Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

...γιατί είναι απαράδεχτο σε μηχάνημα με οτι τελευταίο υπάρχει σε σπεκ να βλέπεις τοσο λαγκ .

 

...και σε αυτό το επίπεδο τιμής...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Με το Βαγγέλη πήγαμε Πλαισιο κ το είδαμε το 10αρι ,οθόνη πραγματικά εξαιρετικη σχεδιαστικά εμένα μου αρεσε αλλα...

Δυστυχώς ειδα έντονο σκαλοπάτι στο back button όπως επίσης αν πατήσεις home button απο τα μενού η από οπουδήποτε αλλού ,πολυ ενοχλητικό λαγκ στα δικά μου τουλάχιστον μάτια.

Το scrolling στης οθόνες δείχνει να χάνει frames.

O browser αργός με αργό refresh rate .

Ελπίζω να είναι θέματα που θα λυθούν σε επόμενες αναβαθμίσεις γιατί είναι απαράδεχτο σε μηχάνημα με οτι τελευταίο υπάρχει σε σπεκ να βλέπεις τοσο λαγκ .

 

Στο πενάκι έχει καλή απόκριση ή και εκεί έχει lang ?Γιατί καθυστέρησα να πάρω το νοτε 8 περιμένοντας το 10αρι και τωρα ακούω για langs....

Link to comment
Share on other sites

Στο πενάκι έχει καλή απόκριση ή και εκεί έχει lang ?Γιατί καθυστέρησα να πάρω το νοτε 8 περιμένοντας το 10αρι και τωρα ακούω για langs....

Το πενάκι ευτυχώς δουλεύει εξαιρετικά.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το πενάκι ευτυχώς δουλεύει εξαιρετικά.

Σευχαριστω. Εχω wacom bamboo pen αλλά δεν μπορώ να το συνηθίσω γιαυτό με ενδιαφέρει το pen sto 10αρι για σκίτσο θα είναι ότι πρέπει..

Link to comment
Share on other sites

Οταν άνοιξα το ταμπλετ, ήρθε αμεσα ενημέρωση για βελτιστοποιηση απόδοσης. Αμφιβαλλω αν την εχουν κάνει στο εκθεσιακο του Πλαισίου με αυτά που διάβασα.

 

935989_669928463017581_1181128776_n.jpg

Edited by Androides
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα το περιμένω από το πλαίσιο. Παραγγελία Σάββατο πρωί αλλά μου είπαν ότι η αποθήκη θα είναι κλειστή σήμερα οπότε θα το στείλουν αύριο και παραλαβή Τετάρτη.

 

Μόλις έρθει θα γράψω εντυπώσεις. Back to coding μέχρι νεωτέρας

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει αρχίσει να μου αρέσει πολύ θα προσπαθήσω να περιμένω να πέσει έστω λίγο η τιμή του και μετά να κάνω κίνηση. Βρίσκω τώρα στο Γερμανικό Amazon τιμή 597 ευρώ.

 

Ερώτηση για τους "παλιούς" του προηγούμενου μοντέλου. Τα παιδιά του xda ή οποιοσδήποτε άλλος είχε δείξει ενδιαφέρον για custom ROMs (που να αξίζουν όμως τον κόπο) ;;

 

Επίσης οι φήμες ότι θα έρθει σύντομα και έκδοση μεγαλύτερης οθόνης στα 12.1" ευσταθούν άραγε;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει αρχίσει να μου αρέσει πολύ θα προσπαθήσω να περιμένω να πέσει έστω λίγο η τιμή του και μετά να κάνω κίνηση. Βρίσκω τώρα στο Γερμανικό Amazon τιμή 597 ευρώ.

 

Ερώτηση για τους "παλιούς" του προηγούμενου μοντέλου. Τα παιδιά του xda ή οποιοσδήποτε άλλος είχε δείξει ενδιαφέρον για custom ROMs (που να αξίζουν όμως τον κόπο) ;;

 

Επίσης οι φήμες ότι θα έρθει σύντομα και έκδοση μεγαλύτερης οθόνης στα 12.1" ευσταθούν άραγε;

Φυσικα υπαρχουν σοβαρες rom πχ ωμεγα.

Η εξεληξη των tablet θα ειναι πολυ μεγαλη.

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Πριν 24 ώρες στο Γερμανικό Amazon είχε 597 ευρώ. Τώρα το βλέπω στα 537.

60 ευρώ κάτω σε μία μέρα! Μεγάλη αλλαγή...

 

http://www.amazon.de/Samsung-Edition-Toucshcreen-Megapixel-Android/dp/B00FAKCCO2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1381873797&sr=8-1&keywords=samsung+galaxy+note+10.1+2014+edition

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια φιλόδοξα ξεκίνησε την καριέρα του και το 8άρι και σήμερα 7 μήνες μετά έχει πέσει σχεδόν στην μισή τιμή (Wi-Fi version).

 

Προς τα Χριστούγεννα -αν όχι και νωρίτερα- βλέπω και αυτό να κινείται στα επίπεδα των €400...

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια φιλόδοξα ξεκίνησε την καριέρα του και το 8άρι και σήμερα 7 μήνες μετά έχει πέσει σχεδόν στην μισή τιμή (Wi-Fi version).

 

Προς τα Χριστούγεννα -αν όχι και νωρίτερα- βλέπω και αυτό να κινείται στα επίπεδα των €400...

 

Μετα την εξευτελιστικη τιμολογιακή πολιτική που ακολουθεί η Samsung τον τελευταίο χρόνο, προσωπικά δεν προκειται να ξαναπάρω Day 1 συσκευή της σε καμία περίπτωση μελλοντικά. Ας σοβαρευτεί και το συζητάμε...

Link to comment
Share on other sites

Πλέον κι εγώ αποφάσισα να κάνω υπομονή. Δεν υπάρχει κανένας λόγος για βιασύνη. Άλλωστε έτσι δεν κερδίζουμε μόνο από οικονομικής άποψης, κερδίζουμε κι από θέμα εξέλιξης αφού οι developers θα έχουν ασχοληθεί όλο και περισσότερο με τη συσκευή στο πέρασμα του χρόνου. Και θα φύγουν και οι οποίες παιδικές ασθένειες...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Όσοι από εμάς θέλουμε την LTE έκδοση θα χρειαστεί να περιμένουμε ουτωσί αλλιώς. παρεπιπτόντως διάβαζα στο xda ότι αρκετά άτομα έχουμε θέμα με το δεξί ηχείο το οποιο κουνιέται λίγο...(wifi only edition)
Link to comment
Share on other sites

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δύο ρωτήσεις:

1) οι εκδόσεις που θα είναι διαθέσιμο το 2014 edition θα είναι wi fi, 3g & LTE σωστά;

 

2) η 3G έκδοση καθώς και η LTE θα είναι κανονικά και τηλ σωστά;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι το έχω δει λογικά θα κοστίσει κανένα 50 παραπάνω σε εμάς

 

 

Δύο ρωτήσεις:

1) οι εκδόσεις που θα είναι διαθέσιμο το 2014 edition θα είναι wi fi, 3g & LTE σωστά;

 

2) η 3G έκδοση καθώς και η LTE θα είναι κανονικά και τηλ σωστά;

Ευχαριστώ!

 

Για να έχεις 3G και 4G χρειάζεται micro sim οποτε αυτομάτως έχεις αριθμό και τη δυνατότητα να πραγματοποιείς κλήσης

 

 

 

P.S Αναρωτιέμαι αν η τιμή το tablet θα ακουλουθήσει τη πορεία του note 3?

Edited by VaggD
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγώ τις πρώτες εντυπώσεις Μετά από τις πρώτες 3 μέρες χρήσης.

 

Μέγεθος - βάρος(ποιο ελαφρύ άλλοι το ipad 2!) και κατασκευή κορυφαία. Το ψεύτο δέρμα δεν με ενοχλεί καθόλου αντιθέτως με βολεύει καθώς δεν έχω το άγχος μην το γρατζουνισω όπως το ipad.

 

Στο software τώρα που απασχολεί τους περισσότερους. Είναι μια σκάλα ποιο αργό σε όλα σε σχέση με το galaxy s4 που έχω το οποίο είναι ακαριαίο σε όλα. Πχ όταν χρησιμοποιώ swipe όπως τώρα καθυστερεί ένα κλικ παραπάνω από όσο θα έπρεπε για να εμφανίσει την λέξη. Lags δεν έχει αλλά έχω κλείσει τα animation και έχω βάλει Nova.

 

Σε θέμα productivity και χρηστικότητας είναι ΤΕΛΕΙΟ. Πραγματικά μπορείς να κάνεις ότι θες. Για να γυρίσω σε ipad πρέπει να βγει ipad που να τρέχει mavericks!

 

Με λίγα λόγια τρέχετε να το πάρετε ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα προπόνηση έτσι ώστε να αντέξω το τρέξιμο.

 

Πραγματικά είναι ευκαιρία η τιμή. Σε 1 μήνα θα κάνει τα μισά χρήματα

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα προπόνηση έτσι ώστε να αντέξω το τρέξιμο.

 

Πραγματικά είναι ευκαιρία η τιμή. Σε 1 μήνα θα κάνει τα μισά χρήματα

 

Πιστεύεις ότι θα ακουλουθήσει τον δρόμο που χάραξε το Note 3 ?

Στο thread σχετικά με το note 3 κάποιο παιδί είχε πληροφορίες μέσα από τη samsung, αν ξέρει κάτι για το note 10.1 2014 ας το μοιραστεί μαζί μας!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Στο thread σχετικά με το note 3 κάποιο παιδί είχε πληροφορίες μέσα από τη samsung...

 

Δηλαδή? :worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποτε θα κυκλοφορησει η 4g+wifi εκδοση του ???

 

νομιζω αν δεν κανω λαθος οτι η κωδικη του ονομασια ειναι Ρ605

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποτε θα κυκλοφορησει η 4g+wifi εκδοση του ???

 

νομιζω αν δεν κανω λαθος οτι η κωδικη του ονομασια ειναι Ρ605

 

Κι εγω αυτο περιμενω φιλος.χωρις να γνωριζω κατι συγκεκριμενο πιστευω σε κανα 2 βδομαδες θα το δουμε.κρινοντας απο την ημερομηνια κυκλοφοριας του wifi μοντελου.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποτε θα κυκλοφορησει η 4g+wifi εκδοση του ???

 

νομιζω αν δεν κανω λαθος οτι η κωδικη του ονομασια ειναι Ρ605

 

Αν δεν κάνω λάθος είχε κάποιον φίλο του μέσα στην samsung και ήξερε κάποια πράγματα για την τιμή του Note 3.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους σας!

 

Ρώτησα και λίγο πιο πάνω και πήρα απάντηση για τα δύο ερωτήματα μου...

 

Θα υπάρχουν οι εκδόσεις: wifi, 3G+wifi και έκδοση LTE?

Ακόμη...

-Ποιές από αυτές θα έχουν τετραπύρινο επεξεργαστή και ποιες οκταπύρινο;

 

-με πόσα GB?

 

-πότε περίπου περιμένουμε τις δύο εκδόσεις στη χώρα μας; (3G+wifi και LTE)

 

Έχω βρει να δώσω το 10.1 που ηδη εχω και θελω να γνωριζω ακριβως τις εκδοσεις και χαρακτηριστικα τους.

 

Αν θελετε δωστε μου τη συμβουλη-γνωμη σας...

Σας ευχαριστώ πολύ!

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...