Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο αδερφός έχει cosmote οπότε δεν νομίζω να τον επηρεάζει η 800 άρα.

Να υπενθυμίσω ότι τη... φήμη την έχει αποκτήσει μεν η Wind, αλλά όλες οι εταιρίες χρησιμοποιούν πλέον την 800άρα μπάντα (δεν είναι της στιγμής να αναλύσω τους λόγους - έχει συζητηθεί αρκετές φορές στο φόρουμ) και μάλιστα όλο και περισσότερο, οπότε η απουσία της αποτελεί έλλειψη για το οποιοδήποτε κινητό και είναι πλέον κάτι που θα πρέπει να λαμβάνεται σοβαρά υπ' όψιν κατά την επιλογή (οκ, έστω και αν η απόδοση του 4G με την 800άρα δεν είναι και ιδιαίτερα καλύτερη απ' ό,τι με 3G...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτος απο το leeco le2 international(527) δεν βλεπω αλλο leeco να υποστηρίζει την 800.Υπαρχει αλλο?

Lemax 2 και pro 3

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα - μια βοήθεια παρακαλώ

θέλω ένα κιν 50-100Ε (όσο λιγότερα τόσο καλύτερα) για τον πατέρα μου σε wind. θέλω να έχει ελληνικά και να μην έχει χάλια λειτουργικό γιατί δεν μπορώ να τρέχω επαρχία να του το φτιάξω.

 

το homtom ht17, umi rome x, bluboo picasso , leagoo me, doogee x5 max βλέπω οτι έχουν καλές πωλήσεις στο aliexpress.

 

καμιά προτίμηση;;;;; ή κάποιο άλλο μοντέλο;

 

Ευχαριστώ!

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα - μια βοήθεια παρακαλώ

θέλω ένα κιν 50-100Ε (όσο λιγότερα τόσο καλύτερα) για τον πατέρα μου σε wind. θέλω να έχει ελληνικά και να μην έχει χάλια λειτουργικό γιατί δεν μπορώ να τρέχω επαρχία να του το φτιάξω.

 

το homtom ht17, umi rome x, bluboo picasso , leagoo me, doogee x5 max βλέπω οτι έχουν καλές πωλήσεις στο aliexpress.

 

καμιά προτίμηση;;;;; ή κάποιο άλλο μοντέλο;

 

Ευχαριστώ!

 

HomTom HT3 Pro.

 

Το έχω πάρει εδώ και 7 μήνες για το γιο μου.

Δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα.

4G band 20, 2/16 GB, καθαρό Android χωρίς bloatware.

Από μπαταρία δεν ξέρω τι λέει, γιατί δεν το χρησιμοποιώ εγώ.

Αν θέλω να το ψειρίσω, το βρίσκω κάπως βαρύ και πλατύ για 5ιντσο.

Link to comment
Share on other sites

HomTom HT3 Pro.

 

Το έχω πάρει εδώ και 7 μήνες για το γιο μου.

Δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα.

4G band 20, 2/16 GB, καθαρό Android χωρίς bloatware.

Από μπαταρία δεν ξέρω τι λέει, γιατί δεν το χρησιμοποιώ εγώ.

Αν θέλω να το ψειρίσω, το βρίσκω κάπως βαρύ και πλατύ για 5ιντσο.

 

Δεν εχει bloatware, αλλα εχει την πιο χαλια ρομ που υπαρχει. Το κινητο ειναι φιδι, και χρειαζεται να περασεις ρομ απο το ΗΤ7 pro για να δουλεψει σωστα.

Ισως η χειροτερη αγορα που εκανα ως τωρα. Παλι καλα που βρεθηκε ενας και εκανε δουλεια με την ρομ γιατι θα πηγαινε στα σκουπιδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα - μια βοήθεια παρακαλώ

θέλω ένα κιν 50-100Ε (όσο λιγότερα τόσο καλύτερα) για τον πατέρα μου σε wind. θέλω να έχει ελληνικά και να μην έχει χάλια λειτουργικό γιατί δεν μπορώ να τρέχω επαρχία να του το φτιάξω.

 

το homtom ht17, umi rome x, bluboo picasso , leagoo me, doogee x5 max βλέπω οτι έχουν καλές πωλήσεις στο aliexpress.

 

καμιά προτίμηση;;;;; ή κάποιο άλλο μοντέλο;

 

Ευχαριστώ!

UHANS A101 ή Α101S

γυρω στα 60-70 ευρω απο το Gearbest.

Απιστευτο κινητο για τα λεφτα του και με android 6, ενω αυτα που ανεφερες εχουν το 5

Link to comment
Share on other sites

HomTom HT3 Pro.

 

Το έχω πάρει εδώ και 7 μήνες για το γιο μου.

Δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα.

4G band 20, 2/16 GB, καθαρό Android χωρίς bloatware.

Από μπαταρία δεν ξέρω τι λέει, γιατί δεν το χρησιμοποιώ εγώ.

Αν θέλω να το ψειρίσω, το βρίσκω κάπως βαρύ και πλατύ για 5ιντσο.

 

Έχω το HT3 PRO σε πορτοκαλί. Το κράτησα μόνο 3 μήνες, γιατί ήταν ένας κουβάς και μισός... Τρομερά κολλήματα. Τώρα είναι παρατημένο σε ένα συρτάρι, δε θέλω να το δώσω σε κανέναν, ούτε τζάμπα... :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα - μια βοήθεια παρακαλώ

θέλω ένα κιν 50-100Ε (όσο λιγότερα τόσο καλύτερα) για τον πατέρα μου σε wind. θέλω να έχει ελληνικά και να μην έχει χάλια λειτουργικό γιατί δεν μπορώ να τρέχω επαρχία να του το φτιάξω.

 

το homtom ht17, umi rome x, bluboo picasso , leagoo me, doogee x5 max βλέπω οτι έχουν καλές πωλήσεις στο aliexpress.

 

καμιά προτίμηση;;;;; ή κάποιο άλλο μοντέλο;

 

Ευχαριστώ!

 

Κανένα από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα - μια βοήθεια παρακαλώ

θέλω ένα κιν 50-100Ε (όσο λιγότερα τόσο καλύτερα) για τον πατέρα μου σε wind. θέλω να έχει ελληνικά και να μην έχει χάλια λειτουργικό γιατί δεν μπορώ να τρέχω επαρχία να του το φτιάξω.

 

το homtom ht17, umi rome x, bluboo picasso , leagoo me, doogee x5 max βλέπω οτι έχουν καλές πωλήσεις στο aliexpress.

 

καμιά προτίμηση;;;;; ή κάποιο άλλο μοντέλο;

 

Ευχαριστώ!

 

Ulefone u008 pro γύρω στα 80$. Μην κοιτάς κανένα άλλο από αυτά που αναφέρεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ulefone u008 pro γύρω στα 80$. Μην κοιτάς κανένα άλλο από αυτά που αναφέρεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Μάλλον το Ulefone U008 Pro είναι το καλύτερο που υπάρχει αυτή τη στιγμή, σε αυτά τα λεφτά. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο σαν εταιρία, αλλά σε σχέση με τις άλλες που αναφέρθηκαν, πιστεύω ότι αυτή είναι ένα "σκαλί" πιο πάνω... :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το Ulefone U008 Pro είναι το καλύτερο που υπάρχει αυτή τη στιγμή, σε αυτά τα λεφτά. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο σαν εταιρία, αλλά σε σχέση με τις άλλες που αναφέρθηκαν, πιστεύω ότι αυτή είναι ένα "σκαλί" πιο πάνω... :)

 

Θα συμφωνησω για το ulefone u008 pro.

Link to comment
Share on other sites

πειτε κινητο-α μεχρι 180 ευρω με ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ δεκτη gps.οχι μονο ταχυτητα κλειδωματος στιγματος αλλα και στην πλοηγηση να ειναι σταθερο.(θελω δοκιμασμενα να ειναι καλος ο δεκτης οχι δοκιμασμενο μια φορα ετσι για πλακα.απο καποιον που χρησιμοποιει το gps παρα πολυ ) Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται για ποια άλλη χρήση το θες.Eγώ θα σου προτείνω j5 2016 https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=galaxy+j5+2016

αν είναι μόνο για gps και για συνεχή χρήση χωρίς να φοβάσαι μη το "κάψεις" θα έλεγα και εγώ doogee x5 pro σε φθηνό

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πάρεις με Snapdragon πετάει σε GPS

O MTK έχει ένα ρίσκο

Eχω. ZUK KAI XIAOMI NOTE 3 PRO

Πετάνε σε GPS, απλά κορυφή...

Στα 150-160€ έκαστο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα - μια βοήθεια παρακαλώ

θέλω ένα κιν 50-100Ε (όσο λιγότερα τόσο καλύτερα) για τον πατέρα μου σε wind. θέλω να έχει ελληνικά και να μην έχει χάλια λειτουργικό γιατί δεν μπορώ να τρέχω επαρχία να του το φτιάξω.

 

το homtom ht17, umi rome x, bluboo picasso , leagoo me, doogee x5 max βλέπω οτι έχουν καλές πωλήσεις στο aliexpress.

 

καμιά προτίμηση;;;;; ή κάποιο άλλο μοντέλο;

 

Ευχαριστώ!

 

Πριν σου απάντησα βιαστικά, γιατί ήμουν έξω... Αφού ο πατέρας σου δε φαίνεται να ψάχνει κάτι πολύ συγκεκριμένο, γιατί δεν του παίρνεις ένα κουβαδάκι από Ελλάδα; Κι αυτό κινέζικο είναι... :rolleyes:

 

https://www.skroutz.gr/s/9615498/TP-LINK-Neffos-Y5L.html?keyphrase=Neffos+Y5L

 

Εναλλακτικά, πας στα 65-70€ για κάποιο Uhans A101, που προτάθηκαν (καλύτερα αυτό το "S" με 2GB RAM και 3G, παρά αυτό με το 1GB RAM και 4G). :)

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πάρεις με Snapdragon πετάει σε GPS

O MTK έχει ένα ρίσκο

Eχω. ZUK KAI XIAOMI NOTE 3 PRO

Πετάνε σε GPS, απλά κορυφή...

Στα 150-160€ έκαστο

 

αυτο με το "προβλημα" του gps στους MTK τελικα δεν ηταν μουφα?δεν ειναι θεμα ποιοτητας του gps δεκτη που τοποθετει η εταιρεια που φτιαχνει το κινητο?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω για μια φίλη κινητό ως 50€ όσο πιο καλό γίνεται.Κοίταξα από aliexpress το Leagoo Z5!

Μου φαίνεται καλή επιλογή.Υπάρχει κάτι καλύτερο?

Επίσης και εγώ και η κοπέλα μου έχουμε το infocus m560 από τα υπέρτατα value του 2016.Ξέρετε κάτι για το infocus epic 1.Γιατί δεν υπάρχει θέμα στο myphone.gr?Είμαι fan της εταιρείας πλέον και το ζαχαρώνω για μελλοντική αγορά...

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ψάχνω κινητό μάξιμουμ 190-200€ snapdragon cpu, 5.5" HD οθόνη, μπαταρία δυνατή, 4gb ram, αποθηκευτικό χώρο 32-64gb και αν γίνεται αξιοπρεπή φωτογραφικη....

ρίξτε προτάσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ψάχνω κινητό μάξιμουμ 190-200€ snapdragon cpu, 5.5" HD οθόνη, μπαταρία δυνατή, 4gb ram, αποθηκευτικό χώρο 32-64gb και αν γίνεται αξιοπρεπή φωτογραφικη....

ρίξτε προτάσεις!!!!

 

Σιγα μη βρεις και πολλες προτασεις σ αυτα τα χρηματα.

Μονο το το le cool 1 4ram 32 rom 205 δολλαρια απο vickmall μου ερχεται στο μυαλο.

Ολα τα αλλα η εχουν 3ram η mediatek. Πες τους να σου περασουν τη rom του ιταλου.

 

Σου το βρηκα και 172 δολλαρια στο to2c. 4 ram 32 rom 172. Το 64αρι 205 δολλαρια. Συμφερει πιο πολυ να το παρεις τελικα απο το to2c.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ψάχνω κινητό μάξιμουμ 190-200€ snapdragon cpu, 5.5" HD οθόνη, μπαταρία δυνατή, 4gb ram, αποθηκευτικό χώρο 32-64gb και αν γίνεται αξιοπρεπή φωτογραφικη....

ρίξτε προτάσεις!!!!

 

ZUK Z2. Αυτό είναι από τα καλύτερα vfm που υπάρχουν. Αλλά έχει 5 ίντσες οθόνη και απ' ό.τι έχω διαβάσει η φωτογραφική είναι καλή την ημέρα & μέτρια τη νύχτα και το πιο σημαντικό είναι πως δεν υποστηρίζει την 800 (B20) μπάντα στο 4G (αλλά υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθεί).

 

Εσύ αποφασίζεις. Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο με όλα αυτά που θέλεις, στα 200€. Μόνο να κάνει καφέ δε ζήτησες. :p

 

http://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z2-5_0-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-2_15GHz-Quad-core-4G-Smartphone-p-1064299.html?utm_source=tradetracker&utm_medium=tradetracker_sp&utm_campaign=12&utm_content=219346

Link to comment
Share on other sites

ZUK Z2. Αυτό είναι από τα καλύτερα vfm που υπάρχουν. Αλλά έχει 5 ίντσες οθόνη και απ' ό.τι έχω διαβάσει η φωτογραφική είναι καλή την ημέρα & μέτρια τη νύχτα και το πιο σημαντικό είναι πως δεν υποστηρίζει την 800 (B20) μπάντα στο 4G (αλλά υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθεί).

 

Εσύ αποφασίζεις. Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο με όλα αυτά που θέλεις, στα 200€. Μόνο να κάνει καφέ δε ζήτησες. :p

 

http://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z2-5_0-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-2_15GHz-Quad-core-4G-Smartphone-p-1064299.html?utm_source=tradetracker&utm_medium=tradetracker_sp&utm_campaign=12&utm_content=219346

Αδερφέ πως ξεκλειδώνει η 800αρα στο Ζ2!?????

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μη βρεις και πολλες προτασεις σ αυτα τα χρηματα.

Μονο το το le cool 1 4ram 32 rom 205 δολλαρια απο vickmall μου ερχεται στο μυαλο.

Ολα τα αλλα η εχουν 3ram η mediatek. Πες τους να σου περασουν τη rom του ιταλου.

 

Σου το βρηκα και 172 δολλαρια στο to2c. 4 ram 32 rom 172. Το 64αρι 205 δολλαρια. Συμφερει πιο πολυ να το παρεις τελικα απο το to2c.

Να συμπληρώσω, μιας θα το παρω κι εγω μάλλον σύντομα, ότι στο AliExpress το 4/32 παίζει γυρω στα 164$...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει bloatware, αλλα εχει την πιο χαλια ρομ που υπαρχει. Το κινητο ειναι φιδι, και χρειαζεται να περασεις ρομ απο το ΗΤ7 pro για να δουλεψει σωστα.

Ισως η χειροτερη αγορα που εκανα ως τωρα. Παλι καλα που βρεθηκε ενας και εκανε δουλεια με την ρομ γιατι θα πηγαινε στα σκουπιδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

UHANS A101 ή Α101S

γυρω στα 60-70 ευρω απο το Gearbest.

Απιστευτο κινητο για τα λεφτα του και με android 6, ενω αυτα που ανεφερες εχουν το 5

 

Έχω το HT3 PRO σε πορτοκαλί. Το κράτησα μόνο 3 μήνες, γιατί ήταν ένας κουβάς και μισός... Τρομερά κολλήματα. Τώρα είναι παρατημένο σε ένα συρτάρι, δε θέλω να το δώσω σε κανέναν, ούτε τζάμπα... :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κανένα από αυτά.

 

HomTom HT3 Pro.

 

Το έχω πάρει εδώ και 7 μήνες για το γιο μου.

Δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα.

4G band 20, 2/16 GB, καθαρό Android χωρίς bloatware.

Από μπαταρία δεν ξέρω τι λέει, γιατί δεν το χρησιμοποιώ εγώ.

Αν θέλω να το ψειρίσω, το βρίσκω κάπως βαρύ και πλατύ για 5ιντσο.

 

Ulefone u008 pro γύρω στα 80$. Μην κοιτάς κανένα άλλο από αυτά που αναφέρεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Μάλλον το Ulefone U008 Pro είναι το καλύτερο που υπάρχει αυτή τη στιγμή, σε αυτά τα λεφτά. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο σαν εταιρία, αλλά σε σχέση με τις άλλες που αναφέρθηκαν, πιστεύω ότι αυτή είναι ένα "σκαλί" πιο πάνω... :)

 

Θα συμφωνησω για το ulefone u008 pro.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!! θα κοιτάξω για το ulefone u008 pro!

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ πως ξεκλειδώνει η 800αρα στο Ζ2!?????

 

Έτσι έχω ακούσει, δεν το έχω ψάξει. Αλλά πάντα υπάρχει το ρίσκο, αν κάνεις κάτι λάθος, να κάνεις ζημιά στη συσκευή... :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν σου απάντησα βιαστικά, γιατί ήμουν έξω... Αφού ο πατέρας σου δε φαίνεται να ψάχνει κάτι πολύ συγκεκριμένο, γιατί δεν του παίρνεις ένα κουβαδάκι από Ελλάδα; Κι αυτό κινέζικο είναι... :rolleyes:

 

https://www.skroutz.gr/s/9615498/TP-LINK-Neffos-Y5L.html?keyphrase=Neffos+Y5L

 

Εναλλακτικά, πας στα 65-70€ για κάποιο Uhans A101, που προτάθηκαν (καλύτερα αυτό το "S" με 2GB RAM και 3G, παρά αυτό με το 1GB RAM και 4G). :)

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!! θα κοιτάξω για το ulefone u008 pro!

 

 

Το 2ο σχόλιό μου το είδες; Σου το παραθέτω επάνω.

 

Το U008 Pro είναι ακόμα σε Presale και δεν υπάρχουν κριτικές (reviews). Απλά θα χρειαστεί να περιμένεις λίγο ακόμα... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...