Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα ο φιλος το πηρε και επειδη εχει μονο κινεζικα πανω (3 γλωσσες βασικα) και νομιζω ουτε google play αποφασισε να το δωσει. Εννοειται πως θα το τσεκαρω πριν το παραλαβω.
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα το παρέλαβα και εγώ ! Φοβερό μηχάνημα και με φοβερή οθόνη !!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και εγώ ! Φοβερό μηχάνημα και με φοβερή οθόνη !!

 

Το 4g η το wifi;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Έχει προσπαθήσει να βάλει κανείς ένα από τα App Ops και να του δουλεύει στην συγκεκριμένη ταμπλέτα;
Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή θήκη για το ταμπλετ υπάρχει? Βασικά ψάχνω για μια θήκη που να καλύπτει περιμετρικά το ταμπλετ. Επίσης και καμιά καλή δερμάτινη flip άμα ξέρετε.
Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή θήκη για το ταμπλετ υπάρχει? Βασικά ψάχνω για μια θήκη που να καλύπτει περιμετρικά το ταμπλετ. Επίσης και καμιά καλή δερμάτινη flip άμα ξέρετε.

 

Η θήκη της Poetic είναι αυτή που ζητάς.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη της Poetic είναι αυτή που ζητάς.

Ωραία θα ψάξω στο ebay!! Κάτι που παρατήρησα είναι ότι στον Chrome μερικές φορές τρεμοπαιζει η μπάρα με τις καρτέλες... Το έχετε και εσείς αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα ψάξω στο ebay!! Κάτι που παρατήρησα είναι ότι στον Chrome μερικές φορές τρεμοπαιζει η μπάρα με τις καρτέλες... Το έχετε και εσείς αυτό??

 

Και σε εμένα τρεμοπαίζει :lol:;):p

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα τρεμοπαίζει :lol:;):p

 

Μάλλον έχει Πάρκινσον χαχαχαχα.

 

Ας ρωτήσω και εδώ. Ψάχνω για dock station με ηχεία για το ταμπλετ και το κινητό αλλά δεν βρίσκω κάτι για. Ανδροιντ όλα είναι για iPhone iPAD. Καμία ιδέα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει Πάρκινσον χαχαχαχα.

 

Ας ρωτήσω και εδώ. Ψάχνω για dock station με ηχεία για το ταμπλετ και το κινητό αλλά δεν βρίσκω κάτι για. Ανδροιντ όλα είναι για iPhone iPAD. Καμία ιδέα κάνεις?

 

Προσωπικα δεν γνωριζω..αν μπορει κανεις αλλος να σε βοηθησει ;);)

Link to comment
Share on other sites

Έρχονται απο μέρα σε μέρα και τα 12,2...

Είδη με ενημέρωσε το expansys οτι σε δυο τρεις μέρες παραλαμβάνουν...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που λέτε οτι η μπαταρία σας κρατάει πολλές ώρες πόση φωτεινοτητα έχετε ορίσει στην οθόνη; Δεν ξέρω αν είμαι συνηθισμένος απο τα ipad αλλά σε μένα με την φωτεινοτητα στο 80% περίπου και τα gps/wifi ανοιχτά αδειάζει αρκετά γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που λέτε οτι η μπαταρία σας κρατάει πολλές ώρες πόση φωτεινοτητα έχετε ορίσει στην οθόνη; Δεν ξέρω αν είμαι συνηθισμένος απο τα ipad αλλά σε μένα με την φωτεινοτητα στο 80% περίπου και τα gps/wifi ανοιχτά αδειάζει αρκετά γρήγορα

 

Εγώ προσωπικά το έχω στο 25% και κάποιες φορές στο 10-15% το βράδυ. Το χρησιμοποιώ μόνο μέσα στο σπίτι οπότε δεν χρειάζεται παραπάνω. Μου κρατάει 3 γεμάτες μέρες αλλά το wifi συνέχεια ανοιχτό και το χρησιμοποιώ πάρα πολύ. Έχω αφήσει στην άκρη κινητό και λάπτοπ. Έχω το LTE μοντέλο, αν αυτό παίζει ρόλο.;)

Link to comment
Share on other sites

Χθες, το πήρα κι εγώ, ως αντικαταστάτη του ipad 3 που είχα. Ο "απογαλακτισμός" μου πλέον από την apple είναι πλήρης και τώρα είμαι στα χέρια της Samsung ! Το tablet είναι όπως το περίμενα, απολύτως εξυπηρετικό και επιτέλους "εύκολο" σε οτι χρειάζεσαι. Να φορτώσεις και να επεξεργαστείς κείμενα, να κατεβάσεις ταινίες και μουσική ελεύθερα, να χρησιμοποιήσεις το drag & drop για να μεταφέρεις φωτογραφίες. Μετέφερα τα δεδομένα από το S4 και όλα λειτουργούν μια χαρά. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη αλλαγή (όχι οτι περίμενα κάτι διαφορετικό βέβαια...)

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά, αλλά από μπαταρία δυστυχώς δεν συγκρίνονται. Το Note, ακόμη και όταν δε το χρησιμοποιώ και είναι σε standby, το αργότερο σε 4 ημέρες θα σβήσει από μπαταρία. Το ipad 4 μου έχει κρατήσει και μήνα (!) σε standby. Εγώ τουλάχιστον θεωρώ αποτυχημένη τη διαχείριση ενέργειας στα Android tablets.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα είμαι στη δεύτερη φόρτιση, αλλά πραγματικά στο θέμα της μπαταρίας το ipad ήταν καλύτερο. κι εγώ κρατούσα άνετα 3-4 ημέρες με αρκετή χρήση. Το Note, έχει και ένα μικρό lag, που δεν υπάρχει με τίποτα στο ipad. Οι περιορισμοί όμως της apple, περιορίζουν κατά πολύ τις δυνατότητες του tablet της.

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά, αλλά από μπαταρία δυστυχώς δεν συγκρίνονται. Το Note, ακόμη και όταν δε το χρησιμοποιώ και είναι σε standby, το αργότερο σε 4 ημέρες θα σβήσει από μπαταρία. Το ipad 4 μου έχει κρατήσει και μήνα (!) σε standby. Εγώ τουλάχιστον θεωρώ αποτυχημένη τη διαχείριση ενέργειας στα Android tablets.

 

συμφωνω απολυτα.οταν λειτουργει η συσκευη ας εχει την οποια καταναλωση.οταν ειναι off/standby δεν πρεπει να μειωνεται η μπαταρια.θυμαμαι στο ipad 3 μετα απο πληρη φορτιση στο 100%,ηταν μια βδομαδα κολλημενο εκει σε standby.απο την αλλη στα samsung εχεις περισσοτερη ελευθερια.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σας αλλά εγω προτιμώ κάτι να κάνει λίγα και τέλεια παρά τα πάντα και μέτρια
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι γεγονος οτι στο θεμα εσωτερικης καταναλωσης περιμενα κατι καλυτερο.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σας αλλά εγω προτιμώ κάτι να κάνει λίγα και τέλεια παρά τα πάντα και μέτρια

 

Επιτέλους ειπώθηκε και κάτι που θα έπρεπε να είναι αυτονόητο ... αλλά στην εποχή που διανύουμε δεν...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα είμαι στη δεύτερη φόρτιση, αλλά πραγματικά στο θέμα της μπαταρίας το ipad ήταν καλύτερο. κι εγώ κρατούσα άνετα 3-4 ημέρες με αρκετή χρήση. Το Note, έχει και ένα μικρό lag, που δεν υπάρχει με τίποτα στο ipad. Οι περιορισμοί όμως της apple, περιορίζουν κατά πολύ τις δυνατότητες του tablet της.

 

Δεν ξέρω αν αυτό που θα πω μπορεί να πιαστεί σαν lag. Τα εφέ στο note νομίζω είναι κάπως προχειροδουλεμένα. Άλλες φορές όταν πατάω κάποια εφαρμογή την ανοίγει ακαριαία κι άλλες καθώς η εφαρμογή ανοίγει τα εφέ γίνονται σπασμοδικά, σαν να χάνει καρέ. Αν και όποτε ανοίξω το οτιδήποτε ανοίγει ακαριαία χωρίς ίχνος καθυστέρησης κι εδώ φαίνεται η δύναμη του επεξεργαστή. Εγώ πάντως έχω βάλει τον nova launcher, αγόρασα και την έκδοση prime στον nova, άλλαξα τα εφέ σε ice cream και πραγματικά πετάει. ;););):D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους/ες,

είμαι καινουρια στο forum, συγχωρηστε με αν κανω καποιο λαθος στο post. Θέλω να αγορασω το συγκεκριμένο ταμπλετ αλλά θελω να βεβαιωθώ οτι μπορώ να παίρνω και τηλεφωνο μ αυτό (φυσικά με blu/th). Έχω μια σιμ καρτα που μου δίνει χρόνο ομιλίας & λίγα GB ιντερνετ: μπορώ να την χρησιμοποιήσω στο τάμπλετ και να εχω και ιντερνετ και να μιλάω στο τηλ?

Το μοντέλο που εχω βαλει στο ματι είναι το P605 που έχει και wifi & έχει και υποδοχή κάρτας σιμ (wifi & 4g το ονομάζει το Public, σκέτο 3g το MediaMarkt και LTE το Plaisio).

 

Στα προηγούμενα ποστ υπάρχουν μέλη που λένε οτι παίρνουν και τηλέφωνο με αυτό. Και εδω ξεκινά το μπέρδεμα: ρωτώντας 3 πωλητές σε 3 διαφορετικά καταστήματα (μεγάλα & μικρά) μου είπαν οτι δεν παίρνει τηλέφωνο όποια έκδοση και να διαλέξω. Μου είπαν οτι μόνο το Νοτε 8 παίρνει σιμ κινητού και λειτουργεί ως τηλέφωνο!

 

Τελικά το 2014 edition είναι και τηλέφωνο? ποια έκδοση να πάρω και απο που? Μήπως όσα μέλη το χρησιμοποιούν και ως τηλεφ το αγόρασαν απο έξω και όχι απο Ελλάδα?

 

Παρακαλώ για τη βοήθεια σας, το συγκεκριμένο ταμπλετ μου αρεσει πολύ και η γραφίδα και η αναλυση οθονης και δεν θελω να αγοράσω κατι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ενα bug που διαπίστωσα είναι στο Flipboard, που ενώ έχω κάνει εγγραφή σε κάθε σελίδα μου λέει να κάνω sign in στο Flickr. Ακόμα και όταν έκανα, μου το ζητούσε σε κάθε σελίδα που γύριζα. Θα του κάνω ένα restart να δω μήπως στρώσει...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...