Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σας. ηθελα να ρωτησω το εξης

 

το tablet που ειναι wi-fi εκδοση(p600) και το βρισκουμε στα 320€ εχει chipset quacomm snapdragon 800 και επεξεργαστες exynos quad core 1.9+1.3 ?

 

δε υπαρχει και με snapdragon επεξεργαστη? ή τετοια μαρκα ειναι μονο το chipset?

ποιος ειναι ο καλυτερος συνδυασμος σε wi-fi εκδοσεις ?

 

να ρωτησω και κατι αλλο,περα απο το θεμα φορητοτητας για οσους θελουν 8αρι, εχει οτιδηποτε αρνητικο το 10αρι που συζηταμε εδω?

σκεφτομαι να το παρω στο αμεσο μελλον!

 

αυτονομια με χαμηλη φωτεινοτητα στο 40-50-60% και ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ με wi-fi( σερφάρισμα και open facebook ) πόσες ώρες θα κρατάει? 7-8-9 ?

 

thanks

 

*θήκη stund black από Αθήνα?

Edited by gathens0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σας. ηθελα να ρωτησω το εξης

 

το tablet που ειναι wi-fi εκδοση(p600) και το βρισκουμε στα 320€ εχει chipset quacomm snapdragon 800 και επεξεργαστες exynos quad core 1.9+1.3 ?

 

δε υπαρχει και με snapdragon επεξεργαστη? ή τετοια μαρκα ειναι μονο το chipset?

ποιος ειναι ο καλυτερος συνδυασμος σε wi-fi εκδοσεις ?

 

να ρωτησω και κατι αλλο,περα απο το θεμα φορητοτητας για οσους θελουν 8αρι, εχει οτιδηποτε αρνητικο το 10αρι που συζηταμε εδω?

σκεφτομαι να το παρω στο αμεσο μελλον!

 

αυτονομια με χαμηλη φωτεινοτητα στο 40-50-60% και ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ με wi-fi( σερφάρισμα και open facebook ) πόσες ώρες θα κρατάει? 7-8-9 ?

 

thanks

 

*θήκη stund black από Αθήνα?

η wi-fi εκδοση(p600) έχει Exynos 5 Octa 5420, ARM Cortex-A15 (4 Core) @ 1.9 GHz + ARM Cortex-A7 (4 Core) @ 1.3 GHz !!!!!!!!!!!!!!!!!! Μόνο η lte έκδοση εχει snapdragon 800 !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ! αυτονομια με χαμηλη φωτεινοτητα στο 40-50-60% και ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ με wi-fi( σερφάρισμα και open facebook ) πόσες ώρες θα κρατάει? 7-8- 8, 30?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ! αυτονομια με χαμηλη φωτεινοτητα στο 40-50-60% και ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ με wi-fi( σερφάρισμα και open facebook ) πόσες ώρες θα κρατάει? 7-8- 8, 30?

 

Με φουλ χρήση wifi μια μέρα γεμάτη τη βγάζει άνετα. Αν είσαι πιο χαλαρός και δύο. Εγώ το χρησιμοποιώ το μεσημέρι και το βράδυ μόνο και μου πάει 2-3 μέρες ανάλογα το τι δουλεύω.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ.ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ WIFI EDITION ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΙΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ.ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΙ 1 Η 2 ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΔΙΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑΜΠΛΕΤ ΠΟΥ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΑΙΡΩΝ....

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Sofos_5
Κεφαλαία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά λαγκαρει το ταμπλετ?

Οτι λαγκαρει ειναι γεγονος , αλλα οχι σε τραγικο επιπεδο.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το 10.1 που έχω έχει λαγκ και το πήγα σέρβις γιαυτό τον λόγο + ότι η οθόνη σπάνια μεν αλλά τρεμοπεζει. Παντός εγώ για το λαγκ θα ζητήσω άλλο ταμπλετ.
Link to comment
Share on other sites

Τι απαντηση πηρες απο το service ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες τρεμοέπαιζε η οθόνη στο έκανε συχνά, συνέχεια; Μήπως το lag ήταν πρόβλημα της οθόνης σε μεγάλο βαθμό που λες και όχι λειτουργικό; Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Το 10.1 που έχω έχει λαγκ και το πήγα σέρβις γιαυτό τον λόγο + ότι η οθόνη σπάνια μεν αλλά τρεμοπεζει. Παντός εγώ για το λαγκ θα ζητήσω άλλο ταμπλετ.

για την οθόνη που τρεμοπαιζει εάν έχεις θήκη που περιέχει μαγνήτη αυτό είναι κατά 90%το πρόβλημα (αφαίρεσε απλά την θήκη και θα εξαφανιστεί....)

Για το Λαγκ δεν φταίει η οθόνη!!!!!!!

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

παιδια, σιγουρα θα εχει ξανα-απαντηθει αλλα συντομα καποιος για ρουταρισμα αν μπορει να βοηθησει:

{εχω το 605 lte μαλλον ρουμαντικο}

 

1. αν το ρουταρω χανει καμια δυνατοτητα γενικα? ας πουμε να ναι ασυμβατο καποιο feature..

 

2. υπαρχει τροπος να μην αλλαξει το knox?

 

3. θα λαμβανω OTA updates?

 

4. ενα λινκ με το πιο ασφαλη τροπο

 

 

ευχαριστω πολυ πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδια, σιγουρα θα εχει ξανα-απαντηθει αλλα συντομα καποιος για ρουταρισμα αν μπορει να βοηθησει:

{εχω το 605 lte μαλλον ρουμαντικο}

 

1. αν το ρουταρω χανει καμια δυνατοτητα γενικα? ας πουμε να ναι ασυμβατο καποιο feature..

 

2. υπαρχει τροπος να μην αλλαξει το knox?

 

3. θα λαμβανω OTA updates?

 

4. ενα λινκ με το πιο ασφαλη τροπο

 

 

ευχαριστω πολυ πολυ

1:όχι!!

2:ναι (εξαρτάται από έκδοση rom < jun 3 2014 ...!αλλά και πάλε....... :D ) δες ποια rom" φοράει",ημερομηνία έκδοσης.....

3: όχι (μπορείς με odin, 5 λεπτά θα κάνεις ...rom από οποία χώρα θέλεις ...για ποιο γρήγορες αναβαθμίσεις,με ota μόνο από χώρα προέλευσης....)

4: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785804

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για πληροφορίες..

 

1. με towelroot θέλει λίγο πιο παλιό kernel από ότι καταλαβαίνω να λένε (εγώ έχω cng1).. περιγράφουν αυτή τη διαδικασία για τέτοιες περιπτώσεις αλλά δεν τη πολύ πιάνω..

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/general/how-to-root-ng1-firmwares-leaving-knox-t2873867

 

αν μπορεί κανείς να μου εξηγήσει λίγο πιο αναλυτικά κ απλά ελληνικά...

 

2. αν τελικά εγκαταλεψω, πάνω μέθοδο, έχω βρει διάφορες μεθόδους για ρουτ, όπως αυτή :http://m.wikihow.com/Root-the-Galaxy-Note-10.1-2014-Edition

 

ισχύει για όλες τις εκδόσεις λογισμικού ή γενικά το ρουτ πρέπει να συμβαδιζει με έκδοση κλπ ακριβώς, δλδ να πρέπει να ψάξω για cng1 κλπ?

 

ευχαριστώ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για πληροφορίες..

 

1. με towelroot θέλει λίγο πιο παλιό kernel από ότι καταλαβαίνω να λένε (εγώ έχω cng1).. περιγράφουν αυτή τη διαδικασία για τέτοιες περιπτώσεις αλλά δεν τη πολύ πιάνω..

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/general/how-to-root-ng1-firmwares-leaving-knox-t2873867

 

αν μπορεί κανείς να μου εξηγήσει λίγο πιο αναλυτικά κ απλά ελληνικά...

 

2. αν τελικά εγκαταλεψω, πάνω μέθοδο, έχω βρει διάφορες μεθόδους για ρουτ, όπως αυτή :http://m.wikihow.com/Root-the-Galaxy-Note-10.1-2014-Edition

 

ισχύει για όλες τις εκδόσεις λογισμικού ή γενικά το ρουτ πρέπει να συμβαδιζει με έκδοση κλπ ακριβώς, δλδ να πρέπει να ψάξω για cng1 κλπ?

 

ευχαριστώ παιδιά

Το 2 μην το κάνεις!(μπορείς να το κάνεις root αλλά το knox θα γράψει 1) ,είναι η κλασική μέθοδος για root εάν δεν σε ενδιαφέρει η εγγύηση (όπως εμένα)

έχεις 2 επιλογές πρώτα περνάς με odin μια ποιο παλιά rom αυτή http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/general/sm-p605-p605xxucnf2-firmware-t2810048/post54026986 (ας λέει 11 Jun) και μετά την διαδικασία με towelroot (πρώτα κάνεις factory reset ......και μετα εγκατάσταση την rom)

άλλη επιλογή αυτή που αναφέρεις .... εάν έχεις την παραπάνω rom (ποιο καινούργια ) http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55377448&postcount=1 κανεις το βημα 2 μετα στο βήμα 3 το κατεβάζεις στο pc ,κάνεις unzip και το κάνεις εγκατάσταση με odin στη θέση PDA (είναι kernel από παλιά rom) μετα το κάνεις root με Towelroot(το Superuser δεν το κανεις εγκατασταση ,θα το αφήσεις για το τέλος αφού τελειώσεις με την όλη διαδικασία) περνάς ξανά με odin τον καινούριο kernel (βήμα 5 ) και είσαι έτοιμος (όλα αυτά εφόσον έχεις NG1) τα βήματα είναι απλά ..δεν κάνεις βήμα 1 (για οτιδήποτε η ευθύνη είναι δικη σου..)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δλδ να περάσω παλιότερο firmware δεν είναι πρόβλημα ε?

Φίλε μου δεν μπορείς να περάσεις παλιότερο firmware από αυτό που έχεις δεν θα σε αφήσει το Odin

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν μπορείς να περάσεις παλιότερο firmware από αυτό που έχεις δεν θα σε αφήσει το Odin

εφόσον είναι και τα 2 4.4.2 ναι (αυτή την μέθοδο την αναφέρουν στο xda ..... δεν χάνεις τίποτα εάν δεν γίνει εγκατάσταση με odin προχώρησε στην δεύτερη επιλογή) ....πάντως το πρόβλημα είναι το kernel (αυτό κάνεις στη δεύτερη μέθοδο "παιζεις" με αυτό ....)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Alex βγήκε κάποιο overclocking kernel, έχουμε κάτι νεότερο; (Τρώγομαι ε;)

τίποτα ..Δεν υπάρχουν αρκετοί developers για p605 (μόνο 3.... )κανένας για kernel....

Link to comment
Share on other sites

τίποτα ..Δεν υπάρχουν αρκετοί developers για p605 (μόνο 3.... )κανένας για kernel....

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Αναρωτιέμαι εάν μπορεί να κουμπώσει , ένα άλλο κέρνελ, που αφορά τον snapdragon 800, και αφορά άλλο κινητό, με τα ίδια χαρακτηριστικά φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Αναρωτιέμαι εάν μπορεί να κουμπώσει , ένα άλλο κέρνελ, που αφορά τον snapdragon 800, και αφορά άλλο κινητό, με τα ίδια χαρακτηριστικά φυσικά.

ΌΧΙ !!!!(θέλει port ....δεν είναι απλό ..copy paste)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...