Jump to content

Oppo R819


IVIetaCreatoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια χιλιάδες πρόβλημα το G4 ρε παιδιά? Εγώ κανένα δεν έχω.

 

Όπως και κανένας άλλος άλλωστε μην ανησυχείς δεν είσαι φαινόμενο :p:p:p

Από διαστασεις πλάτος δηλαδη είναι πιο πλατυ από το g4?

Τα αξίζει θεωρείς τα 80 ευρώ παραπάνω; από μπαταρία δεν έκανες κάνα τεστ οσο το χες υποθετω

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορούν εν μέρει να δικαιολογηθούν τα +100 θεωρώ για τα τόσα παραπάνω που προσφέρει.

Κάμερα, ηχείο, GPS, εγγύηση 2 έτη ευρωπαϊκή, οθόνη ελαφρώς, υποστήριξη σε rom, αξιοπιστία.

Είναι λίγο πιο ψηλό και φαρδύ, αλλά κάνει το thin G4 να δείχνει σχεδόν χοντρό :p

Πάλι το G4 θα επέλεγα πάντως, η χρυσή τομή όπως λες στο topic του.

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει αν λες ότι και πάλι G4 θα έπαιρνες κλείνω το κεφάλαιο εδώ, πάμε στο δικό μας topic και πάλι :lol::lol::lol:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου!

Ποιότητα κατασκευής: Πάρα πολύ καλά πλαστικά, συμπαγές και απίστευτα ελαφρύ (110γρ).

Κάμερα: Η καλύτερη κάμερα που έχω δοκιμάσει μετά το Pureview 808 και το Lumia 925. Φωτογραφίες πάρα πολύ όμορφες, σωστά χρώματα και αντιθέσεις, απουσία θορύβου.

Ηχείο: Δυνατός και καθαρός ήχος, αν και δεν πρόλαβα να δοκιμάσω με ακουστικά ακόμη.

Gps: Κλείδωσε 10 δορυφόρους σε 15 δευτερόλεπτα! Φαίνεται πως η Oppo έλυσε το θέμα με τον επερξεργαστή της Mediatek και το αδύναμο gps που χαρακτηρίζει άλλες κινέζικες υλοποιήσεις.

UI: Μου άρεσαν αρκετά οι βελτιστοποιήσεις και οι παρεμβάσεις της Oppo στην 4.2.1. Πολύ ωραία η διαχείρηση του dual sim αλλά και η ύπαρξη των πολλών gestures ala galaxy touchwiz. Επίσης από τα 16gb περίπου 13 είναι διαθέσιμα για τον χρήστη για αρχεία.

Οθόνη: Πάρα πολύ καλή η IPS από Japan Display. Ρεαλιστικά χρώματα και εικονίδια.

Αυτά προς το παρόν. Θα επανέλθω με περισσότερα όταν θα έχω κάνει και μια εκτίμησητ της αυτονομίας του μετά από 1-2 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή γίνεται ανετότατα root με το framaroot.

Χρησιμοποίησα την έκδοση 1.6.0 και εγκατέστησα το SuperSU καθώς με το Superuser μου την έδειχνε unroot τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

μια παρουσιαση του κινητου με δειγματα φωτογραφικης μηχανης και αναλυση της λειτουργιας του θα μας κανει καποιος που το παρελαβε η θα το φανταζομαστε απο τα λιγα που εχουν γραφτει εδω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενας απο εσας που το πηρατε δεν βολταρισε να μας πει τι κανει το GPS?

Ενταξει, κλειδωνει γρηγορα αλλα απο Navigation ξερουμε πως παει?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενας απο εσας που το πηρατε δεν βολταρισε να μας πει τι κανει το GPS?

Ενταξει, κλειδωνει γρηγορα αλλα απο Navigation ξερουμε πως παει?

 

Με iGo στην Θεσσαλονίκη πάρα πολύ καλό.

Έκανα γύρες γύρω από τετράγωνα και κάτι στενάκια πριν την Καμάρα και με έδειχνε κανονικά με ακρίβεια.

Το ίδιο και με Google Maps.

Link to comment
Share on other sites

Αν οντως η οππο καταφερε να λυσει το προβλημα που δεν μπορεσαν ολοι οι αλλοι, μπραβο της..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αν οντως η οππο καταφερε να λυσει το προβλημα που δεν μπορεσαν ολοι οι αλλοι, μπραβο της..

 

Λογικα θα περιμενα μια παρουσιαση του κινητου,καποιες φωτο σε διαφορετικες συνθηκες,τιποτα.μαλλον θα την δουμε οταν βγει το επομενο μοντελο

Link to comment
Share on other sites

Αν οντως η οππο καταφερε να λυσει το προβλημα που δεν μπορεσαν ολοι οι αλλοι, μπραβο της..

Αν έβαλε καλό δέκτη gps,θα το έλυσε το θέμα αυτό.Και στο zte v967s που έχω τώρα,άψογο ειναι το gps για πλοήγηση αλλά το πρόβλημα με προγράμματα στυλ endomondo που δείχνουν ότι να`ναι παραμένει.Η να μπορείς να βάλεις κανονικά navigon από τα ... γνωστά στέκια.

Με iGo στην Θεσσαλονίκη πάρα πολύ καλό.

Έκανα γύρες γύρω από τετράγωνα και κάτι στενάκια πριν την Καμάρα και με έδειχνε κανονικά με ακρίβεια.

Το ίδιο και με Google Maps.

Δοκίμασε το endomondo και δες αν δίνει τρελές ενδείξεις.π.χ. Να κάνεις 500m με ταχύτητα 20-30χλμ και αυτό να λέει 5χλμ με ταχύτητα 200χλμ/ωρα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασε το endomondo και δες αν δίνει τρελές ενδείξεις.π.χ. Να κάνεις 500m με ταχύτητα 20-30χλμ και αυτό να λέει 5χλμ με ταχύτητα 200χλμ/ωρα

 

Διάβασα κάπου ότι αν γράψεις ακόμα μια γραμμή στο build. prop

David. vm. execution-mode=int:fast

 

Και μετά κάνεις μια επανεκκίνηση το πρόβλημα διορθώνεται.

Ακόμη δεν το έχω δοκιμάσει είμαι τραυματίας με διαστρεμα στο πόδι και θα αργήσω να το δοκιμάσω.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, τώρα που το έψαξα λίγο είναι:

dalvik.vm.execution-mode=int:fast

This solution has been extensively tried and tested in spanish forums htcmania and movilesdualsim , and it works in every phone.

 

source: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=45279780#post45279780

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος :D Θα το δοκιμάσω στο δικό μου και θα αναφέρω.Αν δουλεύει σε όλα τα mtk κινητά πρέπει να γίνει sticky η λύση κατά την γνώμη μου
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όταν είχα πάει για τρέξιμο όταν μου ήρθε το κινητό, το endomondo μου έβγαζε μ.ω. 120 χλμ/ω :lol:

Βέβαια από τότε χρησιμοποιώ την εφαρμογή nike+ και όλα καλά. Θα δοκιμάσω κι εγώ πάντως τη λύση του xda να δούμε τι θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος :D Θα το δοκιμάσω στο δικό μου και θα αναφέρω.Αν δουλεύει σε όλα τα mtk κινητά πρέπει να γίνει sticky η λύση κατά την γνώμη μου

 

Υποτίθεται ότι δουλεύει σε όλα τα mtk. Εγω το έχω κάνει στο δικό μου αλλά δεν μπορώ να το δοκιμάσω διότι είμαι τραυματίας. :( αν μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να το κάνει και sticky καλά θα είναι.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κατασκευής: Πάρα πολύ καλά πλαστικά, συμπαγές και απίστευτα ελαφρύ (110γρ).

Οθόνη: Πάρα πολύ καλή η IPS από Japan Display. Ρεαλιστικά χρώματα και εικονίδια. Κάτω από μεγάλη ηλιοφάνεια, η οθόνη φαίνεται κανονικότατα με λεπτομέρεια.

Κάμερα: Η καλύτερη κάμερα που έχω δοκιμάσει μετά το Pureview 808 και το Lumia 925. Φωτογραφίες πάρα πολύ όμορφες, σωστά χρώματα και αντιθέσεις, απουσία θορύβου. Εστίαση στιγμιαία και ταχύτατο κλείστρο. Επισυνάπτω και 3 φωτογραφίες από τον χθεσινό μου καφέ στην όμορφη Κατερίνη.

Ηχείο: Δυνατός και καθαρός ήχος. Τα ακουστικά αρκετά ποιοτικά τύπου iphone (1 click-stop, 2 click-next). Αισθητή βελτίωση της ηχητικής απόδοσης με την ενεργοποίηση του Dirac Audio.

Gps: Κλείδωσε 10 δορυφόρους σε 15 δευτερόλεπτα! Φαίνεται πως η Oppo έλυσε το θέμα με τον επερξεργαστή της Mediatek και το αδύναμο gps που χαρακτηρίζει άλλες κινέζικες υλοποιήσεις. Με iGO και Navigon κανονικότατη πλοήγηση τόσο στην Θεσσαλονίκη όσο και στην Εγνατία και με το αυτοκίνητο και πεζός.

UI: Μου άρεσαν αρκετά οι βελτιστοποιήσεις και οι παρεμβάσεις της Oppo στην 4.2.1. Πολύ ωραία η διαχείρηση του dual sim αλλά και η ύπαρξη των πολλών gestures ala galaxy touchwiz. Επίσης από τα 16gb περίπου 12.5 είναι διαθέσιμα για τον χρήστη για αρχεία. Υπάρχει η δυνατότητα για pure 4.2 για όποιον θέλει αλλά προς το παρόν δεν την αλλάζω. Ροοτ κανονικότητα με το framaroot.apk.

Αυτονομία: Με Wifi, 3g,bluetooth ανοιχτά συνεχώς και 3 ώρες κλήσεις, κάμποσες φωτογραφίες και κανά 2ωρο πλοήγηση μου βγάζει άνετα μέρα. Με πιο συνετή χρήση (άνοιγμα wifi-3g μόνο όταν είναι απαραίτητο) μου βγάζει 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κατασκευής: Πάρα πολύ καλά πλαστικά, συμπαγές και απίστευτα ελαφρύ (110γρ).

Οθόνη: Πάρα πολύ καλή η IPS από Japan Display. Ρεαλιστικά χρώματα και εικονίδια. Κάτω από μεγάλη ηλιοφάνεια, η οθόνη φαίνεται κανονικότατα με λεπτομέρεια.

Κάμερα: Η καλύτερη κάμερα που έχω δοκιμάσει μετά το Pureview 808 και το Lumia 925. Φωτογραφίες πάρα πολύ όμορφες, σωστά χρώματα και αντιθέσεις, απουσία θορύβου. Εστίαση στιγμιαία και ταχύτατο κλείστρο. Επισυνάπτω και 3 φωτογραφίες από τον χθεσινό μου καφέ στην όμορφη Κατερίνη.

Ηχείο: Δυνατός και καθαρός ήχος. Τα ακουστικά αρκετά ποιοτικά τύπου iphone (1 click-stop, 2 click-next). Αισθητή βελτίωση της ηχητικής απόδοσης με την ενεργοποίηση του Dirac Audio.

Gps: Κλείδωσε 10 δορυφόρους σε 15 δευτερόλεπτα! Φαίνεται πως η Oppo έλυσε το θέμα με τον επερξεργαστή της Mediatek και το αδύναμο gps που χαρακτηρίζει άλλες κινέζικες υλοποιήσεις. Με iGO και Navigon κανονικότατη πλοήγηση τόσο στην Θεσσαλονίκη όσο και στην Εγνατία και με το αυτοκίνητο και πεζός.

UI: Μου άρεσαν αρκετά οι βελτιστοποιήσεις και οι παρεμβάσεις της Oppo στην 4.2.1. Πολύ ωραία η διαχείρηση του dual sim αλλά και η ύπαρξη των πολλών gestures ala galaxy touchwiz. Επίσης από τα 16gb περίπου 12.5 είναι διαθέσιμα για τον χρήστη για αρχεία. Υπάρχει η δυνατότητα για pure 4.2 για όποιον θέλει αλλά προς το παρόν δεν την αλλάζω. Ροοτ κανονικότητα με το framaroot.apk.

Αυτονομία: Με Wifi, 3g,bluetooth ανοιχτά συνεχώς και 3 ώρες κλήσεις, κάμποσες φωτογραφίες και κανά 2ωρο πλοήγηση μου βγάζει άνετα μέρα. Με πιο συνετή χρήση (άνοιγμα wifi-3g μόνο όταν είναι απαραίτητο) μου βγάζει 2 μέρες.

 

Nασαι καλα,την περιμεναμε την παρουσιαση αυτη και αξιζε η αναμονη,να πεσει και η τιμη τωρα να το δουμε σοβαρα.

Link to comment
Share on other sites

φαινεται οντως εξαιρετικο το κινητο.καλοδουλευτο:)

ας ελπισουμε να βγει και σε μαυρο μιας και το ασπρο δεν με πολυτρελαινει.

πιστευω πως αν επαιρνε sd card θα ηταν ακομα πιο ''τελειο''.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δουλευουν ολα τοσο ωραια και τελεια, χαλαλι τα 270Ε, σιγουρα ομως τα 16Gb (χωρις SD card) ειναι το μελανο του σημειο:(

Θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα αν επαιρνε μια SD..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

[ Με iGO και Navigon κανονικότατη πλοήγηση τόσο στην Θεσσαλονίκη όσο και στην Εγνατία και με το αυτοκίνητο και πεζός.

 

Παίζει κανονικά το navigon? γιατι παντού διαβάζω ότι δε παίζει σε dual sim συσκευές και εγώ που το δοκίμασα στο G4 όντως δεν άνοιγε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σόρρυ έκανα λάθος στην παρουσίαση μου. Ήθελα να πω iGo και Sygic. Το Navigon γράφηκε κατά λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...