Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οοοοο ρε φιλε κωσταααα...Τωρα ανυπομονουμε κ μεις να unboxαρουμε.. Αυτο με το κρυο δε το πιασα...ειναι 8εμα της ρομ να κλεινει το κινητο απ το κρυο?!? Παντως ρε γμτ νομιζω λευκο 8α ταν πιο ωραιο..Αλλα λυπη8ηκα τα παραπανω$$..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες το πρωι εμφανιστικε στο αεροδρομιο οποτε λογικα αυριο-μεθαυριο θα το εχω.Ασχετο ρε σεις αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι κανετε διαχωρισμο To2c και minideal λες και προκειται για διαφορετικες παρτιδες.
Link to comment
Share on other sites

Χθες το πρωι εμφανιστικε στο αεροδρομιο οποτε λογικα αυριο-μεθαυριο θα το εχω.Ασχετο ρε σεις αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι κανετε διαχωρισμο To2c και minideal λες και προκειται για διαφορετικες παρτιδες.

 

γιατι οσοι αγορασαν πριν λιγο καιρο (δεν ξερω αν ισχυει ακομη) απο το to2c ειχαν το γνωστο προβλημα με την οθονη που τρεμοπαιζει πραγμα που μαλλον οφειλεται στην ρομ που ειχε επανω το to2c και διορθωθηκε μονο με αλλαγη ρομ αντιθετα με το μινι ντιλ που δεν υπαρχει τετοιο προβλημα

υπηρξαν καποια αλλα προβληματα απο το μινι ντιλ ομως οπως η περιπτωση του Χρυσοστομου

μπορεις να κατσεις να διαβασεις καμποσες σελιδες πιο πισω σε αυτο το θεμα και θα καταλαβεις καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

LENOVO A850 Ελληνικη Παρουσιαση.

http://www.youtube.com/watch?v=fCQxWsAVQsI

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...μολις παρελαβα απο minideal.Εχει περασμενη τη rom του linerty με ολα τα αξεσουαρ κομπλε.Αν και δεν τους το ζητησα ηταν ρουταρισμενο και αρχισα το ψαχουλεμα μια που ειχα να πιασω android στα χερια μου κανα 3αρι χρονια.Ολες τις ρυθμισεις που ειχα στο μυαλο μου τις βρηκα εκτος απο μια.Το ποσοστο της μπαταρια στο notification bar πως εμφανιζεται?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συνιστώ να βάλεις το gravitybox. Είναι must have και εκτός των άλλων έχει και αυτό που ζητάς. Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...μολις παρελαβα απο minideal.Εχει περασμενη τη rom του linerty με ολα τα αξεσουαρ κομπλε.Αν και δεν τους το ζητησα ηταν ρουταρισμενο και αρχισα το ψαχουλεμα μια που ειχα να πιασω android στα χερια μου κανα 3αρι χρονια.Ολες τις ρυθμισεις που ειχα στο μυαλο μου τις βρηκα εκτος απο μια.Το ποσοστο της μπαταρια στο notification bar πως εμφανιζεται?

Ποια rom φοραει φιλε μου??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...μολις παρελαβα απο minideal.Εχει περασμενη τη rom του linerty με ολα τα αξεσουαρ κομπλε.Αν και δεν τους το ζητησα ηταν ρουταρισμενο και αρχισα το ψαχουλεμα μια που ειχα να πιασω android στα χερια μου κανα 3αρι χρονια.Ολες τις ρυθμισεις που ειχα στο μυαλο μου τις βρηκα εκτος απο μια.Το ποσοστο της μπαταρια στο notification bar πως εμφανιζεται?

 

εγω αυτο χρησιμοποιω για να βλεπω το ποσοστο της μπαταριας

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.larryvgs.battery&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Κωστα την ιδια με τη δικια σου.

 

Α οκ τοτε μην το ψαχνεις για αλλο εικονιδιο για την μπαταρια,και εγω απο το play εβαλα ενα,απλα για να το βλεπω σαν % πιο πολυ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστηκε και το gps σημερα,σε καθαρο ουρανο παντα,τπ 1ο κλειδωμα εγινε στο 2 λεπτο.Εννοειται μονο με το gps και ολα τα data

κλειστα.Μια χαρα τα πηγε,απο αυριο και δοκιμες με προγραμματα πλοηγησης......

Και ενα screenshot.

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/46/q0it.png

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κώστα θα αφησεις τη ρομ που φοράει;Μεταφορά στην sd δεν υποστηρίζει οπότε θα φλασαρω την 123 μάλλον.

Παντως και αυτη που φοραει δεν ειναι ασχημη,σταθερη την βλεπω,ολα μια χαρα τρεχουν,κανενα κολλημα η κατι παραξενο μεχρι τωρα τουλαχιστον.Η μπαταρια απο εχθες το βραδυ που την φορτισα,και σημερα ολη μερα με αρκετη χρηση,παιχνιδακια,πολυ σερφαρισμα και ακομα πιο πολλα video στο tube,κανα μισαωρο το τσεκαρα και με το gps test στο αμαξι,ειναι αυτην την στιγμη στο 52%.To μονο που θα ηθελα ηταν ενα κλικ πιο φωτεινη την οθονη του στο κοντρα φως του ηλιου,για κανονικες συνθηκες βεβαια ειναι κατι παραπανω απο ικανοποιητικη σε ολα τα επιπεδα.

 

Ποια rom θες να τσεκαρω?Δωσε link.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Την 123 stock απο το needrom που έχουν αναφέρει και τα παιδιά.Ειναι αυτη με τη μεγαλύτερη αξιολογηση εκει.Καλα και εγώ να σου πω πως μέχρι τώρα,μια χαρά πάει σε όλα και τα μόνα μείον είναι πως δεν λειτουργεί το power save και η μεταφορά στην sd.Μια και εγώ καμία δεκαριά εφαρμογές όλες και όλες θα χρησιμοποιώ ίσως την αφησω τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Την 123 stock απο το needrom που έχουν αναφέρει και τα παιδιά.Ειναι αυτη με τη μεγαλύτερη αξιολογηση εκει.Καλα και εγώ να σου πω πως μέχρι τώρα,μια χαρά πάει σε όλα και τα μόνα μείον είναι πως δεν λειτουργεί το power save και η μεταφορά στην sd.Μια και εγώ καμία δεκαριά εφαρμογές όλες και όλες θα χρησιμοποιώ ίσως την αφησω τελικά.

 

Την παρακατω δλδ λες??

http://www.needrom.com/mobile/a850-stock-s123-multilanguagegappsroot/

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή λεω.Απλα έχει μερικα κινέζικα μέσα όπως διάβασα εδώ και αγγλικη-κινέζικη απο γλωσσες.

Α οκ καταλαβα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια κανω την διαδικασια που λετε για το περασμα τις rom.....δλδ αυτα--->

εγκατάσταση rom με SP Flash Tool:

 

- ξεζιπάρετε το αρχείο zip με την ρομ που έχετε κατεβάσει

- ανοίξτε το SP_Flash_Tool_v3.1320.0.163(ή αυτό που έχετε κατεβάσει)

- Τρέξτε το Flash_tool.exe

- Επιλέξτε MT6582_Android_scatter στο φάκελο της rom dump

- Επιλέξτε Option - USB Mode, click USB Mode

- Επιλέξτε Option -> DA κατεβάσετε όλα -> Ταχύτητα -> Υψηλής Ταχύτητας -> κάντε κλικ στο High Speed

- Ελέγξτε την επιλογή "DA DL All Με Check Sum"

- Απενεργοποιήστε το τηλέφωνό σας, αφαιρέστε την μπαταρία.

- Συνδέστε το τηλέφωνο μέσω USB

- Κάντε κλικ στο Firmware -> Αναβάθμιση(Upgrade)

- Όταν εμφανιστεί ένας πράσινος κύκλος, μπορείτε να αποσυνδέσετε το USB, επανατοποθετήστε τη μπαταρία και ενεργοποιήστε τη συσκευή σας. Θα χρειαστούν αρκετά λεπτά για την εκκίνηση.

Απαραίτητη προϋπόθεση να έχετε περάσει τους drivers.

Στο κντ ειναι αναμενο το κοκκινο led,στο Flash_Tool σαν επιλογη εχω μονο το κουμπακι stop,δεν κανει τπτ αλλο.

Ποση ωρα περιπου να περιμενω για να δω τον πράσινο κύκλο??

Οι drivers ειναι περασμενοι,γιατι το ειδε το κντ,και την καρτα sd.

win8.1 pro εχω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ουτε ενα λεπτο δεν κανει η διαδικασια πρεπει να ξεκινησει αμεσα χωρις καθυστερηση

μαλλον δεν ειναι σωστα περασμενοι οι drivers

δοκιμασε αυτους https://drive.google.com/folderview?id=0B-jnfJDmuKlCXzcxZURHNlltUTA&usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

ουτε ενα λεπτο δεν κανει η διαδικασια πρεπει να ξεκινησει αμεσα χωρις καθυστερηση

μαλλον δεν ειναι σωστα περασμενοι οι drivers

δοκιμασε αυτους https://drive.google.com/folderview?id=0B-jnfJDmuKlCXzcxZURHNlltUTA&usp=sharing

 

Αυτους εχω περασει επανω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτους εχω περασει επανω.

 

ξαναδοκιμασε τοτε να φλασαρεις την ρομ

καμια φορα δεν πετυχαινει με την πρωτη, κανε μερικες προσπαθειες

η διαδικασια πρεπει να ξεκινησει αμεσα χωρις καθυστερηση

αν καθυστερησει το σταματας και ξαναδοκιμαζεις

Link to comment
Share on other sites

ξαναδοκιμασε τοτε να φλασαρεις την ρομ

καμια φορα δεν πετυχαινει με την πρωτη, κανε μερικες προσπαθειες

η διαδικασια πρεπει να ξεκινησει αμεσα χωρις καθυστερηση

αν καθυστερησει το σταματας και ξαναδοκιμαζεις

 

Οκ δοκιμαζω και βλεπω.Παντως μου κανει εντυοωση το οτι δεν ξεκινα,ενω το led ειναι κοκκινο......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δοκιμασε πρωτα να πατησεις firmware update και μετα συνδεσε το κινητο στο κομπιουτερ. Αν δεν πετυχει ουτε αυτο τοτε σιγουρα δεν εχουν κατσει οι usb drivers. Σβησε τους drivers που εχεις εγκαταστησει και στην συνεχεια επανεγκατεστησε τους. Μολις εγκατασταθουν κανε restart το pc σου και προσπαθησε να περασεις την rom.

Εγω έτσι τα καταφερα μετα από πολυ κόπο

Edited by roberto_30
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η διαδικασία έκανε 5 λεπτά.

Άνοιξε την διαχείριση συσκευών. Αν όταν με το που συνδέεις το κινητό λέει MediaTek Preloader (κάτω από το Θύρες COM & LTP), οι drivers είναι OK.

Αν αυτό χάνεται μετά από 2-4 δευτερόλεπτα, τότε, ακολούθησε την διαδικασία κανονικά αλλά όταν πατήσεις το Firmware Update τότε περίμενε 2 δευτερόλεπτα και συνέδεσε το κινητό σου κλειστό με την μπαταρία μέσα.

 

Εγώ έτσι το έχω κάνει 2-3 φορές. ;)

 

Παρεμπιπτόντως, άνοιξε σεξιον για το κινητό μας στο XDA.

Edited by GreatApo

Phones:

- A850 - Waiting for a Cyanogenmod!

- Xperia X8 - A phone Legend

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε win xp ετρεξε μια χαρα.σε win 8.1 pro που εχω σπιτι εχω θεμα........

Παρεπιπτοντως την περασα μολις τωρα την s121,αλλα δεν εχει Ελληνικα........

Θα δοκιμασω και αυτα που λετε το απογευμα σε win 8.1 pro.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...