Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα ROM στο Needrom.

S203.

 

Νομιζω οτι δεν εχει κατι ιδιαιτερο.. Απ οτι βλεπω πρεπει ν αποφασισουμε αν θελουμε αγγλικα κ καρτα η ελληνικα και εσωτερικη μνημη.. Μαλλον με βλεπω για τα αγγλικα γιατι καλομαθα με την καρτα αλλα το προβλημα της οθονης γινεται πολυ εκνευριστικο ωρες-ωρες!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζω οτι δεν εχει κατι ιδιαιτερο.. Απ οτι βλεπω πρεπει ν αποφασισουμε αν θελουμε αγγλικα κ καρτα η ελληνικα και εσωτερικη μνημη.. Μαλλον με βλεπω για τα αγγλικα γιατι καλομαθα με την καρτα αλλα το προβλημα της οθονης γινεται πολυ εκνευριστικο ωρες-ωρες!!

βάλε την 121 φίλε μου που τα έχει όλα,εκτός απο Ελληνικά....με το more locale όμως κάτι γίνεται.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με την 123 πολύ συχνα δεν μου ερχόταν κάποιες κλήσεις αλλά ερχόταν μύνημα ότι ο τάδε με κάλεσε.ερχόταν άμεσα όπως όταν κανεις απόρριψη κλήσης. Στην αρχή δεν είχα δώσει σημασία αλλά κάποια στιγμη γίνονταν αρκετά συχνά. Ρώτησα αυτούς που με καλούσαν και μου είπαν πως με έπαιρναν και δεν χτυπούσε καθόλου ουτε μια φορα αλλά άκουγαν τον ηχο κατειλημμένου(αυτον όταν κάποιος απορρίπτει την κλήση σου).έτσι έβαλα την 121 και 2 μέρες τώρα δεν έχει συμβεί. Επίσης έχω καλυτερο και ποιο σταθερό σήμα (vodafone και οι δυο κάρτες) αλλά η κατανάλωση μπαταρίας είναι κατα κάτι υψηλότερη.
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

αυτο εχει συμβει και σε εμενα

υπεθεσα οτι οταν π.χ. μιλουσα με την cosmote καρτα μου με καλεσε καποιος στην wind καρτα μου και επειδη ηταν ανενεργη εκεινη την ωρα μου ερχοταν τα μηνυματα των κλησεων μετα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην την βαζετε καθολου την 123,προχειροδουλεια οσο δεν παει.........εχουν βγαλει και αλλες rom στο needrom,δοκιμασε καποιος καμια??:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην την βαζετε καθολου την 123,προχειροδουλεια οσο δεν παει.........εχουν βγαλει και αλλες rom στο needrom,δοκιμασε καποιος καμια??:rolleyes:

 

και ποια να βαλουμε να εχει Ελληνικα και μεταφορα αρχειων στην sd?

Link to comment
Share on other sites

και ποια να βαλουμε να εχει Ελληνικα και μεταφορα αρχειων στην sd?

Επι του παροντως δεν υπαρχουν και τα 2 σε μια rom..........δυστηχως.

Απο εκει και περα μπορεις να διαλεξεις,εαν εχεις πια τοσες πολλες εφαρμογες και δεν σου φτανει ο χορος,πας στην 121.

Μια χαρα την ειδα αυτην.Εγω παντως με 2 προγραμματα gps,καμια 10 παιχνιδακια και fd,δεν εχω προβλημα ακομα.

Οποτε εχω μεινει με την rom μετα Ελληνικα,οπως μου ηρθε απο το καταστημα.Σταθεροτατη κανενα θεμα πουθενα και με πολυ καλη διαχειριση μπαταριας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενα άρθρο το XDA για το πως μεταφράζεται η Ρομ.αλλά θέλει πολύ δουλεια και μετα αμα βγάλει update ο developer..πάλι απο την αρχή..βέβαια το διάβασα πολύ στο πόδι αν βρω χρόνο θα του δώσω περισσότερη σημασία.
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παντως με την 123 δεν εχω κανενα θεμα με τις κλησεις.Απλα οταν μιλαω στη 1 γραμμη δειχνει κλειστη την αλλη. Απο κει και περα δεν εχω χασει καποια κληση. Οσο για τη μπαταρια σα να μου φαινεται οτι εχει δικιο ο κωστας κ η μαμα ειναι καλυτερη αλλα οπως κ να εχει με σκισιμο παιχνιδια σερφαρισμα κτλ μερα βγαζει ανετα οποτε και παλι σε καλυπτει εκει. Αυτο που ειναι πολεμος νευρων ειναι η οθονη οποτε μαλλον με βλεπω για 121.. Δεν ειναι κ τοσο τραγικο για μενα τα αγγλικα και να μπορεις να εκμεταλλευτεις τα 32 γιγα..
Link to comment
Share on other sites

Έχει ενα άρθρο το XDA για το πως μεταφράζεται η Ρομ.αλλά θέλει πολύ δουλεια και μετα αμα βγάλει update ο developer..πάλι απο την αρχή..βέβαια το διάβασα πολύ στο πόδι αν βρω χρόνο θα του δώσω περισσότερη σημασία.

 

αυτο ειναι πολυ καλο

μηπως υπαρχει τροπος απο την αλλη να μεταφερουμε τα Ελληνικα της s123 σε αλλη ρομ;

τελος αν βρισκαμε και κανα τροπο να κανουμε την ρομ να υποστηριζει app2sd θα πλακωνομασταν στα πειραματα με τοσες ρομ που βγηκαν :p

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ... ΠΗΓΑΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ SYSTEM UPDATE ΚΑΙ ΜΟΘ ΛΕΕΙ ΟΙ ΡΥΘΜΥΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΧΩ ΜΙΑ VERSION PX 11.01.00 ΕΝΩ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ REGISTER ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ???
Link to comment
Share on other sites

Επι του παροντως δεν υπαρχουν και τα 2 σε μια rom..........δυστηχως.

Απο εκει και περα μπορεις να διαλεξεις,εαν εχεις πια τοσες πολλες εφαρμογες και δεν σου φτανει ο χορος,πας στην 121.

Μια χαρα την ειδα αυτην.Εγω παντως με 2 προγραμματα gps,καμια 10 παιχνιδακια και fd,δεν εχω προβλημα ακομα.

Οποτε εχω μεινει με την rom μετα Ελληνικα,οπως μου ηρθε απο το καταστημα.Σταθεροτατη κανενα θεμα πουθενα και με πολυ καλη διαχειριση μπαταριας.

 

Από μινιντηλ το πήρες?? μπορείς να δώσεις λινκ της ρομ που βαζει το μινιντηλ ? Γιατι εβαλα την 123 και μου φαινεται οτι με του μινιντηλ τα πηγαινε καλυτερα το κιν..

Link to comment
Share on other sites

Από μινιντηλ το πήρες?? μπορείς να δώσεις λινκ της ρομ που βαζει το μινιντηλ ? Γιατι εβαλα την 123 και μου φαινεται οτι με του μινιντηλ τα πηγαινε καλυτερα το κιν..

Απο to2c-minideal,αλλωστε την ιδια rom φορανε.Να υποθεσω οτι δεν εχει παρει καποιο backup......?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απο to2c-minideal,αλλωστε την ιδια rom φορανε.Να υποθεσω οτι δεν εχει παρει καποιο backup......?

 

Οχι δεν πηρα οταν ειχα αλλαξει ρομ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πηρα οταν ειχα αλλαξει ρομ... :rolleyes:

Eδω λοιπον η 4η απο επανω προς τα κατω ειναι εαν θυμαμαι καλα,κανε μεταφραση του site με τον Chrome.

http://lenovo-forums.ru/files/category/26-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B8-a850/?dosort=1&sort_key=file_rating&sort_order=desc

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Eδω λοιπον η 4η απο επανω προς τα κατω ειναι εαν θυμαμαι καλα,κανε μεταφραση του site με τον Chrome.

http://lenovo-forums.ru/files/category/26-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B8-a850/?dosort=1&sort_key=file_rating&sort_order=desc

 

Σ'ευχαριστώ..αυτη ειναι με τα ελληνικα απλα δεν μεταφερει στην καρτα ετσι??φωτογραφιες και αρχεια γενικα πανε στην σδ?Ρωταω γιατι την ειχα χρησιμοποιησει πολυ λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση απο που να αγοράσω ενα τηλέφωνο(Α850) εκτός από minideal γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος. Επίσης χρειάζεται να χει ελληνικά διότι δεν είναι για εμένα.
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση απο που να αγοράσω ενα τηλέφωνο(Α850) εκτός από minideal γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος. Επίσης χρειάζεται να χει ελληνικά διότι δεν είναι για εμένα.

Και απο to2c μια χαρά είναι και έχει οτι θες;)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Περιμενω να παραλαβω το lenovo a850 και προσπαθω να βρω ποια rom πρεπει να εγκαταστησω μολις το παρω. Ποια ειναι η πιο σταθερη rom για το κινητο εμενα το μονο που με ενδιαφερει ειναι να μπορω να κανω εγκατασταση apps στην sdcard τα ελληνικα δεν με ενδιαφερουν το κινητο το δουλευω στα αγγλικα. Ευχαριστω εκ των πρωτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Περιμενω να παραλαβω το lenovo a850 και προσπαθω να βρω ποια rom πρεπει να εγκαταστησω μολις το παρω. Ποια ειναι η πιο σταθερη rom για το κινητο εμενα το μονο που με ενδιαφερει ειναι να μπορω να κανω εγκατασταση apps στην sdcard τα ελληνικα δεν με ενδιαφερουν το κινητο το δουλευω στα αγγλικα. Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Εαν δεν θες Ελληνικά βάλε την s121.Πολύ καλή rom.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την s121 με μεταφορά στην SD και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απλα έχω την εντύπωση οτι έχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση απο αυτή που είχε όταν ήρθε από το κατάστημα (minideal)
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενας τροπος να δουλεψω με OTG στο κινητο??? θελω να χρησιμοποιησω ποντικι και usb κυριως :wacko: Edited by dinossp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...