Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Λουμια

 

Πήρε αμπερ:

http://www.nokia.com/gr-el/windows-phone-amber-update/

 

θα πάρει black:

http://www.techgear.gr/nokia-lumia-black-update-available-83241/

 

Features που βγαζει μονο για τα λούμια η Νοκια. Χωρια το here drive & here maps και όλα τα camera apps που βγαινουν κατα καιρους + άλλα καλουδια.

 

Υπάρχει σημαντική υποστήριξη.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου :)

 

Η αλήθεια είναι ότι είμαι μπερδεμένος. Μου αρέσει πολύ το lumia και όπως είπα το ράγισμα δεν είναι τόσο ανασταλτικός παράγοντας του να μην το κρατήσω όσο το βάρος και το πάχος σε αναλογία με την οθόνη που έχει.

 

Η βλακεία είναι ότι δεν έχω βρει και να δω από κοντά το ativ αν και λένε ότι είναι ίδιο με το s3 το οποίο είχα και ήμουν πολύ ευχαριστημένος με το μέγεθος και το βάρος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδη ερχομαι απο android και δε γνωριζω πολλα απο εφαρμογες...θελω να μεταφερω ασυρματα περιεχομενο απο και προς το pc...πως θα το κανω?
Link to comment
Share on other sites

επειδη ερχομαι απο android και δε γνωριζω πολλα απο εφαρμογες...θελω να μεταφερω ασυρματα περιεχομενο απο και προς το pc...πως θα το κανω?

 

Εγω το κανω με bluetooth συνηθως! Δεν εχω κοιταξει να δω εαν μπορω να το κανω με καπιον αλλο τροπο... Υ.Γ Οποιος γνωριζει περισοτερα ας δωσει τα φωτα του !!

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία είναι ότι δεν έχω βρει και να δω από κοντά το ativ αν και λένε ότι είναι ίδιο με το s3 το οποίο είχα και ήμουν πολύ ευχαριστημένος με το μέγεθος και το βάρος.

 

Σε μέγεθος και χαρακτηριστικά. Γιατί σε εμφάνιση είναι ίδιο με το Note 2.

Δηλαδή πιο όμορφο από το αυγουλοειδές S3

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πλήρη ενημέρωση για το πότε θα γίνει η αναβάθμιση στο 920 και σε ποια χώρα εδώ ;):)

 

http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω πολύ να μην δοθεί άλλη συνέχεια σε off topic συζητήσεις. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υποτιτλους πως βαζω?

παιδια λιγο τα φωτα σας εχω χασει την μπαλα...

οταν βαζω 2g μου εμφανιζει την ενδειξη Ε κατεβαζει δεδομενα η ετσι πρεπει να ειναι...

κ επισης κατι πατησα κ μου βγαζει στην λιστα με ολα τα προγραμματα τα γραμματα για γρηγορη αναζητηση αυτο δεν το θελω.....

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα γράμματα στην λίστα και εγώ δεν τα θέλω αλλά μάλλον είναι στο OS και όχι κάποια ρύθμιση πολύ σπαστικό

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

κ επισης κατι πατησα κ μου βγαζει στην λιστα με ολα τα προγραμματα τα γραμματα για γρηγορη αναζητηση αυτο δεν το θελω.....

Αυτό συμβαίνει όταν ξεπερνάς έναν αριθμό εγκατεστημένων εφαρμογών. Εγώ το βρίσκω εύχρηστο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα το έχω την Δεύτερα το 920 λογικά....θέλω τις εντυπώσεις σας,κυριως απο χρήστες Αmdroid που πηγατε σε wp....
Link to comment
Share on other sites

Ρε αδερφέ, αυτό δεν είναι ράγισμα.... Εκεί γυρίστηκε το 127....

 

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTc2NjMzOTE3Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwMDE0OTc5Mw@@._V1_SY317_CR0,0,214,317_.jpg

 

Τη συσκευή που λες, δε τη ξέρω, αλλά δε ψάχνεις να δεις ποσο κοστίζει να αλλάξεις την οθόνη και να είσαι κομπλέ;;

 

Υ.Γ. Αν το πουλάς, ενδιαφέρομαι...

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κατι αντιστοιχο με την εφαρμογη wifi explorer se android...δηλαδη pc και κινητο συνδεδεμενα στο ιδιο wifi δικτυο ετσι ωστε να βλεπω τα περιεχομενα του κινητου στο pc.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα γράμματα στην λίστα και εγώ δεν τα θέλω αλλά μάλλον είναι στο OS και όχι κάποια ρύθμιση πολύ σπαστικό

Φίλε μου αν το δουλέψεις σωστά δεν είναι καθόλου σπαστικό.

πατάς σε ένα γραμμα για να σου ανοίξει όλα τα γράμματα, μετά στο αρχικό γραμμα της εφαρμογής που θέλεις και σε πάει κατευθείαν... ούτε να ψάχνεις ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κατι αντιστοιχο με την εφαρμογη wifi explorer se android...δηλαδη pc και κινητο συνδεδεμενα στο ιδιο wifi δικτυο ετσι ωστε να βλεπω τα περιεχομενα του κινητου στο pc.

 

Δυστυχώς δεν έχω βρει ούτε κι εγώ κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε αδερφε έχω βάλει και 2η φωτο,ξεκολλάτε επιτέλους. Εγω το τράβηξα ώστε να φαίνεται έντονα αλλα ξαναλέω ότι δεν είναι... Περισσότερο είναι σαν μεγάλη γρατζουνιά.. Δεν είναι κλασικό ράγισμα.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, κλασσικό ράγισμα ειναι, απλα το έχεις φωτογραφισει απο τη χειρότερη δυνατη γωνια που φαίνεται ΕΝΤΕΛΩΣ. Λογικά εμποδίζει ελάχιστα αν το έχεις κάθετα με το πρόσωπο οποτε και δεν ενοχλεί. Αλλα πόσο να κάνει μια αλλαγή? 40-50€? Δηλαδη με 150€ πήρες 920 (αν θέλεις να το φτιάξεις). Μια χαρα!!!
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κατι αντιστοιχο με την εφαρμογη wifi explorer se android...δηλαδη pc και κινητο συνδεδεμενα στο ιδιο wifi δικτυο ετσι ωστε να βλεπω τα περιεχομενα του κινητου στο pc.

 

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/play-to/8257b398-f4bf-4483-97c7-6fd6a1e60bbf

Αυτη είναι μια εφαρμογή που μπορείς να κάνεις την,δουλεια σου αλλα χρειάζεσαι DLNA για να δουλέψει!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι πολωνικό,

 

Την black θα την πάρω όταν τι δωσει η Vodafone στην Ελλάδα η όταν την δωσει στην Πολωνία ;

 

Γιατι βλεπω ότι εδώ είναι στο "coming soon" ενώ εκεί στο "waiting approval"

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι πολωνικό,

 

Την black θα την πάρω όταν τι δωσει η Vodafone στην Ελλάδα η όταν την δωσει στην Πολωνία ;

 

Γιατι βλεπω ότι εδώ είναι στο "coming soon" ενώ εκεί στο "waiting approval"

 

εαν έχεις την Πολωνική (όπως εγώ) θα την πάρεις με την Πολωνία, που είναι σε "comming soon" status δηλ από μέρα σε μέρα ή από ώρα σε ώρα...

Για το φίλο που έχει cosmote εγώ πήγα σε cosmote απεριόριστα 45 και 4g, μου εμφανίστηκε το 4g κανονικά, και να σκεφτείς ότι μένω Λαγονήσι.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κατι αντιστοιχο με την εφαρμογη wifi explorer se android...δηλαδη pc και κινητο συνδεδεμενα στο ιδιο wifi δικτυο ετσι ωστε να βλεπω τα περιεχομενα του κινητου στο pc.

 

τέτοια εφαρμογή νομίζω ειναι και το beam που φέρνει η black

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, σκεφτομαι να κανω επαναφορα του κινητου μηπως και διορθωθουν κατι ψιλοπροβληματακια που εχει. Ειναι προτιμοτερο να το κανω μεσα απο τις ρυθμισεις-επαναφορα τηλεφωνου που απο οτι διαβασα αργει πολυ η να το κανω μεσω nsu-δεν εκκινει το τηλεφωνο μου μηπως και το κανει ποιο γρηγορα? Θελω να επαναφερω το τηλεφωνο στην αρχικη του κατασταση οπως την πρωτη μερα λητουργειας. H gdr3 θα διεγραφει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, σκεφτομαι να κανω επαναφορα του κινητου μηπως και διορθωθουν κατι ψιλοπροβληματακια που εχει. Ειναι προτιμοτερο να το κανω μεσα απο τις ρυθμισεις-επαναφορα τηλεφωνου που απο οτι διαβασα αργει πολυ η να το κανω μεσω nsu-δεν εκκινει το τηλεφωνο μου μηπως και το κανει ποιο γρηγορα? Θελω να επαναφερω το τηλεφωνο στην αρχικη του κατασταση οπως την πρωτη μερα λητουργειας. H gdr3 θα διεγραφει?

 

Καλημέρα. Με το NSU η GDR3 λογικά θα διαγραφεί αφού θα κατεβάσει το τελευταίο επίσημο firmware που ειναι διαθέσιμο για την συσκευή.Δεν χρειάζεται να επιλέξεις dead phone αφού bootάρει κανονικά η συσκευή σου και δεν σου έχει κολλησει στα γρανάζια (κάτι που υπάρχει περίπτωση να γίνει στην επαναφορά τηλεφώνου).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

εαν έχεις την Πολωνική (όπως εγώ) θα την πάρεις με την Πολωνία, που είναι σε "comming soon" status δηλ από μέρα σε μέρα ή από ώρα σε ώρα...

Για το φίλο που έχει cosmote εγώ πήγα σε cosmote απεριόριστα 45 και 4g, μου εμφανίστηκε το 4g κανονικά, και να σκεφτείς ότι μένω Λαγονήσι.

 

μπορείτε να θυμίσετε παιδια πως ελεγχουμε τί χωρας 920 έχουμε ? εγω το ειχα πάρει τον Αυγουστο από το eshop. ισως και εμενα ειναι Πολωνικό.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να θυμίσετε παιδια πως ελεγχουμε τί χωρας 920 έχουμε ? εγω το ειχα πάρει τον Αυγουστο από το eshop. ισως και εμενα ειναι Πολωνικό.

 

Menu --> Settings --> Extras + info --> Scroll down --> more info

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Menu --> Settings --> Extras + info --> Scroll down --> more info

 

ευχαριστώ φιλε. ειμαι Κροάτης τελικά.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...