Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν βρίσκω κάτι τέτοιο στις ρυθμίσεις.... τι παιζει;:confused:

 

Δεν βλέπεις το "γρηγορη ματια" ή ψάχνεις κάτι για "ρολόι"???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε εύχομαι σε κάποια αναβάθμιση να το κάνουν και αυτό!

Κατα τα άλλα το τηλέφωνο απλά όσο το δουλεύω τόσο το γουστάρω....:)

 

Δεν το βλέπω να γίνεται ούτε σε μελλοντική αναβάθμιση! Ο flash player πάει για κατάργηση γενικότερα σε όλες τις πλατφόρμες! Το θέμα είναι τα sites που τον υποστηρίζουν ακόμα να κάνουν γρήγορα τη μετάβαση σε HTML5!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας....

Συσκευή 920 (φυσικά), λειτουργικό gdr2

 

Σήμερα και χθες έκανα πολλά χιλιόμετρα με το αυτοκίνητο και είχα το τηλέφωνο σε φάουλ λειτουργία με Nokia maps και στο background μουσική και όλα να ακούγονται μέσω του Bluetooth του αυτοκινήτου.

Το τηλέφωνο το φορτιζα με τον ίδιο φορτιστή 1.0 amper που φορτιζα στις ίδιες λειτουργίες το iPhone που είχα. Αποτέλεσμα; Το τηλέφωνο ΔΕΝ φορτιζε, αντίθετα, έχανε πάρα πάρα πολύ αργά την μπαταρία του (σε 7 ώρες έχασε περίπου 35%). Είναι λογικό ή χρειάζεται μεγαλύτερο φορτιστή;

Επίσης, ενώ έπαιζε κανονικά στο background μουσική, όποτε γούσταρε (μετά από 10-15 τραγούδια) και ενώ βεβαίως είχα επιλέξει να παίξει όλη η συλλογή σε random mode (πάνω από 1700 τραγούδια) σταματούσε ξαφνικά η αναπαραγωγή....

 

Τα φώτα σας.....

Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναδοκιμάσεις... Εγώ μια φορά το φορτιζα σπίτι και είδα οτι απλά έχανε πολύ αργά την μπαταρία. Είχε battery drain και δεν μπορούσε αν το φορτίσει... Οπότε ξαναδοκίμασε να είσαι σίγουρος οτι απλά δεν έτυχε να χεις battery drain εκείνη τη στιγμή.

Μετά κοιτάμε τον φορτιστή...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει τροπος να μην βγαινει off το wi-fi οταν σβηνει οθονη του τηλεφωνου?

 

Ναι φυσικα στo μενού ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - WIFI - Συνθετες.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα με χαρά το nokia mix radio αλλά με απογοήτευσε γιατί λέει πως δεν διαθέτει τις μίξεις στη χώρα μου (ελλάδα). Με το nokia music όμως είχα μίξεις κανονικότατα (άσε που έχω ως περιοχή το Ηνωμένο Βασίλειο).

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενεργοποιησα την φωνητικη αναγνωριση και θελω να την απενεργοποιησω. Πως γίνεται? Δεν μπορω να το βρω.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,κάτοχος lumia 920 απο χτες.Ερχομαι απο Αndroid samsung.

Mεχρι στιγμής όλα μου φαίνονται πολύ ωραία!

Ακόμα το ξεψαχνίζω.Η 1η μου ερώτηση είναι στην οθόνη με τις εφαρμογές μας που είναι αλφαβητικά,ξαφνικά μου βγάζει και τα γράμματα της αλφαβήτου στην αρχή κ μετά απο κάτω η κάθε εφαρμογη.Πως φεύγουν τα γράμματα της αλφαβήτου,πως το έκανα?:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενεργοποιησα την φωνητικη αναγνωριση και θελω να την απενεργοποιησω. Πως γίνεται? Δεν μπορω να το βρω.

 

Καλό ερώτημα..... Ούτε κι εγώ έχω βρει λύση.....

 

Παίδες τα φώτα σας....

Συσκευή 920 (φυσικά), λειτουργικό gdr2

 

Σήμερα και χθες έκανα πολλά χιλιόμετρα με το αυτοκίνητο και είχα το τηλέφωνο σε φάουλ λειτουργία με Nokia maps και στο background μουσική και όλα να ακούγονται μέσω του Bluetooth του αυτοκινήτου.

Το τηλέφωνο το φορτιζα με τον ίδιο φορτιστή 1.0 amper που φορτιζα στις ίδιες λειτουργίες το iPhone που είχα. Αποτέλεσμα; Το τηλέφωνο ΔΕΝ φορτιζε, αντίθετα, έχανε πάρα πάρα πολύ αργά την μπαταρία του (σε 7 ώρες έχασε περίπου 35%). Είναι λογικό ή χρειάζεται μεγαλύτερο φορτιστή;

Επίσης, ενώ έπαιζε κανονικά στο background μουσική, όποτε γούσταρε (μετά από 10-15 τραγούδια) και ενώ βεβαίως είχα επιλέξει να παίξει όλη η συλλογή σε random mode (πάνω από 1700 τραγούδια) σταματούσε ξαφνικά η αναπαραγωγή....

 

Τα φώτα σας.....

 

 

Καμμιά ιδέα.....;

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Σου έγραψα την ιδέα μου...

Αλλιώς δοκίμασε μεγαλέτερο φορτιστή αν βρείς μέχρι τα 1.3Α...

 

Την διάβασα την σκέψη σου αλλά την απόρριψα αμέσως μιας και μόλις διαπίστωσα το πρόβλημα έκλεισα όλες τις εφαρμογές, έκανα επανεκκίνηση την συσκευή, άνοιξα μόνο μουσική και Nokia here και πάλι τα ίδια......

Πάμε για φορτιστή λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στο νετ τι λένε... Φαίνεται έχουν κι άλλοι τέτοιο πρόβλημα !!! http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Issues-charging-in-the-car-Lumia-920/td-p/1612734

Δες μήπως βρεις κανέναν δανεικό φορτιστή να δοκιμάσεις...

 

Edit: Κοίτα τα τελευταία 4-5 posts του θέματος !!! Φαίνεται να βρήκαν τι φταίει. Η συσκευή δεν το αναγνωρίζει σαν φορτιστή και γι αυτό δεν φορτίζει !!! Φταίει η κατασκευή του φορτιστή !!!

 

2: Επίσης...

"The problem is you need a charge only USB cable, a data and charge cable will cause it to charge at .5A no matter the car chargers rating."

 

3: Δοκίμασε το καλώδιο της ΝΟΚΙΑ που ήρθε με την συσκευή...

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στο νετ τι λένε... Φαίνεται έχουν κι άλλοι τέτοιο πρόβλημα !!! http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Issues-charging-in-the-car-Lumia-920/td-p/1612734

Δες μήπως βρεις κανέναν δανεικό φορτιστή να δοκιμάσεις...

 

Edit: Κοίτα τα τελευταία 4-5 posts του θέματος !!! Φαίνεται να βρήκαν τι φταίει. Η συσκευή δεν το αναγνωρίζει σαν φορτιστή και γι αυτό δεν φορτίζει !!! Φταίει η κατασκευή του φορτιστή !!!

 

2: Επίσης...

"The problem is you need a charge only USB cable, a data and charge cable will cause it to charge at .5A no matter the car chargers rating."

 

3: Δοκίμασε το καλώδιο της ΝΟΚΙΑ που ήρθε με την συσκευή...

 

Κι όμως.... Δυστυχώς με το καλώδιο της ΝΟΚΙΑ που ήρθε μαζί με την συσκευή το φόρτιζα.... Ουσιαστικά αντί να βάλω το μαμά καλώδιο σε φορτιστή USB για οικιακή ρεύμα, το έβαλα σε φορτιστή USB για ρεύμα αυτοκινήτου....

Μάλλον θα πάω για γνήσιο φορτιστή από ´Nokia μεριά...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα με χαρά το nokia mix radio αλλά με απογοήτευσε γιατί λέει πως δεν διαθέτει τις μίξεις στη χώρα μου (ελλάδα). Με το nokia music όμως είχα μίξεις κανονικότατα (άσε που έχω ως περιοχή το Ηνωμένο Βασίλειο).

 

Καμιά ιδέα;

 

Πρέπει να αλλάξεις την χώρα απο το nokia acount σου στο website.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως.... Δυστυχώς με το καλώδιο της ΝΟΚΙΑ που ήρθε μαζί με την συσκευή το φόρτιζα.... Ουσιαστικά αντί να βάλω το μαμά καλώδιο σε φορτιστή USB για οικιακή ρεύμα, το έβαλα σε φορτιστή USB για ρεύμα αυτοκινήτου....

Μάλλον θα πάω για γνήσιο φορτιστή από ´Nokia μεριά...

 

Ναι το διάβασα αργότερα... Αυτό γίνεται γιατί για να καταλάβει η συσκευή οτι φορτίζει και δεν μεταφέρει δεδομένα πρέπει να βραχυκυκλώσουν τα καλώδια data. Ο φορτιστής που μπαίνει στην πρίζα το κάνει εσωτερικά... Θα πρέπει να βρεις κατάλληλο φορτιστή για το αυτοκίνητο δηλαδή, σίγουρα οι ΝΟΚΙΑ είναι οκ, αλλιώς αν πιάνουν τα χέρια μπορεις να modάρεις ενα καλώδιο....

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Kaλημερα παιδιά, έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος δυσλειτουργία στα ξυπνητήρια του κινητού,δλδ πρακτικά,να μην χτυπάνε;έχω βάλει ένα επαναλαμβανόμενο στις 6.30 και σήμερα για δεύτερη φορά,το κινητό δεν χτύπησε.πριν λίγο που το ξεκλείδωσα το κινητό (βαζω λειτουργία πτήσης όταν κοιμάμαι) είδα στην οθόνη του έγραφε " 1 φορά".εχω το κινητό με την gdr3.πλεον δε το εμπιστεύομαι και αρα θα χρησιμοποιώ επίσης κ ένα παλιό κινητό Samsung για ξυπνητήρι.

 

κανείς γνωμη/λύση;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Kaλημερα παιδιά, έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος δυσλειτουργία στα ξυπνητήρια του κινητού,δλδ πρακτικά,να μην χτυπάνε;έχω βάλει ένα επαναλαμβανόμενο στις 6.30 και σήμερα για δεύτερη φορά,το κινητό δεν χτύπησε.πριν λίγο που το ξεκλείδωσα το κινητό (βαζω λειτουργία πτήσης όταν κοιμάμαι) είδα στην οθόνη του έγραφε " 1 φορά".εχω το κινητό με την gdr3.πλεον δε το εμπιστεύομαι και αρα θα χρησιμοποιώ επίσης κ ένα παλιό κινητό Samsung για ξυπνητήρι.

 

κανείς γνωμη/λύση;

το είχα και εγω με ένα Huawei που ειχα, αλλα περιέργως μόλις το έβαλα να χτυπάει 1 λεπτό μετά, όλα ήταν οκ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

το είχα και εγω με ένα Huawei που ειχα, αλλα περιέργως μόλις το έβαλα να χτυπάει 1 λεπτό μετά, όλα ήταν οκ.

 

για widows phone 8 συσκευη λες?

δλδ το εβαλες ξερω'γω απο 6.30 να χτυπαει 6.31 ?

 

δεν βλεπω καποια ρυθμιση για την αναβολή κτλ στα ξυπνητηρια της συσκευης lumia 920 αρα φανταζομαι ολα τα wp8 ετσι θα ειναι.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μετά από κανένα 2μηνο άψογης λειτουργίας χάθηκε ο ήχος γενικά εκτός από τις κλήσεις,

το ακούω να χτυπάει αλλά δεν βγάζει κανένα άλλο ήχο ούτε απο μουσική, ούτε βίντεο ούτε παιχνίδια τίποτα.

Έκανα soft reset 3-4 φορές αλλά μάταια, δεν το γλιτώνω το hard reset?

Το κέρατο μου, το ειχα σετάρει μια χαρά με ένα σωρό εφαρμογές,τώρα πάλι από την αρχή,

μου θύμισε το android κινητό που έχω κάθε λίγο και λιγάκι επανεγκαταστάσεις και customies..και είπα να το αποφύγω με windows phone κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, αν το εχει δοκιμασει κανεις..αν εχω το κινητο στην τσεπη, και ενεργοποιησω το nokia drive, ακουω την φωνητικη καθοδηγηση μεσα απο το hands free?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...