια στο έργο σου, και πάντα πρωτιές και αποκλειστικότητες. Εντελώς φιλικά.

ΥΓ. Σχετικά με την μπαταρία. Και οι σημερινοί υπολογιστές είναι μικρότεροι σε μέγεθος από ότι οι πρώτοι υπολογιστές που ήταν σε μέγεθος δωματίου.να υποθέσω λοιπόν σύμφωνα με τη λογική σου, ότι οι σημερινοί υπολογιστές υπολείπονται σαφώς σε επεξεργαστική ισχύ έναντι των παλιών έτσι; Εκτός κι αν εσύ συγκρίνεις τα πάντα βάση μεγέθους πρώτα απ'όλα, οπότε πάω πάσο.

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Το topic είναι για το Amoi μη βγαίνεις εκτός θέματος, δε βοηθάς τους χρήστες έτσι.

 

Αν θες να δώσεις προσωπικές συμβουλές με προσωπικό μήνυμα.

 

Σχετικά με τη μπαταρία αν όντως είναι 2000 mAh τότε το "πρόβλημα" είναι στη rom.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to AMOI A862W

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...