Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε moliplayer trial. Την δουλειά του την κάνει. Και όταν λήγει τον εγκαθιστάς πάλι. Από όσο θυμάμαι δουλεύει το κόλπο. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι

Ευχαριστω θα το δοκιμασω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω θα το δοκιμασω

Δεν το παιζει ρε φιλε και ειναι ενα απλο avi αρχειο.Γ.... τα wp.:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω θα το δοκιμασω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το παιζει ρε φιλε και ειναι ενα απλο avi αρχειο.Γ.... τα wp.:mad:

 

Δεν ξέρω τι να σου πω. Δεν το παίζει η δεν το βλέπει; έχει διαφορά. Εγώ πχ στο lumia 920 κατέβασα με το wptorrent μια ταινία mkv κατευθείαν στο κινητό και την άνοιξα μια χαρά με τον moliplayer. Δοκίμασε και το Best player. Διάβασε όμως κανονικά τις οδηγίες. Πχ που πρέπει να είναι η ταινία κλπ

Link to comment
Share on other sites

Άντε να έρθει ο vlc για wp να ηρεμήσουμε σ'αυτό το θέμα. Στο android υπάρχουν πολλοί, αλλά ο mxplayer είναι απλά κορυφή.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να έρθει ο vlc για wp να ηρεμήσουμε σ'αυτό το θέμα. Στο android υπάρχουν πολλοί, αλλά ο mxplayer είναι απλά κορυφή.

 

Πριν λίγο δοκίμαζα μια ταινία που κατέβασα. Στον mxplayer είχε ήχο και δεν είχε εικόνα. Αλλά στον vplayer όλα οκ. Δυστυχώς με έναν player μόνο δεν είσαι καλυμμένος :-)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο δοκίμαζα μια ταινία που κατέβασα. Στον mxplayer είχε ήχο και δεν είχε εικόνα. Αλλά στον vplayer όλα οκ. Δυστυχώς με έναν player μόνο δεν είσαι καλυμμένος :-)

 

Γι'αυτό λέμε ότι χρειάζονται επιλογές και πληθώρα εφαρμογών και στα wp. Στον υπολογιστή και στο android την ταινία θα τη δεις όπως και να έχει, στα wp δεν είναι σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό λέμε ότι χρειάζονται επιλογές και πληθώρα εφαρμογών και στα wp. Στον υπολογιστή και στο android την ταινία θα τη δεις όπως και να έχει, στα wp δεν είναι σίγουρο.

 

Moυ αρεσουν τα wp αλλα αν δεν μπορεις να κανεις κατι απλο οπως να περασεις μια ταινια και να την δεις,ειναι μεγαλη βλακεια.Μαλλον θα ξαναπαω στα android:mad:

Link to comment
Share on other sites

Moυ αρεσουν τα wp αλλα αν δεν μπορεις να κανεις κατι απλο οπως να περασεις μια ταινια και να την δεις,ειναι μεγαλη βλακεια.Μαλλον θα ξαναπαω στα android:mad:

 

Βασικά σε αυτό τον τομέα φταίει η microsoft που δε δίνει περισσότερες ελευθερίες στους developers.

Όσον αφορά τις ταινίες, δε γνωρίζω ποια διαδικασία ακολούθησες, πάντως για να περάσεις μια ταινία και να τη δεις με τον player του κινητού αντιγράφεις την ταινία στο φάκελο videos του κινητού, αν θες να δεις την ταινία με moliplayer αντιγράφεις την ταινία στο φάκελο pictures -> camera roll, με αυτό τον τρόπο η εφαρμογή μπορεί να διαβάσει το αρχείο. Προσωπικά μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα μου έχει παίξει τα πάντα, βέβαια δε ξέρω αν παίζει ρόλο και το μέγεθος δε νομίζω οτι έχω δοκιμάσει τόσο μεγάλο αρχείο γιατί πιάνει πολύ χώρο.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

ειναι καθαρα θεμα το τι θελεις.... αν τα παραπανω που δινει το 920 τα χρειαζεσαι αμεσα, οκ, απο την αλλη εγω θα περιμενα να δω και τις νεες συκευες που θα ερθουν, ημουν ετοιμος να παρω το 1020 (γιατι το 925 το θεωρω κατωτερο απο το 920, ασχετα απο το μεγεθος) αλλα νομιζω οτι εχουμε να δουμε πολλα σε 2-3 μηνες.

 

ΤΙ εννοεις οτι το 925 ειναι κατωτερο απο 920????εγω πιστευω το αντιθετο.....

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ εννοεις οτι το 925 ειναι κατωτερο απο 920????εγω πιστευω το αντιθετο.....

 

Γούστα είναι αυτά. Το 925 έχει καλύτερη φωτογραφική. Απο 'κει και πέρα...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Moυ αρεσουν τα wp αλλα αν δεν μπορεις να κανεις κατι απλο οπως να περασεις μια ταινια και να την δεις,ειναι μεγαλη βλακεια.Μαλλον θα ξαναπαω στα android:mad:

 

το να περάσεις και να δεις μια ταινία είναι "απλό" . Αρκει να ακολουθήσεις τα σωστά βηματα. Κατεβσζεις,μια εφαρμογή όπως το pocket file manager πχ. Αντιγράφεις την ταινία με έναν από τους τρόπους που σου λέει το pocket file manager. Και μέσα από την εφαρμογή πατάς στην ταινία σου και επιλέγεις open with. Όλα αυτα αν δεν είναι συμβατό αρχείο με τα WP.και γενικά,νομίζω πως αναγνωρίζουν βασικα codecs.

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ εννοεις οτι το 925 ειναι κατωτερο απο 920????εγω πιστευω το αντιθετο.....

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/17784_The_925_vs_920_debate_rages-co.php

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σε αυτό τον τομέα φταίει η microsoft που δε δίνει περισσότερες ελευθερίες στους developers.

Όσον αφορά τις ταινίες, δε γνωρίζω ποια διαδικασία ακολούθησες, πάντως για να περάσεις μια ταινία και να τη δεις με τον player του κινητού αντιγράφεις την ταινία στο φάκελο videos του κινητού, αν θες να δεις την ταινία με moliplayer αντιγράφεις την ταινία στο φάκελο pictures -> camera roll, με αυτό τον τρόπο η εφαρμογή μπορεί να διαβάσει το αρχείο. Προσωπικά μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα μου έχει παίξει τα πάντα, βέβαια δε ξέρω αν παίζει ρόλο και το μέγεθος δε νομίζω οτι έχω δοκιμάσει τόσο μεγάλο αρχείο γιατί πιάνει πολύ χώρο.

 

Σωστος φιλε την περασα στο pictures--camera roll και την επαιξε κανονικα.Σε ευχαριστω:happy:

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ εννοεις οτι το 925 ειναι κατωτερο απο 920????εγω πιστευω το αντιθετο.....

Φιλε μου αν εξαιρεσεις το μεγεθος/βαρος και την amoled οθονη (που για μενα δεν ειναι συν αλλα για αλλους μπορει να ειναι) θα δεις ότι στα θέματα ήχου, χωρητικότητας (32 αντί 16 γιγα) αλλά και πρακτικότητας είναι καλύτερο το 920.

και μόνο που την ασύρματη φόρτιση την έχει χωρίς άλλες απαιτήσεις και έχει πολύ καλύτερο ήχο, λέει πολλά από την άλλη η κατασκευή του 925 δεν είναι σε τίποτα (σε αίσθηση) τόσο στιβαρή όσο το 925.

Γούστα είναι αυτά. Το 925 έχει καλύτερη φωτογραφική. Απο 'κει και πέρα...

γουστα δεν ειναι φιλε μου τα γεγονοτα, γουστα ειναι το ποιο σου αρέσει, εκεί πάω πάσο... όσο για την κάμερα (αν έχει υπεροχή) είναι ίσως ελάχιστα καλύτερη, αλλά τα μείον που έχει (για μένα) είναι πιο πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο "χειρότερο" είναι η ασύρματη φόρτιση...

Βγαίνει και 32GB αλλά δεν έχεις επιλογές (μαύρο, VF)

Ποια είναι τα μείον, αν και αφού χρησιμοποιείς το "για μένα" μιλάμε για υποκειμενική άποψη aka γουστα, απλά κουβέντα να γίνεται...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό λέμε ότι χρειάζονται επιλογές και πληθώρα εφαρμογών και στα wp. Στον υπολογιστή και στο android την ταινία θα τη δεις όπως και να έχει, στα wp δεν είναι σίγουρο.

 

Συγνώμη για το offtopic αλλά στο n8 μου ότι και να πέταγα στη συσκευή το έπαιζε με υπότιτλους και χωρίς, και είχε και HDMI σύνδεση. Α ρε Symbian...θα ξαναδούμε άραγε τέτοιες ανέσεις και στα WIndows; Και δε λέω να ξεκλειδώσουν πλήρως το λειτουργικό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο "χειρότερο" είναι η ασύρματη φόρτιση...

Βγαίνει και 32GB αλλά δεν έχεις επιλογές (μαύρο, VF)

Ποια είναι τα μείον, αν και αφού χρησιμοποιείς το "για μένα" μιλάμε για υποκειμενική άποψη aka γουστα, απλά κουβέντα να γίνεται...

θα στο ξαναγράψω

τα γούστα έχουν να κανουν με υποκειμενικές κρίσεις, εδώ μιλάμε για αντικειμενικές, όπως είπες η ασύρματη φόρτιση και τα 32gb (γιατί εγώ που εχω cosmote δε μπορώ να το πάρω με επιδότηση το 32αρι), ο πολύ καλύτερος ήχος.

αυτά δεν είναι γούστα, είναι γεγονότα.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι λες αλλά διαφωνώ. Την ασύρματη φόρτιση κάποιοι δεν την χρησιμοποιούν ποτέ οπότε δεν τους ενδιαφέρει κιόλας. Η χωριτηκότητα είναι σημαντικό μειον αλλά αν θες ξεπερνιέται. Καλύτερο ήχο, εγώ που δοκίμασα με το 920 του κολλητού μου, σαν να έχει λίγο δυνατότερο ήχο αλλά το 925 πιο καθαρό. Μετά λέμε για τα υλικά της κάθε συσκευής...

Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να πω οτι αντικειμενικά κάποιο είναι καλύτερο. Κάποιος που το σκέφτεται κοιτάει τι του κάνει απ' τα δύο κι επιλέγει...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω πολύ να μην συνεχιστούν τα off topic ποστ με συγκρίσεις ανάμεσα σε συσκευές. Υπάρχουν ανάλογες ενότητες που μπορούμε να απευθυνθούμε. Επιλογή συσκευής - Τεχνολογικοί διαξιφισμοί

 

Για ότι έχει να κάνει με αξεσουάρ υπάρχει ανάλογη ενότητα. Παρακαλώ πολύ να απευθυνόμαστε εκεί [Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα).

Μεταφέρθηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμπληρώσει 1 μήνα με το 920 οπότε μπορώ να πω 2 λόγια. Να πω όμως πρώτα ότι δεν έχω καμία εμπειριά απο android, καθ'ότι το lumia είναι το πρώτο μου smartphone. Να σημειώσω ότι το κινητό είναι αγγλικό και πριν λίγες μερες πήρε και την Black αναβαθμιση.

 

Είναι σίγουρα πολύ ποιοτική και στιβαρή κατασκευή. Η κάμερα και η οθόνη είναι εξαιρετικές. Με 150000 περίπου εφαρμογές, σίγουρα θα βρεις αυτό που θες. Γενικά η συσκευή μέχρι σήμερα πήγε απροβλημάτιστα. Η μπαταρία τις πρώτες μέρες αμμέσως μετά τη φόρτιση μου έδινε 12,5 ώρες διάρκεια. Σιγά σιγά ανέβηκε και έφτασε τις 28+ ώρες, με σχετικά ήπια χρήση. Να περιμένω να αυξηθεί περαιτέρω τις επόμενες εβδομάδες? Ο explorer πάει καλά.

 

Το gps και το here city lens είναι απλά κορυφαία.

 

Έβαλα 2 αρχεία pdf στο φάκελο με τα documents, όταν το σύνδεσα με τον υπολογιστή. Πως τα βρίσκω στο κινητό? Που είναι αυτός ο φάκελος? Επίσης file manager? Τόση μουσική και να είναι σκόρπια? Υπάρχουν τραγούδια που ενώ τα παίζει κανονικά δε τα ονομαζει και δε μου δίνει τη δυνατότητα να τα ονομασω, ενώ στον υπολογιστή είναι με όνομα.

 

Αυτά τα λίγα για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 2 αρχεία pdf στο φάκελο με τα documents, όταν το σύνδεσα με τον υπολογιστή. Πως τα βρίσκω στο κινητό? Που είναι αυτός ο φάκελος? Επίσης file manager? Τόση μουσική και να είναι σκόρπια? Υπάρχουν τραγούδια που ενώ τα παίζει κανονικά δε τα ονομαζει και δε μου δίνει τη δυνατότητα να τα ονομασω, ενώ στον υπολογιστή είναι με όνομα.

 

τα αρχεία θα τα βρεις άμα ανοίξεις το office. File explorer μάλλον-ίσως-μπορεί προσεχώς από την Microsoft..

 

Συμφωνώ με αυτά για τη χρήση του κινητού, κι εγώ το ίδιο ευχαριστημένος είμαι σε γενικές γραμμές και μπορώ να πω και από τη μπαταρία πλέον!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ή αύριο ή μεθαύριο θα έχω το 920 στα χέρια μου μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε με την κάμερα?Εννοώ να μου εξηγήσετε τι είναι το ISO το f1/4(κάτι τέτοια τέλος πάντων) έτσι ώστε να έχω καλύτερα αποτελέσματα στη φωτογραφίες μου!
Link to comment
Share on other sites

τα αρχεία θα τα βρεις άμα ανοίξεις το office. File explorer μάλλον-ίσως-μπορεί προσεχώς από την Microsoft..

 

Συμφωνώ με αυτά για τη χρήση του κινητού, κι εγώ το ίδιο ευχαριστημένος είμαι σε γενικές γραμμές και μπορώ να πω και από τη μπαταρία πλέον!!!

 

 

Ευχαριστώ, μεγάλη συμβουλή. Τι σχέση έχουν όμως τα pdf αρχεία με τα office? δε βρίσκω λόγο να υπάρχουν εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε απορια στο τι εφερε το νεο update στους χαρτες την προηγουμενη βδομαδα

δειτε εδω :

 

http://img199.imageshack.us/img199/1350/898o.png

http://i.imgur.com/VBfpIEX.png

http://i.imgur.com/4Et9nKV.png

 

spread the news!

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο για το mall στη νερατζιώτισσα, αλλά και για άλλα εμπορικά κέντρα.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...