Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θα αργήσουν να έρθουν και αυτές. Η γνήσια για το προηγούμενο είναι στα 30€. Εντός ολίγων ημερών θα έρθουν και σε amazon, expansys κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ακούσει κανένα χρήστη με την LTE έκδοση να έχει Lags ? γιατί με Exynos στο XDA ακούω αρκετά παράπονα....επίσης οι εφαρμογές δεν μπορούν να μπουν σε εξωτερική κάρτα ή θέλει ρουτάρισμα?
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ακούσει κανένα χρήστη με την LTE έκδοση να έχει Lags ? γιατί με Exynos στο XDA ακούω αρκετά παράπονα....επίσης οι εφαρμογές δεν μπορούν να μπουν σε εξωτερική κάρτα ή θέλει ρουτάρισμα?

 

λην κάποιον εξαιρέσεων θέλει ρουτάρισμα. Σχετικά με το lag μην τα παίρνεις και όλα τις μετρητοίς και με τα update τα ποιο πολλά διορθώθηκαν. Εγώ χθες παρήγγειλα την 4g έκδοση λογικά σε 10 μέρες θα το

Link to comment
Share on other sites

λην κάποιον εξαιρέσεων θέλει ρουτάρισμα. Σχετικά με το lag μην τα παίρνεις και όλα τις μετρητοίς και με τα update τα ποιο πολλά διορθώθηκαν. Εγώ χθες παρήγγειλα την 4g έκδοση λογικά σε 10 μέρες θα το

 

Σε ευχαριστώ αν και στο XDA έχει εμπειρίες χρηστών με την Wifi έκδοση. Και εγώ για την 4G με βλέπω αλλά δεν την έχουν φέρει ακόμα τα γνωστά μαγαζιά ( birdphone,kaizer, extreme-mobile) αν επιτρέπεται από που την παρήγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αν και στο XDA έχει εμπειρίες χρηστών με την Wifi έκδοση. Και εγώ για την 4G με βλέπω αλλά δεν την έχουν φέρει ακόμα τα γνωστά μαγαζιά ( birdphone,kaizer, extreme-mobile) αν επιτρέπεται από που την παρήγγειλες?

 

679 στο armaoseshop.gr

(με εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Όπως γράφω και παραπάνω περιμένω την έκδοση 3G+wifi 2014 edition.

Ο λόγος είναι πως είμαι απόλυτα ευχαριστιμένος από το note 10.1 που ήδη έχω. .

Μπορείτε σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε ποιες οι διαφορές ανάμεσα στα 4G (LTE) και 3G+wifi της 2014 edition?

Δηλ. Επεξεργατες, υπέρ, κατά κ.λ.π.

Αν θέλετε πείτε και τη γνώμη σας ποια από τις δύο εκδόσεις τελικά να επιλέξω και γιατι.

 

Σημειωση: χρησιμοποιώ το tablet σαν τηλ καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Όπως γράφω και παραπάνω περιμένω την έκδοση 3G+wifi 2014 edition.

Ο λόγος είναι πως είμαι απόλυτα ευχαριστιμένος από το note 10.1 που ήδη έχω. .

Μπορείτε σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε ποιες οι διαφορές ανάμεσα στα 4G (LTE) και 3G+wifi της 2014 edition?

Δηλ. Επεξεργατες, υπέρ, κατά κ.λ.π.

Αν θέλετε πείτε και τη γνώμη σας ποια από τις δύο εκδόσεις τελικά να επιλέξω και γιατι.

 

Σημειωση: χρησιμοποιώ το tablet σαν τηλ καθημερινά.

 

Δες εδω:

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_10_1_(2014_edition)-5677.php

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

 

Σ ευχαριστω!

 

Τι πιστεύεις ότι πρέπει να επιλέξω?

Δηλ ανάμεσα σε 8πύρηνο (3g) και 4πύρηνο αλλα 2, 3 ghz (4g)?

Απ ότι είδα υπάρχει και διάφορα στη κάρτα γραφικών?

 

Αν θες βοήθησε με στα υπέρ και κατά των δύο εκδόσεων

Σ ευχαριστω και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω!

 

Τι πιστεύεις ότι πρέπει να επιλέξω?

Δηλ ανάμεσα σε 8πύρηνο (3g) και 4πύρηνο αλλα 2, 3 ghz (4g)?

Απ ότι είδα υπάρχει και διάφορα στη κάρτα γραφικών?

 

Αν θες βοήθησε με στα υπέρ και κατά των δύο εκδόσεων

Σ ευχαριστω και πάλι

 

Οι διαφορες είναι ελάχιστες απότι δείχνουν τα διαφορα benchmarks

ο Octacore αποδίδει λίγο καλύτερα και ο SnapDragon έχει καλύτερη απόδοση στα γραφικά πιστεύω ότι αυτά είναι λεπτομέρειες... Αν σκοπεύεις να το κράτησης πάρε 4g μιας και σταδιακά θα αντικαταστήσει το 3g.Αν βεβαια σκοπεύεις να αλλάξεις του χρόνου πάρε 3g βεβαια δεν νομίζω να έχουν και καμια μεγάλη διαφορα στην τιμή.Επίσης το 4g θα έχει καλλίτερη μεταπωλητή αξια..πάντως δεν βλέπω να φέρνουν σύντομα 3g!

 

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορες είναι ελάχιστες απότι δείχνουν τα διαφορα benchmarks.............

 

 

Σ ευχαριστω πολυ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

3,5 ώρες οθόνη και 3 μέρες αναμονή , πρώτη φόρτιση. Νομίζω καλά είναι.
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

3,5 ώρες οθόνη και 3 μέρες αναμονή , πρώτη φόρτιση. Νομίζω καλά είναι.

Καλοδούλευτο και να το χάρις!!!

Καλού ακούγεται... στο xda λένε ότι με σχετικά βαριά χρήση βγάζει ένα 8ωρο άνετα! Με το 3 update είδες κάποια συγκεκριμένη βελτίωση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο και να το χάρις!!!

Καλού ακούγεται... στο xda λένε ότι με σχετικά βαριά χρήση βγάζει ένα 8ωρο άνετα! Με το 3 update είδες κάποια συγκεκριμένη βελτίωση ?

Δεν έχει σχεδόν καθόλου lag. Το μόνο lag που βλέπω και αυτό σπάνια , είναι όταν ανοίγω την συλλογή. Έχω γύρω στα 12 giga φωτογραφίες στην κάρτα μνήμης, μια 64 άρα.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχεδόν καθόλου lag. Το μόνο lag που βλέπω και αυτό σπάνια , είναι όταν ανοίγω την συλλογή. Έχω γύρω στα 12 giga φωτογραφίες στην κάρτα μνήμης, μια 64 άρα.

 

Αν επιτρέπεται πιο μοντέλο έχεις ? το Wifi η to LTE?

 

Τελικά εκτός απο armaos που κάνει 10 ημερες μου κάνει εντύπωση πως και δεν το έχει κανένα απο τα σκρουτζομαγαζατο LTE ?

 

Ακύρο παιδιά τώρα είδα απο bestprice ότι το έχει μέχρι και το public αλλά 750 !!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχεδόν καθόλου lag. Το μόνο lag που βλέπω και αυτό σπάνια , είναι όταν ανοίγω την συλλογή. Έχω γύρω στα 12 giga φωτογραφίες στην κάρτα μνήμης, μια 64 άρα.

 

Από άποψη χωρητικότητας είσαι ικανοποιημένος, χρησιμοποιείς εφαρμογές όπως Snote,LectureNote? Αν ναι ένα "normal" αρχείο ποσο μέγεθος έχει ?

Δεν είμαι σίγουρος αν τα 16gb(10-11για την ακρίβεια) είναι αρκετά για εφαρμογές η αρχεία που δεν μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης....:/

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω συντομα τις εντυπωσεις μου μετα απο κανα 20ημερο που το εχω.

 

Για μενα το μηχανημα ειναι θηριο και δεν υπαρχει καν συγκριση με το ipad. Η γυναικα μου αγορασε το ipad air και μονο που το safari κανει reload καθε φορα αν εχεις 3 tabs ανοιχτα ειναι τραγικο.

 

Εγω το χρησιμοποιω για διαβασμα, βιβλια σημειωσεις κλπ (master στα γεραματα :D) οποτε καλυτερη επιλογη δεν υπαρχει. Το multi window και το spen με εχουν μαγεψει - σωσει. Ενα χρονο προσπαθουσα να κανω τα ιδια με το ipad 2 και μου εσπαγαν τα νευρα.

 

Ομως για καποιον οπως η γυναικα μου που μπαινει μονο στο youtube η καποιος που παιζει παιχνιδια τοτε ισως η απλοτητα του ipad να ειναι καλυτερη.

 

Απο μπαταρια ειναι απλα φοβερο. Μερικες φωτο απο την προηγουμενη βδομαδα που τρεχω και δεν προλαβαινω να πολυασχοληθω. Τρελο standby

 

http://i713.photobucket.com/albums/ww136/glympe/2013-11-05125912.png

 

 

 

http://i713.photobucket.com/albums/ww136/glympe/2013-11-05125920.png

Edited by lympero
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Ψήνομαι πολύ να το χτυπήσω... Θέλω να περιμένω όμως και το 12.2 για να αποφασίσω.... Ουφ... Δεν ξέρω τι να κάνω να πάρει!!!
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενδιαφέρει η έκδοση 12.2 αλλά νομίζω θα αργήσει ακόμη αρκετά. Επίσημα δεν έχουμε ακούσει τίποτα αν δεν κάνω λάθος...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μετά τον πάσχα θα κυκλοφορήσει αν και απότι φημολογείται η μόνη διαφορά θα είναι το μέγεθος.

Τώρα όλο το βάρος έχει πέσει στο Galaxy S5.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...