Jump to content

AMOI A862W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.to2c.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/4/14_1_1.jpg

 

HOT Points Qual Core

Network 2G:GSM 900/1800MHz 3G:WCDMA 2100MHz, GPRS/EDGE/HSPA

Processor Qualcomm MSM8225Q 1.2GHz, GPU Adreno 203

RAM 1GB RAM

Flash Memory 4GB ROM

Expansion Memory Support up to 32GB micro SD memory card

Operating System Android 4.1, Google Play Store pre-installed

Languages Russian, English, Espanol

Screen 4.5 inch IPS, 960 x 540 pixels

Peripherals Support 3.5mm Stereo Interface, Micro USB 2.0

Wireless WiFi 802.11, Bluetooth

GPS GPS / AGPS

Camera Front: 0.3MP, Back: 5MP(AF, with Flash)

Color Black

Battery 2000mAH

Size & weight 134.5×67.3×10.6mm, 150grams

Package Content Charger, USB cable

 

http://hotmid.com/amoi-a862w-quad-core-msm8225q-wcdma-gsm-dual-sim-4-5-inch-ips-android-phone.html

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=jG8SGjYFW58]Amoi A862W [unboxing Video] [@myphone.gr] - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hbXrZE-OhS0]Amoi A862W [Hands on - Review @myphone.gr] - YouTube[/ame]

 

Ευχαριστούμε τον Manux_oS για τις παρουσιάσεις. Τα video έγιναν από το techvalue.net σε συνεργασία με το myphone.gr.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://hotmid.com/catalog/product/gallery/id/371/image/3799/

http://hotmid.com/catalog/product/gallery/id/371/image/3795/

 

HOT Points Qual Core

Network 2G:GSM 900/1800MHz 3G:WCDMA 2100MHz, GPRS/EDGE/HSPA

Processor Qualcomm MSM8225Q 1.2GHz, GPU Adreno 203

RAM 1GB RAM

Flash Memory 4GB ROM

Expansion Memory Support up to 32GB micro SD memory card

Operating System Android 4.1, Google Play Store pre-installed

Languages Russian, English, Espanol

Screen 4.5 inch IPS, 960 x 540 pixels

Peripherals Support 3.5mm Stereo Interface, Micro USB 2.0

Wireless WiFi 802.11, Bluetooth

GPS GPS / AGPS

Camera Front: 0.3MP, Back: 5MP(AF, with Flash)

Color Black

Battery 2000mAH

Size & weight 134.5×67.3×10.6mm, 150grams

Package Content Charger, USB cable

 

http://hotmid.com/amoi-a862w-quad-core-msm8225q-wcdma-gsm-dual-sim-4-5-inch-ips-android-phone.html

O Qualcomm MSM8225Q σε σύγκριση με τον 6589 που φοράνε τα περισσότερα κινέζικα είναι καλύτερος ή τα ίδια περίπου;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, παρήγγειλα το συγκεκριμένο τηλ για ένα φίλο, διαπίστωσε ότι το κινητό δουλεύει μεν μια χαρά στην κανονική του λειτουργιά άλλα όταν το κην κλείδωσε την οθόνη με το που πατάς το κουμπί να το ξεκλειδώσει εμφανίζει μαύρη αναμενη οθόνη με άχνες ρίγες στο παρασκήνιο... από πίσω το κιν δουλεύει κανονικά (ακουγόντανε ήχοι κ δόνηση όταν κάνεις-επιλεγεις κάτι) . (ακόμη κ με επιλογή χωρίς κλείδωμα) .

 

Αν ξέρει λιπών κάποιος τι μπωρι να φταίει κ τι προτείνετε να κάνω από δω κ πέρα.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα προβλήματα που αντιμετωπίζω για αυτό είναι 1δεν είναι δικό μου να κάνω πειραματισμούς κ πάνω απ'ολα να πάρω το ρίσκο κάτι να πάει στραβά, 2 δεν ξέρω την διαδικασία κ 3 το κινητό είναι καινούριο όποτε δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει με το κατάστημα , εγγυήσεις, επισκευές κ τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρήγγειλα το συγκεκριμένο τηλ για ένα φίλο, διαπίστωσε ότι το κινητό δουλεύει μεν μια χαρά στην κανονική του λειτουργιά άλλα όταν το κην κλείδωσε την οθόνη με το που πατάς το κουμπί να το ξεκλειδώσει εμφανίζει μαύρη αναμενη οθόνη με άχνες ρίγες στο παρασκήνιο... από πίσω το κιν δουλεύει κανονικά (ακουγόντανε ήχοι κ δόνηση όταν κάνεις-επιλεγεις κάτι) . (ακόμη κ με επιλογή χωρίς κλείδωμα) .

 

Αν ξέρει λιπών κάποιος τι μπωρι να φταίει κ τι προτείνετε να κάνω από δω κ πέρα.

Σας ευχαριστώ.

 

καλησπερα σας . Υπαρχει πουθενα οδηγος φλασαρισματος rom σε κηνητα με Qualcomm MSM8225Q γιατι δεν μπωρω να τον βρω. σκευτομε παρολους τους ενδιασμους να το προσπαθησω μηποσ κ γλιτοσουμε την ταλεπορια να το στειλω πισο.

Link to comment
Share on other sites

παρεπιμπτοντως ποσω το ειχες παρει?τωρα ειδα 119$....ασχετα που σε εχει βγαλει εσενα προβλημα...με τα χαρακτηριστικα που εχει δεν ειναι ψιλοσκανδαλο?δε ξερω αν παιζει απροβληματιστα ο επεξεργαστης....
Link to comment
Share on other sites

αν θημαμε καλα το πειρα γιρο στα 110ευρο. δεν βλεπω καποιο προβλημα εκτος απο αυτο που αναφερω. τωρα κ να υπαρχει εφοσον δεν εχει δουλευτει κανονικα δεν μπορω να ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Hello everyone, welcome to www.vickmall.com!

We will provide the best service to you.our email:vivian@vickmall.com skype:selina.wang1208

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ παιδιά .. αν έχετε κάτι παραπάνω να πείτε όπως πχ αν είναι καλούτσικη η κάμερα και τετια !

Και αν έχει αντιμετωπίσει και άλλος το πρόβλημα που είπε το παιδί λίγο παραπανω

 

Στο παρακάτω βίντεο το κινητό φαίνεται άψογο !

https://www.youtube.com/watch?v=zBtYpGTUyYs

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το παρελαβα εγω...λοιπον σε τρεις ωρες χρηση να πω οτι παει σφαιρα...συσκευη αρκετα ποιοτικη λιγο βαρια θυμιζει ζοπο 820 στην αιθηση την κατασκευαστικη....κ με ελεγκαντ πινελιες στα πλαινα πληκτρα...σαρ αναφερει στα χαρτια 0.198 κατι αναλογο ειχε κ το ν828, οποτε υπο επανεξεταση αυτο το κομματι...πολυ χαμηλη τιμη για ναναι αληθινη...μεντυπωσιασε η οθονη...πολυ φωτεινη ωραια χρωματα...σαν πρωτη αισθηση χωρις να προλαβω να τσεκαρω καμερα μπαταρια ειναι αψογο για 87 € .....ενα θεματακι μου ανεφερε πριν λιγο αυτος που τοδωσα για μη συνδεση με 3τζι κοσμοτε αλλα 2100 δεν ειναι;το υποστηριζει το αμοι οποτε λογικα κατι λαθος κανει...για φθηνα κινητα παντως μεντυπωσιασε....επιση παρελαβα κ το v965 και αυτο μαρεσε αλλα σε ολα ενα κλικ κατω απτο αμοι...ηχειο κ ακουστικο δυνατο..μειον η ελλειψη ακουστικων...θηκης κ τατς...τουλαχιστον στο μινιντιλ Edited by ggkrizio
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς κάνε ένα τεστ , εκτός από την μπαταρία που είπες , το wi-fi και το GPS.
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς κάνε ένα τεστ , εκτός από την μπαταρία που είπες , το wi-fi και το GPS.

 

τελικα το 3g λυθηκε...μια μετονομασια δικτυου ηθελε σε κοσμοτε....η μπαταρια το αναμενομενο για σμαρτφοουν..ουτε να τελειωνει γρηγορα ουτε να κραταει ως αυριο...με αρκετο παιξιμο ομως αρα ολα οκ...το κινητο συνεχιζει να μη κολλαει πουθενα ακομα και σε βαριες εφαρμογες...wifi συνδεθηκε παντου χωρις προβληματα(ενταξει κ με καποιο αν δεν ειναι συμβατο φανταζομαι ειναι θεμα και ρουτερ κ θα υπαρχει λυση)...συνεχιζει να με εντυπωσιαζει για τα 87 ευρω που κοστιζει ειδικα η πολυτελης αισθηση που αφηνει..πχ αν το δεις διπλα διπλα με ζτε 965 το ζτε φαινεται σαν τογιοτα σε σχεση με μερσεντες...και δεν εννοω την αξιοπιστια....η καμερα σε συνθηκες φωτισμου κλασικα πραγματα,σε σκοταδι επισης κλασικα με φλας υποτυπωδες αλλα προσωπικα δε καιγομαι οποτε δε το θεωρω και μειονεκτημα...με 5αρα δε περιμενεις και καμερα thl w8....gps δεν εχει δοκιμαστει ακομα...μη το συζητας καθολου,για τετοια τιμη...αν αποδειχτει και αξιοπιστο και βγουν κ ρομ νομιζω οτι ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

ggkrizio, ευχαριστούμε για το mini πρακτικό και κατατοπιστικό review.Ουσιαστικά απαντάς σε όλα.

Το περιμένω κι εγώ αυτές τις μέρες (έχει κολλήσει στο αεροδρόμιο σταλμένο απο 9/12).Πιστεύω οτι είναι ακριβώς

όπως τα λές δηλ.πολύ μέτρια κάμερα,αλλά όλα τα άλλα άψογα και σίγουρα vfm.Mόλις το πάρω το πρώτο πού θά

δοκιμάσω,θα είναι το gps κι άν δεν παίζει, θα το κάνω να παίξει.Επίσης με ευχαρίστησε αυτό που λές για την ποιότητα-

εμφάνιση,γιατί ναί μεν το πήρα γιά πρόχειρη-καθημερινή χρήση,αλλά η καλή αίσθηση-εμφάνιση πάντα μετράνε.Ας το

πάρω όμως στα χέρια μου και θα αναφέρω κι εγώ τις εντυπώσεις μου.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

ggkrizio,σκεφτομαι να το παρω κι εγω,το βρηκα στο minideal 85 ευρο περιπου κ σου δινει δωρο root η silicon case,επειδη δεν εχω ιδεα τι σημαινει root, να το παρω?πρεπει να κανω καποια συμφωνια για την γλωσσα πριν το παραγγειλω η κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

root ισον super su :P μη νομιζεις,κ εγω με χιλια βοηθηματα να ρουταρω κινητο..αλλα με λιγα λογια σου "ανοιγει" το λογισμικο για να περασεις ρομς ,να τρεξεις εφαρμογες που απαιτουν ρουταρισμα,multilanguage κλπ σαν να σπας το εργοστασιακο λογισμικο που σε εχει περιορισμους..καπως ετσι δεν ειναι παιδια εσεις που ασχολειστε?εγω ειμαι πιο πολυ της πρακτικης κ μετα απο thl w8,zopo 820 και c2,lenovo a390,630,a800,a760,a820,amoi n828,zte v967,889s,965,hero,changjiang και αρκετα ακομα κρινω οτι αξιζει...μπορει ομως να μην κρινω καλα οποτε αν δεν βιαζεσαι περιμενεις κ την αποψη του φιλου πιο πανω..εγω τοχα ουτως η αλλως κοντα στις τρεις ωρες κ πληροφοριες δινω απο αυτον που το δουλευει...ενα μικρο μειονεκτημα που δεν ειναι μειονεκτημα σαφως ειναι το εξης :το πισω καπακι ανοιγει μεχρι το σημειο που φαινεται το χρωμιο...η εγκοπη για να βγαλεις μπαταρια δεν κανει για νυχι-δακτυλο,θελει κανα καπακι απο στυλο...επισης να πω οτι προσωπικα μου φενεται ελεγκαντ η αισθηση αλλα προτιμω το στυλ γομας του v967 παρα το γυαλιστερο του ζοπο α820 η του αμοι η ακομα κ του πιο "σαμσουνγκ" thl w8 που δουλευω τωρα
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται σε όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας; Οι συχνότητες που έχει είναι Network 2G:GSM 900/1800MHz 3G:WCDMA 2100MHz, GPRS/EDGE/HSPA

Το Lenovo A760 έχει τις συχνότητες Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz 3G: WCDMA 900/2100MHz Περισσότερες δηλαδή.

Μήπως θα έχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα κι εγω ενα λευκο:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συνδέεται σε όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας; Οι συχνότητες που έχει είναι Network 2G:GSM 900/1800MHz 3G:WCDMA 2100MHz, GPRS/EDGE/HSPA

Το Lenovo A760 έχει τις συχνότητες Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz 3G: WCDMA 900/2100MHz Περισσότερες δηλαδή.

Μήπως θα έχει πρόβλημα;

 

Δεν έχεις πρόβλημα γιατί μονο αυτές τις συχνότητες χρησιμοποιούν τα ελληνικά δίκτυα. Δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to AMOI A862W

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...