Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω με το gps παιδια,ανα και δεν εχω πειραξει απολυτως τπτ δεν εχω κανενα προβλημα,κλειδωνει δορυφορους πολυ γρηγορα,και κρατα το σημα εξαιρετικα καλα,ακομα και αναμεσα σε ψηλα κτιρια μεσα στην Αθηνα που το δοκιμασα.Και φυσικα με τα data κλειστα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εννοεις ατη μαμα εφαρμογη εχει επιλογη sort list-by family name first.Το δοκιμασα και δουλευει.

 

Εγώ γιατί δεν μπορώ να το βρω; (123)

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν μπορώ να το βρω; (123)

Και σε αυτο που εχω εγω εχει επιλογη για το επωνυμο πρωτα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβαινω εκτος απ το προβλημα μεταφορας στην sd οι περισσοτεροι δεν εχετε προβλημα με την μπαταρια κ το gps ετσι? Οταν το πρωτοπηρατε τι κανατε στην 1η φορτιση? Το αφησατε να αδειασει τελειως η απλα το φορτισατε φουλ?
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβαινω εκτος απ το προβλημα μεταφορας στην sd οι περισσοτεροι δεν εχετε προβλημα με την μπαταρια κ το gps ετσι? Οταν το πρωτοπηρατε τι κανατε στην 1η φορτιση? Το αφησατε να αδειασει τελειως η απλα το φορτισατε φουλ?

Προβλημα με την μπαταρια εχει μονο ο φιλος παραπανω απο οτι εχω δει,με το gps κανενας.Τωρα στο θεμα τις μεταφορας στην sd,βαλε μια αλλη rom που το υποστιριζει.Φλασαρετε πανευκολα,αρκει να μην εχεις win 8.1 pro.......δεν βρηκα ακομα drivers.Aλλα δεν πολυασχοληθηκα κιολας.

Τις 3 πρωτες φορτισεις το αφηνεις να παει στο 10% περιπου,και μετα φουλ στο 100%,ετσι εχεις καλιμπραρει την μπαταρια σωστα.Θελει λιγη υπομονη βεβαια.Καλο ειναι να μην σου αδειαζη τελειως η μπαταρια ποτε,οχι οτι υπαρχει θεμα βεβαια.....Το παρων υσχιει για ολα τα συνχρονα κντ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Win 7 64 εχω οποτε 8α μαι κομπλε.. Αυτο που λες με το 10% ειναι σα να κανεις calibration με καποιο προγραμμα η σαν "στρωσιμο" της μπαταριας? Γιατι σε LiPo μοντελιστικες κανουμε παρεμφερες "στρωσιμο" μεχρι 30-40% κ οντως δε τις ξελιγωνεις τελειως..
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οταν πηγαινε στο 20-25% το εβαζα για φορτιση στην αρχη αλλα και τωρα αυτο κανω

απλα κανω και κανενα battery calibration με αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=el και ολα κυλουν αψογα

η μπαταρια με μετρια χρηση με παει μεχρι και κανα τριημερο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας υποψη του κανεναν τεχνικο για κινητα?Η μικρη μου ανηψια εκανε το θαυμα της και παλι....

 

τι επαθε; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αμα πω θα πεσετε κατω...το ειχα αφησει στο γραφειο ανοιχτο και πηγε και εβγαλε τις 2 κεραιες πανω δεξια και κατω γιατι τις περασε για αυτοκολλητα.Δεν εφαπτονταν ακριβως με το σασι απο οτι θυμαμαι και εμιαζαν με μονωτικη ταινια.Με το που το ειδα επεσα κατω απο τα γελια και τα κλαματα μαζι.
Link to comment
Share on other sites

Win 7 64 εχω οποτε 8α μαι κομπλε.. Αυτο που λες με το 10% ειναι σα να κανεις calibration με καποιο προγραμμα η σαν "στρωσιμο" της μπαταριας? Γιατι σε LiPo μοντελιστικες κανουμε παρεμφερες "στρωσιμο" μεχρι 30-40% κ οντως δε τις ξελιγωνεις τελειως..

 

.........αν "στρωσιμο" της μπαταριας............

Για να εχει το μεγιστο αποτελεσμα στην διαρκεια τς μπαταριας σου.Το κανω σε ολα μου τα κντ αυτην την διαδικασια εδω και χρονια,και αναλογα τον τυπο τις μπαταριας,αλλαζει και ο τροπος αρχικου καλιμπραρισματος.

 

@xxlakis7

Πικρα.........αλλα χαλαλι η μικρη βρε:)

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σωστος κωστας!! Παιδια 1 χαρη καποιος ΑΝ μπορει. Με 1 παχυμετρο αν ειναι ευκολο να μετρησετε και να μου πειτε τις διαστασεις της μπαταριας.

 

Edit:Size: 7.4*6.4*0.46 cm ειναι σωστα (τα βρηκα για αφτερμαρκετ μπαταρια)

Edited by Rl20vt
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα :D

έχω παραγγείλει απο minideal το Α850 απο τις 30/1/14...Στις 10/1 έγραψε στο singpost, despatched to overseas

και απο τότε δεν έχει αλλάξει κάτι...

Μήπως έχει αργήσει λίγο?

Στις 30/2 που θα έχει περάσει ενας μήνας αν δεν έχει έρθει πως πρέπει να κινηθώ?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η μπαταρια εβγαλε σχεδον 42 ωρες σε σκληρη χρηση,εκ τον οποιον 1.30 σαν gps,2 ωρες σε 3d games,και πολλες ωρες σε σερφαρισμα,προβολη video,κλησεις και πολλα sms.Ε για ενα κντ με οθονη 5,5αρα μια χαρα θα το ελεγα το αποτελεσμα.:)

Οι φωτος δε(αλλα και τα videos),ημερα παντα,ειναι σε πολυ καλο επιπεδο,ενα μικρο δειγμα εδω με το αναλογο resize.....

http://i62.tinypic.com/mrfg5g.jpg

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η μπαταρια εβγαλε σχεδον 42 ωρες σε σκληρη χρηση,εκ τον οποιον 1.30 σαν gps,2 ωρες σε 3d games,και πολλες ωρες σε σερφαρισμα,προβολη video,κλησεις και πολλα sms.Ε για ενα κντ με οθονη 5,5αρα μια χαρα θα το ελεγα το αποτελεσμα.:)

Οι φωτος δε(αλλα και τα videos),ημερα παντα,ειναι σε πολυ καλο επιπεδο,ενα μικρο δειγμα εδω με το αναλογο resize.....

http://i62.tinypic.com/mrfg5g.jpg

 

Το άδειασες το βαρέλι;:p

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα :D

έχω παραγγείλει απο minideal το Α850 απο τις 30/1/14...Στις 10/1 έγραψε στο singpost, despatched to overseas

και απο τότε δεν έχει αλλάξει κάτι...

Μήπως έχει αργήσει λίγο?

Στις 30/2 που θα έχει περάσει ενας μήνας αν δεν έχει έρθει πως πρέπει να κινηθώ?

 

Ευχαριστώ :)

 

30/2 δεν υπαρχει τετοια ημερομηνια 28 παει φετος ο Φλεβαρης :p

κατα τα αλλα εχεις 45 μερες περιθωριο απο το paypal για να κανεις dispute αν κατι παει στραβα

γνωμη μου περιμενε καμια δεκαρια μερες ακομη και αν δεν ερθει τοτε κανεις αυτη την κινηση αφου πρωτα τους ενοχλησεις πιο μπροστα λεγοντας τους τις προθεσεις σου

Link to comment
Share on other sites

Το άδειασες το βαρέλι;:p

Ναι.......σιγα μην δεν το αδειαζαμαι αι βρε.........:lol::lol::lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλα αν οντως ισχυει κ για τους υπολοιπους κ δεν εισαι Η περιπτωση τοτε η μπαταρια ειναι υπερκομπλε!! Οσο για τις φωτο μιας κ ερχομαι απο LG κ εχω "ζησει" φωτο samsung/lg δε με πολυσυγκινουν αλλα αυτο το γνωριζα κ απο φιλο που εχει καπμποσα κινεζικα.. Δε μπορουμε να τα εχουμε κ ολα σε αυτα τα $$..
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις ατη μαμα εφαρμογη εχει επιλογη sort list-by family name first.Το δοκιμασα και δουλευει.

 

 

Καλημέρα! Δεν μπορώ να βρώ με τιποτα αυτήν την επιλογή. Μηπως να βάλω κάποια άλλη εφαρμογή; έχετε να προτείνετε καμία καλή;

Link to comment
Share on other sites

Καλα αν οντως ισχυει κ για τους υπολοιπους κ δεν εισαι Η περιπτωση τοτε η μπαταρια ειναι υπερκομπλε!! Οσο για τις φωτο μιας κ ερχομαι απο LG κ εχω "ζησει" φωτο samsung/lg δε με πολυσυγκινουν αλλα αυτο το γνωριζα κ απο φιλο που εχει καπμποσα κινεζικα.. Δε μπορουμε να τα εχουμε κ ολα σε αυτα τα $$..

Κοιτα να δεις 2+ μερες με νορμαλ χρηση τις εχει ευκολα το κντ,για να καταλαβεις με το gps ανοιχτο,απο Mαρουσι-Κερατεα απο το 82% επεσε στο 76% η μπαταρια,ειναι μια διαδρομη περιπου μισης ωρας.Και το αλλο που εχω ηδη δωσει σε φιλο,η μπαταρια κραταει παρα πολυ καλα,ολα αυτα με την rom που ερχεται απο το καταστημα βεβαια,δεν το τσεκαρα με καποια αλλη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτό με το καλιμπραρισμα της μπαταρίας δεν το επιασα καλα.. 2-3 φορες 100%-10% και μετα φορτιζουμε μεχρι 40%? ή το αφήνουμε μεχρι να πεσει στο 40%?

 

ουτε μιση μερα δεν θα μου βγαζει με 40% φορτιση..

 

Επίσης το τεσταρα σαν gps, εβγαλε σερι κανα 6ωρο. Με το Sygic και οθονη συνεχως ανοιχτη στο φουλ. Τώρα το σύνδεσα σαν bluetooth και βλέπω καταναλωση του αυτοκινητου, κανα 4ωρο εβλαλε σε ταξιδι.. Γενικώς σε κανονικη χρήση παει 2 μερες, αν ζουζουνιζεις πολυ στο fb μπορει και μια μερα. Στο αμαξι αν κανω μεγαλα ταξιδια θελω συνεχεια φορτιστη αλλιως μετα την Κατερίνη (απο αθηνα), αρχίζεις να μην εχεις τηλεφωνο...

 

Επίσης να προσεχετε πολυ τον φορτιστη, η μουφα στην ακρη είναι της πλάκας, μην παθετε καμια ηλεκτροπληξια στο βγαλσιμο απο την πριζα. Αγοραστε εένα κανονικο ανταπτορα. Η κοληστε τον με Logo όπως είπε ο φίλος πριν (οχι μεσα στις επαφες, τα πλαστικα εξω εννοω, εκει που ακουμπαει ο φορτιστης με τον ανταπτορα)

 

εγω τσαντιστικα και βρήκα ενα παλιο καλωδιο με πριζα, του περασα δυο ακροδεκτες και τους πονταρα πανω στα σιδερα και τους κάλυψα με θερμοσυστελλομενο...

 

Το τηλέφωνο super παντως, σκυλι μαυρο, κλείνω 3ο μήνα συνεχώς ανοιχτό, 2 ρεσταρτ του εχω κάνει. Φίλοι με samsung δεν το πιστευουν ποσο γρηγορο είναι. Και οποιος σας λεει για την οθονη οτι δεν είναι 720p, να λετε δεν σας νοιαζει, γιατί είναι μια χαρα για την δουλεια που κάνει.!! Αφήστε τους αλλους να πληρωνουν 400σαρια και 500σαρια για hd οθονες.. :lol::lol:

Edited by dpapas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτό με το καλιμπραρισμα της μπαταρίας δεν το επιασα καλα.. 2-3 φορες 100%-10% και μετα φορτιζουμε μεχρι 40%? ή το αφήνουμε μεχρι να πεσει στο 40%?

 

ουτε μιση μερα δεν θα μου βγαζει με 40% φορτιση..

 

Επίσης το τεσταρα σαν gps, εβγαλε σερι κανα 6ωρο. Με το Sygic και οθονη συνεχως ανοιχτη στο φουλ. Τώρα το σύνδεσα σαν bluetooth και βλέπω καταναλωση του αυτοκινητου, κανα 4ωρο εβλαλε σε ταξιδι.. Γενικώς σε κανονικη χρήση παει 2 μερες, αν ζουζουνιζεις πολυ στο fb μπορει και μια μερα. Στο αμαξι αν κανω μεγαλα ταξιδια θελω συνεχεια φορτιστη αλλιως μετα την Κατερίνη (απο αθηνα), αρχίζεις να μην εχεις τηλεφωνο...

 

Επίσης να προσεχετε πολυ τον φορτιστη, η μουφα στην ακρη είναι της πλάκας, μην παθετε καμια ηλεκτροπληξια στο βγαλσιμο απο την πριζα. Αγοραστε εένα κανονικο ανταπτορα. Η κοληστε τον με Logo όπως είπε ο φίλος πριν (οχι μεσα στις επαφες, τα πλαστικα εξω εννοω, εκει που ακουμπαει ο φορτιστης με τον ανταπτορα)

 

εγω τσαντιστικα και βρήκα ενα παλιο καλωδιο με πριζα, του περασα δυο ακροδεκτες και τους πονταρα πανω στα σιδερα και τους κάλυψα με θερμοσυστελλομενο...

 

Το τηλέφωνο super παντως, σκυλι μαυρο, φίλοι με samsung δεν το πιστευουν ποσο γρηγορο είναι. Και οποιος σας λεει για την οθονη οτι δεν είναι 720p, να λετε δεν σας νοιαζει, γιατί είναι μια χαρα για την δουλεια που κάνει.!! Αφήστε τους αλλους να πληρωνουν 400σαρια και 500σαρια για hd οθονες.. :lol::lol:

 

Τις 3 πρωτες απο 100%-10% και μετα φορτιζουμε παλι μεχρι 100%

Μετα φορτωνε το οσο και οποτε θες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες εκανα μια μ@$%^ χτες και διεγραψα τον browser και τον download manager που ειχε απο την μανα του και τωρα μου βγαζει αυτο το error 'com.google.process.gapps has stopped'.Me λιγα λογια δεν λειτουργει το playstore.Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα ημουν ευγνωμων γτ εχω φρικιασει απο χτες που δεν μπορω να το φτιαξω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες εκανα μια μ@$%^ χτες και διεγραψα τον browser και τον download manager που ειχε απο την μανα του και τωρα μου βγαζει αυτο το error 'com.google.process.gapps has stopped'.Me λιγα λογια δεν λειτουργει το playstore.Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα ημουν ευγνωμων γτ εχω φρικιασει απο χτες που δεν μπορω να το φτιαξω!!!

Υποθετω οτι δοκιμασες επαναφορα εργοστασιακων ετσι....?Αλλα εαν δεν πιασει με αυτο πρεπει να φλασαρεις ξανα ειτε τα gapps

ειτε την rom.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...