Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω στα χερια μου και ειμαι σε dispute για αυτο τον λογο.Ξερω οτι η μειζου λεει οτι την εχει και ο πωλητης το ελεγε αλλα δεν.

Δες πως θα αλλαξουν τα καταστηματα τις συχνοτητες σε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως κατάλαβες ότι δεν την έχει;; το έψαξες με κάποια εφαρμογή;;

 

Στάλθηκε από το XTRV Miui Greek redmi note 3G via tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου και ειμαι σε dispute για αυτο τον λογο.Ξερω οτι η μειζου λεει οτι την εχει και ο πωλητης το ελεγε αλλα δεν.

Δες πως θα αλλαξουν τα καταστηματα τις συχνοτητες σε λιγο.

Δηλαδή ψεύδεται η εταιρεία;;

 

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε πρεπει να εισαι ροοτ για να ανεβασεις την ενταση του ηχειου σε mtk επεξεργαστες;

Δωσε λιγο τα φωτα σου γιατι εχω καποιες συσκευες με 6582 και 6592 που εχουν πολυ χαμηλο ηχο. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου και ειμαι σε dispute για αυτο τον λογο.Ξερω οτι η μειζου λεει οτι την εχει και ο πωλητης το ελεγε αλλα δεν.

Δες πως θα αλλαξουν τα καταστηματα τις συχνοτητες σε λιγο.

Δεν εχει λογικη αυτο ομως, εκτος και υπαρχει σε περισσοτερες της μιας εκδόσεις. Εχεις επικοινωνησει με την εταιρεια? Αναφερεται κατι στα φορουμ τους?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με το Zuk z2 υπηρχε λογικη που αλλα λενε οτι εχει Β20 και αλλα οτι δεν εχει; Και οτι η εταιρεια (Νο.1 κατασκευαστης) αρχικα ελεγε οτι εχει και μετα το απεσυρε

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πρεπει να εισαι ροοτ για να ανεβασεις την ενταση του ηχειου σε mtk επεξεργαστες;

Δωσε λιγο τα φωτα σου γιατι εχω καποιες συσκευες με 6582 και 6592 που εχουν πολυ χαμηλο ηχο. Ευχαριστω.

Oχι απαραίτητα.Δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049 στο μενού αυτό πάντως μπαίνει και χωρίς root και κάποιες ρυθμίσεις αλλάζουν χωρίς root.Δοκίμασε το και μπορεί να δουλεύει στις συσκευές σου

Link to comment
Share on other sites

MEIZU πολύ καλά και δεν θέλουν κανένα πείραγμα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Καλημέρα φίλε

Δύο ερωτήσεις:

-έχει yunos - θα έχει διαφορά το flyme; είχες κάποια συσκευή με yunos;

-το αλι λέει οτι δεν παίρνει ΟΤΑ έχει περασμένο play store. έχεις κάποια ιδέα αν είναι του μαγαζιού η ρομ και όχι η επίσημη;

 

το κινητό σου ακόμα έχει καλή τιμή στα 120ε περίπου. τρομερή συσκευή και μέχρι τώρα αξεπέραστη απο την meizu

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Μα το Meizu m5 και m5 note έχουν την 800αρα

 

Στάλθηκε από το XTRV Miui Greek redmi note 3G via tapatalk

ναι να έχει και τα 2 που ανέφερα όμως; ταυτόχρονα σε μία συσκευή;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ψεύδεται η εταιρεία;;

 

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Δεν εχει λογικη αυτο ομως, εκτος και υπαρχει σε περισσοτερες της μιας εκδόσεις. Εχεις επικοινωνησει με την εταιρεια? Αναφερεται κατι στα φορουμ τους?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Δεν ξερω αν λεει ψεμματα η meizu ή αν υπαρχουν 2 εκδοσεις αλλα το κινητο δεν εχει την 800αρα.Ο πωλητης το παραδεχτηκε (του ειπα να τσεκαρει σε αυτα που εχει στο στοκ) τωρα δεν ασχοληθηκα να στειλω μηνυμα στην μαμα εταιρεια.Ακομα δεν θα εχουν γυρισει αυτοι απο τις διακοπες και θα εχουν ενα βουνο απο εκρεμοτητες οποτε δεν εχει νοημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε

Δύο ερωτήσεις:

-έχει yunos - θα έχει διαφορά το flyme; είχες κάποια συσκευή με yunos;

-το αλι λέει οτι δεν παίρνει ΟΤΑ έχει περασμένο play store. έχεις κάποια ιδέα αν είναι του μαγαζιού η ρομ και όχι η επίσημη;

 

το κινητό σου ακόμα έχει καλή τιμή στα 120ε περίπου. τρομερή συσκευή και μέχρι τώρα αξεπέραστη απο την meizu

 

Δυστυχώς δεν έχω πιάσει συσκευή με Yunos.

Αλλά από όσο ξέρω δεν υπάρχουν Ρομ για αυτό εκτός επίσημης.

 

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω αν λεει ψεμματα η meizu ή αν υπαρχουν 2 εκδοσεις αλλα το κινητο δεν εχει την 800αρα.Ο πωλητης το παραδεχτηκε (του ειπα να τσεκαρει σε αυτα που εχει στο στοκ) τωρα δεν ασχοληθηκα να στειλω μηνυμα στην μαμα εταιρεια.Ακομα δεν θα εχουν γυρισει αυτοι απο τις διακοπες και θα εχουν ενα βουνο απο εκρεμοτητες οποτε δεν εχει νοημα.

Δεν μας ενδιαφέρει τι λέει ένας πωλητής.

Μπορείς να μας βρεις επίσημα λινκς από θέματα στο ίντερνετ που επιβεβαιώνουν τα λεγόμενα σου;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ενδιαφέρει τι λέει ένας πωλητής.

Μπορείς να μας βρεις επίσημα λινκς από θέματα στο ίντερνετ που επιβεβαιώνουν τα λεγόμενα σου;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Δεν καταλαβαινω το πνευμα σου.

Εγω λεω τι συμβαινει για ενα κινητο που εχω στα χερια μου και εχω ιδια αποψη.

Αν δεν με πιστευεις ,ε μην με πιστευεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω το πνευμα σου.

Εγω λεω τι συμβαινει για ενα κινητο που εχω στα χερια μου και εχω ιδια αποψη.

Αν δεν με πιστευεις ,ε μην με πιστευεις.

 

φίλε μου πως κατάλαβες ότι δεν πίανει την 20 band ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητα με mtk επεξεργαστες μπορεις να δεις τις συχνοτητες που πιανει το κινητο με την εφαρμογη αυτη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themonsterit.EngineerStarter&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ο αδερφός μου θελει να παρει το leeco s3 ειναι σε presale απο antelife. Καποιος με εμπειρια στην μάρκα αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ο αδερφός μου θελει να παρει το leeco s3 ειναι σε presale απο antelife. Καποιος με εμπειρια στην μάρκα αξιζει?

 

Oλα τα κινητα της Le eco ειναι πολυ καλα,εχω το Leeco x620,ειχα το χ600,γιατι απο αυτο το καταστημα?Υπαρχουν πιο αξιοπιστα και ειναι αμεσα διαθεσιμο

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο για τα δικά μου δεδομένα μείον που έχουν τα leEco είναι ότι δεν έχουν sd και δεν ξέρω αν φοράνε gorilla glass.

 

Στάλθηκε από το XTRV Miui Greek redmi note 3G via tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ο αδερφός μου θελει να παρει το leeco s3 ειναι σε presale απο antelife. Καποιος με εμπειρια στην μάρκα αξιζει?

 

Απο τις καλυτερες μαρκες στο χειροτερο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις άπαντησεις αλλα τρωει ακυρο μιας και το kimovil αναφέρει την 800αρα ,αλλα κανενας πωλητης. Παει για αλλο. Εκτος αν κανουμε τοσο λαθος.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες το UMi Plus E (περίμενα και 1 μήνα το Τελωνείο)... Είναι σίγουρα το πιο στιβαρό κινητό που είχα ως τώρα, και αξίζει τα 191€+36€ του Τελωνείου... έχω διαβάσει πολλά και διάφορα για τα παλαιότερα μοντέλα της UMi, αλλά από ότι καταλαβαίνω (και διαβάζω σε πολλά reviews) η UMi ουσιαστικά κάνει rebranding με το UMi Super και ότι έβγαλε μετά, και δεν το λέω για να τους κάνω διαφήμιση. Με τον 8πύρηνο ΜΤ P20 Helios στα 2.3GHz + 6 GB RAM + 64G ROM δεν κολλάει πουθενά, και ας βγάζει Antutu index λίγο χειρότερο από το Galaxy S6.. και η οθόνη της Sharp πολύ καλή... τέλος πάντων νομίζω ότι τα τελευταία τους μοντέλα είναι άξια αναφοράς!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες το UMi Plus E (περίμενα και 1 μήνα το Τελωνείο)... Είναι σίγουρα το πιο στιβαρό κινητό που είχα ως τώρα, και αξίζει τα 191€+36€ του Τελωνείου... έχω διαβάσει πολλά και διάφορα για τα παλαιότερα μοντέλα της UMi, αλλά από ότι καταλαβαίνω (και διαβάζω σε πολλά reviews) η UMi ουσιαστικά κάνει rebranding με το UMi Super και ότι έβγαλε μετά, και δεν το λέω για να τους κάνω διαφήμιση. Με τον 8πύρηνο ΜΤ P20 Helios στα 2.3GHz + 6 GB RAM + 64G ROM δεν κολλάει πουθενά, και ας βγάζει Antutu index λίγο χειρότερο από το Galaxy S6.. και η οθόνη της Sharp πολύ καλή... τέλος πάντων νομίζω ότι τα τελευταία τους μοντέλα είναι άξια αναφοράς!

Καλοδούλευτο.

Πώς προέκυψαν τα 36? Έχεις απόδειξη εύκαιρη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...