Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συνεχίζω με τα μείον, μιας και τα θετικά μέχρι τώρα δεν έχουν εξισορροπήσει καν την όλη αίσθηση των 8.1.

Ένα ακόμη μειον στην μουσική ειναι το εξης: Αν ακούς μουσική με ακουστικά, ΔΕΝ μπορείς να αλλάξεις ένταση κουδουνίσματος, ή τουλάχιστον δεν το βρήκα τα 5 λεπτά που το έψαχνα! Επίσης δεν μπορείς να βάλεις 3-4 τραγούδια να παίξουν αν δε κάνεις λίστα.!Δηλαδή όπως στο pc πριν έβαζα ένα τραγούδι, επέλεγα ανάλογα με τα κέφια άλλα 2-3 και πατούσα προσθήκη στην αναπαραγωγή. Τώρα μου βγάζει τα πάντα! Ότι τραγούδι έχω μεσα. Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό που λέω, γιατί επίσης με αρκετό ψάξιμο δεν βρήκα κάτι..

Όσο για την μπαταρία, καλό είναι να την κρίνουμε μετά από λίγο καιρό, γιατί πιστεύω ότι όλοι τώρα το χρησιμοποιούμε περισσότερο.. :)

 

Ακριβώς όπως απάντησε ο φίλος κάτω από το μήνυμά σου γίνεται η διαδικασία δημιουργίας λίστας αναπαραγωγής. Αν και εγώ έχω αρκετά παράπονα από την cyan, τον music player τον θεωρώ βελτιωμένο.

 

Ακόμα περιμένουμε.:mad:

 

Χαχαχα την πήραμε εμείς και όχι οι Γερμανοί;:lol::p

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη Μουσική, αν και έχω DP8.1.1, λογικά δεν πρέπει να υπάρχει καμία διαφορά στο δικό σου. Πας στα τραγούδια, πατάς Επιλογή, διαλέγεις τα τραγούδια που θες, πατάς τις τελίτσες, Προσθήκη σε, Αναπαραγωγή σε εξέλιξη και ακούς τα τραγούδια που διάλεξες. Μόλις το δοκίμασα και παίζει μια χαρά σε μένα.

 

Όντως άλλαξε ο τρόπος που γίνεται. Αν πατήσεις "επιλογή" βγάζει μόνο αυτά που θες, αλλιώς αν πατήσεις ένα κομμάτι να παίξει και πάνω σε αυτό πας να προσθέσεις άλλα, τότε τα βγάζει όλα..

Να σαι καλά φίλε!

Κάπου πήρε το μάτι μου φωτο που έδειχνε φωτογραφία καλλιτέχνη όταν παίζει το τραγούδι. Ξέρουμε πως γίνεται; Το mpatool λέει ότι δεν δουλεύει στα 8.1.. Η μόνη φωτο που βλέπω είναι από ενα παλιό τραγούδι που είχα βάλει στοιχεία άλμπουμ και με το mpatool είχα βρει φωτογραφία του άλμπουμ...

 

Rayden, βελτιωμένο ως προς τι; Εκτός από την διαδικασία δημιουργίας λίστας που θα συμφωνήσω ότι έγινε απλή ;)

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ποτέ hard reset πως γίνεται?επαναφορά εργοστασιακώ ρυθμήσεων το ίδιο είναι?

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - Επανεκκίνηση, soft & hard reset.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

8.1 κι εγώ.. Γενικά μου άρεσε η αναβάθμιση αλλά αυτό που με προβληματιζει είναι το here drive.. Αργούν οι φωνητικές οδηγίες και η κίνηση στον χάρτη με αποτέλεσμα να πρέπει να κοιτάς τον χάρτη για να ξέρεις που να στρίψεις! Ελπίζω να το διορθώσουν γιατί έχει που έχει ελλείψεις ως πρόγραμμα (πρέπει να γράφεις ολόκληρη την διεύθυνση κ.α) αμα δεν λειτουργεί και σωστα...... :wacko: :mad:

Link to comment
Share on other sites

με την cyan έχω τρία προγράμματα σχετικά με οδήγηση......here drive, here maps, χαρτες....μήπως κάποιο από αυτά είναι το ίδιο με κάποιο άλλο και μπορώ να το σβήσω?

 

Επίσης τι έγινε με την κάμερα? nokia camerα και η απλή (αρχική) ενσωματωμένη είναι η ίδια πλέον?

Link to comment
Share on other sites

με την cyan έχω τρία προγράμματα σχετικά με οδήγηση......here drive, here maps, χαρτες....μήπως κάποιο από αυτά είναι το ίδιο με κάποιο άλλο και μπορώ να το σβήσω?

 

Επίσης τι έγινε με την κάμερα? nokia camerα και η απλή (αρχική) ενσωματωμένη είναι η ίδια πλέον?

 

Το here drive είναι ο πλοηγός που έχει και τις φωνητικές οδηγίες για τον δρόμο που θέλεις να ακολουθήσεις. Το here maps είναι οι χάρτες της Nokia και η εφαρμογή χάρτες είναι της microsoft με τους bing χάρτες της εταιρείας.

Η smart cam της Nokia συγχωνεύτηκε με τη Nokia Camera, ενώ η εφαρμογή "κάμερα" της MS άλλαξε γραφικό περιβάλλον.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το here drive είναι ο πλοηγός που έχει και τις φωνητικές οδηγίες για τον δρόμο που θέλεις να ακολουθήσεις. Το here maps είναι οι χάρτες της Nokia και η εφαρμογή χάρτες είναι της microsoft με τους bing χάρτες της εταιρείας.

Η smart cam της Nokia συγχωνεύτηκε με τη Nokia Camera, ενώ η εφαρμογή "κάμερα" της MS άλλαξε γραφικό περιβάλλον.

 

thanks για τις πληροφορίες. Όπως καταλαβαίνω, η νόκια camera εξακολουθεί να υπερτερεί από την απλή κάμερα της ms, σωστά?

Επίσης here maps και χάρτες πέρα από το ποια εταιρία τα διαχειρίζεται, μου δείχνουν διαφορετικά πράγματα? Eσείς τις κρατήσατε και τις δυο αυτές εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!Δεν ξερω αν γραφω σωστα και σορρυ αν εχει ξαναερωτηθει αλλα Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με το Νοκια Lumia 920 που έχω...!Το είχα πάρει πέρυσι τέτοιο καιρό μέσω skroutz ενώ το κινητο πήγαινε για Ελβετία.Πριν 2-3 μέρες και ενώ ήταν όλα καλά,μου ήρθε ενημέρωση για εγκατάσταση των Windows 8.1 την οποία και έκανα...απο την επομενη κιόλας φόρτιση,ξαφνικά αργούσε να φορτισει και απο 2,5-3 ώρες που έκανε τώρα κάνει ένα 5ωρο χωρις να το πειράξω.Αν ασχοληθώ λιγο την ώρα που φορτίζει,κατεβαίνει η μπαταρία.Πριν ενα μήνα άλλαξα φορτιστή γιατι είχε κοπεί το καλώδιο και ήταν όλα καλά.Επειδη δεν γνωριζω και πολλά το μόνο που έκανα ήταν να το αφήσω μέχρι να σβήσει και να το βαλω για 8 ώρες να φορτισει(καλο η κακο δεν ξερω).Έχω ξανακάνει 2-3 φορτίσεις απο τότε αλλα πάλι τα ίδια.Το προβλημα βγηκε μετα την εγκατασταση των 8.1!Μήπως γνωριζετε τι συμβαίνει;;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πριν από 19 ώρες περίπου ο Joe Belfiore έκανε retweet: <<Cyan update rolling to #WindowsPhone developer preview Lumia 1020 and 1520 on ATT, T-Mo Germany Lumia 920. More soon...>>
Link to comment
Share on other sites

Πριν από 19 ώρες περίπου ο Joe Belfiore έκανε retweet: <<Cyan update rolling to #WindowsPhone developer preview Lumia 1020 and 1520 on ATT, T-Mo Germany Lumia 920. More soon...>>

 

Soon... :lol: Τα γαλλικά 820 ούτε την "απλή" cyan δεν έχουν πάρει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!Δεν ξερω αν γραφω σωστα και σορρυ αν εχει ξαναερωτηθει αλλα Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με το Νοκια Lumia 920 που έχω...!Το είχα πάρει πέρυσι τέτοιο καιρό μέσω skroutz ενώ το κινητο πήγαινε για Ελβετία.Πριν 2-3 μέρες και ενώ ήταν όλα καλά,μου ήρθε ενημέρωση για εγκατάσταση των Windows 8.1 την οποία και έκανα...απο την επομενη κιόλας φόρτιση,ξαφνικά αργούσε να φορτισει και απο 2,5-3 ώρες που έκανε τώρα κάνει ένα 5ωρο χωρις να το πειράξω.Αν ασχοληθώ λιγο την ώρα που φορτίζει,κατεβαίνει η μπαταρία.Πριν ενα μήνα άλλαξα φορτιστή γιατι είχε κοπεί το καλώδιο και ήταν όλα καλά.Επειδη δεν γνωριζω και πολλά το μόνο που έκανα ήταν να το αφήσω μέχρι να σβήσει και να το βαλω για 8 ώρες να φορτισει(καλο η κακο δεν ξερω).Έχω ξανακάνει 2-3 φορτίσεις απο τότε αλλα πάλι τα ίδια.Το προβλημα βγηκε μετα την εγκατασταση των 8.1!Μήπως γνωριζετε τι συμβαίνει;;Ευχαριστώ

 

Προσωπικά πιστεύω οτι είναι θέμα φορτιστή...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πριν ενα μήνα άλλαξα φορτιστή γιατι είχε κοπεί το καλώδιο και ήταν όλα καλά.

 

Το καλώδιο είναι χώρια απ' τον φορτιστή. Αν κόπηκε το καλώδιο, γιατί απλά δεν πήρες άλλο και πήρες ολόκληρο φορτιστή? Και ποιον φορτιστή πήρες?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο είναι χώρια απ' τον φορτιστή. Αν κόπηκε το καλώδιο, γιατί απλά δεν πήρες άλλο και πήρες ολόκληρο φορτιστή? Και ποιον φορτιστή πήρες?

 

Ο φορτιστής ίσως να δίνει λίγα αμπερ. Είμαι σχεδόν βέβαιος οτι η μπαταρία δε θα φταίει...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πριν από 19 ώρες περίπου ο Joe Belfiore έκανε retweet: <<Cyan update rolling to #WindowsPhone developer preview Lumia 1020 and 1520 on ATT, T-Mo Germany Lumia 920. More soon...>>

 

 

 

Αξιζει αραγε να ασχοληθει καποιος με 8.1.1 συν το τελευταιο μικρο update, ενω η συσκευη δουλευει αψογα σε ολα της, να "γυρισει" σε cyan, και μετα παλι DP για να εχει 8.1.1? Γνωμη μου ειναι οτι θα περιμενω να βγουνε και στη cyan φακελοι, επιλογη χρονου snooz, κλπ, και μετα θα ασχοληθω. Παντως κανω τσεκ καθε δευτερη-τριτη μερα, με ελληνικο vodafone 920 με DP 8.1.1, και δεν βγαζει ακομα ΟΤΑ cyan update...

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει αραγε να ασχοληθει καποιος με 8.1.1 συν το τελευταιο μικρο update, ενω η συσκευη δουλευει αψογα σε ολα της, να "γυρισει" σε cyan, και μετα παλι DP για να εχει 8.1.1? Γνωμη μου ειναι οτι θα περιμενω να βγουνε και στη cyan φακελοι, επιλογη χρονου snooz, κλπ, και μετα θα ασχοληθω. Παντως κανω τσεκ καθε δευτερη-τριτη μερα, με ελληνικο vodafone 920 με DP 8.1.1, και δεν βγαζει ακομα ΟΤΑ cyan update...

 

Και εγώ Vodafone συσκευή έχω ,σε DP 8,1 αλλα έχω την εντύπωση ότι για να πάρουμε το update πρέπει να γυρίσουμε σε 8 για να έρθει ΟΤΑ.....

Link to comment
Share on other sites

Καλα, αυτο δεν ασχολουμε να το κανω. Επειδη εχει ξεκινησει η MS να δινει το update απευθειας σε αυτους που εχουν DP, αυτο περιμενω. Αλλα μηπως ισχυει προς το παρον για τις cv συσκευες, κι οχι για τις branded. Οπως και να'χει, εφοσον παει απροβληματιστα, δεν το "πειραζω"!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλα, αυτο δεν ασχολουμε να το κανω. Επειδη εχει ξεκινησει η MS να δινει το update απευθειας σε αυτους που εχουν DP, αυτο περιμενω. Αλλα μηπως ισχυει προς το παρον για τις cv συσκευες, κι οχι για τις branded. Οπως και να'χει, εφοσον παει απροβληματιστα, δεν το "πειραζω"!!!

 

Καλά δεν το συζητώ απο την στιγμή που με DP 8.1 μου δουλεύει μια χαραας το δώσει οποτε θέλει σε μας....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς τα updates των branded συσκευών δεν έχει να κάνει με την MS δηλ και διορθώστε με αν κάνω λάθος,η ΜS δίνει την rom την παίρνει ο παροχος και κάνει τις προσθαφαιρέσεις και μετά ο παροχος την διανέμει....

Άρα όταν στην προκειμένη περίπτωση η Vodafone την τελειώσει τότε θα την δώσει...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν μου έχει έρθει τίποτα ακόμα. Τώρα τελευταία μου κάνει κάτι κόλπα το touch ενώ ανταποκρίνεται στο double tap μετά δεν δουλεύει το touch καθόλου... Δε θέλω να γυρίσω πίσω στα 8.1 cyan θα τα περιμένω μπας και έρθουν OTA με DP. Δε θέλω να χάσω το ιστορικό στο viber δεν μας έχουν δώσει ακόμα την δυνατότητα να κάνουμε back up όπως στα android...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αλάνια!

Έχω δύο απορίες και θα το εκτιμούσα αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

 

1) Έχω βάλει την έκδοση 8.1 στο κινητό μου, αλλά δεν μπορώ να δημιουργήσω φακέλους σέρνοντας τις εφαρμογές. Με την εφαρμογή "Φάκελοι" γίνεται, απλά αυτό που θέλω είναι να βάλω τα sites που έχω καρφιτσωμένα στην έναρξη σε φάκελο. Υπάρχει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα; Και επίσης με το σύρσιμο γιατί δεν δημιουργείται φάκελος; Πρόβλημα στο update μου μήπως;

 

2) Έχει χαλάσει το μικρόφωνο της συσκευής μου (από νερό αν δεν κάνω λάθος) και θα ήθελα να το αντικαταστήσω. Ωστόσο δεν θέλω να το στείλω για service γιατί θα το κρατήσουν κανένα μήνα και θα πάρουν και 50E για ένα μικρόφωνο που έχει 10... Μπορεί να μου στείλει κάποιος ένα link με το κατάλληλο μικρόφωνο για 920; Ή έστω το ακριβές μοντέλο του μικροφώνου. Την αλλαγή θα την κάνω μόνος μου, οπότε αν κανείς από σας τα έχει βρεί σκούρα στο άνοιγμα, ας με ενημερώσει να το πάω σε κάποιον ειδικό :p

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...