Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι έκανες ακριβώς;;;;;

γιατί αν έκανες ενοποίηση όπως λέει στους οδηγούς,να ξέρεις ότι δεν γίνεται στα κινητά μας...:X

ξαναπέρνα μια ρομ με flashtool..

 

Aυτο εκανα...ΣΟΣΣΣ!!Επειδη περναω καποιους 6589 drivers σε χρ και δε μου εμφανιζει τη συσκευη στη διαχειριση οποτε κ δε μπορω να φλασαρω ΠΟΥ να βρω σωστους drivers και πως να απεγκαταστησω τους παλιους?!? Ψαχνω κ σελιδα σελιδα το νημα μας κ δε βρηκα κατι.. Αν μπορουσες να τους προσ8εσεις στον οδηγο που εχεις 8α ηταν πολυ βολικο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε αγορίνα....ξεκινάς να κάνεις πειράματα,που κανείς μας δεν έχει αναφέρει σε αυτό το θέμα,που αφορά την συσκευή μας,χωρίς να έχεις περάσει τους drivers??:wacko::wacko:

θα τους βρείς:εδώ

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ψυχραιμα και χαλαρα,σε win 8-8.1 υπαρχει θεμα ειπαμε με τους drivers.Aπο εκει και περα,εαν εχεις καποιο αλλο pc με 7ρια η xp φλασαρεις απο εκει.Πρωτα βρες την rom αυτη---->A850_23.10.2013_RUS_by_linerty.

Αφου την φλασαρεις θα περνας τα παλια backup που ειχες κρατηση.Να υποθεσω οτι τα backup τα πηρες με TWPR Recovery ετσι?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ψυχραιμα και χαλαρα,σε win 8-8.1 υπαρχει θεμα ειπαμε με τους drivers.Aπο εκει και περα,εαν εχεις καποιο αλλο pc με 7ρια η xp φλασαρεις απο εκει.Πρωτα βρες την rom αυτη---->A850_23.10.2013_RUS_by_linerty.

Αφου την φλασαρεις θα περνας τα παλια backup που ειχες κρατηση.Να υποθεσω οτι τα backup τα πηρες με TWPR Recovery ετσι?

 

όπως και να τα έχει πάρει,σχετικό είναι αν θα μπορέσει να τα επαναφέρει.έχει ένα θέμα το κινητό μας με το recovery.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

όπως και να τα έχει πάρει,σχετικό είναι αν θα μπορέσει να τα επαναφέρει.έχει ένα θέμα το κινητό μας με το recovery.

 

Στο 1ο Α850 που ειχα φερει και εκανα δοκιμες με διαφορες rom,ενω ειχα παρει κανονικα τα backup με TWPR Recovery,και εκανα οτι εκανα,μονο φλασαροντας την παραπανω rom A850_23.10.2013_RUS_by_linerty μπορω να επαναφερω σε αρχικη κατασταση.:)

 

Ελπιζω (αν και ειμαι σιγουρος για αυτο) να επαναφερει το κντ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ψυχραιμα και χαλαρα,σε win 8-8.1 υπαρχει θεμα ειπαμε με τους drivers.Aπο εκει και περα,εαν εχεις καποιο αλλο pc με 7ρια η xp φλασαρεις απο εκει.Πρωτα βρες την rom αυτη---->A850_23.10.2013_RUS_by_linerty.

Αφου την φλασαρεις θα περνας τα παλια backup που ειχες κρατηση.Να υποθεσω οτι τα backup τα πηρες με TWPR Recovery ετσι?

 

σε windows 8 δεν υπαρχει θεμα σε 8,1 μαλλον υπαρχει το προβλημα

σε laptop και desktop με οκταρια δουλευουν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

εγκατάσταση rom με SP Flash Tool:

 

- ξεζιπάρετε το αρχείο zip με την ρομ που έχετε κατεβάσει

- ανοίξτε το SP_Flash_Tool_v3.1320.0.163(ή αυτό που έχετε κατεβάσει)

- Τρέξτε το Flash_tool.exe

- Επιλέξτε MT6582_Android_scatter στο φάκελο της rom dump

- Επιλέξτε Option - USB Mode, click USB Mode

- Επιλέξτε Option -> DA κατεβάσετε όλα -> Ταχύτητα -> Υψηλής Ταχύτητας -> κάντε κλικ στο High Speed

- Ελέγξτε την επιλογή "DA DL All Με Check Sum"

- Απενεργοποιήστε το τηλέφωνό σας, αφαιρέστε την μπαταρία.

- Συνδέστε το τηλέφωνο μέσω USB

- Κάντε κλικ στο Firmware -> Αναβάθμιση(Upgrade)

- Όταν εμφανιστεί ένας πράσινος κύκλος, μπορείτε να αποσυνδέσετε το USB, επανατοποθετήστε τη μπαταρία και ενεργοποιήστε τη συσκευή σας. Θα χρειαστούν αρκετά λεπτά για την εκκίνηση.

Απαραίτητη προϋπόθεση να έχετε περάσει τους drivers.

 

 

 

παρακαλώ κάποιος admin να το βάλει στο πρώτο ποστ.Ευχαριστώ.

 

εκανα ακριβως αυτα τα βηματα και οταν ανοιξα το τηλφωνο μου δειχνει το λογοτυπο της LENOVO ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΓΡΑΦΕΙ

=>TOOL DL image Fail

=uboot is blocking by dl info

και μετα απο λιγα δευτερολεπτα κλεινει ξερει κανεις τι γινετε?

Link to comment
Share on other sites

σε windows 8 δεν υπαρχει θεμα σε 8,1 μαλλον υπαρχει το προβλημα

σε laptop και desktop με οκταρια δουλευουν μια χαρα

Μαλλον σε εμενα τοτε υπηρχε το θεμα με ενα laptop με 8ρια που δοκιμασα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σε εμενα τοτε υπηρχε το θεμα με ενα laptop με 8ρια που δοκιμασα.:)

 

κοιτα να δεις τι εγινε με μενα

εγκατεστησα τους drivers που βαζουμε ολοι και δεν δουλευε

μετα εκανα εγκατασταση και τους drivers απο το εικονικο cd lenovo suite που σε βγαζει οταν κανεις συνδεση το κινητο με τον υπολογιστη

δεξι κλικ και ανοιγμα και ετρεξα το LenovoUsbDriver και το εκανα εγκατασταση και μετα δουλεψε κανονικα

δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα :)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις τι εγινε με μενα

εγκατεστησα τους drivers που βαζουμε ολοι και δεν δουλευε

μετα εκανα εγκατασταση και τους drivers απο το εικονικο cd lenovo suite που σε βγαζει οταν κανεις συνδεση το κινητο με τον υπολογιστη

δεξι κλικ και ανοιγμα και ετρεξα το LenovoUsbDriver και το εκανα εγκατασταση και μετα δουλεψε κανονικα

δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα :)

 

Δεν το εχω το laptop τωρα για δοκιμη,δεν ηταν δικο μου αλλωστε,αλλα πλεον ο σκοπελος αυτος (drives) ξεπεραστηκε με αλλον τροπο :)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο Α850 που ειχα φερει και εκανα δοκιμες με διαφορες rom,ενω ειχα παρει κανονικα τα backup με TWPR Recovery,και εκανα οτι εκανα,μονο φλασαροντας την παραπανω rom A850_23.10.2013_RUS_by_linerty μπορω να επαναφερω σε αρχικη κατασταση.:)

 

Ελπιζω (αν και ειμαι σιγουρος για αυτο) να επαναφερει το κντ.

 

A850_S121_05.01.2014_MULTI_LNG_by_linerty αυτην εχω κατεβασει κ λεω να βαλω μιας κ 8α υποστηριζει κ τη μεταφορα στην καρτα. Εχω 4 μπακαπ απο twrp κ αλλα 2-3 μεσα απ το τηλεφωνο αλλα οπως ειπα οταν παω να κανω ρεστορ απ το ρικαβερι σταματαει στο data wiping. Να δω αν 8α βγαλω ακρη.. Τωρα που εχω περασει καποιους drivers (6589) δεν πρπ πρωτα να βρω τροπο να τους απεγκαταστησω?? WIN XP 32 εχω εδω στο λαπτοπ αλλα sto device manager δε μου εμφανιζει κατι οταν συνδεω το κιν. Δλδ το αναγνωριζει κ πριν προλαβει ν ανανεωσει τη λιστα το αποσυνδεει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω το laptop τωρα για δοκιμη,δεν ηταν δικο μου αλλωστε,αλλα πλεον ο σκοπελος αυτος (drives) ξεπεραστηκε με αλλον τροπο :)

 

με ποιον τροπο;

Link to comment
Share on other sites

ρε αγορίνα....ξεκινάς να κάνεις πειράματα,που κανείς μας δεν έχει αναφέρει σε αυτό το θέμα,που αφορά την συσκευή μας,χωρίς να έχεις περάσει τους drivers??:wacko::wacko:

θα τους βρείς:εδώ

 

Αν δε πα8εις δε 8α μα8εις.. Στο λινκ που εβαλες μου βγαζει μονο κατι ρωσικα κ δε μπορω να τους κατεβασω.. Μηπως εχει καποιος ετοιμο λινκ? (8α ημουν υποχρεος)

Link to comment
Share on other sites

A850_S121_05.01.2014_MULTI_LNG_by_linerty αυτην εχω κατεβασει κ λεω να βαλω μιας κ 8α υποστηριζει κ τη μεταφορα στην καρτα. Εχω 4 μπακαπ απο twrp κ αλλα 2-3 μεσα απ το τηλεφωνο αλλα οπως ειπα οταν παω να κανω ρεστορ απ το ρικαβερι σταματαει στο data wiping. Να δω αν 8α βγαλω ακρη.. Τωρα που εχω περασει καποιους drivers (6589) δεν πρπ πρωτα να βρω τροπο να τους απεγκαταστησω?? WIN XP 32 εχω εδω στο λαπτοπ αλλα sto device manager δε μου εμφανιζει κατι οταν συνδεω το κιν. Δλδ το αναγνωριζει κ πριν προλαβει ν ανανεωσει τη λιστα το αποσυνδεει..

 

 

Αφου δεν βλεπει την συσκευη δεν θα κανεις δουλεια,περνα τους drives που εδωσε o Chryssostomos και δοκιμασε ξανα.

 

@admen

Dual boot win8.1+win7 και ειμαι κομπλε...........:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν δε πα8εις δε 8α μα8εις.. Στο λινκ που εβαλες μου βγαζει μονο κατι ρωσικα κ δε μπορω να τους κατεβασω.. Μηπως εχει καποιος ετοιμο λινκ? (8α ημουν υποχρεος)

 

μπες με το google chrome και κανε μεταφραση την σελιδα στα Ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

εκανα ακριβως αυτα τα βηματα και οταν ανοιξα το τηλφωνο μου δειχνει το λογοτυπο της LENOVO ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΓΡΑΦΕΙ

=>TOOL DL image Fail

=uboot is blocking by dl info

και μετα απο λιγα δευτερολεπτα κλεινει ξερει κανεις τι γινετε?

 

Ξαναδοκίμασε,κάτι δε κάνεις καλά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Drivers Lenovo A850 τους αναιβα στο easybytez για ποιο ευκολια.:)

 

http://www.easybytez.com/73qfz1hi6uvz

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Drivers Lenovo A850 τους αναιβα στο easybytez για ποιο ευκολια.:)

 

http://www.easybytez.com/73qfz1hi6uvz

 

Να σαι καλα σε ευχαριστουμε πολυ!! Τωρα πρπ πρωτα να βρω τροπο να διαγραψω τους παλιους drivers? Γιατι στη διαχειριση συσκευων δε μου βγαζει τπτ για να τους αλλαξω αλλα ουτε κ οτι δεν ειναι περασμενοι για να μπορεσω να βαλω κανονικα τους νεους..

 

 

Δυστυχως 1 απ τα ιδια..Μαλλον πρπ να βρω τροπο να απεγκαταστησω τους παλιους πρωτα. Οπως κ να χει να στε καλα για τη βοη8εια!!

Edited by Rl20vt
Link to comment
Share on other sites

Ενω απεγκατεστησα τους παλιους κ περασα τους νεους παλι μου κανει το ιδιο προβλημα..Καμια ιδεα??

 

.....................

 

Τελικα χωρις παλι να εμφανιζεται μονιμα στη διαχειριση συσκευων καταφερα κ ξεκινησα το φλασαρισμα..

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ολα τα παιδια για τη βοη8εια τους κ να προτεινω ΕΑΝ 8ελετε να προστε8ουν 2-3 πληροφοριες ΚΑΙ λινκ με τους drivers στον οδηγο φλασαρισματος..

Edited by Rl20vt
Link to comment
Share on other sites

Ενω απεγκατεστησα τους παλιους κ περασα τους νεους παλι μου κανει το ιδιο προβλημα..Καμια ιδεα??

 

δοκίμασε να πατήσεις το upgrade και μετά να συνδέσεις το κινητό

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να πατήσεις το upgrade και μετά να συνδέσεις το κινητό

 

Τελικα τα καταφερα κομπλε αλλα η νεα ρομ ΔΕΝ υποστηριζει ελληνικα παρολο που ειναι MULTI.Τωρα σκεφτομαι να δοκιμασω αυτη που λεει ο φιλος κωστας. Παντως αν κ υποστηριζει μεταφορα στην καρτα αυτη που εβαλα τωρα μου βγαζει εσωτερικη μνημη 256.....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα κομπλε αλλα η νεα ρομ ΔΕΝ υποστηριζει ελληνικα παρολο που ειναι MULTI.Τωρα σκεφτομαι να δοκιμασω αυτη που λεει ο φιλος κωστας. Παντως αν κ υποστηριζει μεταφορα στην καρτα αυτη που εβαλα τωρα μου βγαζει εσωτερικη μνημη 256.....

 

βαλε την stock s123 για να εισαι κομπλε σε ολα και να μην παιδευεσαι

1,5 GB εσωτερικη μνημη διαθεσιμη και υποστηριζει μεταφορα στην sd

αυτη την εχουν και οι περισσοτεροι την εχω και εγω εξ αρχης και ειμαι ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

βαλε την stock s123 για να εισαι κομπλε σε ολα και να μην παιδευεσαι

1,5 GB εσωτερικη μνημη διαθεσιμη και υποστηριζει μεταφορα στην sd

αυτη την εχουν και οι περισσοτεροι την εχω και εγω εξ αρχης και ειμαι ευχαριστημενος

 

Να σαι καλα!! Ηδη κατεβαινει.. Απλα δε ξερω μηπως συνεχισει να υπαρχει το προβλημα με τη μλκια που εκανα για την ενοποιηση χωρου.. Οπως κ να χει την περναω κ βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα!! Ηδη κατεβαινει.. Απλα δε ξερω μηπως συνεχισει να υπαρχει το προβλημα με τη μλκια που εκανα για την ενοποιηση χωρου.. Οπως κ να χει την περναω κ βλεπουμε..

 

Πολύ πιθανό να ξέρεις....η 121 είναι πιο στοκ και απο την στοκ που λέμε...αν δε σου δείχνει αυτή τον κανονικό χώρο δε ξέρω τι θα γίνει με την 123.

δε μπορώ να κάνω τροποποίηση στον οδηγό μετά απο τόσο καιρό....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...