Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα παρελαβα θηκη και ζελατινα γνησια samsung!Η θηκη πολυ ομορφη με τα ξωγαζα απο πισω να μην αλλοιωνεται το original look!Μεγαλυτερη εντυπωση μου εκανε η ζελατινα που πραγματικα ειναι παρα πολυ ποιοτικη με αψογη εφαρμογη!Βεβαια κοστισαν κατι παραπανω αλλα αξιζαν τα χρηματα..

Η θήκη καταπληκτική. Το ωραίο είναι που όταν την ανοίγεις, σου βγάζει την ασπρόμαυρη οθόνη με καιρό, γιορτές, ημερολόγιο και σημειώσεις.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για την θηκη ηθελα να ρωτησω.οταν ανοιγει το καλυμμα ανοιγει απλα η οθονη, η ξεκλειδωνει και το τηλ-εννοειται αν δεν εχεις κωδικο.ευχαριστω.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα οταν εχεις ενεργοποιημενο το daynote σου βγαζει μια οθονη με ενα προχειρο για να γραψεις και τον καιρο,το κλεινεις κι εχει ξεκλειδωσει η οθονη!Αν δεν το βαλεις το daynote απλα ανοιγει η οθονη χωρις να ξεκλειδωνει απλως φωτιζεται!
Link to comment
Share on other sites

κριμα.πιστευα οτι ξεκλειδωνει την οθονη για να μην ταλαιπωρω τον διακοπτη.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Απλα σερνεις το δαχτυλο για να ξεκλειδωσει η οθονη!Δε χρησιμοποιεις το κουμπι απο πανω!
Link to comment
Share on other sites

για την θηκη ηθελα να ρωτησω.οταν ανοιγει το καλυμμα ανοιγει απλα η οθονη, η ξεκλειδωνει και το τηλ-εννοειται αν δεν εχεις κωδικο.ευχαριστω.

Ανοίγει η οθόνη που περιγράφω, κλείνεις αυτήν την οθόνη και μετά με σύρσιμο ανοίγεις την κανονική.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση, σε κάποια videos σε blogs για παράδειγμα, παρατηρώ ότι δεν παίζει video αλλά μόνο ήχο. Υπάρχει κάποιο workaround;
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα θηκη και ζελατινα γνησια samsung!Η θηκη πολυ ομορφη με τα ξωγαζα απο πισω να μην αλλοιωνεται το original look!Μεγαλυτερη εντυπωση μου εκανε η ζελατινα που πραγματικα ειναι παρα πολυ ποιοτικη με αψογη εφαρμογη!Βεβαια κοστισαν κατι παραπανω αλλα αξιζαν τα χρηματα..

 

απο που βρηκες αυθεντικη θηκη μπας και τσιμπησουμε και εμεις;

Link to comment
Share on other sites

απο που βρηκες αυθεντικη θηκη μπας και τσιμπησουμε και εμεις;

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-THiki-Original-Book-stand-for-Galaxy-Note-10-1-2014-SM-P600-white.913505.html

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Το αυτο το ταμπλετ ειναι το πρωτο σοβαρο android που ειχα στη.ν κατοχη μου. Ειναι ο ορισμος της παραμετροποιησης. Το εχω ξεσκισει στο βαλε βγαλε εφαρμογες,restart,multiwindow και γενικως ψαξιμο. Ουτε κιχ το καημενο,ουτε να ζεσταθει,ουτε να λαγκαρει,ουτε απο καποια εφαρμογη να με πεταξει στην αρχικη οθονη(που μου το εκανε το ipad 3 συχνα)

Ειμαι πολυ χαρουμενος για την αγορα μου. Μπραβο samsung.

 

και μια ερωτηση ακομα.εχετε υποψιν καμια θηκη που να μπαινει μονο στην πλατη και να προστατευει γυρω γυρω;

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

 

Εντωμεταξύ τηλεφώνησα να ρωτήσω αν έχουν stock και μου είπε ότι ενώ είχε φέρι πολλά κομμάτια εξαντλήθηκαν όλα! Λογικά θα φέρει και αλλα χρώματα από βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγα που παρατηρησα ειναι οτι ποτε μετα απο μια πληρη φορτιση το ποσοστο της μπαταριας δεν παει 100% παντα φτανει μεχρι το 99%:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν Αθήνα σήμερα και τα note ήταν εξαφανισμένα μέχρι και τα δείγματα αγόρασαν.

Στο δικό μου φτάνει στο 100% αλλα θέλει 5.30 ώρες.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα πεφτει και η τιμη του και θα πουλησει σαν τρελο,τουλαχιστον μεχρι να ερθει το nexus 10!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Θα χρειαστώ τη βοήθεια σας και τη συμβουλή σας.

 

Τη Παρασκευή θα δώσω σε μια φίλη το 10.1 (2013) και θα έχω στα χέρια μου το 2014 lte.

Αυτό που θέλω από εσάς είναι τα εξής:

 

1- Θέλω να μεταφέρω όλες τις σημειώσεις και φακέλους που έχω δημιουργήσει στο S Note.

Πείτε μου σας παρακαλώ πολύ με πιο τρόπο θα μπορέσω να τα έχω στη νέα συσκευή χωρίς πρόβλημα.

 

2- έχω σαφώς στη συσκευή εγκαταστημένες εφαρμογές και δωρεάν και πληρωμένες. Έτσι λοιπόν έχω ρυθμίσει το g-mail μου στους λογαριασμούς ώστε να μπαίνω στο play store.

ΕΡΩΤΗΣΗ: πως μπορώ να σβήσω το λογαριασμό μου από τις ρυθμίσεις των εφαρμογών Email και Gmail (ωστε να μη πηγαινουν πλεον τα mail μου στη συσκευη) αλλά ταυτόχρονα να μείνουν οι εφαρμογές στη συσκευή.

Ενημερώστε με σας παρακαλώ πολύ αν μπορεί να γίνει και τέτοιο και πως.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

1- Θέλω να μεταφέρω όλες τις σημειώσεις και φακέλους που έχω δημιουργήσει στο S Note.

Πείτε μου σας παρακαλώ πολύ με πιο τρόπο θα μπορέσω να τα έχω στη νέα συσκευή χωρίς πρόβλημα.

 

Samsung Smart Switch Mobile. Η καλύτερη εφαρμογή για μεταφορά των δεδομένων μας μεταξύ συσκευών Note.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.easyMover

 

2- έχω σαφώς στη συσκευή εγκαταστημένες εφαρμογές και δωρεάν και πληρωμένες. Έτσι λοιπόν έχω ρυθμίσει το g-mail μου στους λογαριασμούς ώστε να μπαίνω στο play store.

ΕΡΩΤΗΣΗ: πως μπορώ να σβήσω το λογαριασμό μου από τις ρυθμίσεις των εφαρμογών Email και Gmail (ωστε να μη πηγαινουν πλεον τα mail μου στη συσκευη) αλλά ταυτόχρονα να μείνουν οι εφαρμογές στη συσκευή.

 

Δεν μπορείς και σε συμβουλεύω να μην το κάνεις. Κατήργησε αντελώς τον λογαριασμό σου από την παλιά συσκευή σβήσε τα πάντα (Αφού φυσικά κάνεις backup σε όλα τα δεδομένα σου) και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ας ξεκινήσει η νέα κάτοχος από την αρχή με νέο gmail λογαριασμό και ας περάσει ξανά όποιες εφαρμογές θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Samsung Smart Switch Mobile. Η καλύτερη εφαρμογή για μεταφορά των δεδομένων μας μεταξύ συσκευών Note.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.easyMover

 

Αρχικά σ ευχαριστώ πολύ!

Βλέπω στην εφαρμογή από τότε φωτογραφίες πως έχει μόνο την επιλογή s memo και όχι την επιλογή s note.

Απλά θέλω να μου πεις αν πράγματι μεταφέρονται όλοι οι φάκελοι και όλα η σημειώσεις.

 

Ακόμη βλέπω πως υπάρχει η επιλογή για επαφές,ημερολόγιο κ.λ.π. Έτσι πράγματι γίνετε? Μπορώ να περάσω τα πάντα τόσο απλά?

Σ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς. Αλλά το καλύτερο είναι να το δοκιμάσεις και να διαπιστώσεις ότι πράγματι περάστηκαν-μεταφέρθηκαν όλα.

 

Τα S-Notes μπορείς να τα πάρεις και με απλό copy από την παλιά συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς. Αλλά το καλύτερο είναι να το δοκιμάσεις και να διαπιστώσεις ότι πράγματι περάστηκαν-μεταφέρθηκαν όλα...

 

Θα έχω νέα και αποτελέσματα... Την Παρασκευή...

Σ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει συχνες αποσυνδεσεις του wifi ενω δειχνει συνδεμενο.το εψαξα στο διασυκτιο και καποιοι προτειναν την εφαρμογη wifi alive με την οποια εχει διορθωθει.καποιος αλλος να το αντιμετωπιζει;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω οτι και σε note 3 παρατηρώ κάποιες φορες στιγμιαίες αποσυνδέσεις

που όμως δεν δημιουργούν προβλημα.

επέλεξα και αυτή την ρυθμιση και μάλλον σταμάτησε https://www.dropbox.com/s/flror1u94j3aknk/Screenshots_2013-11-20-18-28-02.png

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τι κάνουμε περιμένουμε κάποιο update;έχετε υπόψιν αν έχει ανακοινώσει κάτι η samsung;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άκυρο ξέρουμε σε ποια χρώματα θα κυκλοφορήσει το book case εκτος μαύρου και άσπρου ?

Βρήκα μπλε σκούρο σε αυτό το site(http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=60411) αλλα στην εικόνα δείχνει το GTab.. Στο τηλέφωνο βέβαια μου είπαν ότι είναι για το Gnote...

Μέχρι στιγμής έχω βρει μονο αυτό

Edited by VaggD
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...