Jump to content

AMOI A862W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σημφορουμητες. Έχω πάρει το συγκεκριμένο τηλ για ένα φίλο μου. Είχε πρόβλημα με το κλείδωμα της οθόνης κ τελικά το στείλαμε κινά για επισκευή. Το κην ήρθε πριν καμιά εβδομάδα άλλα δεν είχε την multilanguage rom του mini dial με τα ελληνικά άλλα την εργοστασιακή του <μαλο>, με μόνο τα κινεζικά κ τα αγγλικά σαν επιλογές κ χωρίς Google plei κ root. :mad::mad::mad: Υπάρχει τρόπος για να μην το ξαναστέλνω, είτε να βάλω την αρχική του rom είτε έστω να εγκαταστήσω το plei? :(:( Είμαι άσχετος με τέτοια κ θα ήθελα αν γίνετε όσο ποιο αναλυτικά τα βήματα. Ευχαριστώ.:O:O

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου η multilanguage rom αυτού του τηλ αλλά θα σου συνιστούσα να τους στείλεις ένα μειλ περιγράφοντας το λάθος τους έτσι ώστε να σου στείλουν την ρομ να την περάσεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου ήρθε το amoi και ήδη έχω καραγουστάρει!!πετάει μιλάμε!!ευτυχώς,δε μου έστειλαν ροζ θήκη,αλλά μπλέ,που βλέπεται...άμα βρω και πως να του αυξήσω την εσωτερική ρομ,τότε θα είναι μια χαρά!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σημφορουμητες. Έχω πάρει το συγκεκριμένο τηλ για ένα φίλο μου. Είχε πρόβλημα με το κλείδωμα της οθόνης κ τελικά το στείλαμε κινά για επισκευή. Το κην ήρθε πριν καμιά εβδομάδα άλλα δεν είχε την multilanguage rom του mini dial με τα ελληνικά άλλα την εργοστασιακή του <μαλο>, με μόνο τα κινεζικά κ τα αγγλικά σαν επιλογές κ χωρίς Google plei κ root. :mad::mad::mad: Υπάρχει τρόπος για να μην το ξαναστέλνω, είτε να βάλω την αρχική του rom είτε έστω να εγκαταστήσω το plei? :(:( Είμαι άσχετος με τέτοια κ θα ήθελα αν γίνετε όσο ποιο αναλυτικά τα βήματα. Ευχαριστώ.:O:O

Απο που το πηρες φιλε, γιατι το περιμενω κι εγω απο minideal, λες να ειναι ολα ετσι?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες φιλε, γιατι το περιμενω κι εγω απο minideal, λες να ειναι ολα ετσι?

 

καλησπέρα παιδιά! εγώ πάντως το πήρα από minideal και δν είμαι καθόλου ευχαριστημένη.. στις 10 μέρες παρουσίασε πρόβλημα με το κουμπι που κλειδώνει/ξεκλειδώνει.. το έχω στείλει πίσω και ακόμα μετά από σχεδόν 2 μήνες δν το έχω παραλάβει.. γενικά το service του minideal ειναι επιεικώς απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! εγώ πάντως το πήρα από minideal και δν είμαι καθόλου ευχαριστημένη.. στις 10 μέρες παρουσίασε πρόβλημα με το κουμπι που κλειδώνει/ξεκλειδώνει.. το έχω στείλει πίσω και ακόμα μετά από σχεδόν 2 μήνες δν το έχω παραλάβει.. γενικά το service του minideal ειναι επιεικώς απαράδεκτο.

Τετοια πεστε μου. :(

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Και εγώ περιμένω από μέρα σε μέρα το συγκεκριμένο κινητό από minideal (Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ).

Για μένα θα είναι το πρώτο smartphone οπότε δεν θα έχω την εμπειρία να το κρίνω, ωστόσο πολλά σχόλια με έχουν προβληματίσει. Οκ φθηνό κινέζικο παίρνουμε αλλά νοιώθω λες και έχω ρίξει ζαριά και περιμένω αν θα 'ναι προβληματικό ή όχι :worry:.

Η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει εξαιρετικές κριτικές (πχ http://www.gsmspain.com/foros/h1356649_Reviews_REVIEW-AMOI-A862W-80-bonito-barato-comparativa-VS-Huawei-G510.html) και απλά ελπίζω να μην βγεί ελαττωματικό..

Ίδωμεν.. Θα ξαναγράψω όταν θα έχω νεότερα :)

Link to comment
Share on other sites

έγω μέχρι τώρα,βλέπω ότι το κινητό είναι άψογης κατασκευής και αποκρίνεται άριστα.πετάει!!το μόνο κακό είναι ότι μου έστειλαν λαθος καλώδιο usb από το minideal.ευτυχώς έχω το καλώδιο από το zte blade.
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω video unboxing για το κινητάκι...stay tuned...

 

πάρτε κι ένα screen shot από το τερατάκι:p

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο ελληνικό unboxing video στο Amoi A862W. Σε λίγες μέρες θα ακολουθήσει το hands-on...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο ελληνικό unboxing video στο Amoi A862W. Σε λίγες μέρες θα ακολουθήσει το hands-on...

Μπραβο Βλάσση, πολυ ωραιο το βιντεακι. Ελληνικη γλωσσα ειχε? Γενικως ειδες τιποτα περιεργο οσο προλαβες να το δουλεψεις?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Βλάσση, πολυ ωραιο το βιντεακι. Ελληνικη γλωσσα ειχε? Γενικως ειδες τιποτα περιεργο οσο προλαβες να το δουλεψεις?

 

Και ελληνικά,και Play Store και ρουταρισμένο από το εργοστάσιο...Προς το παρόν τσιμπιέμαι για να δω αν είναι αλήθεια γιατί με αυτά που διάβαζα εδώ μέσα είχα τρομάξει μπορώ να πω, πάντως ως ώρας το τηλεφωνάκι είναι υποδειγματικό. Και με φοβερό ηχείο...και ακουστικό.Τα μόνα αρνητικά: το ledaki είναι για 2 μέτρα φωτισμό και η κάμερα μέτρια...κατά τα άλλα σφαίρα στα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Και ελληνικά,και Play Store και ρουταρισμένο από το εργοστάσιο...Προς το παρόν τσιμπιέμαι για να δω αν είναι αλήθεια γιατί με αυτά που διάβαζα εδώ μέσα είχα τρομάξει μπορώ να πω, πάντως ως ώρας το τηλεφωνάκι είναι υποδειγματικό. Και με φοβερό ηχείο...και ακουστικό.Τα μόνα αρνητικά: το ledaki είναι για 2 μέτρα φωτισμό και η κάμερα μέτρια...κατά τα άλλα σφαίρα στα πάντα...

Ποτε το παρηγγειλες και ποτε σου ηρθε? Το περιμενω κι εγω, (απο 8/2) αν ειναι ετσι και το δικο μου μιλαμε για λαχείο!!! :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα στα χέρια μου! Προς το παρόν φυσάει! :D

Ένα μικρό ελάττωμα έχει μόνο, μια πολύ μικρή κουκκίδα στην οθόνη σαν χτυπηματάκι (όχι καμένο πίξελ). Το πρόβλημα μου μιας και είμαι ανίδεος :O είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθώ με 3G. Οκ είδα ότι γίνεται με μια απλή μετονομασία σε cosmote, αλλά πως? Πού? Αν γίνεται να βοηθήσει κάποιος βήμα προς βήμα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=264006&page=10

δες εδώ καλύτερα.Εγώ αυτές τις ρυθμίσεις έκανα και είναι όλα οκ.Χειροκίνητα όμως,με μήνυμα αυτόματα δε θα κάνεις τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, το Σάββατο παραδίδω το κινητό στον φίλο μου. Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα. Ενώ το κινητό έχει ελεύθερη αρκετή μνήμη (πάνω από 1gb) παρόλα αυτά δεν με αφήνει να βγάλω ούτε φώτο, ούτε βίντεο γιατί λέει ότι δεν υπάρχει χώρος. Το μόνο που με αφήνει είναι να κατεβάσω εφαρμογές,όμως κι εκεί πχ, όταν πάω να κατεβάσω κάποιο θέμα του touchpal μου λέει ότι δεν έχω βάλει κάρτα μνήμης ή στο zedge δεν με αφήνει να κατεβάσω ούτε wallpapers ούτε ήχους για τον ίδιο λόγο. Του έκανα factory reset αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου βγάζει φωτο-βίντεο, αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω mp3 για τον ίδιο λόγο που λέει ο Vlasismiriagos. Εγώ πάντως σκέφτομαι να του βάλω κάποια microSD να τελειώνω. Thanks sensei_timos όλα κομπλέ με το 3g :) Edited by curry
Link to comment
Share on other sites

Ο υπερέξυπνος Κινέζος προστατευει την συσκευή από το να γεμίσει η εσωτερική μνήμη=σέρνεται και θέλει microsd γιά φωτό-βίντεο ηχους κλπ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι φυσιολογικό που υπερθερμένεται από τη μεριά της κάμερας όταν παίζω οποιοδήποτε παιχνίδι???

 

Απολύτως...εκεί είναι ο επεξεργαστής...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα χθες από το minideal. Κάτι λιγότερο από 20 μέρες έκανε. Πολύ κομπλέ κινητό, την κάμερα μόνο θεωρώ μέτρια, αλλά για τα λεφτά του ήξερα τι έπαιρνα. Θέμα με τα ακουστικά εγώ δεν είχα, καθώς ό,τι συνέδεσα μέχρι τώρα, παίζει μια χαρά.

 

Ένα μικρό ελάττωμα έχει μόνο, μια πολύ μικρή κουκκίδα στην οθόνη σαν χτυπηματάκι (όχι καμένο πίξελ).

 

Και μένα μου βγάζει μια μικρή λευκή κουκκίδα κάπου στην οθόνη, σαν καμένο πίξελ, αλλά όχι ακριβώς καμένο. Να το στείλω πίσω, δεν παίζει καθώς δεν συμφέρει.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δε μπορώ να λάβω ρυθμίσεις για Internet από τη Vodafone. Ίσως δεν είναι το κινητό στη λίστα τους και δε μπορώ να τις λάβω. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου τις δώσει να τις βάλω χειροκίνητα; Γιατί στην εξυπηρέτηση πελατών τον παίζουν άγρια...

 

Επίσης έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει κάρτα μνήμης άνω των 32 GB;

Edited by iaberis
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια το περιμενω απο minideal, αλλα ξεχασα να τους γραψω να μου εγκαταστησουν ελληνικη γλωσσα.

Τωρα θα εχει ελληνικα αυτο που θα ερθει, ή θα πρεπει να τα περασω μονος μου?

Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει. Και εγώ από εκεί το πήρα και χωρίς να τους στείλω κανένα μύνημα ήρθε με την multilingual version που έχει και ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει. Και εγώ από εκεί το πήρα και χωρίς να τους στείλω κανένα μύνημα ήρθε με την multilingual version που έχει και ελληνικά

Ευχαριστώ φίλε.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to AMOI A862W

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...