Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και ποια εφαρμογη βρήκες ιδανική για τα μοντέλα; Εμενα που δυστυχως συνηθιζω να φωτογραφίζω τα παιδια μου τι θα με συμβούλευες; (Κοντεψα να πεσω απ την καρέκλα)
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αλλά το θέμα είναι άλλο. Έχω βάλει έναν ήχο 20'' όπως είχα και στο προηγούμενο κινητό μου, όμως:

 

 

 

 

 

1. Ο ήχος σταματάει στα 10'' δηλ. πριν τελειώσει (ενώ στο παλιό έπαιζε ολόκληρος)

 

 

2. Ο ήχος παίζει πάντα (αυτά τα 10'' που είπαμε) ακόμα κι αν πατήσω και δω το μήνυμα. Και αυτό είναι πολύ σπαστικό. Δηλ. συνεχίζει να με "ενημερώνει" ότι ήρθε μήνυμα ενώ το έχω δει..Έπρεπε με οποιοδήποτε πάτημα να σταματάει, όπως συμβαίνει σε όλα τα κινητά

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Δεν ξέρω δυστηχώς πως γίνεται

 

Πάντα είχα σύντομο ήχο στα μηνύματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ προσωπικά προτιμώ γυμνα μοντέλα...

 

 

 

 

:D

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αφήσω το sole και σύντομα να έρθω στην παρέα σας!Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να ξέρω γενικά για το κινητό ή ακόμα και για το λειτουργικό,must have apps,games κλπ. ;) ? Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αφήσω το sole και σύντομα να έρθω στην παρέα σας!Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να ξέρω γενικά για το κινητό ή ακόμα και για το λειτουργικό,must have apps,games κλπ. ;) ?

 

Nero από thread σε thread πάμε πακέτο. Και γω προσεχώς κάτοχος μαύρου 920 απο συμφορουμίτη! Όποιος θέλει να απαντήσει , ακούω και γω!

Link to comment
Share on other sites

μήπως μιλάς για την "Insider"? την εφαρμογή για την μπαταρία? είναι άλλη η "Windows phone insider"....

 

Σωστός ο φίλος! Το τσέκαρα κι εχεις δίκιο. Ευχαριστώ για το ξεστράβωμα! 8)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο φίλος! Το τσέκαρα κι εχεις δίκιο. Ευχαριστώ για το ξεστράβωμα! 8)

Δεν κάνει τίποτα :) γι' αυτό είμαστε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

για στειλε κανα link:)

 

 

 

 

 

 

εγώ χρησιμοποιώ συτο

 

http://www.memoryc.com/battery-chargers/power-banks/patriot-fuel-active-2000mah-portable-power-bank-led-torch-blue.html

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αφήσω το sole και σύντομα να έρθω στην παρέα σας!Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να ξέρω γενικά για το κινητό ή ακόμα και για το λειτουργικό,must have apps,games κλπ. ;) ?

 

Αν σου αρέσει το λειτουργικό πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη επιλογή τόσο σε χαρακτηριστικά όσο και σε τιμή.. Επίσης πολύ καλό σε φωτογραφίες και cinemagrams!

 

Από εφαρμογές έχω αγοράσει το Chronos Calendar επειδή χρησιμοποιώ στο φουλ ημερολόγιο. Γενικά υπάρχουν οι πιο γνωστές αλλά δες κι εσύ μήπως χρησιμοποιείς κάποια που θέλεις απαραίτητα και δεν υπάρχει στο store!

 

Στα αρνητικά είναι ότι εγώ δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει και πολύ καλά με τα google services όπως συγχρονισμό ημερολογίου και επαφών..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ ως νεος ευτυχης κατοχος 920. Μετα 48 ώρες χρησης και χωρις προβληματα ως τωρα θα ήθελα να ρωτησω τι προτιματε για φωτογραφηση.

 

Καλά τα μοντελάκια, αλλά επειδή δεν είδα να πήρες απάντηση είπα να ενημερώσω.

- Κλασσική, εύκολη & εξαιρετική είναι η κοινή εφαρμογή Κάμερα που ήδη έχεις στο μενού.

- Αν τώρα ξέρεις από ρυθμίσεις κλπ και θες να βγάλεις καμια φωτό σπίτι χωρίς καλό φωτισμό, Nokia Camera.

- Για να γελάσετε με τα παιδιά δοκίμασε την Nokia Cinemagraph. Έχει γέλιο!

- Από κει και πέρα για περισσότερα κόλπα, στη Nokia Camera υπάρχει ενσωματωμένη η Έξυπνη λήψη και εφαρμογές όπως Nokia Panorama, Nokia Refocus, Nokia Glam me, Photosynth, Phototag και πολλές άλλες να περνάς την ώρα σου! :)

 

Δεν ξέρω δυστηχώς πως γίνεται

 

Πάντα είχα σύντομο ήχο στα μηνύματα.

Καλά δε νομίζω πως αλλάζει κάτι..η Nokia πρέπει να βάλει το χέρι της..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Νέοι χάρτες για HERE Maps και HERE Drive.

 

Έκδοση χάρτη 8.30.53.110.

 

Ενημέρωση μέσω HERE Maps, ή Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Χάρτες -> έλεγχος για ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω επαφες πως περναμε απο android(note 2)συγρονιζει με καποιο τροπο η απο νοκια παλιο e51 η εν πασει περιπτωσει με ποιον τροπο μπορουμε να περασουμε επαφες γιατι σκεφτομαι να το παρω και δε λεει να περναμε χειροκινητα
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω επαφες πως περναμε απο android(note 2)συγρονιζει με καποιο τροπο η απο νοκια παλιο e51 η εν πασει περιπτωσει με ποιον τροπο μπορουμε να περασουμε επαφες γιατι σκεφτομαι να το παρω και δε λεει να περναμε χειροκινητα

μεσω gmail.

Link to comment
Share on other sites

Νέοι χάρτες για HERE Maps και HERE Drive.

 

 

 

 

 

Έκδοση χάρτη 8.30.53.110.

 

 

 

 

 

Ενημέρωση μέσω HERE Maps, ή Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Χάρτες -> έλεγχος για ενημέρωση

 

 

ΕΕυχαριστώ 158 MB !!!

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα μοντελάκια, αλλά επειδή δεν είδα να πήρες απάντηση είπα να ενημερώσω.

- Κλασσική, εύκολη & εξαιρετική είναι η κοινή εφαρμογή Κάμερα που ήδη έχεις στο μενού.

- Αν τώρα ξέρεις από ρυθμίσεις κλπ και θες να βγάλεις καμια φωτό σπίτι χωρίς καλό φωτισμό, Nokia Camera.

- Για να γελάσετε με τα παιδιά δοκίμασε την Nokia Cinemagraph. Έχει γέλιο!

- Από κει και πέρα για περισσότερα κόλπα, στη Nokia Camera υπάρχει ενσωματωμένη η Έξυπνη λήψη και εφαρμογές όπως Nokia Panorama, Nokia Refocus, Nokia Glam me, Photosynth, Phototag και πολλές άλλες να περνάς την ώρα σου! :)

 

 

Ευχαριστω! το Nokia camera που δοκιμασα είναι πολύ καλο. Ενα θεματακι εχω και με τα ημερολογια. Επειδή είμαι λιγο της παλιας σχολής και δε με ενδιαφέρει τόσο να συγχρονίσει πχ με φβ όσο χρειάζομαι κατι κλασικό τύπου ατζέντας organizer κλπ τι συμβουλεύετε; Όσο για τις επαφές από το παλιό τηλέφωνο που αναφέρει ο φίλος νωρίτερα αφού τις πέρασα κι εγώ μόνος μου σε μισό λεπτό δεν νομίζω να είναι πρόβλημα! ( Μου το πρότεινε μεσω bluetooth)

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να μου πείτε κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιούσα στο android αν υπάρχουν εδώ ή έστω ανάλογες τους...(μόνο free)

 

1)Ski Safari

2)Doodle Jump

3)Osmos HD

3)Track ID,ένα πρόγραμμα που αναγνωρίζει τραγούδια (το συγκεκριμένο τα κρατούσε στην μνήμη του ακόμα και αν δεν έχω ίντερνετ οπότε θα ήθελα κάτι παρόμοιο)

4)Ένα πιο εξιδικευμένο ''κομπιουτεράκι'' για τα μαθηματικά στο σχολείο....

5)File explorer(αν υπάρχει)

6)Κάποια(free) εφαρμογή για την κάμερα!

7)Είναι μία εφαρμογή που έχει διάφορα tiles που σου δείχνουν τον καιρό(σαν widgets ένα πράγμα) αν κάποιος ξέρει πως λέγετε.... :P

 

Και κάτι ακόμα.Για youtube,facebook,facebook messenger και gmail υπάρχουν official εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να μου πείτε κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιούσα στο android αν υπάρχουν εδώ ή έστω ανάλογες τους...(μόνο free)

 

1)Ski Safari

2)Doodle Jump

3)Osmos HD

3)Track ID,ένα πρόγραμμα που αναγνωρίζει τραγούδια (το συγκεκριμένο τα κρατούσε στην μνήμη του ακόμα και αν δεν έχω ίντερνετ οπότε θα ήθελα κάτι παρόμοιο)

4)Ένα πιο εξιδικευμένο ''κομπιουτεράκι'' για τα μαθηματικά στο σχολείο....

5)File explorer(αν υπάρχει)

6)Κάποια(free) εφαρμογή για την κάμερα!

7)Είναι μία εφαρμογή που έχει διάφορα tiles που σου δείχνουν τον καιρό(σαν widgets ένα πράγμα) αν κάποιος ξέρει πως λέγετε.... :P

 

Και κάτι ακόμα.Για youtube,facebook,facebook messenger και gmail υπάρχουν official εφαρμογές?

 

Track ID -> Soundhoud Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς

Το κομπιουτεράκι αν το γυρίσεις στο πλάι, γίνεται επιστημονικό..;)

Για την κάμερα δες αυτές που γράφω λίγο πιο πάνω.Είναι όλες free

Facebook και Facebook beta είναι οι 2 κλασσικές. Την beta δεν τη βρίσκεις στο store, αλλά με λίγο ψάξιμο θα βρεις qr code όπως έκανα και εγώ. Είναι πολύ καλή. Κάποιοι ανέφεραν και μια JDB Facebook (ή κάπως έτσι..) που λένε ότι έχει τέλεια notification. Εγώ χρησιμοποιώ την beta αλλά έχει θέμα στο τσατ.. αργεί να δείξει τα μηνύματα. Οπότε για άμεσο τσατ, που να δείχνει ακόμη κι ότι ο άλλος πληκτρολογεί, μπαίνω από IE. Το έχω αποθηκευμένο στα αφγαπημένα, οπότε δεν είναι καθόλου κόπος..

Τα μειλ σου μπορείς να τα ενώσεις όλα και να τα βλέπεις όλα μαζί. Προσωπικά έχω 2 hotmail και 1 gmail και συγχρονίζουν όλα στην εφαρμογή για τα μειλ (την ενσωματωμένη..)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Track ID -> Soundhoud Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς

Το κομπιουτεράκι αν το γυρίσεις στο πλάι, γίνεται επιστημονικό..;)

Για την κάμερα δες αυτές που γράφω λίγο πιο πάνω.Είναι όλες free

Facebook και Facebook beta είναι οι 2 κλασσικές. Την beta δεν τη βρίσκεις στο store, αλλά με λίγο ψάξιμο θα βρεις qr code όπως έκανα και εγώ. Είναι πολύ καλή. Κάποιοι ανέφεραν και μια JDB Facebook (ή κάπως έτσι..) που λένε ότι έχει τέλεια notification. Εγώ χρησιμοποιώ την beta αλλά έχει θέμα στο τσατ.. αργεί να δείξει τα μηνύματα. Οπότε για άμεσο τσατ, που να δείχνει ακόμη κι ότι ο άλλος πληκτρολογεί, μπαίνω από IE. Το έχω αποθηκευμένο στα αφγαπημένα, οπότε δεν είναι καθόλου κόπος..

Τα μειλ σου μπορείς να τα ενώσεις όλα και να τα βλέπεις όλα μαζί. Προσωπικά έχω 2 hotmail και 1 gmail και συγχρονίζουν όλα στην εφαρμογή για τα μειλ (την ενσωματωμένη..)

 

Σε ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως τα μαιλ μου τα δείχνει διαφορετικά αλλού το gmail αλλού το hotmail στην λίστα με τις εφαρμογές και στα tile. Πως τα βλέπω όλα μαζί?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε καμιά καλή θήκη(με λιγότερο από 10 ευρώ) η οποία θα καλύπτει το κόκκινο σασί του κινητού....Ή γενικά κάποια καλή θήκη που έχετε εσείς στο κινητό..
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως τα μαιλ μου τα δείχνει διαφορετικά αλλού το gmail αλλού το hotmail στην λίστα με τις εφαρμογές και στα tile. Πως τα βλέπω όλα μαζί?

έχει κάπου μια επιλογή που σε ρωτάει αν θέλεις να στα δείχνει σε ένα tile, όλα μαζί... νοικοκυρεμένα :), δεν το εχω έτσι (αν και το είχα δοκιμάσει) γιατί το ένα mail μου είναι επαγγελματικό και το άλλο προσωπικό οπότε θέλω να ξέρω πότε πρέπει να διαβάσω ένα και πότε δεν χρειάζεται...άμεσα

Link to comment
Share on other sites

μεσω gmail.

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα εκτος απο αυτο δεν παιζει τιποτα αλλο;να φανταστω δεν συγχρονιζει με android για μεταφορα:

Link to comment
Share on other sites

έχει κάπου μια επιλογή που σε ρωτάει αν θέλεις να στα δείχνει σε ένα tile, όλα μαζί... νοικοκυρεμένα :), δεν το εχω έτσι (αν και το είχα δοκιμάσει) γιατί το ένα mail μου είναι επαγγελματικό και το άλλο προσωπικό οπότε θέλω να ξέρω πότε πρέπει να διαβάσω ένα και πότε δεν χρειάζεται...άμεσα

 

ξέρει κανείς πια επιλογή είναι αυτή?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...