Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο p600 το γερμανικό την έβαλα απευθείας με ενημέρωση πριν μερικές μέρες.Η κιτκατ τώρα που έχω είναι η γερμανική; Έχει κάποια διαφορά με της ελληνικής ενημέρωσης που μπαίνει με odin;
Link to comment
Share on other sites

Στο p600 το γερμανικό την έβαλα απευθείας με ενημέρωση πριν μερικές μέρες.Η κιτκατ τώρα που έχω είναι η γερμανική; Έχει κάποια διαφορά με της ελληνικής ενημέρωσης που μπαίνει με odin;

ναι γερμανική, δες την BUILD DATE,CHANGELIST (ποια ειναι ποιο καινούργια ), θεωρητικά η ποιο καινούργια είναι ποιο καλη .διάφορα εκτός BUILD DATE,CHANGELIST ...η μία είναι over the air και η άλλη manual....

Link to comment
Share on other sites

ναι γερμανική, δες την BUILD DATE,CHANGELIST (ποια ειναι ποιο καινούργια ), θεωρητικά η ποιο καινούργια είναι ποιο καλη .διάφορα εκτός BUILD DATE,CHANGELIST ...η μία είναι over the air και η άλλη manual....

 

Alex αυτό από που το βλέπω; Στις πληροφορίες συσκευής λέει 26 Αυγούστου

Link to comment
Share on other sites

Alex αυτό από που το βλέπω; Στις πληροφορίες συσκευής λέει 26 Αυγούστου

Δεν έχουν διαφορές ... γερμανική

Country: Germany

Version: Android 4.4.2

Changelist: 2612580

Build date: Tue, 26 Aug 2014 09:23:15 +0000

Product Code: DBT

PDA: P600XXUCNH3

CSC: P600DBTCNH1

MODEM: P600XXUCNH3

και ...

Country: Greece

Version: Android 4.4.2

Changelist: 2612580

Build date: Tue, 26 Aug 2014 09:23:15 +0000

Product Code: EUR

PDA: P600XXUCNH3

CSC: P600EURCNH1

MODEM: P600XXUCNH3

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Χτες το αφησα 80%. Το πρωι παω να το αναψω... Τιποτα. Το βαζω φορτιση 0%! Λεω τι γινεται... Κοιταω μπαταρια οθονη 8μιση ωρες!!!! Τωρα παρατηρησα οτι αν το κλειδωσεις με τη θηκη η με το lockscreen widget η οθονη ξαναναβει και μενει ανοιχτη!!! Τι γινεται? Παρανοια?

 

Καλησπέρα. Έχεις τη γνήσια θήκη της samsung;

Ρωτάω γιατί σε διάφορα post (αρκετά πιο πριν, αν μπορέσεις να τα διαβάσεις όλα) θυμάμαι ότι κάποιοι είχαν αναφέρει διάφορα προβλήματα με smart θήκες, οι οποίες όμως δεν ήταν γνήσιες. Και όταν τις βγάλανε δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Αν θέλεις βγάλτο από την θήκη και δες αν σου κάνει τα ίδια.

Είχα παραγγείλει και εγώ μια τέτοια θήκη από aliexpress που έχει μαγνητάκι (το οποίο παρεπιπτόντως φαίνεται που κάνει εξόγκωμα στο εσωτερικό της θήκης) και τελικά δεν την έβαλα ποτέ, γιατί διάβασα για τα συγκεκριμένα προβλήματα. Αγόρασα τη γνήσια σε προσφορά (35Ε) και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχεις τη γνήσια θήκη της samsung;

Ρωτάω γιατί σε διάφορα post (αρκετά πιο πριν, αν μπορέσεις να τα διαβάσεις όλα) θυμάμαι ότι κάποιοι είχαν αναφέρει διάφορα προβλήματα με smart θήκες, οι οποίες όμως δεν ήταν γνήσιες. Και όταν τις βγάλανε δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Αν θέλεις βγάλτο από την θήκη και δες αν σου κάνει τα ίδια.

Είχα παραγγείλει και εγώ μια τέτοια θήκη από aliexpress που έχει μαγνητάκι (το οποίο παρεπιπτόντως φαίνεται που κάνει εξόγκωμα στο εσωτερικό της θήκης) και τελικά δεν την έβαλα ποτέ, γιατί διάβασα για τα συγκεκριμένα προβλήματα. Αγόρασα τη γνήσια σε προσφορά (35Ε) και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Το ειχα δοκιμασει και εκτος θηκης ναι (δεν ηταν original). Τελικα το προβλημα διορθωρηκε με factory reset...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τη ρόλο παίζει η θήκη αν είναι αυθεντική ή μη;

 

Καλησπέρα.

Διάβασε λίγο τα post No 322 και 639.

Απ' ότι κατάλαβα έχουν σχέση με τους "smart μαγνήτες" που χρησιμοποιούν οι άλλες θήκες, εκτός της γνήσιας. (Για αυτόματο άνοιγμα-κλείσιμο με το κλείσιμο της θήκης)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ψήνομαι για άμεση αγορά του τάμπλετ. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το tab s. Θελω οπωσδηποτε να εχει lte. Επισης θα ηθελα το πενακι γιατι οσο ειχα το note ομολογω με ειχε βολεψει. Οποτε νομιζω οτι αυτο ειναι μονοδρομος ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ψήνομαι για άμεση αγορά του τάμπλετ. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το tab s. Θελω οπωσδηποτε να εχει lte. Επισης θα ηθελα το πενακι γιατι οσο ειχα το note ομολογω με ειχε βολεψει. Οποτε νομιζω οτι αυτο ειναι μονοδρομος ετσι;

 

Αν κι εχω το συγκεκριμενο ταμπλετ με τον sd800, θα σου προτεινα να πας στο tab s κι ως πιο καινουριο ( αρα καλυτερη υποστηριξη) κι επειδη οι οθονες ειναι μερα με την νυχτα με υπερ αυτη του tab s. Τωρα αν θες πενακι σιγουρα εδω.:)

Link to comment
Share on other sites

Το S (lte)δεν έχει snapdragon επεξεργαστή!!!(αλλά καλύτερη οθόνη και σίγουρα σαν ποιο καινούργιο θα πάρει ποιο πολλές αναβαθμίσεις )
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πέρασα πριν κάνα δίμηνο την ισπανική κκ. Χρειάζεται τώρα που βγήκε η ελληνική να την ξαναπερασω;
Link to comment
Share on other sites

Τοσο μεγαλη διαφορά οι οθονες; Θα παω να τα τσεκάρω απο κοντά σήμερα να δω,

 

Σ αυτα τα πραγματα αλλοι βλεπουν μεγαλες διαφορες κι αλλοι αμελητεες.....αναλογος ποσο κοβει το ματι σου η ποσο νομιζεις οτι κοβει το ματι σου η ποσο θες να κοβει το ματι σου.

http://www.samsung.com/global/microsite/2014galaxynote10.1/feature.html

αν θεωρείται οτι δεν εχει καλη οθονη το note 10, τοτε σταματαω εδω!

Ακομα και το note 8 που ειναι hd η οθονη διπλα στο 10ρι δειχνει εξισου καλη.

Η ταπεινη μου αποψη ειναι οτι πλεον στα λεγομενα ακριβα ταμπλετ(οχι μονο samsung) δυσκολα θα βρεις τοσο μεγαλες διαφορες στις οθονες ωστε να ειναι κριτηριο αγορας....και διευκρινίζω, σε 10ρι απο full hd και πανω.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Σ αυτα τα πραγματα αλλοι βλεπουν μεγαλες διαφορες κι αλλοι αμελητεες.....αναλογος ποσο κοβει το ματι σου η ποσο νομιζεις οτι κοβει το ματι σου η ποσο θες να κοβει το ματι σου.

http://www.samsung.com/global/microsite/2014galaxynote10.1/feature.html

αν θεωρείται οτι δεν εχει καλη οθονη το note 10, τοτε σταματαω εδω!

Ακομα και το note 8 που ειναι hd η οθονη διπλα στο 10ρι δειχνει εξισου καλη.

Η ταπεινη μου αποψη ειναι οτι πλεον στα λεγομενα ακριβα ταμπλετ(οχι μονο samsung) δυσκολα θα βρεις τοσο μεγαλες διαφορες στις οθονες ωστε να ειναι κριτηριο αγορας....και διευκρινίζω, σε 10ρι απο full hd και πανω.

Δεν μιλάμε για ίδιου τύπου πχ lcd με lcd ΑΛΛΆ διαφορετικού τύπου με την μια να είναι super AMDLED

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παίδες πέρασα πριν κάνα δίμηνο την ισπανική κκ. Χρειάζεται τώρα που βγήκε η ελληνική να την ξαναπερασω;

BUILD DATE,CHANGELIST

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν τα βάλεις δίπλα το ένα με το άλλο βλέπεις τη διαφορά με το s.Φυσικά προτίμησα το note λόγω της δουλειάς μου για το πενάκι που είναι εντυπωσιακό σε σχεδιασμό που το δουλεύω.Αν δε σ'ενδιαφερει το πενάκι πάνε στο s αν το σηκώνει η τσέπη σου.
Link to comment
Share on other sites

@ michkal91

 

Σχετικά με την επιλογή συσκευής υπάρχει το κατάλληλο thread.

 

:!:Παρακαλώ να μείνουμε στο θέμα μας :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κάποιες φορές κολλάει κάποια εφαρμογή και το tablet σταματά να ανταποκρικνεται, μέχρι να περάσει κάποιος χρόνος. Για ποιο λόγο κολλάει όλο το Tablet?. Στο nexus 4 που έχω μου έχουν κολλήσει αρκετές φορές εφαρμογές, αλλά το κινητό ποτέ. Εννοώ ότι πατώντας το start button, το κινητό επανέρχεται στην αρχική οθόνη χωρίς καθυστέρηση. Επίσης κάποιες φορές, ενώ ανοίγω το καπάκι της θηκης και ξεκλειδώνει, σε 1 δευτερόλεπτο ξεκλειδώνει μόνο του. Καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κάποιες φορές κολλάει κάποια εφαρμογή και το tablet σταματά να ανταποκρικνεται, μέχρι να περάσει κάποιος χρόνος. Για ποιο λόγο κολλάει όλο το Tablet?. Στο nexus 4 που έχω μου έχουν κολλήσει αρκετές φορές εφαρμογές, αλλά το κινητό ποτέ. Εννοώ ότι πατώντας το start button, το κινητό επανέρχεται στην αρχική οθόνη χωρίς καθυστέρηση. Επίσης κάποιες φορές, ενώ ανοίγω το καπάκι της θηκης και ξεκλειδώνει, σε 1 δευτερόλεπτο ξεκλειδώνει μόνο του. Καμια ιδέα;

 

απλα το νεξους4(το ειχα) κανει απιστευτη διαχειριση και καλομαθαινεις....η μονη λυση ειναι να προσαρμοστεις με τετοια κολληματακια.

αλλη μια λυση ειναι να παρεις σαμυ κινητο για να τα κανεις ασορτι και να ξεχασεις τον πυραυλο νεξους!!!!:lol:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πωωωω ξενερωσα. Δεν ξερω αν θυμαστε στο παρελθον ειχα γραψει οτι εχω μια UHS-1 samsung pro microSD card η οποια ειναι rated 70/20 read/write. Στο note 10.1 πιανω 20/8 και μολις την εβαλα στο g3 επιανα 75/16... Επισης εβαλα στο note την sandisk που εχω στο g3 και πιανω κατι σαπιο επισης 15/7 κατι τετοιο ενω στο g3 πιανω 40/12. Τι να πω τοσο γκαντεμης που να εχει προβλημα το sd reader? Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα wps office έκανα ένα αρχείο Word αλλά σε email που το έστειλα σε pc το βλέπει σαν screenshoot.Πως μπορεί να το δει σε μορφή Word και να παρέμβει στο pc κάποιος το αρχείο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάμε για ίδιου τύπου πχ lcd με lcd ΑΛΛΆ διαφορετικού τύπου με την μια να είναι super AMDLED

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

BUILD DATE,CHANGELIST

Δεν κατάλαβα τι εννοείς

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...