Jump to content

Oppo R819


IVIetaCreatoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδια τι μου συστηνετε?

oppo r819, huawei honor 3 η ascend P6?

 

Γράφεις σε λάθος θεμα, απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Επίσης θα σε παρακαλέσω να μην επαναλαμβάνεσαι, το απαγορεύουν οι κανονισμοί. Έχεις ήδη απευθύνει την ίδια ερώτηση και αρκεί.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε η πρώτη δημόσια beta του Color OS για το R819. Όσοι ενδιαφέρονται να το δοκιμάσουν μπορούν να το βρούνε εδώ: Color OS 1.0.0beta.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν στο R819 μπορείς να διαλέξεις από ποια κάρτα θα έχει δεδομένα 3G ή είναι προκαθορισμένη...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να διαλέξεις, απλά μόνο μια κάρτα την φορά μπορεί να έχει 3G, το λογικό είναι να διαλέγεις αυτή στην οποία ανοίγεις τα δεδομένα βέβαια.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια γεια χαρα και απο μενα. πραοσφατα κατοχος ο αδερφος μου και ενας φιλος του oppo find 5. αναβαθμισα και εβαλα ελληνικα μια χαρα. στο δικο σας ελληνικα μπορουν να μπουν γιατι ενδιαφερομαι για μια φιλη τωρα με την προσφορα των 199 ευρω. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια χαρα και απο μενα. πραοσφατα κατοχος ο αδερφος μου και ενας φιλος του oppo find 5. αναβαθμισα και εβαλα ελληνικα μια χαρα. στο δικο σας ελληνικα μπορουν να μπουν γιατι ενδιαφερομαι για μια φιλη τωρα με την προσφορα των 199 ευρω. ευχαριστω

 

Η beta του Color OS που υπάρχει προς το παρόν δεν έχει ελληνικά menu. Αυτή την βδομάδα αναμένεται νέα έκδοση, πιθανόν να μπούνε μέσα και τα ελληνικά, θα πρέπει να περιμένουμε. Η προσφορά με τα 199€ βέβαια λήγει στις 18 του μήνα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Σκεφτομαι να παρω το R819 στην προσφορα με τα 199 για την γυναικα μου αλλα δεν εχω καταλαβει ακομα κατι. Εχει ελληνικα γιατι δεν βλεπω να το αναφερει πουθενα η θα περιμενω για το ColorOs. Γνωριζει κανεις?

 

Edit. Ναι τελικα απαντησα στον εαυτο μου δεν εχει ελληνικα

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

το ότι έχει αγγλικό μενού δεν νομίζω να της είναι πρόβλημα αν ξέρει τα βασικά . εξάλλου όλες οι εφαρμογές θα υποστηρίζουν κανονικά ελληνικά όπως και το πληκτρολόγιο . και εγώ στη γυναίκα μου το πήρα και είναι ενθουσιασμένη με τη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως έχει αλλά είναι κρυμμένα! Δες εδώ.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως έχει αλλά είναι κρυμμένα! Δες εδώ.

 

Απο οτι βλεπω κιολας στο ιδιο link που εβαλες σημερα βγηκε και η επισημη colour rom για το 819.Καλα νεα:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Σκεφτομαι να παρω το R819 στην προσφορα με τα 199 για την γυναικα μου αλλα δεν εχω καταλαβει ακομα κατι. Εχει ελληνικα γιατι δεν βλεπω να το αναφερει πουθενα η θα περιμενω για το ColorOs. Γνωριζει κανεις?

το ότι έχει αγγλικό μενού δεν νομίζω να της είναι πρόβλημα αν ξέρει τα βασικά . εξάλλου όλες οι εφαρμογές θα υποστηρίζουν κανονικά ελληνικά όπως και το πληκτρολόγιο . και εγώ στη γυναίκα μου το πήρα και είναι ενθουσιασμένη με τη συσκευή

παιδια γεια χαρα και απο μενα. πραοσφατα κατοχος ο αδερφος μου και ενας φιλος του oppo find 5. αναβαθμισα και εβαλα ελληνικα μια χαρα. στο δικο σας ελληνικα μπορουν να μπουν γιατι ενδιαφερομαι για μια φιλη τωρα με την προσφορα των 199 ευρω. ευχαριστω

Σήμερα κυκλοφόρησε η πρώτη stable rom για το R819 και έχει ενσωματωθεί η συνένωση επαφών ενώ ο χώρος για εφαρμογές αυξήθηκε λιγάκι (από 372 στα 408mb). Επίσης έχουν ενσωματωθεί και ελληνικά σε όλο το μενού απλά για να τα ξεκλειδώσεις σαν επιλογή μπαίνεις στο dialer και πατάς *#0000# και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Σκεφτομαι να παρω το R819 στην προσφορα με τα 199 για την γυναικα μου αλλα δεν εχω καταλαβει ακομα κατι. Εχει ελληνικα γιατι δεν βλεπω να το αναφερει πουθενα η θα περιμενω για το ColorOs. Γνωριζει κανεις?

 

 

Σήμερα κυκλοφόρησε η πρώτη stable rom για το R819 και έχει ενσωματωθεί η συνένωση επαφών ενώ ο χώρος για εφαρμογές αυξήθηκε λιγάκι (από 372 στα 408mb). Επίσης έχουν ενσωματωθεί και ελληνικά σε όλο το μενού απλά για να τα ξεκλειδώσεις σαν επιλογή μπαίνεις στο dialer και πατάς *#0000# και είσαι έτοιμος.

 

Συνένωση επαφών; Δεν είδα τέτοια λειτουργία, καμία αλλαγή σε αυτό σε σχέση με την Beta.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

 

Συνένωση επαφών; Δεν είδα τέτοια λειτουργία, καμία αλλαγή σε αυτό σε σχέση με την Beta.

 

Ναι έκανα λάθος το διόρθωσα και εδώ και στο άλλο φόρουμ. Μπέρδεψα τo joining με το merging όπως σωστά μου υπέδειξες στο άλλο φόρουμ..thanks!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπάρχουν τίποτα bugs σοβαρά? Το θέλω για την κοπέλα μου και θέλω να δουλεύει ρολόι με ένα απλό root.

 

Επίσης μια διευκρίνηση, πόσο διαθέσιμο χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών έχουμε? Δεν είναι διαθέσιμα και τα 16gb (σχεδόν)?

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπάρχουν τίποτα bugs σοβαρά? Το θέλω για την κοπέλα μου και θέλω να δουλεύει ρολόι με ένα απλό root.

 

Επίσης μια διευκρίνηση, πόσο διαθέσιμο χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών έχουμε? Δεν είναι διαθέσιμα και τα 16gb (σχεδόν)?

 

Σοβαρά Bugs δεν έχει, αλλά για εφαρμογές ο χώρος είναι 1GB στα χαρτιά, μετά την αναβάθμιση των προεγκατεστημένων εφαρμογών όμως μένουν μόλις 400MB ελεύθερα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά Bugs δεν έχει, αλλά για εφαρμογές ο χώρος είναι 1GB στα χαρτιά, μετά την αναβάθμιση των προεγκατεστημένων εφαρμογών όμως μένουν μόλις 400MB ελεύθερα.

 

Άρα, τρώει άκυρο και πάμε για moto g.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω μπριζωθεί με την προσφορά των 199 και ήθελα να σας ρωτήσω: το κινητό αυτό παίρνει micro-sim? Αν ναι, τι θα πρέπει να κάνω? Να ζητήσω από τη vodafone να μου στείλει μια micro?:O

Είδα ότι υπάρχουν κάτι κόφτες για αυτή τη δουλειά. Να πάρω έναν απ' αυτούς?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και οι 2 κάρτες είναι μικρο , να πας σε ένα κατάστημα και λογικά θα σου τις κόψουν δωρεάν . καλό είναι πάντως το υπόλοιπο της κάρτας να το κρατήσεις σε περίπτωση που θελήσεις να βάλεις την κάρτα σε άλλη συσκευή με κλασική κάρτα .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω μπριζωθεί με την προσφορά των 199 και ήθελα να σας ρωτήσω: το κινητό αυτό παίρνει micro-sim? Αν ναι, τι θα πρέπει να κάνω? Να ζητήσω από τη vodafone να μου στείλει μια micro?:O

Είδα ότι υπάρχουν κάτι κόφτες για αυτή τη δουλειά. Να πάρω έναν απ' αυτούς?

 

Παίρνει 2 micro-SIM μια και είναι dualSIM. Η Vodafone μπορεί να σου δώσει κατευθείαν microSIM αν πάρεις νέα SIM, αν έχεις ήδη όμως καλύτερα πάνε να στην κόψουν, μισό λεπτο δουλειά είναι.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Άρα, τρώει άκυρο και πάμε για moto g.

 

Δυστυχώς η OPPO έχασε πολλούς πελάτες εξαιτίας αυτού το ελαττώματος. Η μόνη εναλλακτική είναι η Stock Android ROM που δίνουν που αφήνει πολύ περισσότερο χώρο μια και δεν έχει τόση σαβούρα προεγκατεστημένη.

 

Ο Έλληνας ambassador είπε στα forums της OPPO οτι μελλοντικά θα ενοποιήσουν τα partitions και θα έχουμε όλο το χώρο για εφαρμογές αλλά κανείς δε ξέρει πότε θα γίνει αυτό.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...