Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

 

Πραγματι,έχει κάποιος την 4g έκδοση;

Αν την έχει κάποιος ας μας πει τις εντυπώσεις του.

Ξέρουμε και για τη 3g+wifi έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχω σε λίγες μέρες. Τώρα για το 3G δεν έχει ακουστεί κάτι ούτε εξωτερικό...

Θα σε παρακαλέσω να μ ενημερώσεις άμεσα για τις εντυπώσεις σου διότι έχω ήδη το 10.1 και θέλω να το δώσω για να μεταβώ στο 2014 edition.

Θέλω να είμαι σίγουρος αν αξίζει τον κόπο...

Με το καλό να παραλάβεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.. επειδη την ψαχνω και εγω πολυ με το συγκεκριμενο tablet να ενημερωσω οτι ειδα προχθες την χαμηλωτερη τιμη μεχρι στιγμης στο amazon.de στα 499!!

 

Το κακο ειναι οτι εξαντληθηκαν αμεσως αλλα λογικα θα ξαναπεσει οποτε.. το νου μας:p

 

Ας κρατησουμε το topic ζωντανο!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δεν αντεξα και τσιμπησα το LTE απο το public.δεν εχω λογια.και ελεγα οτι το ipad 4 ειναι κορυφη.εγω lag δεν βλεπω ουτε για πλακα.το ανοιξα ειχε περιπου 50 % μπαταρια.με οθονη 1.30 ωρα και 2,30 σε λειτουργια ειναι στο 26%....δουλευει σαν τηλ κανονικα,και μηνυματα στελνει,η κεραια του 4g πολυ καλη.εκει που το nexus 7 επιανε edge μονο,αυτο στο ιδιο σημειο H κανονικοτατα.φοβερο μηχανακι.πηρα το μαυρο το ασπρο μου φανηκε ψευτικο και σκεφτηκα οτι με το κερο θα πιασει βρομια το ψευτοδερμα απο πισω Edited by Drjohn1980
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο φιλε!

 

Μολις το σκαλισεις...δωσε + & - και εντυπωσεις.

Οπως γραφω παραπάνω είμαι έτοιμος για τη μετάβαση στο 2014 κι εγω.

(Αν ήσουν χρηστης του προηγουμενου note 10.1 πες μας αν αξίζει πραγματικά αυτή η αλλαγή)

Και παλι καλοδουλευτο

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορά σε note,γενικά εχω εντυπωσιάστει απο το όλο στήσιμο που έχει το μηχάνημα.στιβαρό(αν και τα υλικά έπρεπε να ηταν πιο premium)δεν κολλωνει ποτε,και η μπαταρία δείχνει να είναι σε Πόλυ Κάλο δρόμο,το φορτιζω τώρα πρωτη φόρα.βλέπω οτι η φόρτιση παιρνει κάμποσες ωριτσες....απο αύριο που θα το στείλω θα πω εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω συντομα τις εντυπωσεις μου μετα απο κανα 20ημερο που το εχω.

 

Για μενα το μηχανημα ειναι θηριο και δεν υπαρχει καν συγκριση με το ipad. Η γυναικα μου αγορασε το ipad air και μονο που το safari κανει reload καθε φορα αν εχεις 3 tabs ανοιχτα ειναι τραγικο.

 

Εγω το χρησιμοποιω για διαβασμα, βιβλια σημειωσεις κλπ (master στα γεραματα :D) οποτε καλυτερη επιλογη δεν υπαρχει. Το multi window και το spen με εχουν μαγεψει - σωσει. Ενα χρονο προσπαθουσα να κανω τα ιδια με το ipad 2 και μου εσπαγαν τα νευρα.

 

Ομως για καποιον οπως η γυναικα μου που μπαινει μονο στο youtube η καποιος που παιζει παιχνιδια τοτε ισως η απλοτητα του ipad να ειναι καλυτερη.

 

Απο μπαταρια ειναι απλα φοβερο. Μερικες φωτο απο την προηγουμενη βδομαδα που τρεχω και δεν προλαβαινω να πολυασχοληθω. Τρελο standby

 

http://i713.photobucket.com/albums/ww136/glympe/2013-11-05125912.png

 

 

 

http://i713.photobucket.com/albums/ww136/glympe/2013-11-05125920.png

Την επιλογή developer option δεν την έχει το δικό μου.:wacko:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Όλα την έχουν την επιλογή αυτή. Απλά πρέπει να την εμφανίσεις. Για να το κανείς πας στο settings -> general -> about device -> και εκεί πατάς 7 φορές συνεχόμενα το build number. Μετά θα εμφανιστεί κανονικά.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ειναι το πρώτο μου post και θα ήθελα να ρωτήσω τους χρήστες του note 10.1 2014 lte αν στην λειτουργία τηλεφώνου μπορούν να μιλήσουν με ανοιχτή ακρόαση δηλαδή απο το μεγάφωνo του tablet.και επιπλέον αν υπάρχει ένδειξη αναπαντητων κλήσεων. Ευχαριστω. Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Όλα την έχουν την επιλογή αυτή. Απλά πρέπει να την εμφανίσεις. Για να το κανείς πας στο settings -> general -> about device -> και εκεί πατάς 7 φορές συνεχόμενα το build number. Μετά θα εμφανιστεί κανονικά.

Ευχαριστώ , αυτό ήταν.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ειναι το πρώτο μου post και θα ήθελα να ρωτήσω τους χρήστες του note 10.1 2014 lte αν στην λειτουργία τηλεφώνου μπορούν να μιλήσουν με ανοιχτή ακρόαση δηλαδή απο το μεγάφωνo του tablet.και επιπλέον αν υπάρχει ένδειξη αναπαντητων κλήσεων. Ευχαριστω.

 

καλησπερα .ναι μιλας απο το μικροφωνο και ακους απο το μεγαφωνο,δουλευει πραγματικα σαν κινητο.και αναπαντητες δειχνει και μηνυματα και τα παντα.σημερα πρωτη φορτιση και μετα απο λιωσιμο στα παντα ,και ενεργοποιημενο 4g αντεξε 5 ωρες και 39 λεπτα στην οθονη....για μενα προσωπικα αψογο.μια απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι πραγματικά. Σήμερα είδα το note και το ipad air δίπλα διπλά.συμπέρασμα το εξής. Το ipad air πέρα από το μειωμένο βάρος δεν πρόκειται να μου προσφέρει τίποτα παραπάνω απο το ipad 3 που έχω. Μου φαίνεται ακόμη βαρύ με το ένα χέρι.ενω το ipad mini κάθεται στο χέρι τέλεια αλλά θα περιμένω το retina.το note τώρα έχει τα πάντα που θα ήθελα:μεγάλη οθόνη υψηλής ανάλυσης,μειωμένο βάρος,τηλέφωνο SMS,μεγάλη μπαταρία,ώριμο λειτουργικό,sd card,παραμετροποιηση αλλά και δυστυχώς υψηλή τιμή.απο την άλλη θα μου λείψει το αλουμίνιο και το applestore. Ουφ......τι να κάνω.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .ναι μιλας απο το μικροφωνο και ακους απο το μεγαφωνο,δουλευει πραγματικα σαν κινητο.και αναπαντητες δειχνει και μηνυματα και τα παντα.σημερα πρωτη φορτιση και μετα απο λιωσιμο στα παντα ,και ενεργοποιημενο 4g αντεξε 5 ωρες και 39 λεπτα στην οθονη....για μενα προσωπικα αψογο.μια απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει

 

Σε παρακαλώ απάντησε μου στο εξής:

Αν κανείς κλήση σαν τηλέφωνο και ενώ μιλάς ανοιχτή ακρόαση, μπορείς να το βάλεις στο παρασκηνιο(προφανώς με το κεντρικό φυσικό πλήκτρο) και να δουλεύεις το tablet κανονικά πλήρως multitasking κλπ;σε ευχαριστω προκαταβολικά!

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ απάντησε μου στο εξής:

Αν κανείς κλήση σαν τηλέφωνο και ενώ μιλάς ανοιχτή ακρόαση, μπορείς να το βάλεις στο παρασκηνιο(προφανώς με το κεντρικό φυσικό πλήκτρο) και να δουλεύεις το tablet κανονικά πλήρως multitasking κλπ;σε ευχαριστω προκαταβολικά!

 

Ναι εννοειται οτι γινεται οπως και σεολα τα κινητα με android.σκεψου το σαν ενα πολυ μεγαλο κνητο android

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα μου να επενδύσω σε samsung και android μετά απο 3 χρονια ipad. Έχω λιγο άγχος για θέματα αξιοπιστίας και σταθερότητας αλλά είμαι αισιόδοξος. Την Πέμπτη (στην γιορτή μου) θα έρθει το δικό μου samsung note 10.1 2014 LTE black. Ευχαριστω για τις απαντήσεις.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω απο εχθες του note στην εκδοση LTE!Σκεφτομουν για ipad air αλλα ενοειτε οτι το note ειναι σε αλλο κοσμο με το πενακι και γενικα με τις λειτουργιες του!Ταχυτατο χωρις lag και με score στο antutu 35481 που θεωρω οτι ειναι αναμεσα στα κορυφαια!Οτι αποριες εχετε οι μελλοντικοι αγοραστες και οι υπολοιποι ρωτηστε αν μπορω να σας βοηθησω!
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάλατε την κάρτα sim σας ζήτησε κάποια ιδιαίτερη ενεργοποίηση η βάλατε τον κωδικό της sim και συνδέθηκε αμέσως;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα σαν κινητο γινεται η ενεργοποιηση,μονο το pin ζηταει!Αν εχεις και twin sim ακομα καλυτερα!
Link to comment
Share on other sites

Το ρωτάω γιατί με το note 3 κάτι λένε ότι γίνεται διαφορετικό ανάλογα με τις γεωγραφικές περιοχές. Όσο για τις ρυθμίσεις στο 3G-4g μάλλον τις δίνει ο κάθε provider.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος mod το κάνει επίσημο το θέμα, κυκλοφόρησε ήδη στην Ελλάδα.
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...