Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Να το πάρω τώρα ή να περιμένω τις γιορτές για καλύτερες προσφορές; γιατί παρατηρώ ότι σιγά σιγά σε μαγαζιά μένουν μόνο κίτρινα

2) Η Νόκια θα το προωθήσει το μοντέλο αυτό τις γιορτές ή θα κοιτάξει να πασάρει τα νέα μοντέλα της;

3) Επειδή διάβασα σε προηγούμενα ποστς για γρατσουνιές στο μαύρο χρώμα, έχετε να προτείνετε κάποιο χρώμα που να μην φαίνονται πολύ οι γρατσουνιές;

4) Τα μαγαζιά που είναι στο skroutz είναι αξιόπιστα ή πρέπει να προσέξω κάποια?

 

1)Η τιμή πάντως δεν νομίζω να πάει κάτω από 200 ευρώ.

2)Λογικά θα πλασάρει το 925 και το 1020.. Τα πιο καινούρια δεν θα τα προωθήσει τρελά μιας και δεν έχουν ακόμη κυκλοφορήσει ευρέως σε όλες τις αγορές

3)Στο κίτρινο ένα μήνα τώρα χωρίς θήκη δεν έχω δει κάτι.

4)Θα πρότεινα κάποιο με πολλές θετικές αξιολογήσεις

 

απο δω εχει αγορασει κανεις το 920? http://www.kaizershop.gr/ σε μαυρο σε πιο καταστημα μπορω να το βρω γυρω στα 230? γιατι τα περισοτερο το εχουν σε κιτρινο και ειναι αθλιο

 

Είναι θέμα γούστου το χρώμα μιας και π.χ. εγώ θεωρώ το μαύρο βαρετό.. Από εκεί το αγόρασα εγώ το δικό μου, Ιταλική συσκευή, μια χαρά η συναλλαγή χωρίς κανένα θέμα! :)

Edited by tainia
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι σιγουρα ειναι θεμα γουστου αλλα εγω δε θα μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μου με κινητο που δεν ειναι μαυρο :p αληθεια σε μαυρο υπαρχει εκει η μονο κιτρινο οπως το δειχνει το site στο συγκεκριμενο καταστημα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα ειναι θεμα γουστου αλλα εγω δε θα μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μου με κινητο που δεν ειναι μαυρο :p αληθεια σε μαυρο υπαρχει εκει η μονο κιτρινο οπως το δειχνει το site στο συγκεκριμενο καταστημα?

 

απ' ότι είδα το έχει μόνο σε κίτρινο!!!

 

Θα το αγόραζα και σε κόκκινο πάντως αν το έβρισκα αλλά μου αρέσει πολύ και το κίτρινο που έχω..!!! είναι ζωντανό χρώμα!!! (θέμα γούστου πάντα!!).. :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο που αναφερεις εδω, το έχω πάρει ήδη με την amber και με την GDR3, δεν ειναι το black update που περιμένουμε...

 

κι όμως δεν το εχουμε παρει .

εχεις αυτή την Έκδοση ΛΣ: 8.0.10501.127 ή 8.0.10512.142;

 

γιατι εγω εχω την Έκδοση ΛΣ: 8.0.10327.77 !

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ εχω την εκδοση ΛΣ 8.0.10328.78

δες στο birphone φιλε απο κει πηρα και γω πρειν λιγες μερες εχει και κοκκινο εγω πηρα μαυροκαι η συσκευη μου ειναι πολονικη PL

Edited by lefterisg2
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως μου πεφτει πολλυ μακρια εκει που ειναι το καταστημα γι αυτο κοιταω για kaizer η γενικα το πολυ μεχρι το κεντρο δεν εχω και οχημα και δεν ειναι και το πιο ευκολο να τρεχω εκει περα λογω δουλειας
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως μου πεφτει πολλυ μακρια εκει που ειναι το καταστημα γι αυτο κοιταω για kaizer η γενικα το πολυ μεχρι το κεντρο δεν εχω και οχημα και δεν ειναι και το πιο ευκολο να τρεχω εκει περα λογω δουλειας

 

paraggeleia απο το ιντερνετ εγω ειμαι χαλκιδικη και το ειχα σε μια μερα με εξοδα 6 ευρω πανω απο την τιμη:)

Link to comment
Share on other sites

μπαα δεν εμπιστευομε δε ξερω τι μπορει να συμβει στη διαδρομη και σε τι κατασταση θα μου το φερουν, καλυτερα να το παραλαβω ο ιδιος
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους,

 

σκεφτομαι κ εγω για την αγορα του 920. ειχα iphone για χρονια και λεω να κανω μια αλλαγη προς wp8 κυριως λογω smoothnes που φαινεται να εχει το λειτουργικο... προβληματιζομαι για το θεμα της μπαταριας ομως... σε δυκτιο 4g και με βαρια χρηση την βγαζει την μερα?? επισης απο θεμα ποιοτητας apps και οχι ποσοτητας ειστε ικανοποιημενοι? τελος ο wirelless φορτιστης που βλεπω στα site να υποθεσω πως ειναι extra??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισχυει οτι αν για παραδειγμα το κινητο ειναι αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο και ειναι απο γαλια η καποια ξενη χωρα εντος ευρωπης ενοειτε και κανω το lumia amber update θα χασω τα ελληνικα και την εγγυηση? ειναι διαφορετικο απο το κλασικο update των windows και πως γινετε γιατι εχω μπερδευτει και γενικα αν κανω οποιοδηποτε update υπαρχει κυνδυνος να χασω εγγυηση κλπ? Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισχυει οτι αν για παραδειγμα το κινητο ειναι αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο και ειναι απο γαλια η καποια ξενη χωρα εντος ευρωπης ενοειτε και κανω το lumia amber update θα χασω τα ελληνικα και την εγγυηση? ειναι διαφορετικο απο το κλασικο update των windows και πως γινετε γιατι εχω μπερδευτει και γενικα αν κανω οποιοδηποτε update υπαρχει κυνδυνος να χασω εγγυηση κλπ?

 

ούτε ελληνικά χάνεις ούτε πρόκειται να χάσεις την εγγύηση

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Ξέρει κανείς απο που στην Ελλάδα μπορούμε να αγοράσουμε NFC tags;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

αυτο που αναφερεις εδω, το έχω πάρει ήδη με την amber και με την GDR3, δεν ειναι το black update που περιμένουμε...]

 

κι όμως δεν το εχουμε παρει .

εχεις αυτή την Έκδοση ΛΣ: 8.0.10501.127 ή 8.0.10512.142;

 

γιατι εγω εχω την Έκδοση ΛΣ: 8.0.10327.77 !

 

έχω την 8.0.10512.142

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους,

 

σκεφτομαι κ εγω για την αγορα του 920. ειχα iphone για χρονια και λεω να κανω μια αλλαγη προς wp8 κυριως λογω smoothnes που φαινεται να εχει το λειτουργικο... προβληματιζομαι για το θεμα της μπαταριας ομως... σε δυκτιο 4g και με βαρια χρηση την βγαζει την μερα?? επισης απο θεμα ποιοτητας apps και οχι ποσοτητας ειστε ικανοποιημενοι? τελος ο wirelless φορτιστης που βλεπω στα site να υποθεσω πως ειναι extra??

 

4g και βαριά χρήση δεν πανε μαζί... Τα βασικά apps θα σε καλύψουν απόλυτα.

Ο φορτιστής ειναι έξτρα. Δεν έχω δει τιμές, αλλά κοιτά και το 925, ειναι αρκετά πιο ελαφρύ

Link to comment
Share on other sites

4g και βαριά χρήση δεν πανε μαζί... Τα βασικά apps θα σε καλύψουν απόλυτα.

Ο φορτιστής ειναι έξτρα. Δεν έχω δει τιμές, αλλά κοιτά και το 925, ειναι αρκετά πιο ελαφρύ

 

και μικρότερο σε διαστάσεις....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έψαξες καθόλου απο bestprice;

 

 

 

 

 

 

ευχαριστώ

 

Αλλά από ότι βλέπω δεν έχει για Nokia.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Ξέρει κανείς αν υπάρχει καμία λύση για να συγχρονίζει το gmail συνέχεια και όχι ανά τέταρτο;; Υπάρχει καμία εφαρμογή ή κάποιος άλλος τρόπος για έχεις ειδοποιήσεις την στιγμή που έρχεται το mail??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Ξέρει κανείς αν υπάρχει καμία λύση για να συγχρονίζει το gmail συνέχεια και όχι ανά τέταρτο;; Υπάρχει καμία εφαρμογή ή κάποιος άλλος τρόπος για έχεις ειδοποιήσεις την στιγμή που έρχεται το mail??

 

Όταν αποφασίσει η Google να σεβαστεί τους πελάτες της που "τόλμησαν" να αγορασουν wp.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Ξέρει κανείς αν υπάρχει καμία λύση για να συγχρονίζει το gmail συνέχεια και όχι ανά τέταρτο;; Υπάρχει καμία εφαρμογή ή κάποιος άλλος τρόπος για έχεις ειδοποιήσεις την στιγμή που έρχεται το mail??

 

μπορείς να συνδέσεις το gmail account ως exchange account με διεύθυνση m.gmail.com αυτό εχω κάνει και μου έρχονται τα μυνήματα απ ευθείας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Επειδή σκέφτομαι να το πάρω δώρο στην κόρη μου και θα ήθελα να το πάρω στην φθηνότερη δυνατή τιμή ,θα μπορούσε κάποιος να μου συστήσει ποιο από τα σκρουτζομάγαζα είναι το πιο αξιόπιστο? Ευχαριστώ. Επίσης σε σχέση με τα android που η μπαταρία τους κρατά λίγο ,τι διάρκεια μπαταρίας έχουν τα wp?

 

http://www.skroutz.gr/s/2554080/Nokia-Lumia-920.html?keyphrase=nokia+920+lumia

 

Υπάρχει κάποιο σχετικό θέμα στο site για αγορά κινητών από σκρουτζομάγαζα?

Edited by basilise
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

 

Μια ερώτηση ακόμη: Διαβάζω ότι η μπαταρία δεν είναι από τα δυνατά του σημεία, και δεν είναι και αποσπώμενη, ώστε να μπορείς να έχεις μια 2η μαζί. Το κινητό το θέλω κυρίως για τις φορές που ταξιδεύω, ώστε να μπορώ να παίζω παιχνίδια, να ακούω μουσική και να μπαίνω ίντερνετ. Αντέχει μια μέρα τέτοιας χρήσης;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

 

Μια ερώτηση ακόμη: Διαβάζω ότι η μπαταρία δεν είναι από τα δυνατά του σημεία, και δεν είναι και αποσπώμενη, ώστε να μπορείς να έχεις μια 2η μαζί. Το κινητό το θέλω κυρίως για τις φορές που ταξιδεύω, ώστε να μπορώ να παίζω παιχνίδια, να ακούω μουσική και να μπαίνω ίντερνετ. Αντέχει μια μέρα τέτοιας χρήσης;

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις ένα powerbank ώστε να μη φοβάσαι για τη μπαταρία. Με 10 ευρώ βρίσκεις μικρά και φορτίζουν μια φορά πλήρως το κινητό. Για να καταλάβεις τι εννοώ δες αυτό http://goo.gl/GNGQUT

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις ένα powerbank ώστε να μη φοβάσαι για τη μπαταρία. Με 10 ευρώ βρίσκεις μικρά και φορτίζουν μια φορά πλήρως το κινητό. Για να καταλάβεις τι εννοώ δες αυτό http://goo.gl/GNGQUT

Ωραίος! Κυριλέ τότε :)

Link to comment
Share on other sites

Αλλά από ότι βλέπω δεν έχει για Nokia.

 

Τι εννοείς;;;; όλα δουλεύουν αρκεί το κινητό να έχει NFC! ;)

 

Αντέχει μια μέρα τέτοιας χρήσης;

 

σε καμία περίπτωση δεν θα σου αντέξει μια μέρα με τέτοια χρήση δυστυχώς... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...