Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, νομιζω με καλυψατε απόλυτα. Σκευτομαι να το παράγγειλε απο το ibuygou άκουσα πολύ καλά σχόλια για την συγκεκριμένη σελιδα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, νομιζω με καλυψατε απόλυτα. Σκευτομαι να το παράγγειλε απο το ibuygou άκουσα πολύ καλά σχόλια για την συγκεκριμένη σελιδα.

 

Ξαναγράφεις σε λάθος θέμα, για τα κινέζικα καταστήματα συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πολύ σαματάς στο FB για το xiaomiworld. Την κατηγορεί η Xiaomi ότι εμπαίζει τους πελάτες της αν ματάλαβα καλά. Ξέρει κανείς τι γίνεται,?
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφεις σε λάθος θέμα, για τα κινέζικα καταστήματα συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493

 

Δεν γράφω σε λάθος θέμα, μιας και λέω απλα ευχαριστώ στα παιδιά που μου απαντησαν. Απλα μοιραστηκα μια σκέψη μου για αυτό καταστημα, δεν ζήτησα τίποτα άλλο... Φιλικά παντα.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πολύ σαματάς στο FB για το xiaomiworld. Την κατηγορεί η Xiaomi ότι εμπαίζει τους πελάτες της αν ματάλαβα καλά. Ξέρει κανείς τι γίνεται,?

 

Δωσε λινκ να δουμε και μεις..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Δωσε λινκ να δουμε και μεις..

 

Αν έχεις κάνει like στην σελίδα τους....

http://i737.photobucket.com/albums/xx12/ekonstadoudakis/2014-02/Screenshot_2014-08-20-17-40-36_zpsshdestv1.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα διάβασα κάποιες σελίδες αλλα επειδή δεν μπορώ να βγαλω άκρη.θέλω να με βοηθήσετε σε κάποια πράγματα.θα παραγγείλω το κινητό απο το coolicool πόσες μέρες κάνει να έρθει?θα έχει ελληνικά?και τέλος θα έχει play store?
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά απο 1 μήνα που το χω..

Lug ανυπαρκτο πάει σφαίρα και οθονάρα... Κανεις τα πάντα με τη μια και γουσταρεις την οθόνη...

Εβγαλα όλες τις φωτο διακοπών και βγάζει απλά τέλεια... Ειδικα με το HDR ωρες ωρες βγαινουν απίστευτες!

 

Παρατήρησα ότι στην εγγραφή βίντεο ο ήχος γραφτηκε εντελώς χάλια όταν ακουγόταν πολύ δυνατά μουσική(ΠΧ σε αμαξι με τέρμα μουσικη η σε κλαμπ ο ήχος ηταν για κλάματα και στο αμάξι που είχε δυνατό beat τον έκοβε κιόλας σε πολλά σημεία..)

 

Η μπαταρία μου τελειωνει αρκετά γρήγορα νόμιζα θα κρατάει παραπάνω εκτός αν φταίει το λιώσιμο που του κάνω..

Σε προκαλεί να το πειράζεις το κινητό :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση στα γρήγορα, επειδή θέλω να το παραγγείλω για φίλο.

Αν επιλέξω την miltilanguage ρομ, θα παίρνει κανονικά ota updates ή θα πρέπει να κατεβάζει τα αρχεία και να τα περνάει στο κινητό για να κάνει το update?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση στα γρήγορα, επειδή θέλω να το παραγγείλω για φίλο.

Αν επιλέξω την miltilanguage ρομ, θα παίρνει κανονικά ota updates ή θα πρέπει να κατεβάζει τα αρχεία και να τα περνάει στο κινητό για να κάνει το update?

 

Ο 2ος τρόπος είναι πιο γρηγορος αλλά και με τον πρώτο θα μπορεί χωρίς πρόβλημα. Μπορεί βέβαια να βάλει και την ελληνική!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σύντομα θα παραγγείλω κι εγώ το δικό μου.

2 απορίες, ελληνικά χρησιμοποιώ μόνο όταν γράφω μηνύματα, άρα το υπόλοιπο κινητό στα αγγλικά. Να το ζητήσω με english-chinese version ή multi-language για να έχει και τα ελληνικά;

Επίσης, γνωρίζει κανείς με dhl πόσο της % είναι ο φόρος πάνω στην τιμή της παραγγελίας;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, γνωρίζει κανείς με dhl πόσο της % είναι ο φόρος πάνω στην τιμή της παραγγελίας;

Γενικά, ειναι περίπου 26% επί της αναγραφόμενης (στο παραστατικό ή paypal) τιμής.

Ομως η DHL χρεώνει διάφορα "τρελά" ποσά στον εκτελωνισμό - avoid και διάλεξε πχ EMS

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει like στην σελίδα τους....

http://i737.photobucket.com/albums/xx12/ekonstadoudakis/2014-02/Screenshot_2014-08-20-17-40-36_zpsshdestv1.png

 

Και στο gizchina το λένε τώρα. Δεν γράφουν την αιτία. Ελπίζω να μην επεκταθεί

http://www.gizchina.com/2014/08/20/reseller-xiaomiworld-told-cease-trade-xiaomi-phones/

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα διάβασα κάποιες σελίδες αλλα επειδή δεν μπορώ να βγαλω άκρη.θέλω να με βοηθήσετε σε κάποια πράγματα.θα παραγγείλω το κινητό απο το coolicool πόσες μέρες κάνει να έρθει?θα έχει ελληνικά?και τέλος θα έχει play store?

 

αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί μετά απο αυτό που έπαθε το κινητό χρειάζομαι άμεσα αντικατάσταση.[ATTACH]48770[/ATTACH]

 

[ATTACH]48771[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα διάβασα κάποιες σελίδες αλλα επειδή δεν μπορώ να βγαλω άκρη.θέλω να με βοηθήσετε σε κάποια πράγματα.θα παραγγείλω το κινητό απο το coolicool πόσες μέρες κάνει να έρθει?θα έχει ελληνικά?και τέλος θα έχει play store?

 

Όσες παραγγελίες έχω κάνει μου έχουν έρθει σε φυσιολογικά επίπεδα για Κίνα ~15-20 ημέρες.. Ελληνικά λογικα θα έχει + ρουτ απ' ότι ξέρω. Μίλα μαζί τους καλύτερα μέσω skype, για άμεση επικοινωνία και απαντήσεις (και για κανά κουπονακι ΄) ). Εγώ από εκεί πρόβλημα δεν έχω, ούτε έχω διαβάσει γενικώς. :p

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

θα παραγγειλω σήμερα αν είναι.τώρα το έχω κολλημένο με σελοτειπ!ελπίζω να αντέξει.να μιλήσω με το coolicool η xiaomi?playstore απο ότι είδα σε ένα video έχει έτσι δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

θα παραγγειλω σήμερα αν είναι.τώρα το έχω κολλημένο με σελοτειπ!ελπίζω να αντέξει.να μιλήσω με το coolicool η xiaomi?playstore απο ότι είδα σε ένα video έχει έτσι δεν είναι?

Η Xiaomi δεν πουλάει επίσημα κινητά εκτός Κίνας και 2-3 άλλων χωρών που έχει επεκταθεί, οπότε μιλάς με το μαγαζί. Playstore θα έχει.

Απ' ότι βλέπω αυτή την στιγμή δεν είναι κάποιος online, οπότε δοκίμασε πιο μετά

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πρωτεινα να μιλησεις και με το vickmall καθοτι εγω το πειρα απο εκει και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.

Playstore και να μην εχει το βαζεις σε ενα λεπτο μεσω του mimarket.

Αν θελεις ελληνικη γλωσσα καλητερα να περασεις τη ρομ απο το xiaomi-miui.gr οταν θα το παρεις στα χερια,ειναι αρκετα καλητερη επιλογη σε σχεση με αυτες που περνανε τα διαφορα μαγαζια.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά απο 1 μήνα που το χω..

Lug ανυπαρκτο πάει σφαίρα και οθονάρα... Κανεις τα πάντα με τη μια και γουσταρεις την οθόνη...

Εβγαλα όλες τις φωτο διακοπών και βγάζει απλά τέλεια... Ειδικα με το HDR ωρες ωρες βγαινουν απίστευτες!

 

Παρατήρησα ότι στην εγγραφή βίντεο ο ήχος γραφτηκε εντελώς χάλια όταν ακουγόταν πολύ δυνατά μουσική(ΠΧ σε αμαξι με τέρμα μουσικη η σε κλαμπ ο ήχος ηταν για κλάματα και στο αμάξι που είχε δυνατό beat τον έκοβε κιόλας σε πολλά σημεία..)

 

Η μπαταρία μου τελειωνει αρκετά γρήγορα νόμιζα θα κρατάει παραπάνω εκτός αν φταίει το λιώσιμο που του κάνω..

Σε προκαλεί να το πειράζεις το κινητό :p

 

Αυτό με τον ήχο το έχω αναφέρει κι εγώ μερικές σελίδες πιο πίσω είναι πολύ σπαστικό, δεν μπορείς να βιντεοσκοπήσεις κάτι με μεσαίο ήχο και άνω!

Το έχω δυο μήνες και πάρα τις τόσες αναβαθμίσεις τζίφος :( το κάνει σε όλες τις τελευταίες :!:

Ελπίζω όταν έρθει η miui 6 να λυθεί το πρόβλημα...

DF
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον ήχο το έχω αναφέρει κι εγώ μερικές σελίδες πιο πίσω είναι πολύ σπαστικό, δεν μπορείς να βιντεοσκοπήσεις κάτι με μεσαίο ήχο και άνω!

Το έχω δυο μήνες και πάρα τις τόσες αναβαθμίσεις τζίφος :( το κάνει σε όλες τις τελευταίες :!:

Ελπίζω όταν έρθει η miui 6 να λυθεί το πρόβλημα...

 

Πότε με το καλό μας έρχεται η 6;

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω εδω και λιγες μερες του κινητου. Δηλωνω απολυτα ικανοποιημενος! ερωτηση: εχει την multi rom απο την μανα του με 4.3. μια χαρα μου φαινεται, οποτε ρωταω αξιζει η αναβαθμιση στην 4.4.4 την ελληνικη, https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929/ η να περιμενω κανα μηνα να βγει με την miui 6? εννοω αν αξιζει σαν διαφορα σε εμπειρια χρησης. ταχυτητα, μπαταρια, σε αυτα τα βασικα τα θεματα. Ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω εδω και λιγες μερες του κινητου. Δηλωνω απολυτα ικανοποιημενος! ερωτηση: εχει την multi rom απο την μανα του με 4.3. μια χαρα μου φαινεται, οποτε ρωταω αξιζει η αναβαθμιση στην 4.4.4 την ελληνικη, https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929/ η να περιμενω κανα μηνα να βγει με την miui 6? εννοω αν αξιζει σαν διαφορα σε εμπειρια χρησης. ταχυτητα, μπαταρια, σε αυτα τα βασικα τα θεματα. Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Εγώ το έχω το κινητό από τις 10 Ιουλίου και μετά από 3 ημέρες έβαλα την ελληνική Rom και είμαι ευχαριστημένος, κάθε εβδομάδα Παρασκευή μετά τις 19.00 παίρνουμε αναβαθμίσεις.

Αν είσαι ευχαριστημένος με αυτήν που φοράς μείνε και περίμενε την Miui 6. Δική σου επιλογή.

https://xiaomi-miui.gr/wp-content/uploads/downloads/roms/xiaomi-miui-hellas-4.4.4_cancro_Hellas-GTV-3.21.0-4.8.22.zip

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...