Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

edit: βρηκα την εφαρμογη camera timer. πολυ καλη.

 

Μπορείς να βάλεις link με την εφαρμογή γιατί δεν τη βρίσκω;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας. Χτες επεσα για υπνο και το κινητο ειχε 45% μπαταρια. Τσεκαρα πριν το βαλω stanbdy αν εχω ανοιχτες app αλλα τιποτα.

Το πρωι ηταν νεκρο εντελως. Το εβαλα στην φορτιση και δεν ειχε καθολου μπαταρια.

Του εχει τυχει κανενος?

 

ναι εμένα μου έχει συμβεί δν είχα τσεκάρει βέβαια για ανοιχτές εφαρμογές αλλα είχα σίγουρα μια εφαρμογή με live tile και μου έδειχνε το ποσοστό της μπαταρίας κ λέω μήπως Έφταιγε αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που διαβάζω στο φόρουμ νομίζω πως έχω κάποια ψυχολογική διαταραχή που μου αρεσουν τα wp. Λέω να πάω σε κανέναν γιατρό να με κοιτάξει. Ύστερα έρχονται κάτι μηνύματα σαν το δικό σου και ηρεμώ. "Είμαι ο Κώστας και είμαι καλά" λέω.

 

Να δεις εγώ φίλε Κώστα τι ψυχολογική διαταραχή νόμιζα που είχα όταν είχα πρωτοπάρει wp (LG 7) πριν 3 μισή Χρόνια φίλε και έβλεπα αυτά που βλέπουν και παιδιά τώρα που γράφουν και όταν τα έλεγα στο φόρουμ (ειδικά των φανς του τότε συμπιαν) με είχαν βγάλει έως και τρελό, αλλά τώρα νιώθω δικαιωμένος γιατί πολλοί απ αυτούς τα βλέπουν και τα γράφουν τώρα και εδώ μιας και παίρνουν σιγά σιγά τα πρώτα τους wp και βλέπουν ότι αυτά που λέγαμε ήταν αλήθειες και μάλιστα τότε ίσχυαν πιο πολύ από τώρα καθώς το συμπιαν απείχε απ την έννοια της εμπειρίας smooth χρήσης ενώ και τα Android έτρωγαν τα σκαλωματάκια τους!

Όσο για το 920 ήμουν στο τσακ προχθές που το είδα στο πλαίσιο να το ξαναπάρω σε άσπρο αυτή τη φορά (έτσι για αλλαγή) αλλά κρατήθηκα καθώς δεν είναι μακριά η μέρα που θα έχω το 1ο μου 1020 ελπίζω :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να δεις εγώ φίλε Κώστα τι ψυχολογική διαταραχή νόμιζα που είχα όταν είχα πρωτοπάρει wp (LG 7) πριν 3 μισή Χρόνια φίλε και έβλεπα αυτά που βλέπουν και παιδιά τώρα που γράφουν και όταν τα έλεγα στο φόρουμ (ειδικά των φανς του τότε συμπιαν) με είχαν βγάλει έως και τρελό, αλλά τώρα νιώθω δικαιωμένος γιατί πολλοί απ αυτούς τα βλέπουν και τα γράφουν τώρα και εδώ μιας και παίρνουν σιγά σιγά τα πρώτα τους wp και βλέπουν ότι αυτά που λέγαμε ήταν αλήθειες και μάλιστα τότε ίσχυαν πιο πολύ από τώρα καθώς το συμπιαν απείχε απ την έννοια της εμπειρίας smooth χρήσης ενώ και τα Android έτρωγαν τα σκαλωματάκια τους!

Όσο για το 920 ήμουν στο τσακ προχθές που το είδα στο πλαίσιο να το ξαναπάρω σε άσπρο αυτή τη φορά (έτσι για αλλαγή) αλλά κρατήθηκα καθώς δεν είναι μακριά η μέρα που θα έχω το 1ο μου 1020 ελπίζω :)

 

Είμαι απο αυτούς που δεν σχολιάζουν τις επιλογές των άλλων. Συγκεκριμένα αγνοούσα το μέγεθος του ηλίθιου κραξίματος που πέφτει εδώ. Έβλεπα κάποιες φορές κάποιους σε κατάσταση σχιζοφρένειας αλλα δεν καταλάβαινα το μέγεθος. Απο αρχή του έτους που πήρα wp έχω πάθει πλάκα. Φαντάζομαι να μην ήμασταν το 3-4%.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι απο αυτούς που δεν σχολιάζουν τις επιλογές των άλλων. Συγκεκριμένα αγνοούσα το μέγεθος του ηλίθιου κραξίματος που πέφτει εδώ. Έβλεπα κάποιες φορές κάποιους σε κατάσταση σχιζοφρένειας αλλα δεν καταλάβαινα το μέγεθος. Απο αρχή του έτους που πήρα wp έχω πάθει πλάκα. Φαντάζομαι να μην ήμασταν το 3-4%.......

 

Με τιμές όπως των 920/820 520 τώρα και με συσκευές όπως το 1020 τα wp θα ανέβουν στα μάτια όλων κυρίως γιατί θα τα αγοράσουν και θα τα γνωρίσουν από 1ο χέρι και θα δουν ότι αυτά που τους έλεγε το 3-4% δεν ήταν τζουφια λόγια του αέρα.

Η Νόκια βοήθησε τα μέγιστα σε αυτό.

Έλεγα να πάρω πάλι το 920 ακόμα και να το έχω backup και μόνο για τους δωρεάν χάρτες του αξίζει για μένα μιας και έχω όλα τα poi μου εκεί από εποχής συμπιαν.

Αν βάλουν και 1 file explorer και διορθώσουν 2-3 μικρά ακόμα πράγματα θα είναι super :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.

 

Ενημέρωστε τους χάρτες σας, έχουμε ενημέρωση. Settings -> Applications -> Maps -> check for updates

 

σε ευχαριστούμε φίλε μου μόλις τους κατέβασα 15 Mb περίπου. Τι πλοηγησαρα είναι αυτη ρε παιδιά....

Link to comment
Share on other sites

Έχω γυρίσει όλα τα Android, μπορεί μερικά να είναι πιο φιγουράτα όπως το Sygig αλλά σταθερή αξία σα τους χάρτες της Νόκια και μάλιστα με δωρεάν πλοήγηση δεν υπάρχει πουθενά

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!! το έβγαλε προσφορά γνωστό κατάστημα και το παράγγειλα αλλά στην σελίδα του προϊόντος γράφει "H συσκευή διατίθεται με Αγγλική Γλώσσα μενού" και ΔΕΝ το είχα προσέξει :wacko: τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? μετά δεν αλλάζει η γλώσσα από τις ρυθμίσεις? η για να το γράφουν έτσι σημαίνει ότι είναι κλειδωμένο η κάτι άλλο?

 

*αν είναι να ακυρώσω την παραγγελία*

Τα Χανιά Online! chaniatown.gr
Link to comment
Share on other sites

thanks you φίλε μου! το φαντάστηκα αλλά με φοβίσανε στο site έτσι όπως το έγραψαν! Δεν υπήρχε λόγος να το αναφέρουν απο την στιγμή που υπάρχει επιλογή :confused:

 

ακόμα παιδιά τι γίνεται με την εγγύηση? καλύπτονται όλα από τα nokia store όπως παλιά?

Τα Χανιά Online! chaniatown.gr
Link to comment
Share on other sites

thanks you φίλε μου! το φαντάστηκα αλλά με φοβίσανε στο site έτσι όπως το έγραψαν! Δεν υπήρχε λόγος να το αναφέρουν απο την στιγμή που υπάρχει επιλογή :confused:

 

ακόμα παιδιά τι γίνεται με την εγγύηση? καλύπτονται όλα από τα nokia store όπως παλιά?

 

Ναι, οτι ειναι Ευρωπαικο καλυπτεται.

Link to comment
Share on other sites

Με τιμές όπως των 920/820 520 τώρα και με συσκευές όπως το 1020 τα wp θα ανέβουν στα μάτια όλων κυρίως γιατί θα τα αγοράσουν και θα τα γνωρίσουν από 1ο χέρι και θα δουν ότι αυτά που τους έλεγε το 3-4% δεν ήταν τζουφια λόγια του αέρα.

Η Νόκια βοήθησε τα μέγιστα σε αυτό.

Έλεγα να πάρω πάλι το 920 ακόμα και να το έχω backup και μόνο για τους δωρεάν χάρτες του αξίζει για μένα μιας και έχω όλα τα poi μου εκεί από εποχής συμπιαν.

Αν βάλουν και 1 file explorer και διορθώσουν 2-3 μικρά ακόμα πράγματα θα είναι super :)

 

Μάνο, γι αυτό σε διαβάζω πάντα με προσοχή. Ψύχραιμη και αντικειμενική άποψη. Είτε συμφωνώ είτε όχι (μέχρι τώρα πάντα συμφωνούμε) πάντα με "υποχρεώνεις" να σε προσέξω.

Και συμφωνώ για τις ελλείψεις που υπάρχουν (όπως ο file manager που ανέφερες) αλλα προσφέρουν και κάποια θετικά (σταθερότητα, πλοήγηση, ποιότητα Nokia κλπ). Τα βαζει ο καθένας στη ζυγαριά των απαιτήσεών του και αποφασιζει. Το κράξιμο ανήκει στου διανοητικά υποανάπτυκτους.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

δε παιζει ρολο, απλα αν ειναι λιγοτερα ampere θα αργησει λιγο παραπανω. εγω ρε παιδια εχω μια αλλη απορια, κοιταζα και στο πρωτο μερος του 920 αλλα δε βρηκα ακρη. εχω βαλει στο messaging το λογαριασμο του facebook, αλλα δε στελνει ουτε παιρνει μηνυματα. το chat status το εχω βαλει και κανει sign in αλλα με τα μηνυματα τζιφος!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

αυριο επιτελους θα το εχω στα χερια μου!!

μια ερωτηση εχω..

για να κατεβαζεις εφαρμογες εχεις ενα λογαριασμο e-mail..οπως στα android..το e-mail αυτο πρεπει να ειναι οπωσδηποτε της microsoft(hotmail)?ή μπορω να εχω και gmail π.χ.?

sorry για τη "χαζη" ισως ερωτηση..

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

αυριο επιτελους θα το εχω στα χερια μου!!

μια ερωτηση εχω..

για να κατεβαζεις εφαρμογες εχεις ενα λογαριασμο e-mail..οπως στα android..το e-mail αυτο πρεπει να ειναι οπωσδηποτε της microsoft(hotmail)?ή μπορω να εχω και gmail π.χ.?

sorry για τη "χαζη" ισως ερωτηση..

ευχαριστω..

 

Οχι θελει hotmail..Αφου ειναι microsoft,κατι αντιστοιχο με gmail και android!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εχω μεταφέρει σημειώσεις από google drive σε skydrive. Πως μεταφέρω από εκεί τις σημειώσεις μου στο one note για να τις βλέπω κ off line?

Επίσης οι σημειώσεις του ημερολογίου πως φαίνονται στον υπολογιστή,όπως στο google calendar για παράδειγμα,ή δεν υπάρχει η δυνατότητα?

Βλέπετε κάθε κινητό μου το έχω σαν ατζέντα,σημειωματάριο,οργάνωση κτλ.

Ευχαριστώ!!!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Μερικά ελαττώματα που έχω διαπιστώσει...διορθώστεμε οι guru αν κάνω λάθος...

 

1)χάρτες και πλοήγηση...δεν βρίσκω νοσοκομεία και σοβαρά pois...ισχύει; μόνο βενζινάδικα φαίνονται ολούθε:-)

 

2)με by συνδεδεμένο ΔΕΝ υπάρχει επιλογή να οδηγήσω αλλού τον ήχο πέρα απο το bt ή αν το κλείσω να μεταφερθεί στο τηλέφωνο αν δεν κολλήσει η όλη φάση !

 

 

 

ΙΣΧΥΟΥΝ;

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Μερικά ελαττώματα που έχω διαπιστώσει...διορθώστεμε οι guru αν κάνω λάθος...

 

1)χάρτες και πλοήγηση...δεν βρίσκω νοσοκομεία και σοβαρά pois...ισχύει; μόνο βενζινάδικα φαίνονται ολούθε:-)

 

2)με by συνδεδεμένο ΔΕΝ υπάρχει επιλογή να οδηγήσω αλλού τον ήχο πέρα απο το bt ή αν το κλείσω να μεταφερθεί στο τηλέφωνο αν δεν κολλήσει η όλη φάση !

 

 

 

ΙΣΧΥΟΥΝ;

 

 

Χωρίς να είμαι guru, άνοιξε το here drive και πήγαινε ρυθμίσεις. μετά επιλογές χάρτη και τέρμα κάτω πάτα εκεί που λέει εμφάνιση στον χάρτη. Επέλεξέ τα όλα και δοκίμασε ξανά.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα επιλογής στο τι θα εμφανίζει αλλά δεν υπάρχει σαν POI στην database του χάρτη οπότε δεν λύνεται με το να ενεργοποιήσω την εμφάνιση στο χάρτη.
Google for ever
Link to comment
Share on other sites

δε παιζει ρολο, απλα αν ειναι λιγοτερα ampere θα αργησει λιγο παραπανω. εγω ρε παιδια εχω μια αλλη απορια, κοιταζα και στο πρωτο μερος του 920 αλλα δε βρηκα ακρη. εχω βαλει στο messaging το λογαριασμο του facebook, αλλα δε στελνει ουτε παιρνει μηνυματα. το chat status το εχω βαλει και κανει sign in αλλα με τα μηνυματα τζιφος!

 

Έχεις βάλει την κατάσταση συνομιλίας"διαθέσιμος"?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει την κατάσταση συνομιλίας"διαθέσιμος"?

 

ναι, το εβαλα. αλλα και παλι, δε μου δειχνει κανεναν online και δε μου στελνει κανενα μηνυμα, ενω στο pc και στο nexus ερχονται

Link to comment
Share on other sites

Μερικά ελαττώματα που έχω διαπιστώσει...διορθώστεμε οι guru αν κάνω λάθος...

 

1)χάρτες και πλοήγηση...δεν βρίσκω νοσοκομεία και σοβαρά pois...ισχύει; μόνο βενζινάδικα φαίνονται ολούθε:-)

 

Καλημέρα και καλό μήνα. Δοκίμασε να ψάξεις offline. Από την εμπειρία μου, μερικές φορές η offline αναζήτηση λειτουργεί πολύ καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λειτουργεί η κοινή χρήση της σύνδεσης των δεδομένων μου ο,τι κ να κάνω. Λέει ότι δεν είναι προσωρινά διαθέσιμη. Κάπου διάβασα ότι ίσως επηρεάζεται απο τις γλώσσες που έχουμε εγκατεστημένες στο πληκτρολόγιο. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...