Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν ενεργοποιείται απο κάπου ο αισθητήρας που υπάρχει δίπλα στην μπροστινή κάμερα; Μέχρι προχθές δούλευε. Σταμάτησε να δουλεύει μετα απο μια αναβάθμιση που μου ήρθε για τα windows πριν μερικές μέρες. Το παρατήρησα εχθές οτι όταν περνάω το χέρι απο πάνω δεν μου εμφανίζει την ώρα όπως έκανε παλαιότερα.

 

Τελικά, για κάποιο λόγο απο μόνο του είχε απενεργοποιήσει τη γρήγορη ματιά.

 

Πρόβλημα της προηγούμενης αναβάθμισης ήταν. Με την cyan έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε 8,1 DP μόλις τωρα πήρα την cyan....

Ελληνική συσκευή της Vodafone

 

Τα ίδια και σε εμένα, από DP 8.1 μου ζήτησε να εγκαταστήσει μία ενημέρωση και όταν επανεκκίνησε και ολοκλήρωσε μου είπε welcome to Lumia Cyan :)

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δηλαδή σε εσάς τώρα έχετε cyan με 8.1 κ τα updates της dp;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δηλαδή σε εσάς τώρα έχετε cyan με 8.1 κ τα updates της dp;

 

Ναι.

Παντως εαν ειχα χρονο ισως εκανα ενα flash απτην αρχη. Οχι οτι μου βγαζει προβληματα,αλλα ποτε δε ξερεις

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πάλι έχουμε bugs. Δεν γυρίζει η οθόνη σε landscape πράγμα που με ενοχλεί πολύ στον ie.

 

Soft reset φαντάζομαι του έκανες. Μερικές σπάνιες φορές εμένα κολλάει στο landscape άλλα γυρίζει μετά από πολύ λίγο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Soft reset φαντάζομαι του έκανες. Μερικές σπάνιες φορές εμένα κολλάει στο landscape άλλα γυρίζει μετά από πολύ λίγο.

 

Όντως μετά από soft reset συνέρχεται, αλλά μετά από λίγο ξανακολλαει πάλι σε portrait.

Link to comment
Share on other sites

Όντως μετά από soft reset συνέρχεται, αλλά μετά από λίγο ξανακολλαει πάλι σε portrait.

 

Ακόμα χειρότερα τα πράγματα πλέον. Glance screen δεν δουλεύει, η αυτόματη φωτεινότητα και ο αισθητήρας φωτός όταν ακουμπάω το τηλέφωνο στο αυτί δεν απενεργοποιεί την οθόνη και ανοίγουν ένα σωρό παράθυρα... ( όλα έχουν σχέση μεταξύ τους). Κουραστικα πλέον. Αν καταργησω τα D.P πιστεύω να λυθούν όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα χειρότερα τα πράγματα πλέον. Glance screen δεν δουλεύει, η αυτόματη φωτεινότητα και ο αισθητήρας φωτός όταν ακουμπάω το τηλέφωνο στο αυτί δεν απενεργοποιεί την οθόνη και ανοίγουν ένα σωρό παράθυρα... ( όλα έχουν σχέση μεταξύ τους). Κουραστικα πλέον. Αν καταργησω τα D.P πιστεύω να λυθούν όλα αυτά.

 

Δοκίμασε μήπως λυθούν τα προβλήματα αν το επαναφέρεις στο επίσημο λειτουργικό. Αλλιώς πήγαινέ το σε κάποιο nokia care γιατί θα είναι πρόβλημα του αισθητήρα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει το 920 windows 10; Έχει ακουστεί κάτι;

 

Ακόμα δεν έχει ακουστεί κάτι επίσημο. Γύρω στον Απρίλιο λογικά θα μάθουμε περισσότερα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν τα σηκώνει ας τα πάρει, αλλιώς ας ενημερώσουν ότι είναι βαριά για το κινητό κι όποιος ενδιαφέρεται να τα περνάει πχ σαν dp
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ κατάφερα να συνθλίψω την οθόνη της συσκευής μου. Ξέρετε αν πρέπει να αλλάξω ολο το σετ οθόνη digitizer γυαλί μπροστά η αν μπορώ να αλλάξω μόνο το μπροστά γυαλί μιας και η οθόνη και touch λειτουργεί κανονικά?:)

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν τα χέρια σου και καταλαβαίνεις και κάτι από βίντεο στο youtube, παίρνεις ολόκληρο digitizer από ebay στην χειρότερη...

Δες το βίντεο και αποφάσισε μόνος σου... Το γυαλί σκέτο στο ebay είναι πάμφθηνο.

 

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν τα χέρια σου και καταλαβαίνεις και κάτι από βίντεο στο youtube, παίρνεις ολόκληρο digitizer από ebay στην χειρότερη...

Δες το βίντεο και αποφάσισε μόνος σου... Το γυαλί σκέτο στο ebay είναι πάμφθηνο.

 

 

Ευχαριστώ φίλε, τελικά πήρα γυαλί με digitizer με κόστος γύρω στα 12 ευρώ και λογικά θα είμαι μια χαρά:)!

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2-3 μέρες έβαλα την επιλογή για μικρότερα tiles, με αποτέλεσμα να γεμίσει η αρχική οθόνη ίσα-ίσα και να μη χρειάζεται να σύρω προς τα κάτω. Για τις 4,5' είναι όντως μικρά (δε τα χω συνηθίσει ακόμα), ωστόσο δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα στο πάτημα και του μικρότερου tile! Πατιέται πάντα αυτό που θέλω και μόνο. Όσο για τα μεσαία, αν δεν έχεις πρεσβυωπία, οι πληροφορίες φαίνονται. Γενικά, και στα άλλα λειτουργικά, το μέγεθος των εικονιδίων πιστεύω είναι το ίδιο.. Απλά είναι πιο αραιωμένα και απλωμένα σε αρκετές αρχικές οθόνες..

Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2-3 μέρες έβαλα την επιλογή για μικρότερα tiles, με αποτέλεσμα να γεμίσει η αρχική οθόνη ίσα-ίσα και να μη χρειάζεται να σύρω προς τα κάτω. Για τις 4,5' είναι όντως μικρά (δε τα χω συνηθίσει ακόμα), ωστόσο δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα στο πάτημα και του μικρότερου tile! Πατιέται πάντα αυτό που θέλω και μόνο. Όσο για τα μεσαία, αν δεν έχεις πρεσβυωπία, οι πληροφορίες φαίνονται. Γενικά, και στα άλλα λειτουργικά, το μέγεθος των εικονιδίων πιστεύω είναι το ίδιο.. Απλά είναι πιο αραιωμένα και απλωμένα σε αρκετές αρχικές οθόνες..

Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει!

 

Έτσι. Και εμένα στην αρχή μου φαινόταν πολύ μικρά αλλά μόλις τα συνήθισα με βόλεψαν αρκετά!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Απορία:

Παλιοτερα, στα κειμενα με το δαχτυλο πήγαινες τον κερσορα οπου ήθελες, καθως σου εβγαζε τον δεικτη λιγο πιο πανω, αφου δεν έχουμε διαφανή δαχτυλα για να δεις ακριβως που τον πας. Τώρα αυτό δεν ισχυει και το πας λίγο στα τυφλα. Αλλαξε κατι? διορθώνεται με καμια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι πολυ δυσκίνητο για μενα, καμια σχεση με παλια. Ενώ μαρκάρω εύκολα το κέιμενο, αν θελω να μετακινήσω μόνο τον κέρσορα δεν μπορώ, μου βγάζει όλο μαρκάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου έπεσε το τηλέφωνο και ράγισε η οθόνη. Δουλεύει μια χαρά ευτυχώς, αλλά είναι έτσι:

 

[ATTACH]51225[/ATTACH]

 

Τι μπορώ να κάνω; Σώζεται;

 

Σημείωση: το κινητό γλιστράει πολύ εύκολα χωρίς θήκη, το είχα παρατηρήσει από την πρώτη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

4-5 posts πιο πάνω...

 

Αν πιάνουν τα χέρια σου και καταλαβαίνεις και κάτι από βίντεο στο youtube, παίρνεις ολόκληρο digitizer από ebay στην χειρότερη...

Δες το βίντεο και αποφάσισε μόνος σου... Το γυαλί σκέτο στο ebay είναι πάμφθηνο.

 

 

 

Αλλιώς πας σε Nokia Care...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Εχουν σπασει τα νευρα μου με τα cyan. Προσπαθησα να επαναφερω τα 8 αλλα το nokia recovery tool εχει παλι τα 8.1 . Ηλπιζα οτι με επανεγκατασταση θα λυνοταν τα προβληματα, αλλα παλι τα ιδια ΣΥΝ οτι πρεπει να ξαναδιαμορφωσω την αρχικη οθονη! Τα προβληματα που ειχα ηταν η φωτεινοτητα της οθονης που εκανε οτι ηθελε, και η περιστροφη της.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...