Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους σας!

 

Ρώτησα και λίγο πιο πάνω και πήρα απάντηση για τα δύο ερωτήματα μου...

 

Θα υπάρχουν οι εκδόσεις: wifi, 3G+wifi και έκδοση LTE?

Ακόμη...

-Ποιές από αυτές θα έχουν τετραπύρινο επεξεργαστή και ποιες οκταπύρινο;

 

-με πόσα GB?

 

-πότε περίπου περιμένουμε τις δύο εκδόσεις στη χώρα μας; (3G+wifi και LTE)

 

Έχω βρει να δώσω το 10.1 που ηδη εχω και θελω να γνωριζω ακριβως τις εκδοσεις και χαρακτηριστικα τους.

 

Αν θελετε δωστε μου τη συμβουλη-γνωμη σας...

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

 

Ότι θα έρθουν είναι σίγουρο και συγκεκριμένα για τ LTE ρώτησα τη Samsung και μου είπαν μονο την προτεινομενη τιμή(749) και ότι θα έχουμε νεωτερα για εκδόσεις και ημερομηνίες κυκλοφορίας προς το τέλος του μηνα.

 

Όλες οι εκδόσεις με wifi και 3G θα έχουν Octacore (δεν δουλεύουν και οι 8 ταυτόχρονα αλλα ανά τετράδες) και η LTE έκδοση θα έχει τον SnapDragon (4cores)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι θα έρθουν είναι σίγουρο και συγκεκριμένα για τ LTE ρώτησα τη Samsung και μου είπαν μονο την προτεινομενη τιμή(749) και ότι θα έχουμε νεωτερα για εκδόσεις και ημερομηνίες κυκλοφορίας προς το τέλος του μηνα.

 

Όλες οι εκδόσεις με wifi και 3G θα έχουν Octacore (δεν δουλεύουν και οι 8 ταυτόχρονα αλλα ανά τετράδες) και η LTE έκδοση θα έχει τον SnapDragon (4cores)

 

Σ Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Και το party ξεκίνησε στο skroutz με φτηνότερη τιμή τα 580 (wifi only 16GB)

 

Βρήκα και το lte στα 709

Edited by VaggD
Update
Link to comment
Share on other sites

Και το party ξεκίνησε στο skroutz με φτηνότερη τιμή τα 580 (wifi only 16GB)

 

Βρήκα και το lte στα 709

 

Το lte που το βρηκες;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο νέο για την έκδοση 3G+wifi ?

Δεν έχω δει κάτι μέχρι στιγμής :/

Για το 4G που ρώτησα μου είπαν ότι χρειάζονται μια 1 εβδομάδα για να μου το φέρουν σε περίπτωση που το παραγγείλω!

Link to comment
Share on other sites

Σ Ευχαριστώ Πολυ !

 

Δεν έχω δει κάτι μέχρι στιγμής :/

Για το 4G που ρώτησα μου είπαν ότι χρειάζονται μια 1 εβδομάδα για να μου το φέρουν σε περίπτωση που το παραγγείλω!

Περιμένω αυτή την έκδοση για να δώσω το προηγούμενο 10.1 που ήδη έχω από τις αρχές του 2013

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Από amazon.de είναι ήδη στα 521€. O φίλος που είχε πληροφορίες από samsung, υποστήριζε ότι αρχές Νοέμβρη θα πέσει αρκετά η τιμή του Note, επειδή ετοιμάζεται νέα έκδοση (ίσως η flex). Προφανώς και κάτι τέτοιο δύσκολο να γίνει αντίστοιχα για το tablet, αλλά είναι αλήθεια, ότι όποιος αγοράζει samsung εντός των 2 πρώτων μηνών χωρίς να είναι απόλυτη ανάγκη, για μένα sorry κιόλας, είναι θύμα. Τέτοια κατρακύλα στις τιμές σημαίνει ένα πράγμα: μας εκμεταλλεύονται κανονικά.

 

Και το 2ο σχόλιο που θα ήθελα να κάνω, είναι να το παίξω λίγο φιλικά εχθρός σας, όσο οξύμωρο και αν ακούγεται αυτό. Μπορείτε να μου πείτε εσείς που κοιτάτε τις 3-4G εκδοχές, για ποιον ουσιαστικό λόγο τις κοιτάτε; Γιατί να δώσετε 200€ παραπάνω για κάτι που έχετε ήδη αγοράσει και ήδη χρησιμοποιείτε; Τι παραπάνω θα κερδίσετε;

Και καλά το 4G, που δεν υπάρχει ακόμα σε όλες τις συσκευές, που και να υπήρχε δηλαδή, ακόμα βρίσκεται σε εμβρυακό στάδιο από τους παρόχους και θα αργήσει να γίνει εκμεταλλεύσιμο και πρακτικό... Το 3G τι παραπάνω θα σας δώσει που δεν έχετε; Γιατί να ξαναγοράσετε το ήδη αγορασμένο προϊόν-υπηρεσία; Και μάλιστα σε τόσο μεγάλη διαφορά τιμής; +40% για ένα extra το οποίο στην ουσία δεν είναι extra?

Και για όσους λίγους δεν κατάλαβαν, εννοώ το tethering.

 

Απλά πριν πάτε να ακουμπήσετε 750€ για 4G, σκεφτείτε την διαφορά κόστους με το τι πραγματικά κερδίζετε. Ναι ξέρω, το 4G έχει snapdragon. Ωραία, και; Ποιος θα μπορέσει να ξεπεράσει τις δυνατότητες του exynos και θα χρειαστεί οπωσδήποτε τον snapdragon?

 

Καλή η τεχνολογία και η πρόοδός της, αλλά για αυτούς που το high end το έχουν πραγματικά ανάγκη. Για παράδειγμα, ποιος νοήμων θα πληρώσει για 4Κ ανάλυση κάμερας, όταν δεν έχει την αντίστοιχη οθόνη/τηλεόραση να το παίξει; Ποιος έχει ανάγκη τα 41 megapixel της Nokia; Όταν η δουλειά σου είναι 10 λεπτά από το σπίτι, δεν θα πας να πάρεις Range Rover για commute. Αν με καταλαβαίνετε. Εκεί κατά τον Γενάρη, με αυτά τα 750€ εγώ θα πάρω και τα 2 νέα Note, & θα έχω 4G και στο tablet, χωρίς να χρειαστεί να το πληρώσω 2η φορά.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Αν μου το φέρει φίλη που θα έρθει από Αμερική θα έχω πρόβλημα με αυτό το region lock που διαβάζω δεξιά κι αριστερά ή θα παίζει μια χαρά σε εμάς (Ελλάδα - Κύπρο) ;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Αν μου το φέρει φίλη που θα έρθει από Αμερική θα έχω πρόβλημα με αυτό το region lock που διαβάζω δεξιά κι αριστερά ή θα παίζει μια χαρά σε εμάς (Ελλάδα - Κύπρο) ;

 

Εχω την εντύπωση οτι δεν υπάρχει region lock στο tablet.

Link to comment
Share on other sites

Από amazon.de είναι ήδη στα 521€. O φίλος που είχε πληροφορίες από samsung, υποστήριζε ότι αρχές Νοέμβρη θα πέσει αρκετά η τιμή του Note, επειδή ετοιμάζεται νέα έκδοση (ίσως η flex). Προφανώς και κάτι τέτοιο δύσκολο να γίνει αντίστοιχα για το tablet, αλλά είναι αλήθεια, ότι όποιος αγοράζει samsung εντός των 2 πρώτων μηνών χωρίς να είναι απόλυτη ανάγκη, για μένα sorry κιόλας, είναι θύμα. Τέτοια κατρακύλα στις τιμές σημαίνει ένα πράγμα: μας εκμεταλλεύονται κανονικά.

 

Και το 2ο σχόλιο που θα ήθελα να κάνω, είναι να το παίξω λίγο φιλικά εχθρός σας, όσο οξύμωρο και αν ακούγεται αυτό. Μπορείτε να μου πείτε εσείς που κοιτάτε τις 3-4G εκδοχές, για ποιον ουσιαστικό λόγο τις κοιτάτε; Γιατί να δώσετε 200€ παραπάνω για κάτι που έχετε ήδη αγοράσει και ήδη χρησιμοποιείτε; Τι παραπάνω θα κερδίσετε;

Και καλά το 4G, που δεν υπάρχει ακόμα σε όλες τις συσκευές, που και να υπήρχε δηλαδή, ακόμα βρίσκεται σε εμβρυακό στάδιο από τους παρόχους και θα αργήσει να γίνει εκμεταλλεύσιμο και πρακτικό... Το 3G τι παραπάνω θα σας δώσει που δεν έχετε; Γιατί να ξαναγοράσετε το ήδη αγορασμένο προϊόν-υπηρεσία; Και μάλιστα σε τόσο μεγάλη διαφορά τιμής; +40% για ένα extra το οποίο στην ουσία δεν είναι extra?

Και για όσους λίγους δεν κατάλαβαν, εννοώ το tethering.

 

Απλά πριν πάτε να ακουμπήσετε 750€ για 4G, σκεφτείτε την διαφορά κόστους με το τι πραγματικά κερδίζετε. Ναι ξέρω, το 4G έχει snapdragon. Ωραία, και; Ποιος θα μπορέσει να ξεπεράσει τις δυνατότητες του exynos και θα χρειαστεί οπωσδήποτε τον snapdragon?

 

Καλή η τεχνολογία και η πρόοδός της, αλλά για αυτούς που το high end το έχουν πραγματικά ανάγκη. Για παράδειγμα, ποιος νοήμων θα πληρώσει για 4Κ ανάλυση κάμερας, όταν δεν έχει την αντίστοιχη οθόνη/τηλεόραση να το παίξει; Ποιος έχει ανάγκη τα 41 megapixel της Nokia; Όταν η δουλειά σου είναι 10 λεπτά από το σπίτι, δεν θα πας να πάρεις Range Rover για commute. Αν με καταλαβαίνετε. Εκεί κατά τον Γενάρη, με αυτά τα 750€ εγώ θα πάρω και τα 2 νέα Note, & θα έχω 4G και στο tablet, χωρίς να χρειαστεί να το πληρώσω 2η φορά.

 

 

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου, και να προσθέσω ότι ένας ακόμα λόγος για τον οποιον πρέπει να περιμένουμε 1-2 μήνες τουλάχιστον πριν αγοράσουμε οποιαδήποτε καινούρια συσκευή είναι και το ενδεχόμενο η συσκευή να παρουσίαση κάποιο "παιδικό πρόβλημα" (έχουν ειπωθεί διαφορα μέχρι στιγμής για ηχεία τα οποια κουνιούνται, μπαταρίες που διαρκούν ελάχιστα..).

Τώρα σχετικά με το 3/4G είναι ανάλογος τις ανάγκες. Εγώ έχω ένα Galaxy S2 ναι μεν έχει 3G αλλα η διάρκεια ζωής τις μπαταρίας του όπως είναι λογικό μετά από 3 χρονια έχει μειωθεί σε μεγάλο βαθμόκαι δεν σκοπεύω να το αλλάξω μιας και καλύπτει τις ανάγκες μου οποτε το αναγκαστικά πρέπει να πάρω 3/4G tablet.

Link to comment
Share on other sites

Από amazon.de είναι ήδη στα 521€. O φίλος που είχε πληροφορίες από samsung, υποστήριζε ότι αρχές Νοέμβρη θα πέσει αρκετά η τιμή του Note, επειδή ετοιμάζεται νέα έκδοση (ίσως η flex). Προφανώς και κάτι τέτοιο δύσκολο να γίνει αντίστοιχα για το tablet, αλλά είναι αλήθεια, ότι όποιος αγοράζει samsung εντός των 2 πρώτων μηνών χωρίς να είναι απόλυτη ανάγκη, για μένα sorry κιόλας, είναι θύμα. Τέτοια κατρακύλα στις τιμές σημαίνει ένα πράγμα: μας εκμεταλλεύονται κανονικά.

 

Και το 2ο σχόλιο που θα ήθελα να κάνω, είναι να το παίξω λίγο φιλικά εχθρός σας, όσο οξύμωρο και αν ακούγεται αυτό. Μπορείτε να μου πείτε εσείς που κοιτάτε τις 3-4G εκδοχές, για ποιον ουσιαστικό λόγο τις κοιτάτε; Γιατί να δώσετε 200€ παραπάνω για κάτι που έχετε ήδη αγοράσει και ήδη χρησιμοποιείτε; Τι παραπάνω θα κερδίσετε;

Και καλά το 4G, που δεν υπάρχει ακόμα σε όλες τις συσκευές, που και να υπήρχε δηλαδή, ακόμα βρίσκεται σε εμβρυακό στάδιο από τους παρόχους και θα αργήσει να γίνει εκμεταλλεύσιμο και πρακτικό... Το 3G τι παραπάνω θα σας δώσει που δεν έχετε; Γιατί να ξαναγοράσετε το ήδη αγορασμένο προϊόν-υπηρεσία; Και μάλιστα σε τόσο μεγάλη διαφορά τιμής; +40% για ένα extra το οποίο στην ουσία δεν είναι extra?

Και για όσους λίγους δεν κατάλαβαν, εννοώ το tethering.

 

Απλά πριν πάτε να ακουμπήσετε 750€ για 4G, σκεφτείτε την διαφορά κόστους με το τι πραγματικά κερδίζετε. Ναι ξέρω, το 4G έχει snapdragon. Ωραία, και; Ποιος θα μπορέσει να ξεπεράσει τις δυνατότητες του exynos και θα χρειαστεί οπωσδήποτε τον snapdragon?

 

Καλή η τεχνολογία και η πρόοδός της, αλλά για αυτούς που το high end το έχουν πραγματικά ανάγκη. Για παράδειγμα, ποιος νοήμων θα πληρώσει για 4Κ ανάλυση κάμερας, όταν δεν έχει την αντίστοιχη οθόνη/τηλεόραση να το παίξει; Ποιος έχει ανάγκη τα 41 megapixel της Nokia; Όταν η δουλειά σου είναι 10 λεπτά από το σπίτι, δεν θα πας να πάρεις Range Rover για commute. Αν με καταλαβαίνετε. Εκεί κατά τον Γενάρη, με αυτά τα 750€ εγώ θα πάρω και τα 2 νέα Note, & θα έχω 4G και στο tablet, χωρίς να χρειαστεί να το πληρώσω 2η φορά.

 

Φίλε θα συμφωνήσω σε όλα μαζί σου. Ειδικά για την τιμολόγηση. Και μάλιστα τώρα που βγήκε το iPad Air θα πέσει ακόμα πιο γρήγορα η τιμή του note. Όσο για την έκδοση 3g και 4G και εγώ δεν το βρίσκω απαραίτητο όμως εδώ έχουμε snapdragon 800, ο οποίος είναι και ο λόγος για να τα προτιμήσει κάποιος.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Φίλε θα συμφωνήσω σε όλα μαζί σου. Ειδικά για την τιμολόγηση. Και μάλιστα τώρα που βγήκε το iPad Air θα πέσει ακόμα πιο γρήγορα η τιμή του note. Όσο για την έκδοση 3g και 4G και εγώ δεν το βρίσκω απαραίτητο όμως εδώ έχουμε snapdragon 800, ο οποίος είναι και ο λόγος για να τα προτιμήσει κάποιος.

 

Σίγουρα ο SnapDragon θα είναι λίγο καλύτερος από τον Octacore αλλα θα υστερεί σε μπαταρία... Οποτε επίδοσης vs μπαταρία τα βάζεις κάτω και επιλεγεις!::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του προηγουμενου note 10.1 LTE αν η έκδοση με τα 32GB ήρθε στην χωρα μας ? στο skroutz το βρίσκω μονο το 16GB.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σχετικά με το 3/4G είναι ανάλογος τις ανάγκες. Εγώ έχω ένα Galaxy S2 ναι μεν έχει 3G αλλα η διάρκεια ζωής τις μπαταρίας του όπως είναι λογικό μετά από 3 χρονια έχει μειωθεί σε μεγάλο βαθμόκαι δεν σκοπεύω να το αλλάξω μιας και καλύπτει τις ανάγκες μου οποτε το αναγκαστικά πρέπει να πάρω 3/4G tablet.

 

Και εγώ S2 έχω, και όντως μετά από 2.5 χρόνια η μπαταρία με το ζόρι κρατάει 20 ώρες σε ελάχιστη χρήση, χωρίς 3G. Θα ήθελα να δοκιμάσω μια μεγαλύτερη οθόνη, ειδικά με το S-Pen. Kαι ευελπιστώ σε καλές γιορτινές προσφορές, αρχικά για το Note 3. Έτσι ώστε σε οποιαδήποτε επόμενη συσκευή να έχω παντού 4G.

 

Τώρα, για αγορά 4G tablet, θα το θεωρούσα συμφέρον μόνο αν είσαι σίγουρος ότι θα το κρατήσεις τουλάχιστον 3 χρόνια, μέχρι να έρθουν σοβαρές υπηρεσίες και κάλυψη δικτύου από τους παρόχους. Αλλιώς, πεταμένα λεφτά, μιας και δεν θα μπορέσεις να το εκμεταλλευτείς.

 

Και εγώ προτιμώ τον snapdragon, αλλά και ο exynos δεν νομίζω να μην την κάνει την δουλειά του. Τα 0.4Ghz που υπολείπεται, δεν πιστεύω ότι φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπάρχει επαρκής κάλυψη 4G? Οπότε και 4G συσκευή να έχεις θα χρησημοποιεις 3G? Δεν σκοπεύω να πάρω άλλο ταμπλετ του χρόνου, εξάλλου για απλές σημειώσεις και κατανάλωση περιεχομένου το θέλω. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ο εσωτερικός δίσκος να είναι 32GB.
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς off-topic αλλά εσείς με τα S2 φίλοι μου γιατί δεν αγοράζετε μια καινούργια μπαταρία να μην έχετε θέμα διάρκειας. Είμαι σίγουρος ότι θα κοστίζει ελάχιστα. Εδώ εγώ έχω S4 κι έχω δύο μπαταρίες για καθημερινή χρήση. Η δυνατότητα αλλαγής μπαταρίας είναι ένα από τα σημαντικότερα πλεονεκτήματα της σειράς Galaxy!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με WiFi ανοιχτό συνέχεια και normal χρήση αντέχει 1-2 μέρες οπότε δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο προβλή αλλά αν Χρησιμοποισω το κιν για να δώσω νετ σε άλλες συσκευές τοτε αρχίζει το κλάμα!
Link to comment
Share on other sites

Τα επίσημα στοιχεία Vodafone & cosmote ανέφεραν ένα ποσοστό γύρω στο 40%, πληθυσμιακή κάλυψη πάντα, και εννοείται μόνο Αθήνα, άντε και λίγο Θεσσαλονίκη. Κάτι που σημαίνει, ότι απο τα 6 εκατομμύρια συνολικά στις 2 πόλεις, μόνο τα 2.5 έχουν πρόσβαση, και ψάξε βρες εσύ τώρα που έχει σήμα.

 

Αλλά ακόμα και αν βρεις σήμα, το πιθανότερο είναι να μην υπάρχει διαθέσιμο bandwidth, άρα πάλι θα πέσεις στο 3G, και όλη την ώρα θα προσπαθεί η συσκευή να εναλλάσσεται στα δίκτυα με κακό αντίκτυπο στην κατανάλωση.

 

Δεν υπάρχει ακόμα δίκτυο 4G. Και αν κάποιος έχει σταθερά τέτοια σύνδεση, καλό θα ήταν να μας δώσει κάποια στοιχεία από direct download speeds, η έστω κάποιο speed test. Ώστε να επιβεβαιώσουμε την πραγματική υπηρεσία 4G.

 

Για αυτό λοιπόν, αν είναι να αγοράσεις 4G tablet και το πουλήσεις σε κάνα δυο χρόνια, τότε καλύτερα άνοιξε έναν κάδο και βάλε εκεί τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση έξι μηνών με το 10.1 (N8000) 3G+wifi δεν έχω μετανιώσει καθόλου μα καθόλου για την επιλογή αυτή.

Η επιλογή του καθενός από εμάς έχει να κάνει με το τι χρειάζεται αλλά και με το τι θέλει... να φαίνεται...

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το tabletάκι αυτό όλη την ημέρα στο γραφείο μου αλλα και στη βόλτα μου η τον καφέ μου... Το χρησιμοποιώ σαν τηλ καθημερινά και ομολογω δε μ ενοχλεί καθόλου μα καθόλου ούτε εμένα ούτε και τους γύρω μου πιστέψτε με

Ήμουν ανάμεσα σε note 2 και N8000 3g+wifi αλλά σκέφτηκα πως αν μπορώ να έχω μαζί μου το note 2 μπορώ... και το tablet.

έχω οπότε μια δεύτερη συσκευή σε φυσιολογικό... μέγεθος και οταν είναι απαγορευτική η εμφάνιση ή η μεταφορά του tablet παίρνω τότε τη συσκευή αυτή. (Εχοντας και τον αριθμο συνδεσης σε twin κάρτα sim).

ΟΠΌΤΕ ΦΑΝΑΤΙΚΆ περιμένω την έκδοση 3G+wifi 2014 edition

Συγγνώμη αν κούρασα αλλά σας περιέγραψα το σκεπτικό της αγοράς μου και το αποτέλεσμα της...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζω κινητό/laptop κάθε χρόνο και παρεπιπτόντως αυτό θα είναι το πρώτο μου tablet, το θέλω για σημειώσεις στην σχολή, pdf ,κατανάλωση περιεχομενου και πλοήγηση οποτε με το hardware που διαθέτη για τα επόμενα 3 χρονια τουλάχιστον θα είμαι υπερκαλυμμένος (υπάρχει και το custom rom σαν επιλογή στο μέλλον όταν δεν θα το υποστηρίζει η samsung).αν υπάρχει κάλυψη 40% δεν θα αργήσει να φτάσει το 50-60% στην Αθήνα επίσης δεν νομίζω να φέρουν σύντομα 3G. Λίγο νωρίτερα που ρώτησα αν the φέρουν 32GB (για όλες τις εκδόσεις) μου απάντησαν ότι αυτή την στιγμή δεν υπάρχει τέτοιο πλάνο. :/
Link to comment
Share on other sites

Μονο το e-shop εχει φερει 32αρια , αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας..

 

Τα Ευρωπαϊκά μοντέλα καλύπτονται από την πανευρωπαϊκή

εγγύηση.Στην περίπτωση του eshop βεβαια έχουν ακουστεί διαφορα οποτε δεν θα το ρίσκαρα εκτος και αν έχει αλλάξει κάτι γιατί βλέπω ότι προσφέρουν και DOA αν κάποιος έχει κάνει πρόσφατα αγορά η γενικά ξέρει ας μας ενημέρωση.

Edited by VaggD
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...