Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημαίνει να σου κλείνει η εφαρμογή στα καλά καθούμενα και να σε πετάει στην αρχική οθόνη. Ενοχλητικότατο ειδικά αν το παθαίνεις καθημερινά...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά τώρα και εσύ συγκρίνεις συσκευές με μπαταρίες διπλασιες και βαλε σε σχέση με του iPhone. Αλλά και πάλι είναι φανερό πόσο καλή διαχείριση γίνεται αφού με μόλις 1500mah το μήλο βρίσκεται μια ανάσα πίσω. Φαντάσου τώρα να υπήρχε iphone με 3000mah μπαταρία.

Το θεμα φιλε ειναι με το αν ειχε.....

Αυτη τι στιγμη για αυτα τα δυο κινητα χρειαζεται μεγαλη προσπαθεια να γυρισεις σπιτι σου το βραδι με σβηστο κινητο...πραγμα που στο iphone ...δεν ισχυει....απλα

 

Σε note 10.1 2013 wifi μπαταρια

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/194/2kid.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/689/ilkr.png

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπον 8 ωρες οθονη πολυ καλα .οι 16 ωρες που αναφερονται;και κατι τελευταιο αυτη η μαυρη γραμμη στο κατω μερος οθνης ποια ειναι και αν απαιτειται ρουταρισμα;ευχαριστω προκαταβολικα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα φιλε ειναι με το αν ειχε.....

Αυτη τι στιγμη για αυτα τα δυο κινητα χρειαζεται μεγαλη προσπαθεια να γυρισεις σπιτι σου το βραδι με σβηστο κινητο...πραγμα που στο iphone ...δεν ισχυει....απλα

 

Tα παραλες νομιζω… Αφενος δεν γινεται να χωρεσεις την μπαταρια του note στο iphone γιατι αν κανεις μια συγκριση ειναι σχεδον οσο ολο το iphone! H δικαιη συγκριση ειναι air vs note 10.1 (παραπλησια μεγεθη και μπαταριες ). Εκει βλεπεις τι μπορει να κανει στην καταναλωση το καθενα λειτουργικο. Και ειναι εμφανες οτι το air εχει πολυ καλυτερη αυτονομια.

Αφετερου εχει ενδιαφερον η αποψη σου τη στιγμη που στο thread του 5s διαβαζω απο μελος που εχει και τα δυο (note 3 και ip5s) οτι το iphone κοντραρει στα ισα το note σε αυτονομια.

Τελος παντων … Ας μη χαλαμε το θεμα. Παρασυρθηκα και εγω και ξεχαστηκα οτι μιλαμε μονο για το 10.1 εδω.

 

Λοιπον 8 ωρες οθονη πολυ καλα .οι 16 ωρες που αναφερονται;

16 ωρες εχουν περασει απ την στιγμη που βγηκε απ την πριζα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Καταθέτω τις παρατηρήσεις μου και τι ακριβώς συνέβη με το νέο μου tablet 2014 edition LTE

 

Όπως γράφω και παραπάνω (άσχετα αν δε βοήθησε κάνεις...)

αντιμετώπισα δύο προβλήματα με τη συσκευή.

1) Το λευκό της οθόνης αρχικά μου φάνηκε χλωμό.

Σε σχέση με το 10.1 note 2013 που είχα ακόμη στα χέρια μου η διαφορά ήταν τεράστια με το 2013 να σαφώς πιο φωτινό και πιο λευκό! !!

Επισκέφτηκα τρία καταστήματα για να τσεκάρω το 2014 με άλλο 2014.

Το αποτέλεσμα δυστυχώς για εμένα ήταν αυτό που φοβόμουν...

Η διαφορά τεράστια!

Άμεσα επισκέφτηκα το κατάστημα που αγόρασα τη συσκευή και αφού αρχικά αμφισβητισαν το πρόβλημα τους έβαλα και άνοιξαν (μεμεγάλη δυσκολία) μια νέα συσκευή και αμέσως το αποτέλεσμα ήταν εμφανές...

Παρέδωσα τη συσκευή και απαίτησα νέα την οποία και περιμένω.

2) η συσκευή δε μου διάβαζε "πάντα" την κάρτα μνήμης 32gb san disk.

Δηλαδή ενώ είχα την κάρτα μέσα σε συχνά διαστήματα μου έβγαζε το μυνημα "η κάρτα αφαιρέθηκε απρόσμενα" και αμέσως μετά "γίνετε προετοιμασία της κάρτας μνήμης"

Διάβαζε όμως καρτά 2 και 16 gb που δοκίμασα,.

Οπότε διαπιστώθηκε και πρόβλημα στον reader της συσκευής.

Σας τ' αναφέρω για να τσεκάρετε κι εσείς της συσκευές σας, κυρίως αυτό με την οθόνη.

 

Εύχομαι να είχα μόνο εγώ το πρόβλημα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειναι χρονος που ειναι standby το tablet;και η εφαρμογη με την κατω μαυρη μπαρα;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

 

Κάτσε τώρα.σε note 2013 η 2014 για το οποίο μιλάμε εδώ τώρα?

Link to comment
Share on other sites

ωπ μπερδευτικα και εγω νομιζα το screenshot αφορα το 2014.μου κανει εντυπωση το θεμα με την οθονη.και σε μενα ειναι λιγο πιο θερμη απο το ipad 3 αλλα απο φωτεινοτητα ποσο παραπανω!!!
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Καταθέτω τις παρατηρήσεις μου και τι ακριβώς συνέβη με το νέο μου tablet 2014 edition LTE

 

Όπως γράφω και παραπάνω (άσχετα αν δε βοήθησε κάνεις...)

αντιμετώπισα δύο προβλήματα με τη συσκευή.

1) Το λευκό της οθόνης αρχικά μου φάνηκε χλωμό.

Σε σχέση με το 10.1 note 2013 που είχα ακόμη στα χέρια μου η διαφορά ήταν τεράστια με το 2013 να σαφώς πιο φωτινό και πιο λευκό! !!

Επισκέφτηκα τρία καταστήματα για να τσεκάρω το 2014 με άλλο 2014.

Το αποτέλεσμα δυστυχώς για εμένα ήταν αυτό που φοβόμουν...

Η διαφορά τεράστια!

Άμεσα επισκέφτηκα το κατάστημα που αγόρασα τη συσκευή και αφού αρχικά αμφισβητισαν το πρόβλημα τους έβαλα και άνοιξαν (μεμεγάλη δυσκολία) μια νέα συσκευή και αμέσως το αποτέλεσμα ήταν εμφανές...

Παρέδωσα τη συσκευή και απαίτησα νέα την οποία και περιμένω.

2) η συσκευή δε μου διάβαζε "πάντα" την κάρτα μνήμης 32gb san disk.

Δηλαδή ενώ είχα την κάρτα μέσα σε συχνά διαστήματα μου έβγαζε το μυνημα "η κάρτα αφαιρέθηκε απρόσμενα" και αμέσως μετά "γίνετε προετοιμασία της κάρτας μνήμης"

Διάβαζε όμως καρτά 2 και 16 gb που δοκίμασα,.

Οπότε διαπιστώθηκε και πρόβλημα στον reader της συσκευής.

Σας τ' αναφέρω για να τσεκάρετε κι εσείς της συσκευές σας, κυρίως αυτό με την οθόνη.

 

Εύχομαι να είχα μόνο εγώ το πρόβλημα

Ευχαριστώ

 

καλησπερα.εχεις κρατησει καποιο screenshot του 2013 σε σχεση με το 2014 που να φενεται η διαφορα; θα εκτιμησω μια απαντηση.ευχαριστω προκαταβολικα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχεις κρατησει καποιο screenshot του 2013 σε σχεση με το 2014 που να φενεται η διαφορα; θα εκτιμησω μια απαντηση.ευχαριστω προκαταβολικα.

Όχι,δυστυχώς δεν έχω κρατήσει.

Η διαφορά ήταν τεράστια υπέρ του 2013.

Πριν το επιστρέψω (το 2014) το τσέκαρα με αντίστοιχο 2014 του καταστήματος όπως γράφω παραπάνω και η διαφορά ήταν εμφανή με το 2014 που είχα στα χέρια μου. Επίσης η διαφορά του καθαρού λευκού της οθόνης είναι μεγάλη από ένα 2013 με ένα φυσιολογικό... 2014.

Ότι χρειαστείς μου λες...

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη με ετρωγε το θεμα με την οθονη πηγα αθηνα σημερα με το note παραμασχαλα και ειδα 2 μηχανακια(ασπρο-μαυρο) στον κοτσοβολο,1 στο πλαισιο και ενα στο public.και στα τεσσερα η οθoνη ειχε τον χρωματισμο της δικης μου εκτος απο δυο που ηταν λιγο πιο θερμα απο τα το δικο μου.εννοειται ιδιες ρυθμισεις και φουλ φωτεινοτητα.μου εκανε εντυπωση οτι στο ipad air δεν ηταν πιο φωτεινη απο το δικο μου και λιγο πιο γκρι.οποτε μαλλον ετσι ειναι η κατασταση και θα κοιταξω πλεον να το χαρω χωρις να το ψυριζω.μενει μονο να δω το θεμα της αυτονομιας και ιδιως standby και off.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Πίστευα ότι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί από τάμπλετ. Είναι όντως έτσι γιατί δεν διαβάζω και ενθουσιώδεις περιγραφές για το συγκεκριμένο.

Είναι στα πλάνα μου να το χτυπήσω γιατί θέλω κάτι πολύ δυνατό.

Αξίζει ρε παιδιά να το πάρω ή να στραφώ σε κάτι με Windows 8 σε τάμπλετ;

Link to comment
Share on other sites

Πίστευα ότι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί από τάμπλετ. Είναι όντως έτσι γιατί δεν διαβάζω και ενθουσιώδεις περιγραφές για το συγκεκριμένο.

Είναι στα πλάνα μου να το χτυπήσω γιατί θέλω κάτι πολύ δυνατό.

Αξίζει ρε παιδιά να το πάρω ή να στραφώ σε κάτι με Windows 8 σε τάμπλετ;

Εγώ πάντως δηλώνω υπερευχαριστημένος- από αυτό απαντώ στο post σου.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Πίστευα ότι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί από τάμπλετ. Είναι όντως έτσι γιατί δεν διαβάζω και ενθουσιώδεις περιγραφές για το συγκεκριμένο.

Είναι στα πλάνα μου να το χτυπήσω γιατί θέλω κάτι πολύ δυνατό.

Αξίζει ρε παιδιά να το πάρω ή να στραφώ σε κάτι με Windows 8 σε τάμπλετ;

 

Υποκειμενικό είναι αυτό για τον καθένα.εμενα προσωπικά με καλύπτει απόλυτα.έχει τις ίδιες διαστάσεις με το iPad 4 μου αλλά μεγαλύτερη οθόνη,είναι φανταστικά γρήγορο,έχει το πενάκι που με βολεύει και η αυτονομία του είναι αρκετά καλή,όχι βέβαια σαν του iPad αλλά πιο android tablet την έχει....πρέπει να το δεις να παίξεις μαζί του και να αποφασίσεις,αλλά πάντα να σκέφτεσαι ότι τέλειο μηχάνημα δεν υπάρχει,και αυτά άνθρωποι τα φτιάχνουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Έχω 7 μήνες στα χέρια μου το 2013 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!

Είπα να μεταβώ στο 2014 έτσι για το κάτι παραπάνω...

Η ιστορία αυτή μετο λευκό της οθόνης και το πρόβλημα με τον reader της micro sd μου χάλασε τη χαρά. Περιμένω τώρα να παραλάβω τη νέα μήπως και είναι ΟΚ!

Μια ερώτηση στους κατόχους:

Όσο την είχα στα χέρια μου προσπάθησα να βρω τρόπο να βάλω φωτογραφίες και βίντεο στο KNOX αλλά δε βρήκα το πως γίνετε.

Αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει βοήθεια...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους κατόχους του νέου Galaxy Note θέλω να κάνω...

Επειδή στο παρελθόν είχα πάρει κινέζικο tablet (Cube 30GT) με IPS 10άρι panel με σχεδόν σποκλειστικό σκοπό να διαβάζω βιβλία και περιοδικά σε pdf στο σκοτάδι και αναγκάστηκα να το πουλήσω λόγω του ότι το "μαύρο" του ips (λόγω τεχνολογίας), δεν ήταν όπως αυτό της AMOLED του κινητού μου,εαν έχει κάποιος την καλωσύνη και διαθέτει ταυτόχρονα και κάποιο κινητό με AMOLED οθόνη, μπορεί να μας πει στο σκοτάδι τι μαύρο βγάζει η νέα ταμπλέτα της Samsung σε σύγκριση με κάποια οθόνη AMOLED;

Και άλλη μια απορεία: Για ποιο λόγο η Samsung δεν βγάζει 10άρι AMOLED στις νέες ταμπλέτες; Ακόμα και ένα έξτρα 100άρι να είχε εγώ θα το αγόραζα.Γιατί μας δίνει με το σταγονόμετρο αυτή την τεχνολογία; Ήδη στις τηλεοράσεις αρχίζει να γυρνάει η τεχνολογία υπέρ των OLED οθονών

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βρηκα ενα note 10.1 2013 και συγκρινα το 2014 σε σχεση με την οθονη. Σαν φωτεινοτητα τα ιδια αλλα σε χρωμα τα ιδια περιπου,με το 2013 λιγο πιο γκρι. Αυτο που ηταν ολοασπρο ηταν το ipad mini 1 και το lg gpad 8.3.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει πουθενά διαθέσιμη η αυθεντική θήκη booklet;

Έχω φάει τον κόσμο και πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει πουθενά διαθέσιμη η αυθεντική θήκη booklet;

Έχω φάει τον κόσμο και πουθενά...

 

Εγώ την πήρα από το E-shop.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/12/01/jamu6a7a.jpg

 

Με απειρο ιντερνετ,αρκετο σε 3g.τρεισ ολοκληρες ταινιες,αρκετο you tube,νομιζω καλα ειμαι....

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις μετα απο πραγματικη καθημερινη χρηση:το μηχανημα κανει αυτο που λεει και το κανει καλα. Παραμετροποιηση μεχρι εκει που δεν παει.εργαλειο δουλειας. Αριστο το ios αλλα η υλοποιηση στο note αγγιζει υψηλα επιπεδα. Αρνητικα;θα επιθυμουσα καλυτερη διαχηρηση ενεργειας και μπαταριας,εστω μεταλλικο ασημι συριτι και να εβρισκα περισσοτερα αξεσουαρ.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...