Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μηχάνημα το πήρα σε άσπρο και είναι καρατουμπανο, πολύ ευχαριστημενος γρήγορο, σε δίνη αίσθηση premium συσκευής το καλύτερο πιστεύω και από το air
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εχεις smart tv εχει απειρους τροπους!Αν δεν εχεις με ενα καλωδιο μετατροπης σε hdmi θα εχεις τα παντα!

 

https://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors.html?keyphrase=hdmi+to+usb

 

Εχω Smart Tv- Plasma

για πες κανένα τρόπο?

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Το tablet έχει led που αναβοσβήνει όταν υπάρχει notification όπως σε note 2, s3 κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Το tablet έχει led που αναβοσβήνει όταν υπάρχει notification όπως σε note 2, s3 κλπ;

 

Όχι φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Το tablet έχει led που αναβοσβήνει όταν υπάρχει notification όπως σε note 2, s3 κλπ;

 

εχει ομως ηχητικη ειδοποιηση.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα παραλάβω αύριο το Samsung Galaxy Note 10.1 P6000 (2014) στην wi-fi έκδοση.

 

Αντιλαμβάνομαι σωστά ότι έχει 2 τετραπύρηνους επεξεργαστές? Στο site της αγοράς καθώς και στην Samsung αναφέρει "Quad-core 1.9 GHz Cortex-A15 & Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7".

 

Υπάρχει κάπου κάποια ωραία θήκη που να είναι και stand? Όπου κοίταξα δεν υπάρχει σε stock.

 

 

Ευχαριστώ

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα παραλάβω αύριο το Samsung Galaxy Note 10.1 P6000 (2014) στην wi-fi έκδοση.

 

Αντιλαμβάνομαι σωστά ότι έχει 2 τετραπύρηνους επεξεργαστές? Στο site της αγοράς καθώς και στην Samsung αναφέρει "Quad-core 1.9 GHz Cortex-A15 & Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7".

 

Υπάρχει κάπου κάποια ωραία θήκη που να είναι και stand? Όπου κοίταξα δεν υπάρχει σε stock.

 

 

Ευχαριστώ

 

Για θήκη πουλάω εγώ μία. Δες στις αγγελίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Samsung PS-51E6500

 

http://www.samsung.com/gr/experience/SmartTVallshare/help/play/started.html

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.movl.swipeit&hl=el

 

Δοκιμασε καποια απο αυτες και αν δεν δουλεψουν εδω ειμαστε:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θα αγοράσω το LTE και θέλω να το παραγγείλω μέσω internet (γιατί στο συγκεκριμένο κατάστημα από το οποίο θέλω να το πάρω, το έχουν και πιο φτηνά μέσω internet, και μέχρι 50 άτοκες δόσεις). Φοβάμαι όμως μήπως μου φέρουν συσκευή με ανοιγμένες τις αυτοκόλλητες σφραγίδες (μήπως είναι προϊόν από επιστροφή δηλαδή, έστω και από μη ικανοποίηση του πελάτη). Μια φορά σε κινητό που είχα παραγγείλει με αυτόν τον τρόπο (μέσω internet) ήταν έτσι, και μου είπαν ότι το είχαν ανοίξει για να βάλουν ελληνικό manual μέσα στο κουτί. Το κινητό όμως ήταν πολύ πιο φτηνό από το συγκεκριμένο tablet. Ίσως να είναι δική μου παραξενιά, αλλά έχω ένα θέμα με αυτά. Σας έχει τύχει ποτέ κάτι παρόμοιο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα την Wi-fi έκδοση.

 

Τα πρώτα βήματα που έκανα ήταν να κάνω disable όλα τα περιττά bloatware και έπειτα να εγκαταστήσω τον Nova launcher. Root κλπ για μένα έχουν πλέον τελειώσει. Πρώτον διότι δεν υπάρχει λόγος σε μια τέτοια συσκευή και δεύτερον διότι είχα διάφορα θέματα με το Note 2.

 

Πρώτη εντύπωση λοιπόν πολύ θετική. Γρήγορο. Δεν ίδρωσε δευτερόλεπτο. Ίχνος lag ή κάποιου crash και το πίεσα αρκετά.

 

Αυτό που με παραξένεψε ήταν η αδυναμία να γυρίσει σε handwriting όταν έβγαζα το πενάκι, ενώ στο note 2 γυρνάει αμέσως το πληκτρολόγιο. ΘΑ το δω αυτό.

 

Αυτονομία ασύλληπτη.

 

Τώρα, ήθελα να σας ρωτήσω

 

1. έχετε υπόψιν κάποιο widget για το calendar το οποίο να δείχνει στο homescreen όλο τον μήνα με κουτάκια και από κάτω τα events. Ακριβώς δηλαδή όπως είναι όταν μπαίνεις στο splanner?

http://1.1.1.2/bmi/skp.samsungcsportal.com/upload/namo/FAQ/ca/img19%5B5%5D.gif

 

2. Πιο screen protector μου προτείνετε ?

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by STELSTEL

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα την Wi-fi έκδοση.

 

Τα πρώτα βήματα που έκανα ήταν να κάνω disable όλα τα περιττά bloatware και έπειτα να εγκαταστήσω τον Nova launcher. Root κλπ για μένα έχουν πλέον τελειώσει. Πρώτον διότι δεν υπάρχει λόγος σε μια τέτοια συσκευή και δεύτερον διότι είχα διάφορα θέματα με το Note 2.

 

Πρώτη εντύπωση λοιπόν πολύ θετική. Γρήγορο. Δεν ίδρωσε δευτερόλεπτο. Ίχνος lag ή κάποιου crash και το πίεσα αρκετά.

 

Αυτό που με παραξένεψε ήταν η αδυναμία να γυρίσει σε handwriting όταν έβγαζα το πενάκι, ενώ στο note 2 γυρνάει αμέσως το πληκτρολόγιο. ΘΑ το δω αυτό.

 

Αυτονομία ασύλληπτη.

 

Τώρα, ήθελα να σας ρωτήσω

 

1. έχετε υπόψιν κάποιο widget για το calendar το οποίο να δείχνει στο homescreen όλο τον μήνα με κουτάκια και από κάτω τα events. Ακριβώς δηλαδή όπως είναι όταν μπαίνεις στο splanner?

http://1.1.1.2/bmi/skp.samsungcsportal.com/upload/namo/FAQ/ca/img19%5B5%5D.gif

 

2. Πιο screen protector μου προτείνετε ?

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

καλοριζικο και να το ευχαριστηθεις.οσο για την αυτονομια θα ηθελα να σε ρωτησω,οταν το κλεινεις ειτε off ειτε standby,εχεις καθολου απωλειες στην μπαταρια;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και να το ευχαριστηθεις.οσο για την αυτονομια θα ηθελα να σε ρωτησω,οταν το κλεινεις ειτε off ειτε standby,εχεις καθολου απωλειες στην μπαταρια;

 

Σε ευχαριστώ πολύ :)

 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά ακόμα, καθώς είναι η δεύτερη μέρα. Θα το χρησιμοποιήσω λίγο, θα δω τα wake στο battery και θα επανέλθω :)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου.θα περιμενω τα συμπερασματα σου.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θα αγοράσω το LTE και θέλω να το παραγγείλω μέσω internet (γιατί στο συγκεκριμένο κατάστημα από το οποίο θέλω να το πάρω, το έχουν και πιο φτηνά μέσω internet, και μέχρι 50 άτοκες δόσεις). Φοβάμαι όμως μήπως μου φέρουν συσκευή με ανοιγμένες τις αυτοκόλλητες σφραγίδες (μήπως είναι προϊόν από επιστροφή δηλαδή, έστω και από μη ικανοποίηση του πελάτη). Μια φορά σε κινητό που είχα παραγγείλει με αυτόν τον τρόπο (μέσω internet) ήταν έτσι, και μου είπαν ότι το είχαν ανοίξει για να βάλουν ελληνικό manual μέσα στο κουτί. Το κινητό όμως ήταν πολύ πιο φτηνό από το συγκεκριμένο tablet. Ίσως να είναι δική μου παραξενιά, αλλά έχω ένα θέμα με αυτά. Σας έχει τύχει ποτέ κάτι παρόμοιο;

Ευχαριστώ

Σε περιπτωση που σου φέρουν συσκευή με παραβιασμένη συσκευασία, σε καμία περίπτωση δεν παραλαμβάνεις. Η ιδια η Samsung στο λέει άλλωστε ρητά. Απαιτείς την επιστροφή και αντικατάσταση με νέα που δεν έχει παραβιαστεί η συσκευασία. Τόσο απλά. Καμία δικαιολογία δεν σε ενδιαφέρει, απαγορεύεται να ανοίξουν τη συσκευασία για οποιοδηποτε λόγο και αμφιβάλλω ότι στέκει μια δικαιολογία σαν αυτή που ανέφερες. Το manual άνετα μπορούν να το δόσουν (λέμε τώρα!) παράτερα, σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπεται να ανοίξουν τη συσκευασία._

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δε δικαιούσαι να ανοίξεις οποιοδήποτε δέρμα από κουριερ πριν το παραλάβεις. Δηλαδή δεν μπορείς να πεις στον κουριερ "περίμενε να το ανοίξω και αν δεν μου αρέσει δεν το παραλαμβάνω και να το πάρεις πίσω"

Είναι ένα ρίσκο που πρέπει να αποφασίσεις αν θα το πάρεις. Συνήθως δεν υπάρχουν προβλήματα ειδικά αν το κατάστημα είναι αξιόπιστο

Off topic: αξίζει να πληρώνεις ένα tablet για 5 χρόνια; πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως σκέφτονται κάποιοι... Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι με δόσεις. Όχι επειδή είμαι πλούσιος αλλά αν δεν έχω χρήματα δεν το αγοράζω καθόλου. Και για κάτι που μπορεί να σου είναι απαραίτητο και δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό να το καταλάβω... Αλλά για ένα tablet??

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που σου φέρουν συσκευή με παραβιασμένη συσκευασία, σε καμία περίπτωση δεν παραλαμβάνεις. Η ιδια η Samsung στο λέει άλλωστε ρητά. Απαιτείς την επιστροφή και αντικατάσταση με νέα που δεν έχει παραβιαστεί η συσκευασία. Τόσο απλά. Καμία δικαιολογία δεν σε ενδιαφέρει, απαγορεύεται να ανοίξουν τη συσκευασία για οποιοδηποτε λόγο και αμφιβάλλω ότι στέκει μια δικαιολογία σαν αυτή που ανέφερες. Το manual άνετα μπορούν να το δόσουν (λέμε τώρα!) παράτερα, σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπεται να ανοίξουν τη συσκευασία._

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κι εμένα δεν μου άρεσε σαν δικαιολογία, αλλά επειδή ήταν κινητό της τάξης των 50 ευρώ (ήταν για τον πατέρα μου ένα nokia x1) δεν με πολυένοιαζε, αλλά για 700 ευρώ με καίει. Θα ζητήσω τηλεφωνικώς (και να το γράψουν πάνω στο κουτί γραπτώς), ότι θα το παραλάβω μόνο μετά από έλεγχο, παρουσία του υπαλλήλου της courier, ελέγχοντας την συσκευασία αφού ανοίξω το δέμα. Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση.

 

Off topic: αξίζει να πληρώνεις ένα tablet για 5 χρόνια; πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως σκέφτονται κάποιοι... Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι με δόσεις. Όχι επειδή είμαι πλούσιος αλλά αν δεν έχω χρήματα δεν το αγοράζω καθόλου. Και για κάτι που μπορεί να σου είναι απαραίτητο και δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό να το καταλάβω... Αλλά για ένα tablet??

 

Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι ότι, είναι άτοκες οι δόσεις και όχι το 50 (εγώ προσωπικά σε 6 θα το βάλω), αλλά πουθενά αλλού δεν βρήκα άτοκες.

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι παιδιά για τις απαντήσεις σας. Μόλις το παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δε δικαιούσαι να ανοίξεις οποιοδήποτε δέρμα από κουριερ πριν το παραλάβεις. Δηλαδή δεν μπορείς να πεις στον κουριερ "περίμενε να το ανοίξω και αν δεν μου αρέσει δεν το παραλαμβάνω και να το πάρεις πίσω"

Είναι ένα ρίσκο που πρέπει να αποφασίσεις αν θα το πάρεις. Συνήθως δεν υπάρχουν προβλήματα ειδικά αν το κατάστημα είναι αξιόπιστο

Off topic: αξίζει να πληρώνεις ένα tablet για 5 χρόνια; πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως σκέφτονται κάποιοι... Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι με δόσεις. Όχι επειδή είμαι πλούσιος αλλά αν δεν έχω χρήματα δεν το αγοράζω καθόλου. Και για κάτι που μπορεί να σου είναι απαραίτητο και δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό να το καταλάβω... Αλλά για ένα tablet??

 

Αυτό που λες δεν ισχύει ειδικά όταν πρόκειται για ηλεκτρονικές συσκευές και καταστάσεις που πρέπει να υπάρχει έλεγχος κατάστασης πριν τη παραλαβή του εξοπλισμού. Όπως το λέει και ο φίλος μας ζητας έλεγχο παρουσια του υπαλλήλου και αν δεν δεχτούν υπάρχουν και άλλες πορτοκαλιές;)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Καταθέτω τις παρατηρήσεις μου και τι ακριβώς συνέβη με το νέο μου tablet 2014 edition LTE

 

Όπως γράφω και παραπάνω (άσχετα αν δε βοήθησε κάνεις...)

αντιμετώπισα δύο προβλήματα με τη συσκευή.

1) Το λευκό της οθόνης αρχικά μου φάνηκε χλωμό.

Σε σχέση με το 10.1 note 2013 που είχα ακόμη στα χέρια μου η διαφορά ήταν τεράστια με το 2013 να σαφώς πιο φωτινό και πιο λευκό! !!

Επισκέφτηκα τρία καταστήματα για να τσεκάρω το 2014 με άλλο 2014.

Το αποτέλεσμα δυστυχώς για εμένα ήταν αυτό που φοβόμουν...

Η διαφορά τεράστια!

Άμεσα επισκέφτηκα το κατάστημα που αγόρασα τη συσκευή και αφού αρχικά αμφισβητισαν το πρόβλημα τους έβαλα και άνοιξαν (μεμεγάλη δυσκολία) μια νέα συσκευή και αμέσως το αποτέλεσμα ήταν εμφανές...

Παρέδωσα τη συσκευή και απαίτησα νέα την οποία και περιμένω.

2) η συσκευή δε μου διάβαζε "πάντα" την κάρτα μνήμης 32gb san disk.

Δηλαδή ενώ είχα την κάρτα μέσα σε συχνά διαστήματα μου έβγαζε το μυνημα "η κάρτα αφαιρέθηκε απρόσμενα" και αμέσως μετά "γίνετε προετοιμασία της κάρτας μνήμης"

Διάβαζε όμως καρτά 2 και 16 gb που δοκίμασα,.

Οπότε διαπιστώθηκε και πρόβλημα στον reader της συσκευής.

Σας τ' αναφέρω για να τσεκάρετε κι εσείς της συσκευές σας, κυρίως αυτό με την οθόνη.

 

Εύχομαι να είχα μόνο εγώ το πρόβλημα

Ευχαριστώ

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. τελικα η συσκευη αλλαχτηκε;ειδες διαφορα μετην καινουργια;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

πάντως το δικό μου χθες κράσαρε....

 

ξαφνικά έχασε την πλαινή μπάρα του multitasking και όσα reboot, enable disable έκανα ή πατώντας το πλαινό κουμπάκι δεν επανερχόταν. Επίσης δεν μπορουσα να κανω power off ....μαύριζε η οθόνη

 

έκανα reset στήσιμο ξανά και....πάλι τα ίδια μετά από λίγο και unstable.

 

Ξανά reset αυτήν την φορά βγάζοντας την απομίμηση active θήκη και όλα δουλεύουν σωστά

 

τι να πω :wacko:

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!

Με κίνδυνο επίδειξης της ασχετοσύνης μου :O:O θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις :

 

 

1. με τα hardware keyboards που κυκλοφορούν γράφουμε ελληνικά;

2. Το Youtube app (ή από άλλη επιλογή π.χ. browser) σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις χρήση του video editor;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. τελικα η συσκευη αλλαχτηκε;ειδες διαφορα μετην καινουργια;

 

Με φασαρια... πηρα τα χρηματα μου πισω λογο του οτι ειμαι πελατης 15 χρονια (εταιρικο συμβολαιο σε καταστημα wind)

 

Περιμενω να μου φρερουν νεο μεχρι τις 20/12 αν οχι το παιρνω απο αλλου...

 

Με την ευκαιρια εχει παρατηρησει κανεις σας αυτα τα δυο προβληματα που αναφερω;

Link to comment
Share on other sites

Με φασαρια... πηρα τα χρηματα μου πισω λογο του οτι ειμαι πελατης 15 χρονια (εταιρικο συμβολαιο σε καταστημα wind)

 

Περιμενω να μου φρερουν νεο μεχρι τις 20/12 αν οχι το παιρνω απο αλλου...

 

Με την ευκαιρια εχει παρατηρησει κανεις σας αυτα τα δυο προβληματα που αναφερω;

 

Με το καλό να παρά λάβεις. Όσον αφορά τα δυο προβλήματα σου,είχα την ευκαιρία να συγκρίνω το δικό μου με 4 μηχανήματα και δεν είδα διάφορα. Για το card reader έχω δοκιμάσει μια 16αρα και μια 32αρα χωρίς κάποιο θέμα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...