Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.αυτος ο μαγνήτης για το on-off της συσκευής με την θήκη ποσό επίφοβο ειναι για την συσκευή;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα, απο χτες ειμαι ενας ευτυχης κατοχος του ταμπλετ - lte και θελω να ρωτησω 3 πραγματα :

 

1. Καποιο otg cable δοκιμασμενο

2. Καποιο hdmi cable ή ανταπτορα δοκιμασμενο για τβ

3. φωτεινοτητα , τι ρυθμιση εχετε ?

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Για το otg (δεν εχω το samsung note 10 αλλα το 12.2) ειχα αγορασει ενα της samsung με 10 ευρω και δεν δουλευε! Τελικα αγορασα αυτο http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=67700 με 3,5 ευρω και δουλευει μια χαρα.και με ποντικη και με εκτυπωτη και με στικ μνημη...μονο πληκτρολογιο δεν μου δουλεψε
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απο χτες ειμαι ενας ευτυχης κατοχος του ταμπλετ - lte και θελω να ρωτησω 3 πραγματα :

 

1. Καποιο otg cable δοκιμασμενο

2. Καποιο hdmi cable ή ανταπτορα δοκιμασμενο για τβ

3. φωτεινοτητα , τι ρυθμιση εχετε ?

1:το καλωδιο που σου πρότεινε ο panosgrav38 (http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=67700) δεν κάνει για note 10.1 2014 !!!!

(είναι usb 3 !! το note 10.1 2014 έχει usb 2!!) από εδώ σου προτεινω http://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors.html?from=catspan&keyphrase=otg+cable (αυτά που γράφουν micro usb ..... πχ τα 5 πρώτα σου κάνουν....έχει και

2:θέλεις Galaxy S4 MHL HDMI μετατροπέα+ hdmi καλώδιο! Η για ασύρματη σύνδεση με tv http://www.skroutz.gr/s/4383783/Samsung-MHL-male-HDMI-microUSB-female-ET-H10FAUWEGWW.html εγώ έχω και αυτο http://s1272.photobucket.com/user/alex22280/media/Mobile%20Uploads/20140629_122807_zpsffflxjqs.jpg.html δεν ειναι γνήσιο .το αγόρασα κέντρο αθηνα Σοφοκλέους και Σωκράτους επι Σοφοκλέους (από κινέζικο μαγαζί σε καλή τιμή ,δεν χρειάζεται έξτρα hdmi καλώδιο) για ασύρματη σύνδεση http://www.skroutz.gr/c/587/diafora-aksesouar-kinhths.html?keyphrase=samsung+wifi+hub+allshare+cast+dongle

επίσης βολεύει και κάτι τέτοιο ,πάρα πολύ μικρό μέγεθος !! http://www.skroutz.gr/s/4607500/Kingston-DataTraveler-MicroDuo-8GB.html (βγαίνει μέχρι 64 gb)

3: εξαρτάται τον χώρο..... σπίτι 40-50 -60 έξω 100....

Link to comment
Share on other sites

Alex γνωρίζεις αν ο ασύρματος αντάπτορας μπορεί να δουλέψει με το novago; Γιατί με καλώδιο δε δουλεύει έχουν βρει τρόπο η nova να μην αφήνει να κάνει stream την εφαρμογή της.Δε θέλει δηλ να μπορείς να συνδέσεις με tv.Θελω να πω αν υπάρχει τρόπος να μη φαίνεται ότι γίνεται stream ενώ γίνεται. Δε ξέρω αν έγινα κατανοητός. ☺
Link to comment
Share on other sites

Alex γνωρίζεις αν ο ασύρματος αντάπτορας μπορεί να δουλέψει με το novago; Γιατί με καλώδιο δε δουλεύει έχουν βρει τρόπο η nova να μην αφήνει να κάνει stream την εφαρμογή της.Δε θέλει δηλ να μπορείς να συνδέσεις με tv.Θελω να πω αν υπάρχει τρόπος να μη φαίνεται ότι γίνεται stream ενώ γίνεται. Δε ξέρω αν έγινα κατανοητός. ☺

ξερω τι εννοείς.... Δεν ΔΟΥΛΕΎΕΙ!! (δεν έχω βρει τρόπο...)

Link to comment
Share on other sites

ξερω τι εννοείς.... Δεν ΔΟΥΛΕΎΕΙ!! (δεν έχω βρει τρόπο...)

 

Προσπαθω να συνδεσω το tamplet με τηλεοραση ασυρματα με screen mirroring και ενω η tv συνδεεται με το s4 μου το tamplet ενω το βρισκει δεν κανει ζευξη. Μηπως ξερει κανεις τι φταιει; Εχω μια ενεργη συνδεσει novago. Μηπως φταιει αυτο, αλλα δεν την έχω ανοίξει την ώρα της ζεύξης. Αν ξέρει κανείς τον ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω το tamplet με τηλεοραση ασυρματα με screen mirroring και ενω η tv συνδεεται με το s4 μου το tamplet ενω το βρισκει δεν κανει ζευξη. Μηπως ξερει κανεις τι φταιει; Εχω μια ενεργη συνδεσει novago. Μηπως φταιει αυτο, αλλα δεν την έχω ανοίξει την ώρα της ζεύξης. Αν ξέρει κανείς τον ευχαριστώ.

κάνε μια reset στην συσκευή του screen mirroring και ξαναδοκίμασε.....(είσαι root ; )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.αυτος ο μαγνήτης για το on-off της συσκευής με την θήκη ποσό επίφοβο ειναι για την συσκευή;

 

Καλησπέρα. Τι εννοείς; Εγώ έχω τη θήκη της Samsung (τη γνήσια όμως) και έτσι ανοίγει και κλείνει η συσκευή μου συνέχεια, και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ζήτημα να έχω κλείσει το tablet 2-3 φορές από τότε που το αγόρασα. Το αφήνω μέσα στη θήκη (με κλειστό wi-fi), πέφτει σε sleep mode και δεν έχω παρατηρήσει την παραμικρή απώλεια ενέργειας.

Σου είπα ότι έχω τη γνήσια θήκη, γιατί αν διαβάσεις σε προηγούμενα posts κάποια παιδιά είχαν πρόβλημα με άλλες θήκες (προβλήματα που λύθηκαν βγάζοντας τη θήκη)

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω το tamplet με τηλεοραση ασυρματα με screen mirroring και ενω η tv συνδεεται με το s4 μου το tamplet ενω το βρισκει δεν κανει ζευξη. Μηπως ξερει κανεις τι φταιει; Εχω μια ενεργη συνδεσει novago. Μηπως φταιει αυτο, αλλα δεν την έχω ανοίξει την ώρα της ζεύξης. Αν ξέρει κανείς τον ευχαριστώ.

Ειπαμε δεν δουλευει το novago ετσι.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τι εννοείς; Εγώ έχω τη θήκη της Samsung (τη γνήσια όμως) και έτσι ανοίγει και κλείνει η συσκευή μου συνέχεια, και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ζήτημα να έχω κλείσει το tablet 2-3 φορές από τότε που το αγόρασα. Το αφήνω μέσα στη θήκη (με κλειστό wi-fi), πέφτει σε sleep mode και δεν έχω παρατηρήσει την παραμικρή απώλεια ενέργειας.

Σου είπα ότι έχω τη γνήσια θήκη, γιατί αν διαβάσεις σε προηγούμενα posts κάποια παιδιά είχαν πρόβλημα με άλλες θήκες (προβλήματα που λύθηκαν βγάζοντας τη θήκη)

Ελπίζω να βοήθησα

 

σε ευχαριστω για την απαντηση.αλλα εχω μια απορια.ποια η διαφορα του μαγνητη της γνησιας με την after market;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση.αλλα εχω μια απορια.ποια η διαφορα του μαγνητη της γνησιας με την after market;

 

Αυτό δυστυχώς δεν το γνωρίζω. Αλλά αφού αναφέρθηκε η ύπαρξη προβλήματος από άλλα παιδιά, δεν ήθελα να το ριψοκινδυνέψω και έτσι πήρα τη γνήσια. Τώρα έχει κατέβει και πολύ η τιμή της (αν θυμάμαι καλά κάπου κοντά στα 33Ε από σκρουτζομάγαζο)

Link to comment
Share on other sites

και με γνήσια παρουσιάζετε πρόβλημα, όχι πάντα ,όχι σε όλους...(έχει σχέση με το που έχουν τοποθετηθεί οι μαγνήτες...) .ο καθένας αγοράζει ότι τον βολεύει....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω γνήσια αλλά δεν έχω πρόβλημα. Τα μαγνητάκια τα έχει πάνω στις γωνίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν έχω γνήσια αλλά δεν έχω πρόβλημα. Τα μαγνητάκια τα έχει πάνω στις γωνίες. Δεν ξέρω αν επηρεάζει μελλοντικά την μπαταρία ή δεν έχει σχέση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω γνήσια αλλά δεν έχω πρόβλημα. Τα μαγνητάκια τα έχει πάνω στις γωνίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν έχω γνήσια αλλά δεν έχω πρόβλημα. Τα μαγνητάκια τα έχει πάνω στις γωνίες. Δεν ξέρω αν επηρεάζει μελλοντικά την μπαταρία ή δεν έχει σχέση;

Δεν έχει σχέση με ΜΠΑΤΑΡΙΑ !!

Link to comment
Share on other sites

κάνε μια reset στην συσκευή του screen mirroring και ξαναδοκίμασε.....(είσαι root ; )

 

Όχι είμαι με γνήσια 4.4.2 όπωςκαι το

κινητό. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

As of December 31, 2014 WatchON will no longer be available in any country except Korea.As of December 31, 2014, Samsung WatchON will no longer be available. (For Galaxy S4/S4 Variations/Note3 Users, only the video-on-demand (VOD) section in WatchON will be discontinued; the Electronic Program Guide (EPG) section will still be available). Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα blog που παρακολουθώ έχε μέσα live chat. Με ποιο τρόπο μπορώ να προχωρήσω τον κέρσορα στο chat για να δω προηγούμενα σχόλια γιατί όταν το επιχειρήσω προχωράει όλη η σελίδα του blog.Τυχαία 1-2 φορές το είχα καταφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα blog που παρακολουθώ έχε μέσα live chat. Με ποιο τρόπο μπορώ να προχωρήσω τον κέρσορα στο chat για να δω προηγούμενα σχόλια γιατί όταν το επιχειρήσω προχωράει όλη η σελίδα του blog.Τυχαία 1-2 φορές το είχα καταφέρει.

δώσε ένα παράδειγμα(site ) να το τσεκάρουμε

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι περίεργο... (είσαι root ? μήπως σου "πετάγονται" πολλές διαφήμισης?)

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρουμε αν και πότε θα πάρει lollipop?

λογικά θα αργήσει....

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι περίεργο... (είσαι root ? μήπως σου "πετάγονται" πολλές διαφήμισης?)

Το chat δουλεύει αλλά δεν μπορώ να δω τα προηγούμενα σχόλια που έχουν περάσει με το σκρολ αν με κατάλαβες.

Δεν είμαι ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...