Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
μπορειτε να μου πειτε αν εχει ελληνικο μενου ή οχι το κινητο??ευχαριστω.

 

Υπάρχει και multilang και ελληνική rom με πλήρες ελληνικό μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βασικά απότι έχω καταλάβει όσο καιρό το έχω για την μπαταρία είναι ανάλογα με την χρήση...

αν έχεις ΑΠΛΑ 1 3g ανοιχτό για πολλές ώρες και απλά στέλνεις που και που μηνύματα σε κάνα viber αντέχει αρκετά...

αλλα "καίει" πολύ αν πας σε παιχνίδια η βαριές εφαρμογές, η αν έχεις πολλά ανοιχτά music player, viber, skype και να είσαι εδώ στο myphone να διαβάζεις αστο την έβαψες...

Η αν παίζεις κάνα βάρη παιχνίδι όπως most wanted κάθε 'λεπτό χάνεις και 1% σχεδόν!

Link to comment
Share on other sites

βασικά απότι έχω καταλάβει όσο καιρό το έχω για την μπαταρία είναι ανάλογα με την χρήση...

αν έχεις ΑΠΛΑ 1 3g ανοιχτό για πολλές ώρες και απλά στέλνεις που και που μηνύματα σε κάνα viber αντέχει αρκετά...

αλλα "καίει" πολύ αν πας σε παιχνίδια η βαριές εφαρμογές, η αν έχεις πολλά ανοιχτά music player, viber, skype και να είσαι εδώ στο myphone να διαβάζεις αστο την έβαψες...

Η αν παίζεις κάνα βάρη παιχνίδι όπως most wanted κάθε 'λεπτό χάνεις και 1% σχεδόν!

 

Εγώ κανω χρηση fb και viber συνήθως... Κ τώρα που είμαι διακοπές, το εχω σε 3g. Ουτε παιχνίδια, ουτε βαριές εφαρμογές. Ομως, παρατηρώ οτι ενω ξεκινά με ελευθερη μνήμη 1gb, συνήθως παίζω με 200-400 ελεύθερα και δε μπορω να καταλάβω το γιατί! Δε θα παιζει κ αυτό το ρολο του? Εγώ νόμιζα οτι είναι πιο ελαφρυ γενικά το miui..

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος που έχει θέμα με την μπαταρία αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα. Σε γενικές γραμμές η μπαταρία του είναι πολύ πάνω από τον μέσο όρο.

 

Εγώ με wifi και 3g μόνιμα ανοιχτό, τηλέφωνα 0,5 - 1 ώρα και 30 λεπτά browsing κτλ και φορτίζω μια φορά στα δύο βράδια. Μάλιστα ποτέ δεν έφτασε στο όριο να κλείσει το δεύτερο βράδυ (μένει περίπου 10%). Με την ίδια χρήση τα προηγούμενα smartphone που είχα στα χέρια μου (htc one s, zte grand x in) ήθελαν φόρτιση κάθε βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος που έχει θέμα με την μπαταρία αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα. Σε γενικές γραμμές η μπαταρία του είναι πολύ πάνω από τον μέσο όρο.

 

Εγώ με wifi και 3g μόνιμα ανοιχτό, τηλέφωνα 0,5 - 1 ώρα και 30 λεπτά browsing κτλ και φορτίζω μια φορά στα δύο βράδια. Μάλιστα ποτέ δεν έφτασε στο όριο να κλείσει το δεύτερο βράδυ (μένει περίπου 10%). Με την ίδια χρήση τα προηγούμενα smartphone που είχα στα χέρια μου (htc one s, zte grand x in) ήθελαν φόρτιση κάθε βράδυ.

 

Αρα είναι καλό αυτό που έχω σαν μέτρηση?! Επίσης δεν έχω πια επιλογή εξοικονόμησης ενέργειας. Που οφείλεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Πετα το Facebook, είναι η πιο καλογραμμένη εφαρμογή που υπάρχει.. Μπαίνε από τον browser, βάλε κάποιον πολύ ελαφρύ, όπως τον naked browser, uc browser
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πετα το Facebook, είναι η πιο καλογραμμένη εφαρμογή που υπάρχει.. Μπαίνε από τον browser, βάλε κάποιον πολύ ελαφρύ, όπως τον naked browser, uc browser

 

Εννοεις οτι δεν είναι η πιο καλογραμμένη? Αλλιως γτ να το πετάξω? Οκ, θα τα δοκιμασω αυτά. Το 1 gb και πανω όμως μου φαίνεται το τρώει η miui. Υπάρχει cyanogenmod για το κινητό? Όσο για την καθαρή εγκατάσταση που ειπαν πιο πανω, πως θα την κάνω? Έχω την 4.8.1 στο κινητό κ θα ήθελα όταν τελειώσει η διαδικασία να είναι το κινητό στημένο ακριβως οπως πριν κ να μη χαθεί τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κακογραμμενη ηθελα να γραψω αλλα με διορθωσε το λεξικο.. :P

 

Ολοι το εχουμε το "θεμα" με την ραμ , αλλα μην σε ανησυχει προς το παρων, δεν γεμιζει ποτε, τεσταρε το

 

Οχι ακομα CM.

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κακογραμμενη ηθελα να γραψω αλλα με διορθωσε το λεξικο.. :P

 

Ολοι το εχουμε το "θεμα" με την ραμ , αλλα μην σε ανησυχει προς το παρων, δεν γεμιζει ποτε, τεσταρε το

 

Οχι ακομα CM.

 

Αρα ξεχναω καθαρη εγκατάσταση πρός το παρόν.

 

Σημερινο κατόρθωμα!

 

https://www.dropbox.com/s/p1wxautmcheaole/Screenshot_2014-08-11-16-22-47.png

 

https://www.dropbox.com/s/jjvxdfruwyr0ksw/Screenshot_2014-08-11-16-22-59.png

 

https://www.dropbox.com/s/xs9abxfony9phlu/Screenshot_2014-08-11-16-23-09.png

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου καλό..

Έχεις τίποτα Antivirus κλπ; Τι είναι αυτό πάνω αριστερά που τρέχει;

 

Αυτη η εφαρμογή που φαίνεται στην εικόνα παρακατω. Απο τοτε που την ανοιξα πρώτη φορα είναι μόνιμα εκεί.

 

https://www.dropbox.com/s/inpd3fkcd5frpyn/Screenshot_2014-08-11-19-55-39.png

 

Επισης , τώρα που γράφω το σχολιο , ψιλοκολλαει στο γράψιμο η στο viber π.χ. όταν γράφω μεγαλο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα με σχεδον 4 ωρες οθονη ποσο περιμενεις να σε κρατησει η μπαταρια;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

δώσε και εσυ screenshot να φαίνονται τα επιμερους στοιχεια

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει πολύ καλή μπαταρία. Είμαι σε διακοπές, άρα συνέχεια 3G, wifi όταν βρίσκω, φωτογραφίες.....

Δείτε χρήση

[imgwww.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=48418&stc=1&d=1407832327

Link to comment
Share on other sites

Την 4.8.8 έχω την ελληνική.. Εσύ ποια έχεις;

 

4.8.1, πολυγλωσσικη, αυτή που έβαλε το merimobiles. Δεν έχω πειράξει τιποτα όσον αφορα το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι το φορουμ καλησπερα,ειμαι πλεων κι εγω κατοχος αυτου του καταπληκτικου τηλεφωνου. Θα ηθελα να ρωτησω το εξης,μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να χρησημοποιησω το miflash για να περασω την τελευταια γνησια αγγλοκινεζικη 4.4.2 και να κανω μια καθαρη εγκατασταση.Δοκιμασα να το χρησημοποιησω ακολουθωντας τα βηματα απο τις οδηγιες της σελιδας αλλα μου λεει οτι δεν μπορει να βρει την προκαθορισμενη διαδρομή.Εχει καποιος καμια ιδεα;:worry:
Link to comment
Share on other sites

4.8.1, πολυγλωσσικη, αυτή που έβαλε το merimobiles. Δεν έχω πειράξει τιποτα όσον αφορα το λειτουργικό.

 

Δεν δοκιμάζεις την global 23.0 με καθαρή εγκατάσταση, μήπως και φτιάξει τίποτα;;

 

http://en.miui.com/thread-33910-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι το κινητο μου εχει χασει σε επιδοσεις και το προσεχω, καθε βδομαδα το πολυ κανω καθαρισμα με sd maid κλπ.

Φοραω την τελευταια 3.19 την ελληνικη, και σκεφτομαι να δοκιμασω την τελευταια stable και ας κανω downgrade

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...