Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κατάλαβα τι εννοείς

BUILD DATE ( το πότε έχουν φτιαχτεί ,ημερομηνία)

CHANGELIST ( διορθωσεις,αλλαγές σε αριθμούς)

πχ http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=35219

Build date: Tue, 26 Aug 2014

Changelist: 2612580

αυτή με ποιο καινούργια build date ίσως είναι καλύτερη

βρες ποια έχεις και τι θέλεις να βάλεις και συγκρινετα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως μπορουμε να ρυθμισουμε τα χρωματα της οθονης; αυτο το κοκκινο δεν ειναι κοκκινο μα ΣΑΝ κοκκινο (και εντονο!)

ρυθμίσεις/ συσκευή/εμφάνιση/λειτουργία οθόνης (ρύθμιση σε κάθε χρώμα δεν γίνεται)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρυθμίσεις/ συσκευή/εμφάνιση/λειτουργία οθόνης (ρύθμιση σε κάθε χρώμα δεν γίνεται)

 

Ας είναι καλά η google και το "ανοικτό" android...

Link to comment
Share on other sites

Ας είναι καλά η google και το "ανοικτό" android...

Ας είναι "καλά "η Samsung ,κάποιες εταιρείες(πολύ λίγες ) σου προσφέρουν αυτή την επιλογή έως ενός σημείο

οι εταιρείες δεν θέλουν να "χαλάσουμε " το calibration της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω ξενερωσα. Δεν ξερω αν θυμαστε στο παρελθον ειχα γραψει οτι εχω μια UHS-1 samsung pro microSD card η οποια ειναι rated 70/20 read/write. Στο note 10.1 πιανω 20/8 και μολις την εβαλα στο g3 επιανα 75/16... Επισης εβαλα στο note την sandisk που εχω στο g3 και πιανω κατι σαπιο επισης 15/7 κατι τετοιο ενω στο g3 πιανω 40/12. Τι να πω τοσο γκαντεμης που να εχει προβλημα το sd reader?

 

Κανεις σχολιο εδω? Μηπως να βρεθω με κανεναν Αθηναιο να δοκιμασουμε και στο δικο του μηχανημα την sd? Πρεπει να το παω service?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σημερα παρατηρησα πως το πενακι εχει φυγει λιγο το νικελ στην κορυφη λογικα απο την χρηση το ταμπ το χω απο τον αυγουστο ...... το καλυπτει η εγγυηση ???
Link to comment
Share on other sites

Λόγω χρήσης όπως λες, δεν νομίζω, αν ήταν κατασκευαστικο το πρόβλημα τότε θα στο κάλυπτε. Καλύτερα να ρωτήσεις πάντως την επίσημη αντιπροσωπία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έχω το Facebook και ανοίξω δεύτερο παράθυρο άλλη εφαρμογή και πάω στα μηνύματα του Facebook μέσω messenger δεν ανοίγουν και κάπως σαν να κολλάει. Από το Facebook πρέπει να είναι το πρόβλημα το έχετε συναντήσει; Αυτό συμβαίνει μόνο όταν είναι σε δύο παράθυρα και στο ένα βρίσκεται το FB Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έχω το Facebook και ανοίξω δεύτερο παράθυρο άλλη εφαρμογή και πάω στα μηνύματα του Facebook μέσω messenger δεν ανοίγουν και κάπως σαν να κολλάει. Από το Facebook πρέπει να είναι το πρόβλημα το έχετε συναντήσει; Αυτό συμβαίνει μόνο όταν είναι σε δύο παράθυρα και στο ένα βρίσκεται το FB

 

Το επιβεβαιών στο Note 3. Φαίνεται δεν έχει φτιαχτεί το messenger gia multiwindow της Samsung... Εδώ είναι απαράδεκτη βέβαια η κατάσταση. ενώ έχουν βγάλει λειτουργία απίστευτη... πήγαν και την περιορίσανε από όλες τις πάντες... Νομίζω με το Root λύνετε το θέμα.. Παρακαλώ οι συνάδελφοι να επιβεβαιώσουν!

Link to comment
Share on other sites

πραγματι το Messenger δουλευει σε Multiwindows , παρα μονο αν εισαι root και εγκαταστησεις ενα προγραμματακι απο το store...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σημερα παρατηρησα πως το πενακι εχει φυγει λιγο το νικελ στην κορυφη λογικα απο την χρηση το ταμπ το χω απο τον αυγουστο ...... το καλυπτει η εγγυηση ???

 

Γεια χαρά! Εφόσον δεν αντιμετωπίζεις λειτουργικά προβλήματα, αποκλείεται να στο αντικαταστήσουν, τουλάχιστον στα πλαίσια της εργοστασιακής εγγύησης..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Εφόσον δεν αντιμετωπίζεις λειτουργικά προβλήματα, αποκλείεται να στο αντικαταστήσουν, τουλάχιστον στα πλαίσια της εργοστασιακής εγγύησης..

 

Ένα πουλάκι μου είπε προ-εβδομάδας... ότι κάτι γίνεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε κάποια καλή sd καρτουλα;

Επίσης το πενάκι έχει ανταλλακτικά μύτες. Βγάζει ένδειξη πότε πρέπει να αλλαχτεί ή κάποια στιγμή δεν θα ανταποκρίνεται σωστά και θα απαιτεί αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδιά. Εδώ και κάποιο καιρό έχω σταμπάρει το συγκεκριμένο τάμπλετ και συγκεκριμένα το Wifi μοντέλο ως το πιο value for money αυτό τον καιρό. Έτσι λοιπόν πήγα σήμερα να το τσεκάρω απο κοντά στο Πλαίσιο του Συντάγματος (είχαν το LTE μοντέλο). Λοιπόν, απογοητεύτηκα. Ο λόγος; Το τάμπλετ είχε τρομερό lag, ακόμα και πηγαίνοντας από το ένα μενού στο άλλο. Έλεγξα κιόλας μήπως του είχαν βάλει πάρα πολλές εφαρμογές αλλά είχε τις βασικές συν κάποια παιχνίδια, αλλά τίποτα το εξυσυζητημένο. Το μόνο που είχε ήταν ότι του είχαν βάλει στo desktop πολλά widgets. Ήταν κιόλας το μοντέλο με τον Snapdragon, πού να ήταν και αυτό με τον θεωρητικά πιο αργό Exynos.

 

Όσοι έχετε το τάμπλετ, πιστεύετε ότι φταίει το Πλαίσιο για την κακομεταχείρση του μοντέλου που επιδεικνύουν ή όντως το τάμπλετ έχει lag;

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδιά. Εδώ και κάποιο καιρό έχω σταμπάρει το συγκεκριμένο τάμπλετ και συγκεκριμένα το Wifi μοντέλο ως το πιο value for money αυτό τον καιρό. Έτσι λοιπόν πήγα σήμερα να το τσεκάρω απο κοντά στο Πλαίσιο του Συντάγματος (είχαν το LTE μοντέλο). Λοιπόν, απογοητεύτηκα. Ο λόγος; Το τάμπλετ είχε τρομερό lag, ακόμα και πηγαίνοντας από το ένα μενού στο άλλο. Έλεγξα κιόλας μήπως του είχαν βάλει πάρα πολλές εφαρμογές αλλά είχε τις βασικές συν κάποια παιχνίδια, αλλά τίποτα το εξυσυζητημένο. Το μόνο που είχε ήταν ότι του είχαν βάλει στo desktop πολλά widgets. Ήταν κιόλας το μοντέλο με τον Snapdragon, πού να ήταν και αυτό με τον θεωρητικά πιο αργό Exynos.

 

Όσοι έχετε το τάμπλετ, πιστεύετε ότι φταίει το Πλαίσιο για την κακομεταχείρση του μοντέλου που επιδεικνύουν ή όντως το τάμπλετ έχει lag;

το lte μια χαρα ειναι .... έπεσες σε εκθεσιακό μοντέλο .....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πείτε μου κάτι γιατί μου την έχει βαρέσει. Εχω το Ρ600 σε Ουγγρικό και πριν 4 μέρες πήρε την 4.4.2.Εκεί που δοκίμαζα σήμερα το πενάκι ανακαλύπτω πως στο s-note δεν αναγνωρίζει την ελληνική γραφή και στο ενεργό σημείωμα μόλις κυκλώσω το χειρόγραφο κείμενο βγάζει μήνυμα "η αναγνώριση απέτυχε".Πάω στις ρυθμίσεις της γλώσσας χειρόγραφου και μόλις πατήσω το μενού κρασάρει και μου βγάζει ένα ωραίο "ρυθμίσεις διακόπηκε".Τό 'χει αντιμετωπίσει κανείς σας αυτό;Με τα αγγλικά δεν έχει πρόβλημα.Μήπως δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση;Αν βάλω την ελληνική με Odin μένω στην εγγύηση;Thanks...
Link to comment
Share on other sites

Σε ρουμανικο που ειναι το δικο μου κανενα τετοιο θεμα δεν υπαρχει.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πείτε μου κάτι γιατί μου την έχει βαρέσει. Εχω το Ρ600 σε Ουγγρικό και πριν 4 μέρες πήρε την 4.4.2.Εκεί που δοκίμαζα σήμερα το πενάκι ανακαλύπτω πως στο s-note δεν αναγνωρίζει την ελληνική γραφή και στο ενεργό σημείωμα μόλις κυκλώσω το χειρόγραφο κείμενο βγάζει μήνυμα "η αναγνώριση απέτυχε".Πάω στις ρυθμίσεις της γλώσσας χειρόγραφου και μόλις πατήσω το μενού κρασάρει και μου βγάζει ένα ωραίο "ρυθμίσεις διακόπηκε".Τό 'χει αντιμετωπίσει κανείς σας αυτό;Με τα αγγλικά δεν έχει πρόβλημα.Μήπως δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση;Αν βάλω την ελληνική με Odin μένω στην εγγύηση;Thanks...

 

Έχω κι εγώ το p600 το γερμανικό αλλά δουλεύει σωστά στο s note.Για odin-εγγυηση θα σου πούνε τα παιδιά που ξέρουν κάτι παραπάνω

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πείτε μου κάτι γιατί μου την έχει βαρέσει. Εχω το Ρ600 σε Ουγγρικό και πριν 4 μέρες πήρε την 4.4.2.Εκεί που δοκίμαζα σήμερα το πενάκι ανακαλύπτω πως στο s-note δεν αναγνωρίζει την ελληνική γραφή και στο ενεργό σημείωμα μόλις κυκλώσω το χειρόγραφο κείμενο βγάζει μήνυμα "η αναγνώριση απέτυχε".Πάω στις ρυθμίσεις της γλώσσας χειρόγραφου και μόλις πατήσω το μενού κρασάρει και μου βγάζει ένα ωραίο "ρυθμίσεις διακόπηκε".Τό 'χει αντιμετωπίσει κανείς σας αυτό;Με τα αγγλικά δεν έχει πρόβλημα.Μήπως δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση;Αν βάλω την ελληνική με Odin μένω στην εγγύηση;Thanks...

 

Κανονικοτατα....βαλε ελληνικη, εγγυηση οκ....απλα οταν την βαλεις μπες recovery και κανε πρωτα wipe cache partition και μετα wipe data and factory reset για να καθησει τελεια.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω προβλημα με την μπαταρια του p600.Εκει που ειναι στο 36% ,ξαφνικα πεφτει στο 7%.Μοντελο ελληνικο καινουργιο, αγορασμενο πρo κανα 6μηνο.Μου το κανε απο την αρχη.Ουσιαστικα ειχα συνηθησει στο να υπολογιζω πως οταν η μπαταρια θα παει στο 37-38%,σε 5 λεπτα θα κλεισει.Δεν εδινα σημασια (για να πω την αληθεια βαριομουνα την γραφειοκρατια του να τω στελνω service κτλ) και ελεγα μηπως τυχον και εφτιαχνε με την kitkat.Αλλα μπα.

Εχει συμβει σε κανεναν?μου φαινεται πως καποιο παιδι απο δω μέσα είχε παρόμοιο προβλημα και του χαν αλλαξει μπαταρια και οθόνη.Οταν το στέλνεις για service σε πόσες μέρες επιστρέφει?Σε 5-10?Η' σε κανα δίμηνο?Το πάω στον κωτσοβολο που το αγόρασα η΄συννενοούμε απευθείας με την samsung αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω προβλημα με την μπαταρια του p600.Εκει που ειναι στο 36% ,ξαφνικα πεφτει στο 7%.Μοντελο ελληνικο καινουργιο, αγορασμενο πρo κανα 6μηνο.Μου το κανε απο την αρχη.Ουσιαστικα ειχα συνηθησει στο να υπολογιζω πως οταν η μπαταρια θα παει στο 37-38%,σε 5 λεπτα θα κλεισει.Δεν εδινα σημασια (για να πω την αληθεια βαριομουνα την γραφειοκρατια του να τω στελνω service κτλ) και ελεγα μηπως τυχον και εφτιαχνε με την kitkat.Αλλα μπα.

Εχει συμβει σε κανεναν?μου φαινεται πως καποιο παιδι απο δω μέσα είχε παρόμοιο προβλημα και του χαν αλλαξει μπαταρια και οθόνη.Οταν το στέλνεις για service σε πόσες μέρες επιστρέφει?Σε 5-10?Η' σε κανα δίμηνο?Το πάω στον κωτσοβολο που το αγόρασα η΄συννενοούμε απευθείας με την samsung αθήνα?

 

Τα όσα λες υποδεικνύουν πρόβλημα της μπαταρίας, δεν έχει καμία σχέση με το λογισμικό της συσκευής.

 

Προσωπικά θα σου συνιστούσα να μην πας σε Κωτσόβολο κλπ. μιας και αυτοί με τη σειρά τους κατά πάσα πιθανότητα θα το πάνε σε κάποιο αντίστοιχο service center αναγνωρισμένο από τη Samsung και σίγουρα θα πάρει το τριπλάσιο χρόνο.

Ένα από αυτά είναι της Smartec - Αθήνα. Αν δεν το πας ο ίδιος επικοινώνησε πρώτα με το Service τους για το τι χρειάζεται να στείλεις. Συνήθως αν όχι στην ίδια μέρα, την επομένη είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η αναζήτηση στο skroutz βγάζει δύο μοντέλα το P6000 και το P600 είναι το ίδιο ή όχι.

http://www.skroutz.gr/s/3971740/Samsung-Galaxy-Note-10-1-Wifi-2014-Edition-P6000-16GB.html

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η αναζήτηση στο skroutz βγάζει δύο μοντέλα το P6000 και το P600 είναι το ίδιο ή όχι.

http://www.skroutz.gr/s/3971740/Samsung-Galaxy-Note-10-1-Wifi-2014-Edition-P6000-16GB.html

Το ίδιο μοντέλο είναι (δεν ξέρω γιατι εδώ στο Ελλάδα :lol: το αναφέρουν και p6000)

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι κι εχθροι, το εργαλειο τρωει αποσυνδεσεις με το wifi....

μου το εκανε με φινλανδικη, γερμανικη και τωρα με ελληνικη ρομ γνησια.

απειραχτο οσον αφορα ρουτ κτλ.

καμμια ιδεα??...να του δωσω μπανανα?:X

και αλλαγη firmware στο ρουτερ εκανα και σε αλλα ρουτερ μου το κανει.....οχι σε τοσο εντονο ρυθμο.

τα νευρα μου......:cry:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Εκει που ετοιμαζομουν να χτυπησω την LTE εκδοση βλεπω οτι στο skroutz, εχει παει πλεον 470 ευρω απο 430-440 ευρω που ηταν μερικες μερες πριν.

Ξερει καποιος αν ειναι καποιο ειδος "κολπου" ωστε να ριξουν αργοτερα την τιμη του ή αν πηρε αυξηση?!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...