Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον φιλε μου,πρεπει να βρεις ενα pc με xp or vista or 7 για να φλασαρεις την rom,το κντ σου εχει κολληση επι του παροντως.Ειναι μια διαδικασια 5 λεπτων.Το φλασαρισμα πρεπει να γινει με το SP Flash Tool:--->>>>>>

 

- ξεζιπάρετε το αρχείο zip με την ρομ που έχετε κατεβάσει

- ανοίξτε το SP_Flash_Tool_v3.1320.0.163(ή αυτό που έχετε κατεβάσει)

- Τρέξτε το Flash_tool.exe

- Επιλέξτε MT6582_Android_scatter στο φάκελο της rom dump

- Επιλέξτε Option - USB Mode, click USB Mode

- Επιλέξτε Option -> DA κατεβάσετε όλα -> Ταχύτητα -> Υψηλής Ταχύτητας -> κάντε κλικ στο High Speed

- Ελέγξτε την επιλογή "DA DL All Με Check Sum"

- Απενεργοποιήστε το τηλέφωνό σας, αφαιρέστε την μπαταρία.

- Συνδέστε το τηλέφωνο μέσω USB

- Κάντε κλικ στο Firmware -> Αναβάθμιση(Upgrade)

- Όταν εμφανιστεί ένας πράσινος κύκλος, μπορείτε να αποσυνδέσετε το USB, επανατοποθετήστε τη μπαταρία και ενεργοποιήστε τη συσκευή σας. Θα χρειαστούν αρκετά λεπτά για την εκκίνηση.

Απαραίτητη προϋπόθεση να έχετε περάσει τους drivers.

 

Για να παρεις μια ιδεα τι να κανεις κοιτα αυτο----->

http://www.youtube.com/watch?v=pDSZSx__OSI

 

Φιλε σε ευχαριστω παρα πολυ αλλα αυτο μπορει να γινει ακομα και τωρα που το κινητο δεν ανοιγει καν ?μεχρι το CWM παω και μετα αβυσος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φυσικα και μπορει να γινει και τωρα αρκει να ειναι σωστα εγκατεστημενοι οι drivers στον υπολογιστη
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, έχω το κινητό δυο εβδομάδες τώρα, πήραμε 6 άτομα μαζί το ίδιο κινητό και ήμαστε όλοι ευχαριστημένοι!!

Το κινητό είναι άψογο, ότι καλύτερο πιστεύω για τα λεφτά του! Είμαι ικανοποιημένος από τις αποδώσεις του και επιδή ο κάθε ένας το λειτουργεί με διαφορετική χρήση μπορώ να πω πως αντέχει στα πάντα (Games, Ταινίες Surfing κλπ)!

Τα Mpxls δεν είναι μεινονέκτημα όταν το κινητό δεν είναι η "κύρια" φωτογραφική μηχανή σου.

Το GPS κλειδώνει πολύ γρήγορα, σε αντίθεση με το Lenovo A660 που είχα μέχρι τώρα και ένα μικρό πρόβλημα που είχα με την θύρα ακουστικών στο Lenovo A660 (έπερνε μόνο τα ακουστικά της Lenovo και κάποια Philips, σε όλα τα υπόλοιπα έπαιζε μόνο το δεξί) στο Α850 δεν υπάρχει!!

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ολα μια χαρα το εφτιαξα το κινητακι και δουλευουν ολα κομπλε εκτος απο την sim,δεν εχω σημα και δεν ξερω τι φταιει,οταν πρωτοεβαλα την sim την εβαλα sto slot 2 και δουλευε μια χαρα και οταν την εβγαλα για να την βαλω στο slot 1 δεν λειτουργουσε ,ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σας ....
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ολα μια χαρα το εφτιαξα το κινητακι και δουλευουν ολα κομπλε εκτος απο την sim,δεν εχω σημα και δεν ξερω τι φταιει,οταν πρωτοεβαλα την sim την εβαλα sto slot 2 και δουλευε μια χαρα και οταν την εβγαλα για να την βαλω στο slot 1 δεν λειτουργουσε ,ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σας ....

 

Τωρα που εμαθες πως φλασαρεις rom,δοκιμασε την s121.To θεμα μρ την sim,ειναι κατι το οποιο μπορει να αφειλεται στο οτι δεν εκατσε καλα η rom.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εμαθες πως φλασαρεις rom,δοκιμασε την s121.To θεμα μρ την sim,ειναι κατι το οποιο μπορει να αφειλεται στο οτι δεν εκατσε καλα η rom.

Δοκίμασε μια να πατησεις *#06# να δεις εάν σου εμφανίζει το ΙΜΕΙ

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια να πατησεις *#06# να δεις εάν σου εμφανίζει το ΙΜΕΙ

 

To σημα επεστρεψε αλλα λεει invalid IMEI και δεν εχω 3G σημα.

Edited by micakos
Link to comment
Share on other sites

To σημα επεστρεψε αλλα λεει invalid IMEI και δεν εχω 3G σημα.

 

............invalid IMEI..............

 

Αυτο ειναι ενα θεμα τωρα.....απο ποιο καταστηνα αγορασες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

............invalid IMEI..............

 

Αυτο ειναι ενα θεμα τωρα.....απο ποιο καταστηνα αγορασες?

 

Πριν μου το εμφανιζε τωρα ομως οχι,minideal !

Link to comment
Share on other sites

Πριν μου το εμφανιζε τωρα ομως οχι,minideal !

Εννοεις προφανως πριν αρχιζεις και σβηνεις διαφορα ε.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πως με καταλαβαινει αυτο το παιδι :lol:

 

Οποτε καταλαβες τι εχεις κανει με το imei....πηρε ποδι και αυτο.....πρεπει να το ξαναπερασεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οποτε καταλαβες τι εχεις κανει με το imei....πηρε ποδι και αυτο.....πρεπει να το ξαναπερασεις.

 

Πως ειναι το ερωτημα μου ?

Αυτος ειναι ο λογος που δεν εχω 3G σημα ?

Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιείται η μια απο τις δυο sim?

 

πας ρυθμισεις all settings διαχειρηση sim πανω πανω πληροφοριες sim τικαρεις μια απο τις δυο και απο το πορτοκαλι χρωμα παει στο γκρι και σε λεει οτι απενεργοποιηθηκε, με τον ιδιο τροπο την ενεργοποιεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πια ρομ θα μου προτεινατε να περασω?

 

οι περισσοτεροι εχουμε περασμενη την stock s123 λογω οτι υποστηριζει app2sd και εχει ενσωματωμενη την Ελληνικη γλωσσα

Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτεροι εχουμε περασμενη την stock s123 λογω οτι υποστηριζει app2sd και εχει ενσωματωμενη την Ελληνικη γλωσσα

 

Kαι εγω αυτην εχω περασει και μου εβγαλε invalid imei και την ξαναπερασα και ξανα και ξανα και παλι τα ιδια και δεν εχω και 3G ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω αυτην εχω περασει και μου εβγαλε invalid imei και την ξαναπερασα και ξανα και ξανα και παλι τα ιδια και δεν εχω και 3G ιντερνετ.

 

Μηπως κρατησες την εργοστασιακη καπου??Δοκιμασε και την s121,αλλα δεν εχει Ελληνικα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δεν την κρατησα υπαρχει καποιος αλλος τροπος να βαλω χειροκινητα το imei ?

 

Δες εδώ

Edited by roberto_30
Link to comment
Share on other sites

Μου απαντησε στο μαιλ το minideal κακ μου ειπε οτι το κοιταξανε και ηδη ταξιδευει και σημερα που κοιταξα το track number στο σιτε τον ελτα μου εγραψε αφιξη στη χωρα προορισμου..ποσες μερες μπορει να θελουν τα καμαρια μας για να φτασει σπιτι μου; (νησι)

Ρωταω για τα περιθωρια στενευουν μεχρι το οριο του PayPal

 

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Μου απαντησε στο μαιλ το minideal κακ μου ειπε οτι το κοιταξανε και ηδη ταξιδευει και σημερα που κοιταξα το track number στο σιτε τον ελτα μου εγραψε αφιξη στη χωρα προορισμου..ποσες μερες μπορει να θελουν τα καμαρια μας για να φτασει σπιτι μου; (νησι)

Ρωταω για τα περιθωρια στενευουν μεχρι το οριο του PayPal

 

 

Ευχαριστω :)

 

Λόγω Καθαρής Δευτέρας έχω μια επιφύλαξη, αλλά λογικά την Τετάρτη θα το έχεις. Οι δικές μου παραγγελίες όταν γράψουν άφιξη στην χώρα προορισμού την επόμενη ημέρα είναι στα χέρια μου, αλλά είμαι Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...