Jump to content

Oppo R819


IVIetaCreatoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά έλεος!!! :lol: Μην γεμίζετε το forum με ανούσια μηνύματα!!! Υπάρχει και το google σαν μηχανή αναζήτησης. Κάποιος να σβήσει παρακαλώ αυτή την :X ερώτηση.

 

Παρ ΄το αλλιώς. :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους!

 

Πριν λιγες μερες ηρθε και το δικο μου, πολυ ευχαριστημενος (πρωτο Android για μενα).

 

Ειχα παραγγειλει δυο (για το ετερον ημισυ) και το ενα μου εχει μεινει σφραγισμενο με ζελατινα και ειναι προς πωληση

 

Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει PM

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδε κανείς ?

wide F/2.0 aperture

με το μπαρδόν εγω εδω να ρωτήσω αν χρειαζόταν ο φίλος να γράψει τα παρακάτω ??

 

Φίλε μου εσύ πως το κόβεις από την όλη στιχομυθία δεν χρειαζόταν?? αν διαβάσεις όλα τα ποστ και όχι μόνο αυτά που παρέθεσες θα καταλάβεις ότι με τον φίλο απλά δεν εκπέμπαμε στο ίδιο μήκος κύματος και απλά προσπαθούσα να δω τι μπέρδεψε από αυτά που είπα εξού και η απάντηση σου στο αν χρειαζόταν ή όχι η τελευταία παράθεση που έκανα τότε..anyway το θέμα έχει λήξει από τις 24/09/13 .μην κολλάμε σε ανούσια πράγματα που δεν σχετίζονται με το κινητό..

Φιλικά πάντα.

 

Πάμε τώρα και στις ερωτήσεις του φίλου πάνω στην συσκευή:

1. ηχείο πως τα πάει? (ένταση ποιότητα) ==> Πολύ καλό, καθαρό και δυνατό.

2. ακουστικά πως τα πάνε (ένταση ποιότητα)==> με το dirac hd enhancement αρκετά ποιοτικά τύπου beats audio. Χωρίς αυτό δεν πολυ-ενθουσιάστηκα..Εξαρτάται βέβαια φαντάζομαι και από το αυτί του καθένος μας.

3. USB OTG έχει? (πάρα πολύ σημαντικό αυτό)==> ΟΧΙ

4. gps πως τα πάει (σε σχέση με άλλα MTK)==> Kανένα πρόβλημα με την πλοήγηση..Μόνο σε εφαμοργές τύπου endomondo βγάζει λάθος μετρήσεις πχ στην απόσταση που διένυσες σε κάποιο συγκεκριμένο χρόνο.

5. μπαταρία πόσο βγάζει? (αν βγάζει πχ 20 ώρες με 4 ώρες οθονη στα 60% φοτινοτιτας πχ)==> σε μένα πλέον 2 μέρες με αυτόματη φωτεινότητα και ανοιχτό 3g,wifi,bt, πολλές κλήσεις, skype και facebook και pdf reading.

6. έχει mhl δυνατότητα?==> ΟΧΙ, στην περίπτωση μου χρησιμοποιώ dlna που έχει η TV.

για camera δεν ρωτάω από ότι κατάλαβα είναι αρκετά καλή ==> Είναι πολύ καλή και θα γίνει ακόμα καλύτερη (ως προς την εστίαση, τα φίλτρα και άλλες επεξεργαστικές επιλογές) με το application της νέας ρομ που αναμένεται μέχρι τέλος Νοέμβρη.

 

Βασικά τα μοναδικά θέματα μέχρι στιγμής για κάποιον είναι η απουσία Ελληνικής γλώσσας όπως προαναφέρθηκε από άλλον φίλο και ενδεχομένως το 1gb ram για κάποιον με πολλές εφαρμογές και η απουσία sd card.

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες με την επίσημη κυκλοφορία του Color OS θα υπάρχουν και ελληνικά πλέον!

 

Μακάρι!! Από το στόμα σου στης Oppo το αυτί!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι!! Από το στόμα σου στης Oppo το αυτί!

 

Μην αμφιβάλλεις φίλε μου. Όταν διατεθεί αυτή η έκδοση θα υπάρχει η ελληνική γλώσσα, όπως και άλλες που θα προστεθούν για όλα τα μενού/ρυθμίσεις. Είναι 100% σίγουρο αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλλω φίλε μου. Μου αρέσει η Oppo απλά μπήκαμε στον μήνα Νοέμβρη και ακόμα τίποτα..Έστω η beta γιατί δεν φαντάζομαι να βγει με την μία RC stable. Κοινώς μπήκαμε στον πολυ-αναμενόμενο σύμφωνα με την Oppo μήνα και ακομά είμαστε στην αναμονή τόσο για την color όσο και για την omni roms. Βλέπω βγήκε νέα beta για το find5 για εμάς ακόμη τίποτα..Άντε να δούμε..
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλλω φίλε μου. Μου αρέσει η Oppo απλά μπήκαμε στον μήνα Νοέμβρη και ακόμα τίποτα..Έστω η beta γιατί δεν φαντάζομαι να βγει με την μία RC stable. Κοινώς μπήκαμε στον πολυ-αναμενόμενο σύμφωνα με την Oppo μήνα και ακομά είμαστε στην αναμονή τόσο για την color όσο και για την omni roms. Βλέπω βγήκε νέα beta για το find5 για εμάς ακόμη τίποτα..Άντε να δούμε..

 

Για την Omni μην περιμένεις τίποτα σύντομα, ο ίδιος ο Entropy512 είπε οτι το R819 είναι χαμηλά στις προτεραιότητές τους αυτή τη στιγμή. Η Color είναι ήδη σε private beta, υπάρχουν screenshots σε ένα ιταλικό νήμα απο τον Italian Ambassador με μερικά δικά του σχόλια στα forum της OPPO. Δε νομίζω να είναι έτοιμη η τελική έκδοση αυτό τον μήνα, αλλά έστω μια πρώτη beta θα την έχουμε πιστεύω.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Έχω καλυφθεί σχεδόν σε όλα όσα ήθελα να μάθω από όσους αγόρασαν το κινητό, ένα ακόμα θα ήθελα να γνωρίζω: Το μικρόφωνο σε τι ποιότητα ηχογραφεί; (Π.χ mp3 128kbps 44khz κλπ)

Και τέλος, πάλι με τον ήχο, πως ηχογραφεί σε θορυβώδη χώρους (club με δυνατή μουσική, γήπεδο κλπ)

αν παραμορφώνει ο ήχος η αν καταγράφει ικανοποιητικά

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Για την Omni μην περιμένεις τίποτα σύντομα, ο ίδιος ο Entropy512 είπε οτι το R819 είναι χαμηλά στις προτεραιότητές τους αυτή τη στιγμή. Η Color είναι ήδη σε private beta, υπάρχουν screenshots σε ένα ιταλικό νήμα απο τον Italian Ambassador με μερικά δικά του σχόλια στα forum της OPPO. Δε νομίζω να είναι έτοιμη η τελική έκδοση αυτό τον μήνα, αλλά έστω μια πρώτη beta θα την έχουμε πιστεύω.

 

Μου απάντησε η Oppo στην σελίδα της στο fb: "The R819 will also receive the Color OS update later this month."

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να μπορώ να βλέπω σελίδες με flash ? να δεις για παράδειγμα τηλεόραση σε κάποια κανάλια που το υποστηρίζουν οι σελίδες τους ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει τρόπος να μπορώ να βλέπω σελίδες με flash ? να δεις για παράδειγμα τηλεόραση σε κάποια κανάλια που το υποστηρίζουν οι σελίδες τους ?

 

http://android.sc/download-latest-adobe-flash-player-apk-for-android/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

Την έκανα την εγκατάσταση αλλά εξακολουθεί να μην μου παίζει flash. Χρειάζεται κάποιον άλλο browser εκτός του chrome για να παίξει ?

Link to comment
Share on other sites

ναι τον chrome έχει και δοκίμασα και στον opera πάλι χωρίς αποτέλεσμα

Ο Chrome δεν υποστηρίζει Flash ότι και να κάνεις. Χρειάζεσαι άλλο browser, πχ Firefox. Ο Opera υποστήριζε παλιά, δεν είμαι σίγουρος για τις νέες εκδόσεις που βασίζονται στο chromium.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome δεν υποστηρίζει Flash ότι και να κάνεις. Χρειάζεσαι άλλο browser, πχ Firefox. Ο Opera υποστήριζε παλιά, δεν είμαι σίγουρος για τις νέες εκδόσεις που βασίζονται στο chromium.

 

Σε ευχαριστώ πολύ θα δοκιμάσω τον firefox το βράδυ και θα ενημερώσω , να είστε καλά

(μου αρέσει που το πήρα στη γυναίκα η οποία ήθελε να κάνει μόνο τηλέφωνα και σε λίγο θα ψάχνει πως ψήνει καφέ ).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα παρακαλέσω να μη γεμίζουμε το θέμα με off topic posts.

 

Έχουμε ξεχωριστό θέμα ειδικά για browsers όπου όλοι οι ενδιαφερόμενοι μπορείτε να απευθυνθείτε... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271921

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περασα την beta version της color rom για το r819.απλα εξαιρετική !.ολα πανε ρολόι. Παρα πολλες νέες επιλογές και ρυθμίσεις. Πολύ smooth και γρήγορη απόκριση στα πάντα. Πολύ καθαρό ui τύπου miui , νέα εφαρμογή μουσικής, νέο πληκτρολόγιο, εφαρμογή καιρού, lock screen, widgets, theme manager τυπου miui, security control, baterry monitor and saving mode, data control και αλλα πολλα που ακομη τα ψάχνω. θα επανελθω με νεότερα μόλις τεσταρω και την αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περασα την beta version της color rom για το r819.απλα εξαιρετική !.ολα πανε ρολόι. Παρα πολλες νέες επιλογές και ρυθμίσεις. Πολύ smooth και γρήγορη απόκριση στα πάντα. Πολύ καθαρό ui τύπου miui , νέα εφαρμογή μουσικής, νέο πληκτρολόγιο, εφαρμογή καιρού, lock screen, widgets, theme manager τυπου miui, security control, baterry monitor and saving mode, data control και αλλα πολλα που ακομη τα ψάχνω. θα επανελθω με νεότερα μόλις τεσταρω και την αυτονομία.

 

Την έβαλα και την έβγαλα μετά από λίγο, έχει πάρα πολλά προβλήματα:

 

  • Δεν υποστηρίζει WPS το WiFi

  • Δεν υποστηρίζει συνένωση επαφών, κάτι που χρησιμοποιώ πάντα για συνένωση των επαφών από Google με τις επαφές απο Google Plus, Facebook και WhatsApp

  • Και τέλος το χειρότερο, μετά από εγκατάσταση όλων των ενημερώσεων για τις προεγκατεστημένες εφαρμογές μένουν μόλις 380MB ελεύθερα για νέες εφαρμογές. Απαράδεκτο.

 

Αν κυκλοφορήσει στην παρούσα μορφή θα τους πάρουν με τις πέτρες οι χρήστες, ήδη γίνεται μπάχαλο στο αντίστοιχο νήμα για το Find 5 στα forum της OPPO.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για το πρώτο που λες ούτε το προσεξα. Για το δεύτερο χρησιμοποιω δικο μου dialer & contacts manager εδω και χρονια. Αλλα οπως και να εχει ειναι οντως προβληματα. Το τελευταιο που λες σημερα το διαιστωσα που τελειωσα τις αναβαθμισεις και οντως ειναι απαράδεκτο. Αναγκαστηκα μεσω root -root manager να αφαιρεσω αχρηστα για μενα apps οπως googleplus, googlemusic και αλλα και καπως βελτιώθηκε το θέμα αν και σιγουρα χρηζει μεγιστης προσοχης το ζηρημα απο την εταιρια.Παντως οσον αφορα αποκριση, εμφανιση και ρυθμισεις η ρομ ειναι σε καλό στάδιο για beta πάντα. εγω θα την κρατησω προς το παρον για τεσταρισμα περιμένοντας νεα beta.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...